Seramikli Araçta Kireç Lekesi

lynx

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Listedeki ürünlerin hiç biri zararsız değil fse'nin uzun vadede seramiğin hidrofobisini tamamen bozduğuna dair bir video çekmişti XaronFR kanalı hatta. 3-5 kullanımda bu ürünler sizin seramiğinize zarar vermez seramik kaplamanın bir kireç çözücü ile bozulacağı varsa zaten o iyi bir ürün değildir maalesef çakma hikari yapan yerler vardı bayilikleri feshedildi, neyse konuya dönecek olursak 3d eraser ve igl delete biraz agresif zarar verecek tabiki ancak siz sio2 içerikli bir destek ürünü ile tekrar uygulama yaptığınız taktirde gözle fark göremezsiniz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler fakat "çakma hikari" lafzına takıldım. Hoş bir tabir olmamış. Ben yanlış anladıysam da lütfen düzeltin.
Hardcore Garage aracımı uygulama yaptırdığım yer. Sahibini 5-6 yıl evvelden tanırım. İşçiliğinden ve insanlığından emin olduğum biri olduğu için sıfır aldığım aracı gözüm kapalı teslim etmiştim. Uygulamanın senesi dolmak üzere ve hidrofobiklikte bile azalma yoktu. Kılcal çizik diye tabir ettiğimiz olay bile oluşmadı. Belki de oluştu güneş altında yok oldu :)
Hülasa insanımız milyonluk araçlar alıyor veya maddi değeri düşük fakat onun için değerli aracını bu tip yerlere teslim ediyor. Böyle uygulamalarda içinize sinmesi mühim. Yinede uyarınız için teşekkürler.
Soft99 siparişi verildi, ürün gelsin uygulamadan bilgi vereceğim. Teşekkürler.

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler fakat "çakma hikari" lafzına takıldım. Hoş bir tabir olmamış. Ben yanlış anladıysam da lütfen düzeltin.
Hardcore Garage aracımı uygulama yaptırdığım yer. Sahibini 5-6 yıl evvelden tanırım. İşçiliğinden ve insanlığından emin olduğum biri olduğu için sıfır aldığım aracı gözüm kapalı teslim etmiştim. Uygulamanın senesi dolmak üzere ve hidrofobiklikte bile azalma yoktu. Kılcal çizik diye tabir ettiğimiz olay bile oluşmadı. Belki de oluştu güneş altında yok oldu :)
Hülasa insanımız milyonluk araçlar alıyor veya maddi değeri düşük fakat onun için değerli aracını bu tip yerlere teslim ediyor. Böyle uygulamalarda içinize sinmesi mühim. Yinede uyarınız için teşekkürler.
Soft99 siparişi verildi, ürün gelsin uygulamadan bilgi vereceğim. Teşekkürler.

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özellikle isim vermeden paylaşım yaptım kimseyi zan altında bırakmamak icin hocam cakma kelimesi biraz fazla olmus olabilir ancak uygulamacı adı yok kimsenin üstüne alınacağını düşünmüyorum :). Cem abi’nin kotu ürün kullanmayacağını bu işi yapıp detailing ile ilgilenen herkes biliyor İzmir’in en önde gelen ilk 3 isminden biri. Benim kimseyi kötülemek gibi bir isteğim dileğim yok zira oyle olsa yapılan bayinin adını yazarım. Cem abi ile tanışıklığımız cok eskiye dayanır aramızdan geçen zaman ve kirginliklar yüzünden görüşmesek bile kesinlikle işçiliğini hafife alacak halim yok. Benim bu ise baslamamdaki en büyük etkenlerden birisi kendisidir burdan teşekkürlerimi iletirim kendisine :melekx:
Bir önceki mesajımda yazdığım gibi benim stoğumda olan kireç çözücü urunlerin hepsi kesinlikle seramigi yıpratıyor maalesef bu boyle ancak destek ürünleri bu günler icin var seramiklerin ara ara desteklenerek ömrü cok uzatilabiliyor

ugurus

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir-Antalya
Geçmiş olsun, ben şöyle daha hafif, su bazlı, pH nötr ve zarar vermeyen bir ürün tavsiye edeceğim. Hoş ben kullanmadım ama sizin taze lekeleri giderebileceğini düşünüyorum. En azından zarar vermeyecektir.
Bu video az çok fikir verebilir.
Ürünün linki de şöyle
Soft99 Refresh Cleaner For Coated Cars Seramikli Araçlar İçin Temizleyici Ve Yenileyici Cila yamaclardetailing.com'da | Araç Bakım Ve Temizlik Ürünleri
video ne rezalet ya. Gıcık kaptım. İzleyemedim.
Senin video ne zaman gelecek. Başlığa Japonca da ekle. Japon’larda izlesin detailer YouTuber görsün bu adam ne böyle
Başka maske bulamamış mı ? Bulduğunu da doğru takamamış

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
video ne rezalet ya. Gıcık kaptım. İzleyemedim.
Senin video ne zaman gelecek. Başlığa Japonca da ekle. Japon’larda izlesin detailer YouTuber görsün bu adam ne böyle
Başka maske bulamamış mı ? Bulduğunu da doğru takamamış
Koca youtube'da malesef 1 tane video var o da bu adamın videosu. Bir aksilik olmaz ise ve garajda da rahatsız eden çıkmazsa toplamda 2 video olmuş olacak.
Ben en azından ürünün neler yapabildiğini göstermek adına o videoyu paylaştım. Baktım pek anlaşılmıyor bende fotoğraf ile desteklemeye çalıştım.