Karşılaştırma Shiny Garage İcl Ceramic Detailer vs Meguiars Hybrid Ceramic Detailer Karsilastirmasi

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Üstad her açtığın konu beni heyecanlandırıyor. Maşallah meguiarsın su iticiliğini beğendim ama parlaklık olarak shiny garagede başarılı. Bizleri aydınlattığın için teşekkür ederim.

buraldinyo

Acemi Detaycı
Üye
Sefa hocam meg in CEO su, tr de bu kadar etki sağlayamazdı. Çoktandır hafızalardan sildiğimiz markayı ön belleğimize yerleştirdin:alkıssx:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğine sağlık kesene bereket komutanım, yine boş durmamışsın :) teşekkür ederiz

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Üstad her açtığın konu beni heyecanlandırıyor. Maşallah meguiarsın su iticiliğini beğendim ama parlaklık olarak shiny garagede başarılı. Bizleri aydınlattığın için teşekkür ederim.
Güzel yorumunuz icin tesekkurler hocam Shiny garage de parlaklik icin tercih edilebilir :)

İnceleme için teşekkürler abi , meg fark atmış :)
Aynen Kardesim Tesekkur ederim :opucukx:

Sefa hocam meg in CEO su, tr de bu kadar etki sağlayamazdı. Çoktandır hafızalardan sildiğimiz markayı ön belleğimize yerleştirdin:alkıssx:
Estağfirullah hocam tesekkur ederim güzel yorumunuz icin :)<3

Emeğine sağlık kesene bereket komutanım, yine boş durmamışsın :) teşekkür ederiz
Kardesim tesekkur ederim durmak yok :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@Sefa46, bey ellerinize saglık. karşılaştırma için teşekkürler.

iyi detaylar.

BERAT

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Herkez e Merhaba iyi Haftasonular mi diyeyim bilemedim :utandim: zaten pandemi nedeniyle cogunluk evinde malesef neyse Arkadaslar insallah bugunler de gecer :)

Bugun ku Test Konuklarimiz Meguiars Hybrid Ceramic detailer ve Shiny Garaga Ceramic Detailer her iki ürünunde kokusu güzel en cok ben Shiny garage yi sevdim Tam mevsimlik karpuz kokusu var :komik:

Ürün İçerikleri ve Bilgiler

Meguiars C.Detailer

768 Ml
240 Tl Fiyati
Şise si Basligi Cok Guzel

Shiny Garage C.Detailer

150 Ml
42 Tl Fiyati
Ufak Basmali Sprey Şisesi

Haydi Test e Basliyoruz :deli:

Öncesinde yikanmis,temizlenmis ve kurulanmis aracimizi iceriye aldik ve ilk olarak yüzeyin temizligi icin M700 kullandik aslinda gerek yoktu biz yine is saglam olsun diye uyguladik.

Uygulama icin Motor Kaputunu ikiye böldüm ve Basliyoruz ilk olarak shine Garage in ürününden basliyorum sprey seklinde ped e sikmasi cok kolay uygulama yapilan yerde çabuk kuruyor cabuk tepkimeye giriyor.

Sol Taraf kisma Meguiars in uygulamasina geciyoruz Ped le uygulamasi biraz zor Ped de durmuyor sivi neyse uyguladik kurumasi zaman aliyor yani beklemek gerekiyor veya biz bezle uzerinden gecmek gerekiyor.

Her iki ürünün uygulamasindan sonra bir kez daha bez e püskürtüp üzerinden gectim.

Uygulama sona ermistir.Gelelim Testlerimize

Güneş Gözlüklerini Hazirlayalim.

Parlaklik olarak her iki üründe birbirine esit pek bir fark göremedim.

Basincli Su Testi

Hafif Su Test i Boncuklanma :hava:

Kova ile su dökme testi :komik:

Bir testimizin daha sonuna geldik arkadaslar Yapilan uygulama testlerimi begeneceginizi umuyorum.

Gelelim kendi yorumlamama gerci cok da yorumlanacak birsey yok zaten hersey ortada :komik: Muazzam bir fark var ortada Su iticilik konusunda Parlaklik olarak esitler.
Fiyat Konusuna gelirsek;

Meguiars 768 Ml 240 ₺

Shiny Garage 150 Ml 42 ₺ şöyle bir matematik yaparsak 150 Mlx5 = 750 Ml yani 42x5= 210 ₺

aralarinda 30 ₺ gibi bir fark var cok buyuk bir rakam degil diye düsünüyorum:dusun: Test Akildaki sorulari zaten fazlasiyla gidermistir diye düsunuyorum.

Bir sonraki Testimizde görüsmek üzere Mutlu ve huzurlu günlerde kalin.:cicek:
Elinize sağlık karşılaştırma güzel olmuş su itişinde meg kafa atmış gibi gözüküyor ama shinny de şunu farketmiştim ürün açıklamasında "En büyük özelliklerinden biri boncuklanma yerine perdeleme yapmasıdır" diyordu bizler boncuk hastasıyız severiz ama sevmeyen kesim de vardır onları düşünerek yapılmış olabilir.

Arkadaşlarıma bazen uygulama yapıyorum kirli yüzeye yagmur yağıyor boncuk boncuk kir oluyor sonra bana geliyor bu ne böyle ben sevmedim diyor :) bilse ki biz hastasıyız o boncuğun anlamadığı içinde he diyorum anlatıyorum anlarsa diye de işte ne geçerse,

bu ürün bence o kesim için diyebiliriz sanki :)

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık karşılaştırma güzel olmuş su itişinde meg kafa atmış gibi gözüküyor ama shinny de şunu farketmiştim ürün açıklamasında "En büyük özelliklerinden biri boncuklanma yerine perdeleme yapmasıdır" diyordu bizler boncuk hastasıyız severiz ama sevmeyen kesim de vardır onları düşünerek yapılmış olabilir.

Arkadaşlarıma bazen uygulama yapıyorum kirli yüzeye yagmur yağıyor boncuk boncuk kir oluyor sonra bana geliyor bu ne böyle ben sevmedim diyor :) bilse ki biz hastasıyız o boncuğun anlamadığı içinde he diyorum anlatıyorum anlarsa diye de işte ne geçerse,

bu ürün bence o kesim için diyebiliriz sanki :)
Aynen hocam gecenlerde bir arkadasimda bu boncuklanma iyi olmadi kurudugunda cok leke kaliyor falan demisti :komik: Her iki Üründe kendi kategorisinde basarili.

Franquaz

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Herkez e Merhaba iyi Haftasonular mi diyeyim bilemedim :utandim: zaten pandemi nedeniyle cogunluk evinde malesef neyse Arkadaslar insallah bugunler de gecer :)

Bugun ku Test Konuklarimiz Meguiars Hybrid Ceramic detailer ve Shiny Garaga Ceramic Detailer her iki ürünunde kokusu güzel en cok ben Shiny garage yi sevdim Tam mevsimlik karpuz kokusu var :komik:

Ürün İçerikleri ve Bilgiler

Meguiars C.Detailer

768 Ml
240 Tl Fiyati
Şise si Basligi Cok Guzel

Shiny Garage C.Detailer

150 Ml
42 Tl Fiyati
Ufak Basmali Sprey Şisesi

Haydi Test e Basliyoruz :deli:

Öncesinde yikanmis,temizlenmis ve kurulanmis aracimizi iceriye aldik ve ilk olarak yüzeyin temizligi icin M700 kullandik aslinda gerek yoktu biz yine is saglam olsun diye uyguladik.

Uygulama icin Motor Kaputunu ikiye böldüm ve Basliyoruz ilk olarak shine Garage in ürününden basliyorum sprey seklinde ped e sikmasi cok kolay uygulama yapilan yerde çabuk kuruyor cabuk tepkimeye giriyor.

Sol Taraf kisma Meguiars in uygulamasina geciyoruz Ped le uygulamasi biraz zor Ped de durmuyor sivi neyse uyguladik kurumasi zaman aliyor yani beklemek gerekiyor veya biz bezle uzerinden gecmek gerekiyor.

Her iki ürünün uygulamasindan sonra bir kez daha bez e püskürtüp üzerinden gectim.

Uygulama sona ermistir.Gelelim Testlerimize

Güneş Gözlüklerini Hazirlayalim.

Parlaklik olarak her iki üründe birbirine esit pek bir fark göremedim.

Basincli Su Testi

Hafif Su Test i Boncuklanma :hava:

Kova ile su dökme testi :komik:

Bir testimizin daha sonuna geldik arkadaslar Yapilan uygulama testlerimi begeneceginizi umuyorum.

Gelelim kendi yorumlamama gerci cok da yorumlanacak birsey yok zaten hersey ortada :komik: Muazzam bir fark var ortada Su iticilik konusunda Parlaklik olarak esitler.
Fiyat Konusuna gelirsek;

Meguiars 768 Ml 240 ₺

Shiny Garage 150 Ml 42 ₺ şöyle bir matematik yaparsak 150 Mlx5 = 750 Ml yani 42x5= 210 ₺

aralarinda 30 ₺ gibi bir fark var cok buyuk bir rakam degil diye düsünüyorum:dusun: Test Akildaki sorulari zaten fazlasiyla gidermistir diye düsunuyorum.

Bir sonraki Testimizde görüsmek üzere Mutlu ve huzurlu günlerde kalin.:cicek:
Elinize sağlık

Meg ürününü aslında kili ile birlikte satılan kitle uygulama yaptınız mı? O performasını merak ediyorum. Bu ürün için de Mavi yi aylık uygularsınız rutin yıkamada bu ürünle beslersiniz gibi bi yöntem izleyen kitle de var.. Ne kadar etkilidir tabii bilemiyorum gözle görmedikçe dokunmadıkça, hissetmedikçe :)

Emeğinize sağlık

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık

Meg ürününü aslında kili ile birlikte satılan kitle uygulama yaptınız mı? O performasını merak ediyorum. Bu ürün için de Mavi yi aylık uygularsınız rutin yıkamada bu ürünle beslersiniz gibi bi yöntem izleyen kitle de var.. Ne kadar etkilidir tabii bilemiyorum gözle görmedikçe dokunmadıkça, hissetmedikçe :)

Emeğinize sağlık
Hocam kil pedi ile denedim aslinda cok da bir fark yok Mavi olani da bunun hemen arkasindan kullanildiginda hicbir fark hissedemedik daha dogrusu mavi yi bosuna kullanmis oluruz :)

Daha önce ben kendim kiyasladim aralarinda ki tek fark yesil olan aslinda Wax icin zemin hazirliyor Kil pedi ile arkasina mavi olan wax i kullandigimda tabi ekstra dan bir guzellik oluyor ancak onun yerine Carnauba wax tercih edilirse daha da guzel parlaklik elde etmis oluruz.