Soft99 Fukupika Wash&Wax Wipe Incelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Son zamanlarda vakitsizlikten ve birazda üşengeçlikten ve işime de geldiğinden mendil tipi ve hızlı sonuç alabileceğim ürünler peşine düştüm. Soft99'un Wash&Wax ürününü denemek istedim ve denemeden önce de wax etkisi ne kadar sürer diye araştırma yaptım. Ürünün 1 ay koruma vaadi olduğunu öğrendim ve içimden 1 ay zor hadi 1 hafta olsun yine yeter bana dedim.
Wash yazısına aldanıp da mendili çok kirli yüzeye sürmenizi tavsiye etmem ki adamlarda zaten yüzey az tozluyken uygulayın diyor. Bende haliyle talimatlara uydum ve yüzey idare eder kıvamdayken ürünü uyguladım. Video uğruna Dacia'ya 2 mendil kullandım ama 1 mendil ile de işi tamamlardım. Bmw'nin yüzeyi Dacia'ya oranla daha tozluydu ve işi biraz da ağırdan alınca ilk uygulamada ona 3 mendil kullandım ama onun için de en fazla 2 mendil tüketsem yeterliydi.
Neyse, adamlar zaten aracın boyutuna göre 2-3 mendil tüketirsiniz diye belirtmişler,

Gelelim ürüne, içeriğinde hidrofobik ve parlaklık veren polymerler, temizleyici ve ethly ya da isopropil alkol (burnuma ipa kokusu gelmedi demek ki ethly alkol mevcut ama ne oranda bilmiyorum) mevcut. Mendil çok yumuşak, mendillerde bol bulamaç ürün yok ve sürdüğünüz yerde iz bırakmıyor, sürdükten sonra yüzeyde çabuk kuruyor ve

Dediğim gibi, vaadleri 1 ay ve ben bu aşırı nemli ve sıcak yaz günlerinde inadına düzgün yıkama yapmama rağmen toplamda 22 gün süre ile (ilk pes eden yerler kaput ve tavan oldu) etkisini sürdürdü. Düzgün yıkama ile vaad edilen süre rahatlıkla görülebilir. Dün bir kez daha ürünü sürdüm, bu sefer tek mendil işimi gördü. Yani, bir kere kullandıktan sonra 2.kullanım için yine araç boyutuna göre ama bu sefer daha az mendil tüketeceksiniz. Ürünü malesef camlara ve boyasız plastiklere sürmeyin diyorlar ama ben o konu da tam tersini yapıp camlara ve plastiklere de sürdüm, negatif bir durum ile karşılaşmadım ama birşey diyorlarsa inad etmemek lazım :D

İlginç ürün, ben beğendim o nedenle de stokta 1 tane daha var :)

Lafı çok uzattım, atladığım yerler var ise, sorularınızı seve seve cevaplarım :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Değişik bir ürün ama iş görür gibi beğendim test için tşkler başkan @SubaruOutback
Rica ederim :)

Vakti olmayanlar için güzel ürün. Hızlı cilayı uygulama süresinden daha kısa sürede bir mendil ile otomobile cila sürebilirsin. Ayrıca, sadece mendil tüketmiş olursun. Hızlı cila veya qd uygularken mikrofiber bez kullanıyorsun sonra birde bezi yıkaman lazım, bunda o dertte yok :)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
İnceleme için teşekkürler
:alkis:
Maaşallah mendil benim otantikle kapışıyor :komik:
Bence kesinlikle beklenenden fazlasını vermiş
Videoda belli olmuyor,siz de değinmemişsiniz
Parlaklığa herhangi bir katkısı oldu mu?

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
İnceleme için teşekkürler
:alkis:
Maaşallah mendil benim otantikle kapışıyor :komik:
Bence kesinlikle beklenenden fazlasını vermiş
Videoda belli olmuyor,siz de değinmemişsiniz
Parlaklığa herhangi bir katkısı oldu mu?
Belirgin bir parlaklık söz konusu değil o nedenle de parlaklık ile ilgili birşey söylemedim :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Test için teşekkürler Hakan, ürün pratik ve kullanışlı, dayanımdan açıkçası beklentimin üstünde
Arabaya bi su tutup sileyim için müthiş olur.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
hakanım eline saglık test süper olmuş .:alkis: ürün beni şaşırtmadı açıkçası.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Fiyatı daha uygun olsaydi keşke.. Ürün süpermiş sevdim, ellerine sağlık abi..:super: