Subaru Legacy Detay Uygulamaları

paradigma

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Arkadaşlar herkese çok selamlar,
iki hafta önce aracıma pasta cila ve seramik kaplama işlemini gerçekleştirdim.paylaşmak ancak nasip oluyor.öncelikle kullanılan malzemelerden biraz bahsedeyim.ilk etapta demirtozu temizliği yaptım.akabinde kil bezi ile devam ettim.
pasta için ufs yün ped,cila için lc polishing pad ve en son hare giderici için lc finishing pad kullandım.demiztozu temizliği için divortex demir tozu temizleyici,kil olarak çin'den aldığım kil bezini,,pasta olarak tac system refinish1 ,cila olarak menzerna 2500 ve hare giderici olarak menzerna 3800 kullandım.seramik kaplama olarak önceki aracımda da kullandığım ve kullanım kolaylığı bakımından dr.beasleys nano resin tercih ettim.
2500 ve 3800 genel olarak herkesçe bilinen ürünler sanırım.
refinish1 şahsen ilk kez kullandığım bir ürün.genel olarak beğendim diyebilim,pedi doldurmuyor ama sanki biraz çabuk kuruyor gibi geldi bana.buna rağmen kesinlikle işini iyi yapıyor diyebilirim.
bu arada unutmadan farlarında elden geçmesi gerekiyordu.onlara da sırası ile 800-1500-2000-2500 su zımparası ile üstteki ölü katmanı alıp,meguiars plastx ile zımpara izlerini aldım ve parlattım .

tüm uygulamaları tek başıma yaptığımdan foto biraz kısıtlı lütfen kusuruma bakmayın.

öncesi fotolardan birkaç tane ile başlayalım..

iki gün süren yorucu uygulama sonucu ortaya tabii ki profesyonel bir şey çıkmadı ama oldukça tatmin edici bir sonuç elde ettim diyebilirim.gelsin o zaman final fotoları

geçtiğimiz hafta da yarım kalan motor,davlumbaz ve lastik temizliğini tamamlamaya çalıştım.motor ve davlumbazlara önce 3d grandslam ile geçtim.akabinde benzinlik köpüğü ve uzaktan sıkılmak kaydı ile tazyikli su ile devam ettim.en son hem çamurluklara hem motora chemical guys barebones ile işlemi tamamladım.motorda barebones tan sonrasını daha doğrusu fazlasını mf bez ile aldım.lastik parlatıcı daha önceden elimde olan divortexi kullandım.

son olarak hafta içi yağan yağmurun ardında kalan boncuklarla konuyu noktalayalım.okuyan herkese çok teşekkürler.sürçü lisan ettiysek affola...

Son düzenleme:

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Tek çalışırken fotoğraf çekmek ayrı bir meziyet. İnsanişe dalınca fotoğraf çıkıyor akıldan.

Naçizane önerim kil bezi yerine Polisaj öncesi kil hamurunu kullanmaktan yana olur. Finaller gayet güzel parlaklığı üste taşımmışsınız. Elinize sağlık

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerine sağlık. Çok güzel olmuş.:nazar:
Bir yerden başlamak lazım. Profesyonel işleri zaten dükkanlar yapıyor bizimkisi zevk işi hobi işi.;)
Ürün seçimleride yerinde olmuş

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık uygulama güzel. Motor da harika görünüyor. Çok beğendiğim bir araba. Özellikle bundan bir önceki kasa. Bir dönem incelemiştim de alanlar satmıyor galiba bir türlü istediğim ayarda bulamamıştım.

Piyasaya bir süredir uzak kaldım, ama divortex den işini daha iyi yapan uygun ürünler bulunabiliyordu sanki. Dediğim gibi bir süredir uzak kaldım yanılıyor olabilirim.

@Mentalfeed hocam dükkanların da yaptığı farklı bir şey yokki ben bir aracımı Ankara da çok bilinen bir yere götürmüştüm o zaman anlamıştım. Sadece kapalı ortam tozsuz ortam vs. Yoksa kullanılan malzemeler makineler aynı. Bizim Onur abi, Süleyman abi, şu an ismi aklıma gelmeyen forumdaki bir çok üye dükkanların çoğundan daha iyi veya denk iş yapıyordur emin olun. Detailforum da iş biraz zevkten çıkmış vaziyette, üyelerin çoğu dükkan açabilecek nitelikte bence.

Son düzenleme:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Vay vay BR kasa Legacy. Bunun birde dizelini getirmişlerdi ama benim gördüğüm 2 tane vardı. Sizinkide muhtemelen Bayraktar'ın kendisine getirdiği numunelerdendir. (Tabi eğer ilk sahibi değilseniz ve özel sipariş vermediyseniz :) )

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, gayet güzel bir uygulama olmuş, yakışıklı olmuş maaşallah. Bu arabanın sırtı yere gelmez, elinden gayet iyi iş geliyor.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık. Araç da uygulama da çok güzel olmuş. İyi günlerde kullanın.

paradigma

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
@SubaruOutback hakan üstat aracın 3. sahibiyim. benim bildiğim bu kasadan 3 tane var.başka var mı yok mu bilmiyorum.ama hakikaten numune sayılabilecek cinsten.çok olmadı alalı ama konfor olarak çok çok beğendim diyebilirim.tabii 3.0 outback ten bu araca geçince performans olarak biraz üzdü diyebilirim :)

bu arada iyi dileklerini ileten tüm dostlara teşekkürü borç bilirim.kendi çapımızda birşeyler yaptıkça paylaşmaya devam inşallah.çok selamlar herkese.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık güzel uygulama. Motoru hatırlattınız bana, rahatsızlığımdan dolayı arabanın yüzüne bakamıyorum ama motora dalıcam galiba :) parlaklık iyi görünüyor ancak boncukları beğenemedim açıkçası. Nano resin kullanmadim ama performansı düşük gibi görünüyor. Tabi altta trafik filmi vs. varsa yanılmış olabilirim.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ellerinize sağlık güzel uygulama. Motoru hatırlattınız bana, rahatsızlığımdan dolayı arabanın yüzüne bakamıyorum ama motora dalıcam galiba :) parlaklık iyi görünüyor ancak boncukları beğenemedim açıkçası. Nano resin kullanmadim ama performansı düşük gibi görünüyor. Tabi altta trafik filmi vs. varsa yanılmış olabilirim.
Geçmiş olsun Berkay, önemli bir durum yoktur umarım. Dikkatimi çekmişti, yıkama konusu gelmiyordu senden.
Nano resinden senin seramiğin performansını bekleme. Maalesef oluru bu kadar.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback hakan üstat aracın 3. sahibiyim. benim bildiğim bu kasadan 3 tane var.başka var mı yok mu bilmiyorum.ama hakikaten numune sayılabilecek cinsten.çok olmadı alalı ama konfor olarak çok çok beğendim diyebilirim.tabii 3.0 outback ten bu araca geçince performans olarak biraz üzdü diyebilirim :)

bu arada iyi dileklerini ileten tüm dostlara teşekkürü borç bilirim.kendi çapımızda birşeyler yaptıkça paylaşmaya devam inşallah.çok selamlar herkese.
Kazasız, belasız sürüşler dilerim. :) Bir sonraki Subaru'n, eye sight'li olması dileklerimle :)
3.0 Outback bambaşka bir dünya, tam bir otoban makinası :)

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Geçmiş olsun Berkay, önemli bir durum yoktur umarım. Dikkatimi çekmişti, yıkama konusu gelmiyordu senden.
Nano resinden senin seramiğin performansını bekleme. Maalesef oluru bu kadar.
İyiyim çok şükür, yakında gelecek inşallah. Evet nano resin biraz daha zayıf kalmış bu konuda ancak uygulama kolaylığı bakımından iyi sanırım.