Tornador İle Motor Temizliği

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhabalar, AliExpress’den büyük bir hevesle aldığım tornador ilk çalıştırdığımda fos çıkmıştı. Taa ki forum büyüklerimizin tavsiyelerini dinleyene kadar :) Tornadorun içinde dönen kısıma silikon spreyi basınca canavar gibi çalışmaya başladı.

Aracımın motorunu bayadır temizlememiştim açıkçası tornadorun gelmesini bekliyordum. Bugün hava İstanbul’da bir süreliğine açınca biraz yorulayım dedim.

Tornadora ne koysam diye düşünürken elime direk AutoFinesse Verso geldi 1:2 oranında verso koydum.

Önce motorun kirli halini paylaşayım.

Bir kısmı hafif temizledikten sonra foto çekmek aklıma geldi o yüzden kusura bakmayın :)

//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/d5494cce8821a2229f7b20d2afdd52df.jpg[/

Tornador biraz fazla hava yiyor ve güzel basınç gerektiriyor. O yüzden direk kompresörden 8,5 barlık hava aldım.

[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/aec091e0bc196ec10f2de509f916446c.jpg

Tornadorun çalışması ise şu şekilde. İlk önce 1:2 verso ile kirleri söküp daha sonra saf su ile durulama yaptım. Toplamda 1 litre sıvı ile motoru temizlemiş oldum.

https://youtu.be/gQIqIw4w62E

Motor faslını bitirip dışına bir el atayım dedim. Yeni aldığım Spray Fusso Coat’ı deneyeceğim için önceki wax’ı öpmesi için yoğun bir Flowey B33 ile arabaya giriştim.

Yoğun B33 wax’ı sökme konusunda gayet başarılı oluyor.

Lastikler ve davlumbazlar için çok sövdüren ama bir o kadar da sevdiren ürün olan 3D Magic Dressing’ i nuri leflef ayakkabı boya süngeri ile uyguladım :) Bu süngeri herkese şiddetle tavsiye ederim.

Aracı içeri çektikten sonra başladık inceden parlatmaya. Plastik aksamların koruması için bu sefer Koch Chemi Plast Star uyguladım.

Kaputun tam açılması motor işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor :)

Kaputu kapattıktan sonra yüzeyi M700 tiner ile silerek, Fusso Spray Wax‘ı Gyeon Soft Wipe ile uyguladım.

Bunlar da final fotoları.

Konu oluşturma konusunda biraz başarısı olabilirim. Malum bazen fotoğraf çekmeyi unutuyor insan :)

Herkese bol detaylı günler diliyorum.

omers25

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Eline sağlık harika olmuş, özellikle motor kısmındaki temizlik çok başarılı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Araç yaniyeahh, eline sağlık kardeşim güzel bir çalışma çıkartmışsın kendine.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık ilk aldığında bahsettiğim gibi tornadorun bilya kısmı takılma yapabiliyor. Temizlikten sonra Arada o kısıma sprey sıkıp bakımını yaparsın. Bu arada Uygulamada arabada çok güzel görünüyor ateş ediyor maşallah.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eline sağlık, güzel uygulama olmuş.
Yalnız kompresör biraz küçük sanki yine de iş görmüş. Tam detaycı kompresörü

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eline sağlık ateş ediyorsun kankam :)

Eyvallah kanka sağolasın:)
Ellerine sağlık kardeşim maşallah yılan gibi olmuş araç kazasız belasız :)
Senden öğreniyoruz bir şeyler işte kardeşim, aminn :)
Araç yaniyeahh, eline sağlık kardeşim güzel bir çalışma çıkartmışsın kendine.
Sağolasın abicim..
Teşekkürler hocam.
Ellerine sağlık ilk aldığında bahsettiğim gibi tornadorun bilya kısmı takılma yapabiliyor. Temizlikten sonra Arada o kısıma sprey sıkıp bakımını yaparsın. Bu arada Uygulamada arabada çok güzel görünüyor ateş ediyor maşallah.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Aynen abi, basınç az dedim başta 8,5 bar basınca taktım gene takılıyor en son sen söyleyince bastım içeri silikon spreyi o zaman canavar gibi oldu :)
Eline sağlık, güzel uygulama olmuş.
Yalnız kompresör biraz küçük sanki yine de iş görmüş. Tam detaycı kompresörü

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sanayi tipi kompresörü olmayan da detaycıyım demesin abi:komik: Her eve lazım :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hocam eline sağlık, mükemmel görünüyor uygulamalar renk hakkını verince ayrı bi keyif veriyor. Lastik parlatıcıları bende aynı süngerle uyguluyorum :) fusso için yorumları bekliyoruz. Maşallah demeden geçmeyelim :nazar::sicak:

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam eline sağlık, mükemmel görünüyor uygulamalar renk hakkını verince ayrı bi keyif veriyor. Lastik parlatıcıları bende aynı süngerle uyguluyorum :) fusso için yorumları bekliyoruz. Maşallah demeden geçmeyelim :nazar::sicak:
Sağolasınız hocam. Renk çok güzel de, azıcık kirlenince yıka beni diye bağırıyor :)

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eline sağlık kardeşim malzemenin hakkını vermişsin... aracın lacivertide ayrı bir parlamış bu defa sanki

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ellerine sağlık uygulama da renk de araç da ayrı güzeller. Bol bol uygulama bekliyoruz renk tam müsait...

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Gayet başarılı bir temizlik olmuş
Sprey fusso hakkında yorumlarınızı bekliyoruz
Önden de ilk izlenim olarak kişisel yorumlarınızı duymak isterim
Parlaklık ve dokunma hissi olarak :)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Silikon spreyi kimse tavsiye etmiyor lakin böylesi işlerde muaazzam iş çıkartıyor.
Ellerine sağlık tertemiz olmuş, kompresör de var su kaldımı, aktımı dersi yok kafa rahat, mis:alkisss:

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Merhabalar, AliExpress’den büyük bir hevesle aldığım tornador ilk çalıştırdığımda fos çıkmıştı. Taa ki forum büyüklerimizin tavsiyelerini dinleyene kadar :) Tornadorun içinde dönen kısıma silikon spreyi basınca canavar gibi çalışmaya başladı.

Aracımın motorunu bayadır temizlememiştim açıkçası tornadorun gelmesini bekliyordum. Bugün hava İstanbul’da bir süreliğine açınca biraz yorulayım dedim.

Tornadora ne koysam diye düşünürken elime direk AutoFinesse Verso geldi 1:2 oranında verso koydum.

Önce motorun kirli halini paylaşayım.

Bir kısmı hafif temizledikten sonra foto çekmek aklıma geldi o yüzden kusura bakmayın :)

//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/d5494cce8821a2229f7b20d2afdd52df.jpg[/

Tornador biraz fazla hava yiyor ve güzel basınç gerektiriyor. O yüzden direk kompresörden 8,5 barlık hava aldım.

//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/aec091e0bc196ec10f2de509f916446c.jpg

Tornadorun çalışması ise şu şekilde. İlk önce 1:2 verso ile kirleri söküp daha sonra saf su ile durulama yaptım. Toplamda 1 litre sıvı ile motoru temizlemiş oldum.

[URL]https://youtu.be/gQIqIw4w62E[/URL]

Motor faslını bitirip dışına bir el atayım dedim. Yeni aldığım Spray Fusso Coat’ı deneyeceğim için önceki wax’ı öpmesi için yoğun bir Flowey B33 ile arabaya giriştim.

[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/c33900b145c0a756a80b0359838ff9bd.jpg

Yoğun B33 wax’ı sökme konusunda gayet başarılı oluyor.

Lastikler ve davlumbazlar için çok sövdüren ama bir o kadar da sevdiren ürün olan 3D Magic Dressing’ i nuri leflef ayakkabı boya süngeri ile uyguladım :) Bu süngeri herkese şiddetle tavsiye ederim.

Aracı içeri çektikten sonra başladık inceden parlatmaya. Plastik aksamların koruması için bu sefer Koch Chemi Plast Star uyguladım.

Kaputun tam açılması motor işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor :)

Kaputu kapattıktan sonra yüzeyi M700 tiner ile silerek, Fusso Spray Wax‘ı Gyeon Soft Wipe ile uyguladım.

Bunlar da final fotoları.

Konu oluşturma konusunda biraz başarısı olabilirim. Malum bazen fotoğraf çekmeyi unutuyor insan :)

Herkese bol detaylı günler diliyorum.
Maşallah araba ateş ediyor:) böylesi araçlara detay ruhuyla müdahale edilmesi güzel. Benzinlikte geçn denk geldim adam verdi fırçayla a5in gözüne.