Toyota Auris Detaylı Temizlik

mtekin

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Aracımız 2015 model servis bakımlarında üstünkörü temizlikten başka bir şey görmemiş.

IMG_3102[1].JPG IMG_3103[1].JPG IMG_3104[1].JPG IMG_3105[1].JPG

Elimdeki valet pro combo 2 yi bulamayınca billberryi sulandırıp foam lance kullanarak aracın ön yıkamasını yaptım.

IMG_3108[1].JPG IMG_3109[1].JPG IMG_3111[1].JPG IMG_3115[1].JPG

Ön yıkamadan sonra çift kovada zymöl auto wash kullandım. Demir tozu sökücü olarak kc fb kullandım. 3d şişe ile spreyleyim kısa tüylü sentetik yün eldivenle boyalı yüzeylere yaydım.

IMG_3121[1].JPG
IMG_3127[1].JPG

Tekrar yıkayıp soft 99 trizex le kil işlemini gerçekleştirdik. Bagaj kapısı çok uğraştırdı. hatchback olmasının dezavantajı galiba.

IMG_3129[1].JPG

Davlumbaz, jant ve lastikleri temizledim. Uzun süre beklemiş olan ziftleri gaz yağı ile 3 turda çıkarabildik. Tekrar yıkadıktan sonra aracın çizikleri çok olduğu ve yakın zamanda polisaj yapılacağı için sahibi koruma istemedi. Kurulama önceki kc pw 1,5 lt ye 15 ml kullanarak secho ile uyguladım. gayet yeterli bir hidrofobi sağladı.

Dış kısım bitince asıl sorunla karşılaştık.

Pandizotun alt kısmı bu şekilde diğer yerleri siz düşünün.

IMG_3133[1].JPG IMG_3134[1].JPG IMG_3136[1].JPG IMG_3142[1].JPG IMG_3146[1].JPG

İç kısımları süpürdükten sonra halı ve kumaşları tornadorla geçip nemli ve kuru bezle sildim. Plastik aksamları kc gs ile silip sonax matte effect ile korumaya aldım.

IMG_3145[1].JPG IMG_3149[1].JPG IMG_3154[1].JPG IMG_3155[1].JPG IMG_3158[1].JPG IMG_3161[1].JPG IMG_3150[1].JPG
IMG_3163[1].JPG IMG_3169[1].JPG IMG_3180[1].JPG IMG_3181[1].JPG IMG_3184[1].JPG

Camları %50 ipa karışımıyla sildim. Lastiklere 3d magic dressing parlatıp dış plastikleri kc nmpc ile korumaya aldım. Sabah üzerine çiğ düşmüş. Çizik ama temiz yüzeyi gölgede çekeyim dedim.

IMG_3185[1].JPG IMG_3187[1].JPG İzlediğiniz için teşekkür ederim. Bol detaylı günler dilerim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Aracımız 2015 model servis bakımlarında üstünkörü temizlikten başka bir şey görmemiş. Ekli dosyayı görüntüle 8186 Ekli dosyayı görüntüle 8187

Elimdeki valet pro combo 2 yi bulamayınca billberryi sulandırıp foam lance kullanarak aracın ön yıkamasını yaptım. Ekli dosyayı görüntüle 8190 Ekli dosyayı görüntüle 8191 Ekli dosyayı görüntüle 8192

Ön yıkamadan sonra çift kovada zymöl auto wash kullandım. Demir tozu sökücü olarak kc fb kullandım. 3d şişe ile spreyleyim kısa tüylü sentetik yün eldivenle boyalı yüzeylere yaydım. Ekli dosyayı görüntüle 8194

Ekli dosyayı görüntüle 8195

Tekrar yıkayıp soft 99 trizex le kil işlemini gerçekleştirdik. Bagaj kapısı çok uğraştırdı. hatchback olmasının dezavantajı galiba. Ekli dosyayı görüntüle 8196

Davlumbaz, jant ve lastikleri temizledim. Uzun süre beklemiş olan ziftleri gaz yağı ile 3 turda çıkarabildik. Tekrar yıkadıktan sonra aracın çizikleri çok olduğu ve yakın zamanda polisaj yapılacağı için sahibi koruma istemedi. Kurulama önceki kc pw 1,5 lt ye 15 ml kullanarak secho ile uyguladım. gayet yeterli bir hidrofobi sağladı.

Dış kısım bitince asıl sorunla karşılaştık.

Pandizotun alt kısmı bu şekilde diğer yerleri siz düşünün.
Ekli dosyayı görüntüle 8202 Ekli dosyayı görüntüle 8203 Ekli dosyayı görüntüle 8204 Ekli dosyayı görüntüle 8205 Ekli dosyayı görüntüle 8206

İç kısımları süpürdükten sonra halı ve kumaşları tornadorla geçip nemli ve kuru bezle sildim. Plastik aksamları kc gs ile silip sonax matte effect ile korumaya aldım. Ekli dosyayı görüntüle 8208 Ekli dosyayı görüntüle 8209 Ekli dosyayı görüntüle 8210 Ekli dosyayı görüntüle 8211 Ekli dosyayı görüntüle 8212 Ekli dosyayı görüntüle 8213 Ekli dosyayı görüntüle 8214

Ekli dosyayı görüntüle 8215 Ekli dosyayı görüntüle 8216 Ekli dosyayı görüntüle 8219 Ekli dosyayı görüntüle 8220 Ekli dosyayı görüntüle 8221

Camları %50 ipa karışımıyla sildim. Lastiklere 3d magic dressing parlatıp dış plastikleri kc nmpc ile korumaya aldım. Sabah üzerine çiğ düşmüş. Çizik ama temiz yüzeyi gölgede çekeyim dedim.

Ekli dosyayı görüntüle 8222 Ekli dosyayı görüntüle 8224
İzlediğiniz için teşekkür ederim. Bol detaylı günler dilerim.
Kilit ürünlerle nokta atış finalleri seviyorum. Ellerine sağlık.
Araba yeni gibi hissediyorum demiştir kesin:alkis:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Elinize sağlık çok güzel bi temizlik olmuş ben bile ferahladım burdan :sicak: fakat nasıl bu hale gelmesine izin verilmiş, nasıl seyahat edilmiş bu halleriyle bende de merak konusu oldu:utandim:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, araba savaştan çıkmış gibi. Terkedilmiş bir arabanın içine bakar gibi hissettim kendimi.
Araç detaya muhtaçmış gerçekten sizde toparlamışsınız. Zor bir gün olmuş sizin için.
Finalde güzel olmuş, aynı araca bende uygulama yapmıştım. Polisajdan sonra rengi çok güzel çıkıyor. Şu anda boyanın polisaj ihtiyacı açıkça görünüyor.

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Hocam elinize sağlık. Bu ne kir anlamadım, şirket aracı olsa anlarım, kişisel araçsa en kötü ayda bir yıkatsan bu duruma düşmez. Kendimden örnek vereyim, detaya bulaşmadan önce bile bu şekilde bindiğimi hatırlamam. Üstesinden gelmişsiniz bu kadar kirin. Pw sıfır korumada deneme şansı bulmuşsunuz takibinizde olan araçsa tam olarak gözlemleme şansıda yakalayabilirsiniz bilgilendirirseniz yaralı olur.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eline sağlık, araba savaştan çıkmış gibi. Terkedilmiş bir arabanın içine bakar gibi hissettim kendimi.
Araç detaya muhtaçmış gerçekten sizde toparlamışsınız. Zor bir gün olmuş sizin için.
Finalde güzel olmuş, aynı araca bende uygulama yapmıştım. Polisajdan sonra rengi çok güzel çıkıyor. Şu anda boyanın polisaj ihtiyacı açıkça görünüyor.
Hocam senin iç temizliğini yaptığın araçlardan daha kirlisini de görmüş olduk. Pimp my ride aklıma geldi aracın içini görünce, ne programdı ama :atess:
@mtekin çok güzel iş çıkarmışsınız, elinize/emeğinize sağlık :):nazar:

mtekin

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Elinize sağlık miss gibi olmuş :foto: yalnız aracın sahibi nasıl bu kadar kirletmiş içini görünce moralim bozuldu. :noo:
Kilit ürünlerle nokta atış finalleri seviyorum. Ellerine sağlık.
Araba yeni gibi hissediyorum demiştir kesin:alkis:
Elinize sağlık çok güzel bi temizlik olmuş ben bile ferahladım burdan :sicak: fakat nasıl bu hale gelmesine izin verilmiş, nasıl seyahat edilmiş bu halleriyle bende de merak konusu oldu:utandim:
Hocam elinize sağlık. Bu ne kir anlamadım, şirket aracı olsa anlarım, kişisel araçsa en kötü ayda bir yıkatsan bu duruma düşmez. Kendimden örnek vereyim, detaya bulaşmadan önce bile bu şekilde bindiğimi hatırlamam. Üstesinden gelmişsiniz bu kadar kirin. Pw sıfır korumada deneme şansı bulmuşsunuz takibinizde olan araçsa tam olarak gözlemleme şansıda yakalayabilirsiniz bilgilendirirseniz yaralı olur.
Teşekkürler arkadaşlar. Araç sahibi olmak için sadece paranın yetmediğini anlamış oluyorum böyle arabaları görünce. Araç şahsi kullanımda maalasef. Yalnız renk tam polisajlık. Kc pw normalde koruması zayıflamış araca 1/200 yapıyordum ve yetiyordu. Bu araçta koruma olmadığı için 1/100 yaptım. Sonuç gerçekten etkileyici. Bu orandan fazlası leke bırakır zannımca.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
elinize sağlık yalnız tanıdıksa araç sahibi kusura bakmayın ama bir insan nasıl bu derece kirlenene kadar arabaya binmeye devam eder. herseyı gectım dısı kırlenır camur olur hava musaıt olmaz yıkanmaz vs kabul ama içinin bu hale gelmesi torpidodan toz toprak cıkması nasıl kabul edılebılır bılemedım havalandırma calısınca toz yutarsın o arabanın ıcınde aklım almıyor
diğer taraftan bu derece kirli araçlarda temizlik sonrası bakmaya doyamıyorum donup donup bakasım gelıyor :)

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik guzel bir detay gunu olmus. Hadi dis kisim neyse de ic kisma gecince gercekten nutkum tutuldu. Yine de guzel sonuclara kavusturmussunuz harika.

Sent from my iPhone using Tapatalk

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
O nasıl bir araç öyle. İnsanlar bu şekilde nasıl binebiliyor aklım almış değil. Çok güzel ve titiz bir çalışma ile mükemmel hale getirmişsiniz aracı. Ellerinize sağlık :alkis:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Teşekkürler arkadaşlar. Araç sahibi olmak için sadece paranın yetmediğini anlamış oluyorum böyle arabaları görünce. Araç şahsi kullanımda maalasef. Yalnız renk tam polisajlık. Kc pw normalde koruması zayıflamış araca 1/200 yapıyordum ve yetiyordu. Bu araçta koruma olmadığı için 1/100 yaptım. Sonuç gerçekten etkileyici. Bu orandan fazlası leke bırakır zannımca.
Yok bırakmıyor

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hocam senin iç temizliğini yaptığın araçlardan daha kirlisini de görmüş olduk. Pimp my ride aklıma geldi aracın içini görünce, ne programdı ama :atess:
@mtekin çok güzel iş çıkarmışsınız, elinize/emeğinize sağlık :):nazar:
Sadece bana mı denk geliyor diyordum bu kadar kirlileri, neyseki başkalarıda varmış:)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık detaylı çok güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Elinize sağlık uygulama bıçak gibi. Kesmiş atmış.

Araba afrinde savaştan mı gelmiş diye düşünmedim değil. Kullanılan ürünler yerinde olmuş. Tornador olması da işi kolaylaştırmıştır.

Polisaj şart olmuş araca :)

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Maşallah elinize sağlık. Aracı traktör olarak kullanıp inşaatlara ince kum veya bahçelere toprak çekmişler galiba

detaysever youtube kanalına abone olmayı unutmayın...

frkozdmr

Amatör Detaycı
Üye
İl
İzmir
Belkide 2015 model arabaya ilk defa bu kadar üzülmüşümdür. Sizinkisi detaydan ziyade ölüyü diriltmek gibi birşey olmuş.. Elinize kolunuza sağlık...:alkis:

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş :) Umarım sahibi bir daha böyle kirletmez. İnsan nemli bez ile falan siler hiç olmadı.

mtekin

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
elinize sağlık yalnız tanıdıksa araç sahibi kusura bakmayın ama bir insan nasıl bu derece kirlenene kadar arabaya binmeye devam eder. herseyı gectım dısı kırlenır camur olur hava musaıt olmaz yıkanmaz vs kabul ama içinin bu hale gelmesi torpidodan toz toprak cıkması nasıl kabul edılebılır bılemedım havalandırma calısınca toz yutarsın o arabanın ıcınde aklım almıyor
diğer taraftan bu derece kirli araçlarda temizlik sonrası bakmaya doyamıyorum donup donup bakasım gelıyor :)
Teşekkür ederim. Araç sahibi tanıdık değil. Bende böyle birşeyle karşılaşacağımı bilmiyordum.
Elinize saglik guzel bir detay gunu olmus. Hadi dis kisim neyse de ic kisma gecince gercekten nutkum tutuldu. Yine de guzel sonuclara kavusturmussunuz harika.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkür ederim
O nasıl bir araç öyle. İnsanlar bu şekilde nasıl binebiliyor aklım almış değil. Çok güzel ve titiz bir çalışma ile mükemmel hale getirmişsiniz aracı. Ellerinize sağlık :alkis:
Teşekkür ederim. Bende anlamıyorum nasıl içine sinerek biniyorlar böyle arabalara.
Sadece bana mı denk geliyor diyordum bu kadar kirlileri, neyseki başkalarıda varmış:)
Sizin uygulamaların yanında sönük kalsa da elimizden geleni yapmaya çalıştık.
Ellerine sağlık detaylı çok güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkür ederim sensei.
Elinize sağlık uygulama bıçak gibi. Kesmiş atmış.

Araba afrinde savaştan mı gelmiş diye düşünmedim değil. Kullanılan ürünler yerinde olmuş. Tornador olması da işi kolaylaştırmıştır.

Polisaj şart olmuş araca :)
Araba taşrada kullanılan bir araçmış. Ama bu bir bahane değil bence. Tornador halı ve kumaş temizliğinde büyük kolaylık sağlıyor. Yanına bir de buhar olsa tadından yenmeyecek. Ama hobi olduğu için yavaştan alıyorum. Polisaj kesinlikle şart. Özellikle de bu renk araba çizikten parlaklığı görünmüyorsa.

Maşallah elinize sağlık. Aracı traktör olarak kullanıp inşaatlara ince kum veya bahçelere toprak çekmişler galiba

detaysever youtube kanalına abone olmayı unutmayın...
Teşekkür ederim. Taşrada kullanmış aracı. Heryer toz toprak demişti.
Belkide 2015 model arabaya ilk defa bu kadar üzülmüşümdür. Sizinkisi detaydan ziyade ölüyü diriltmek gibi birşey olmuş.. Elinize kolunuza sağlık...:alkis:
Araba 2015 model deyince ben de ufak tefek detay işleri vardır zannetmiştim. Böyle olduğunu bilseydim yanıma irmik, fıstık, yağ falanda alırdım.:kop:
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş :) Umarım sahibi bir daha böyle kirletmez. İnsan nemli bez ile falan siler hiç olmadı.
Teşekkür ederim. Umudum o yönde ama hiç sanmıyorum.