İnceleme Turtle Wax Dry&Shine Hybrid Rinse Wax

Firefighters

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hakan hocam selamlar,

Ürünü dün yine kullandım. Hatırlarsan geçen kullanımda ıslak araca bez ile sıkıp uygulamıştım ama çok puslu iz kalmıştı. Bu defa ürünü sıkıp direk su ile duruladım beklemeden ama yine aynı şekilde çok fazla yağlı puslu iz kaldı. Bez ile defalarca silmek zorunda kaldım. Acaba benim ürününü tarihi mi geçti anlamadım ama çok uğraştırdı. Üstelik bez ile yaptığımdaki hidrofobi çok daha iyidi. Resim paylaşmıştım. Madem her türlü kalıntı oluyor ürün bitene kadar bez ile uygulamaya devam edeceğim.
Bende 1sefer uyguladim hocam aksamustu fıs fıs yaparak arabayi döndüm sonra basınçlı suyla duruladim acaip leke yaptı sonra mecburen tekrar kova yikama yaptım ona rağmen leke kaldı, anladığım kadariyla sıcakta yapilcak bi uygulama degil ayrica bu ürünü uygularken iki kişi yapmak lazım, 1nci kisi ürünü sıkarken hemen arkasindan 2nci kisi durulayacak yoksa sıkıp durulayana kadar ki surede bile leke yapıyor hemen

ercan_wrc

Acemi Detaycı
Üye
İl
ankara
Bende 1sefer uyguladim hocam aksamustu fıs fıs yaparak arabayi döndüm sonra basınçlı suyla duruladim acaip leke yaptı sonra mecburen tekrar kova yikama yaptım ona rağmen leke kaldı, anladığım kadariyla sıcakta yapilcak bi uygulama degil ayrica bu ürünü uygularken iki kişi yapmak lazım, 1nci kisi ürünü sıkarken hemen arkasindan 2nci kisi durulayacak yoksa sıkıp durulayana kadar ki surede bile leke yapıyor hemen
Sıcaktan mı bilmiyorum ama panelin birine direk sıkıp arından su tuttum denemek için onda bile leke yaptı, hatta 2 defa su ile döndüm aracı yine de lekesi çıkmadı yani 2 kişide yapsanız birşey değişmeyecek sanırım. Ama parlaklığı, kayganlığı ve hidrofobisi bence mükemmel. Helede ilk uygulamada bez ile yedirdiğimdeki sonuç harikaydı.

HellraiserTR

Çaylak Detaycı
Üye
İl
KONYA
akşamları tek başıma uygulama yapıyorum ürünü mümkün olduğu kadar az kullanıyorum böyle bi problemle karşılaşmadım acaba sarfiyatınız biraz fazla olabilir mi ? 1 kapıya mesela 1,5 fıs kadar sıkıyorum yavaş sıkıp hızlıca geçince kapının tamamına yeterli geliyor zira hidrofobinin olmadığı yada zayıf olduğu yer kalmıyor :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Sıcakta özellikle güneş altında uygulama yapılırsa leke birakma riski var ama akşam saatlerinde yapılan uygulamada ve hemen durulamaya rağmen leke bırakmasi normal değil. Acaba su çok mu kireçli ondan mı oluyor? Ya da kullanılan şampuan ile bağlantıli da olabilir. :(

ercan_wrc

Acemi Detaycı
Üye
İl
ankara
Sıcakta özellikle güneş altında uygulama yapılırsa leke birakma riski var ama akşam saatlerinde yapılan uygulamada ve hemen durulamaya rağmen leke bırakmasi normal değil. Acaba su çok mu kireçli ondan mı oluyor? Ya da kullanılan şampuan ile bağlantıli da olabilir. :(
Yok hocam gölgede akşam üzeri 17:00 gibi uygulamaya başladım, su ise kireçli değil çünkü 30lt bidonum ile aşağı su taşıyıp araç yıkama makinem ile yıkıyorum. Şampuanım magifoam.

ercan_wrc

Acemi Detaycı
Üye
İl
ankara
akşamları tek başıma uygulama yapıyorum ürünü mümkün olduğu kadar az kullanıyorum böyle bi problemle karşılaşmadım acaba sarfiyatınız biraz fazla olabilir mi ? 1 kapıya mesela 1,5 fıs kadar sıkıyorum yavaş sıkıp hızlıca geçince kapının tamamına yeterli geliyor zira hidrofobinin olmadığı yada zayıf olduğu yer kalmıyor :)
Bilmiyorum ama ben 1 kapıya sanırım 3-4 fıs sıkıyorum ve hemen su da tutsam birşey değişmiyor maalesef. Hadi ürün boya cinsi ayırıyor desem camlar da aynı lekeler kalıyor.

Zaten yorumlar da bazı insanlar yazmış

Ürünü uygulaması çok kötü yada biz bir yerde yanlış yaptık. Aracın üstünde yağlı ve yapışkan bir şekilde kaldı temizleyip parlatana kadar canım cıktı. Bence beş para etmez kesinlikle tavsiye etmiyorum tam üç saat uğraştım.
İlk kullanımda yapış yapış çirkin görüntü oldu gereksiz bir ürün

Son düzenleme:

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Yok hocam gölgede akşam üzeri 17:00 gibi uygulamaya başladım, su ise kireçli değil çünkü 30lt bidonum ile aşağı su taşıyıp araç yıkama makinem ile yıkıyorum. Şampuanım magifoam.
Defalarca uyguladım inan hiç böyle bir problem yaşamadım. Ama, niye böyle problem yaratmasına da oldukça şaşırdım ve kafama da takıldı.

raptor187

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gaziantep
Ürünü az kullanıp hızlı durulama yapmanız gerek benim siyah aracımda tek başıma yaptığımda dediğin gibi sorunlarla karşılaştım diğerinde arkadaşın beyaz aracına çok hızlı şekilde durulama yaptık herhangi bir leke olmadı tavsiyem aşırı hızlı olmanız

escaba_tr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Düzce
Ben daha önce bu ürünü @SubaruOutback youtube kanalında izledikten sonra indirim de 140tL ye 2 tane almıştım, şimdi de 1 tane aldım. Elimde yarım şişeden fazla Autoglym polar seal ve carpro Hyro2 lite da var.. Bunlar bana baya gider diye düşünüyorum, :melekx: paylaşım için Teşekkürler @ercan_wrc,

PtonHo

Acemi Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Merhaba,

bu ürünü indirimden bende aldım. Sormak istediğimiz konu ;
Meugiars ın Wash and Wax turuncu şampuanı gibi kullanım yapabilir miyiz sizce bu üründe ?

Yani 10 lt kovaya belirli bir oranda şampuanımdan koysam, daha sonra surun üzerine az miktarda bu ciladan döksek ve yıkama eldiveni ile tüm panelleri geçip durulasak kötü bir sonuç mu alırız ?

escaba_tr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Düzce
Merhaba,

bu ürünü indirimden bende aldım. Sormak istediğimiz konu ;
Meugiars ın Wash and Wax turuncu şampuanı gibi kullanım yapabilir miyiz sizce bu üründe ?

Yani 10 lt kovaya belirli bir oranda şampuanımdan koysam, daha sonra surun üzerine az miktarda bu ciladan döksek ve yıkama eldiveni ile tüm panelleri geçip durulasak kötü bir sonuç mu alırız ?
Bu ürün yüzey ıslakken kullanılıyor ve yüzeyde fazla beklemeden hemen su ile mümkünse de en iyi sonuç için basınçlı su ile durulama yapılması maksimum faydayı sağlar.. Ürün şampuan ile beraber yıkamaya uygun değil ama düşündüğünüz şekilde kullanılırsa da yüzeyde kuruma yapar ve lekeler bırakır..