Wax önerisi

beratt_hero

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
Selamın Aleyküm abilerim 

Abilerim bildiğiniz üzere wax alacaktım. Ama kafama takılan biriki bişey var. Öncelikle wax attıktan sonra üstüne ne uygulayabilirim veya başka bi wax atıp üstüne ikinci bir wax atabilirim bunun dışında wax işlemi bittikten sonra ilerleyen zaman içinde koruma besleme amaçlı ne kullanabilirim. Bu işin adabı nedir tam bilmediğim için sizden yardım istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden. Wax+besleyici ürün için 200 250tl gibi bütçe ayırıcam.
Menzerna sıvı powerlock cila nasıldır veya katı carnabua içerikli bi ürünmü kullanayım bu soruyu sorarken bile yanlış demiş olabilirim yanlışım varsa affola şimdiden teşekkür ederim.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Waxı atarsın, zayıflayınca tekrar atarsın, gerek yokki besleyici birşey yok wax için, ömrünü uzatıcak ütünler waxın üzerinde katman yapar odur ömrünü uzatan, ama en sağlıklısı wax atıp, zayıfladıkça tekrardan wax atmak.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Özgüre ilave waxı tazelerken yüzeyi m600 türü bi temizlik ürünüyle temizle.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

serdar_22

Çaylak Detaycı
Üye
İl
edirne
Konu sahibine özür diyerek burdan sorayım.aralık ayında Polisajını yaptım fusso attım haftada veya 15te bir yıkadım.citrus Prewash ve wash n wax kullandım.her yıkama sonrası bsd v7 kokteyl çektim.bakıyorum da öyle wax etkisi yok gibi bölgesel boncuklanma var o da kokteyl etkisi gibi.fusso uçmuş olabilirmi.yada ince süreyim derken az gelmişmidir.hepsini silip yenidenmi atsam.nedersiniz.teşekkürler

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
serdar_22' Alıntı:
Konu sahibine özür diyerek burdan sorayım.aralık ayında Polisajını yaptım fusso attım haftada veya 15te bir yıkadım.citrus Prewash ve wash n wax kullandım.her yıkama sonrası bsd v7 kokteyl çektim.bakıyorum da öyle wax etkisi yok gibi bölgesel boncuklanma var o da kokteyl etkisi gibi.fusso uçmuş olabilirmi.yada ince süreyim derken az gelmişmidir.hepsini silip yenidenmi atsam.nedersiniz.teşekkürler

Waxı ultra ince sürmek her zaman iyidir kullanmış oldugun pre wash güçlü oldugu için waxa etkisi olmuştur. Yüzey temizligi yapıp tekrar yenile derim.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
serdar_22' Alıntı:
Süleyman 'ın dediğine katılarak şunu da eklemek isterim ki Kullandığınız wash and wax waxı perdeliyorda olabilir.Bence 1-2 yıkama wax olmayan bir şampuan ile yıkayıp duruma bir daha bakınb

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
onurçiko' Alıntı:
serdar_22' Alıntı:
Süleyman 'ın dediğine katılarak şunu da eklemek isterim ki Kullandığınız wash and wax waxı perdeliyorda olabilir.Bence 1-2 yıkama wax olmayan bir şampuan ile yıkayıp duruma bir daha bakınb
Aynen onur abinin dediği gibi bende wash&wax kullanıyorum bu şampuan waxı örtüyor perde şeklinde su itiyor korumayı silip bu şampuanla aracı yıkayın yine aynı tepkiyi alırsınız @serdar_22

Moderatör tarafında düzenlendi:

RecepGürışık

Acemi Detaycı
Üye
İl
.Antalya
beratt_hero' Alıntı:
Selamın Aleyküm abilerim 

Abilerim bildiğiniz üzere wax alacaktım. Ama kafama takılan biriki bişey var. Öncelikle wax attıktan sonra üstüne ne uygulayabilirim veya başka bi wax atıp üstüne ikinci bir wax atabilirim bunun dışında wax işlemi bittikten sonra ilerleyen zaman içinde koruma besleme amaçlı ne kullanabilirim. Bu işin adabı nedir tam bilmediğim için sizden yardım istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden. Wax+besleyici ürün için 200 250tl gibi bütçe ayırıcam.
Menzerna sıvı powerlock cila nasıldır veya katı carnabua içerikli bi ürünmü kullanayım bu soruyu sorarken bile yanlış demiş olabilirim yanlışım varsa affola şimdiden teşekkür ederim.
Zymol titanyum al bence Murat abide vardı

beratt_hero

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
abiler meguıars ultimate polish + powerlock kombinasyonu yapsam nasıl olur ? waxtan önce boyaya derinlik kazandırmak için kullanılır diyor megu da. Ne dersiniz. Powerlock u kastyle da çalışan bi abim önermişti. Fiyat performans olarak baya iyi bence 1lt 150tl :)

beratt_hero

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
@RecepGürışık abi valla titanium biraz geçiyor beni şuan için bide yaza bulursak almayı düşündüm onuda stoğa eklerim yani.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Senin yerinde olsam soft99 Fusso Coat alırdım. Koyu renkler için olanından.

Ben sıkıldığım için satmıştım. Yoksa boncuklanması, koruması ve koruma süresinden çok memnundum.

İllaki destekleyici bir ürün alacaksan da fukupika tavsiye ederim. Hem uyumlu çalışırlar hem de fukupika güzel ürün.

beratt_hero

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
Soft 99 almak istemiyorum aslında parlaklık olarak iyi olmadığı söyleniyor ama ömrü iyimiş bilemiyorum ? ne yapsam acaba düşünüyorumda bakalım yaparız bişeler

Sen ne kullanıyorsun şuanda abi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
beratt_hero' Alıntı:
Soft 99 almak istemiyorum aslında parlaklık olarak iyi olmadığı söyleniyor ama ömrü iyimiş bilemiyorum ? ne yapsam acaba düşünüyorumda bakalım yaparız bişeler

Fussonun koyu renkte parlaklıgını sevmedim. Soft99 f7 tavsiyem ondandı. King of gloss ve kiwami fusso ya göre daha parlak.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
beratt_hero' Alıntı:

Autoglym hd wax kullanıyorum şuanda. Bitince zymöl titanium kullanacağım.

Düzenleme: Konu ilgili başlığa taşınmıştır.

kaptik_virusu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
İki farklı wax ile 50/50 yapıp parlaklık farkını gözleyen var mı acaba? Genelde herkes su iticilik testi yapıyor ama parlaklık farkı gösteren bulamadım. X waxı Y'den daha parlak diyoruz ama gerçektenden fark ne seviyede?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
kaptik_virusu' Alıntı:
İki farklı wax ile 50/50 yapıp parlaklık farkını gözleyen var mı acaba? Genelde herkes su iticilik testi yapıyor ama parlaklık farkı gösteren bulamadım. X waxı Y'den daha parlak diyoruz ama gerçektenden fark ne seviyede?

Benim parlaklık farkı olarak 3-4 fotom vardı ama bulmam lazım. alttaki resimde sol arka kapı soft99 kiwami sol arka çamurluk absolute show off wax

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara