Wax sonrası boncuk sorunu

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Merhaba arkadaşlar iki hafta önce araca wax attım Zymöl Titanium araç waxtan sonra daha hiç yıkanmadı hafta sonu yağış vardı aracın heryerinde boncuk oluşuyor fakat tavanda oluşmuyor tavanada iki kat attım halbuki neden böyle olur fikri olan varmı?

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
heryerde boncuk vaar tavanda yok şimdi ilk aklıma uygulama sonrası araç iyi kurumuşmuydu yani tavan biraz daha geç kurur altta nem kaldımı. M600 kullandınız mı wax öncesi. 2 kat derken arada beklediniz mi hemen 2. katı mı yaptınız.
eğer nem kaldıysa üstüne wax attığınızda koruma bazen sizin dediğiniz gibi oluyor. Yaşadım.
m600 ile silmediyseniz belki tavanda tabaka kalmıştır yanlarda akıp giderken tavanda yüzeye işlemiş olabilir.
2.katı atarken ilk kattan hemen sonra yaparsanız kuruma süresi denen süre geçmediğinden iki waxıda bezle silmiş olabilirsiniz. Yada fazla olması aslında büyük ustadlarda söyler avantaj değil dezavantaj yaratıyor.

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Araç yeni sayılır vernikte bir sorun yok, m600 kullanmadım ilk kattan yaklaşık 1 saat sonra ikinci katı uyguladım, sabahları çiğ oluyor hatta bazen aracın üstünde donuyor

Benim hatam kış ayında yapmak mı ikinci katı beklemeden atmak mı m600 kullanmamak mı ama mantık olarak m600 kullanmasam bile 6-7 yıkama gidecekse 2-3 yıkama gitmesi lazım

Tavanda wax koruma yapmıyor mu şu an

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Şimdi bazen oluyor böyle ikinci kat yüzeye tam yapışmamıştır birinci katıda perdelemiştir ve alttaki wax görevini yerine getiremiyordur aynı wax olması bir şey ifae etmiyor üste attığını belkide alttakinin yapısını bozmuş olabilir silerken sürerken üsttekide tam tutunamayınca sonuç hüsran

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
brkgok' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar iki hafta önce araca wax attım Zymöl Titanium araç waxtan sonra daha hiç yıkanmadı hafta sonu yağış vardı aracın heryerinde boncuk oluşuyor fakat tavanda oluşmuyor tavanada iki kat attım halbuki neden böyle olur fikri olan varmı?
Çiğ oluşuyor ve üzerinde donuyorsa ve sık sık bu durum yaşanıyorsa yaşadığınız durum bence normal. Çiğ vb gibi olayları waxın etkisini çok çabuk bitiyor.

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
İkinci katı bi daha atmayım madem , peki bu çiğlenme geçene kadar wax yapamayacakmıyız

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
brkgok' Alıntı:
İkinci katı bi daha atmayım madem , peki bu çiğlenme geçene kadar wax yapamayacakmıyız
Tabii ki yapacaksınız. M600 ile temizleyin ve ince bir katman olarak tekrar wax atın.
Bu arada titaniumu elinizde ısıtıyorsunuz değil mi?

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Elle uygulamak nedense bana çok zor geldi ve sarfiyatta ciddi artış olduğundan dolayı ben AF Waxmate ile uyguluyorum elle uygulamam en doğrusu biliyorum ama çok zorlandım elle uygulamada

Ben m600 hiç kullanmadım bana kısaca uygulamayı anlatabilirmisiniz.Boyaya herhangi bir zararı yok mu araç yıkandıktan sonra beze döküp aracı siliyormuyuz, birde markası farkedermi hangi ürün kullanılmalı

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
brkgok' Alıntı:
Elle uygulamak nedense bana çok zor geldi ve sarfiyatta ciddi artış olduğundan dolayı ben AF Waxmate ile uyguluyorum elle uygulamam en doğrusu biliyorum ama çok zorlandım elle uygulamada

Ben m600 hiç kullanmadım bana kısaca uygulamayı anlatabilirmisiniz.Boyaya herhangi bir zararı yok mu araç yıkandıktan sonra beze döküp aracı siliyormuyuz, birde markası farkedermi hangi ürün kullanılmalı
M600 kullanması basit bir temizlik tineridir. Boyaya herhangi bir zararı yoktur. Sonradan boyanmış panellerde küçük bir alanda önceden denemesi tavsiye olunur.

Sikkens marka m600 temizlik tineri kullanıyorum ben. Herhangi bir wax uygulamasından önce bu tip bir temizliği şiddetle tavsiye ederim.

Hem uygulamanızın kalitesini, hem de kullandığınız waxın dayanımını direk yüzeye tutunmasını sağladığınız için arttıracaktır.

Ben hem mikrofiber beze hem de panele bir kaç fıs yapıyorum ve siliyorum. Zaten uçucu bir ürün olduğu için arkasında iz bırakmıyor.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
@brkgok sprey olarak kullanınız m600 şişeye koyup sprey yapabilirsniz su koymanıyınız kesinlikle. Spreyleyip bezle siliniz. Sildikten sonra 10 dk bekleyin en kötü ondan sonra uygulama yapınız

Moderatör tarafında düzenlendi:

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Teşekkürker bilgileriniz için arkadaşlar bir dahaki uygulamayı bu şekilde yapacağım