Wolkswagen Jetta Detailing (Sonax Cutmax, Sonax Perfect Finish, Chemical Guys Gloosworks Glaze, İnfiinity Light Wax)

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhaba arkadaşlar, yine mi gri diyeceksiniz ama grinin 50 tonu diyelim. Arkadaşım aracı yeni aldı, bir hayırlı olsun çekelim dedik. Çizik durumu kötüydü her zamanki gibi. İç kısmı nisbeten diğer arabalara nazaran iyiydi Allahtan.
Yine bir video ekleyerek konuyu bitireceğim, kullandığım ürünleri ve video açıklamasını yazayım. Öncelikle arabanın sol ön kapısında fena bir kuş pisliği var. orası umutsuz vaka.Dönüşü kalmamış artık.
Davlumbazlara Ceviz fışlayarak başladım bu uzun soluklu uygulamaya. Hemen jantlara geçip Jantın ön yıkamasını Koch Chemie FB Felgenblitz ile yaptım. Her zaman dile getirdiğim üzere şu anda piyasada kullanacağınız en mantıklı ürün kesinlikle bu bence.
Arkasından 1/4 sulandırılmış ceviz ve Secho fx5 ile pre wash işlemi yaptım. Hemen arkasına kurumasına izin vermeden diyeceğim ama bu sıcakta bu pekte mümkün olmuyor; Flowey B33 ile snow foam uyguladım. Kısa süren bir köpük shovun ardından durulayıp detaylara geçtim.
Kapı araları, logolar, bagaj vs vs gibi alanlara valet pro fırçalar ve Alta foamer ile köpük sıkarak temizliklerini yaptım.Bu arada daha ilk başta davlumbazlara ceviz sıkarken bu alanlarada sıkıyorum ki kirler yumuşasın ve işim daha kolaylaşsın.
Sonrasında Jant, Lastik ve davlumbazların detay temizliklerini yaptım.Alta foamer, Sonax jant temizleyici, çok sayıda ve çeşitli ebatlarda fırçalar, jant eldiveni , cg yıkama kovası, grit guard, küçük fırçaları koymak için kova yanına asılan bir aparat bu temizlikte bana eşlik ettiler.
Sırada artık kova yıkamamız var, şampuan tercihim Valet pro Advanced Poseidon Car wash oldu. heralde bitince bir daha almayacağım ürünlerden biri. Kötülüğünden mi, hayır değil ama benim pek tercih edeceğim bir ürün değil. Foam lance de koyup bir ön köpük yaptıktan sonra eldiven ve kova ile yıkamaya devam ettim. Kuruyan yerlerde lekeler bırakıyor ama kalıcı lekeler değil tabiiki. özellikle camlarda kötü duruyor.
Durulayıp Kaportadaki demirtozlarıyla vedalaşma zamanı geldi.Bu işte en favori olan ürünümü kullandım yine , tahmin ettiğiniz üzere Koch Chemie Rrr tabiikide.Hızlı ve etkili bir ürün.Arabadan oldukça fazla demirtozu çıktı.Keşke olsada bu ürünü bir kez Shiny Garage D-Tox ile karşılaştırma şansım olsa.
Ardından kil işlemini Marflomavi kil ile yaptım. Bel altından oldukça yoğun zift çıktı.Kili mahvetti. Bende destek ekip olarak tabiiki bu işte en favorim olan Autobrite Just The Tonic ile müdahale ettim.
Nihayet polisaja hazırlık aşamamız sona erdi, artık pürüzsüz ve bütün yüzey kirlerinden arınmış bir yüzeye sahibiz. Buda emek oluyor ki polisaja başlayabiliriz.Çok çok özenli bir şekilde maskeleme işlemini yaptıktan sonra, kullanacağım kombinasyon ile ilgili düşünmeye başladım. Yüzey durumu oksidasyon ve örümcek ağlarıyla kusatılmış, verniğimiz sert ve mukavemeti fazla. ama benimde elimde oldukça etkili bir silah var.
Cutting işlemini Sonax cutmax ve ufs Focus ve domastik keçeler ile yaptım. Sonax ie çalışması çok keyifli gerçekten, bu sert vernikte bile keyifle cutting yapılıyor. Üzücü olan durum ürünün dibine gelmiş olmam. kesinlikle tekrar edineceğim bir ürün.
Cutting işlemi bitince Polish olarak Sonax Perfect Finish i tercih ettim. Ürünü anlatmaya gerek yok, yine üst düzey bir ürün. Eğer yumuşak vernikli bir araca sahipseniz yada az bir çizik ve hareniz varsa tek katta harika sonuç alıp çıkarsınız işin içinden.
Sırada artık zirvelere çıkma zamanı geldi, bu sefer glaz olarak bir mix denedim. Chemical guys Ez Cream glaze ile Glossworks u karıştırıp uyguladım.Sonucu beğendim. Tatminkar bir netice aldım. En sevdiğim şey glaze uygulamak kesinlikle.Yağ gibi akıp gidiyor makina, silmesi ayrı güzel. o pusun içinden çıkan parlaklık bütün yorgunluğumu alıyor.
Daha önce koyu bir renge uyguladığım İnfinity wax Light wax ı bu sefer açık renk bir arabada denemek istedim, daha memnun kaldım.Bu wax harika boncuklar vermiyor bize ama perdelemesi harika diyebilirim. Önceki uygulamalarımdan videosu mevcut youtube de.
Bu arabada bıraktığı boncuklar şu şekilde, uygulamadan 2 gün sonra yağan yağmur sonrası;

Kışın tercih edeceğim bir ürün değil ama yazın bir alternatif olabilir.

Camları 3d glass cleaner ile temizledim, ama benim beğendiğim bir ürün değil.Bitsin diye kullanacağım bir ürün.
Davlumbazlara Adam's Undercarriage kullandım. Barebones kadar olmasada sevdiğim ürünlerden.
Lastiklere Williams kullandım.
Dış plastik aksama Af Revive kullandım.

sıra geldi iç kısımın temizliğine, Flowey i2 favorim, Vp carpet cleaner anlatmaya gerek yok. Zymöl detail wax kullandım. kapıa aralarında falan Sonax bsd kullandım.
Pedal kısımları gibi zorlu yerleri 3d Orange degreaser ile temizledim. Deri kısımları Meguiars Gold Class ile koruma aldım.
İç kısımın dezekfektasyon işlemini Flowey odour eliminater ile yapıp koku olarak cg strawberry margarita kullandım.
En son camları birde Flowey s3 ile sildim. vs vs vs...

Artık buyurun keyifli seyirler.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık master 3-4 ürün daha denedim sonax cutmax ve perfect finish yine favorilerim arasında.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
ellerine sağlık sonax pastalar benimde favorilerimde ama henüz sahip olamadım :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Abi eline sağlık cutmax yabancı forumlarda da epey beğeniliyor. VW grubun verniği malum. Glaze kokteyli olayı üst noktaya taşımış. Anlaşılan hatırlı bir arkadaş araç sahibi :).

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Eline sağlık abi yine çok güzel bir uygulama olmuş :) Sonax cutmax'i Koch Chemie H8 ile kıyaslayabilir misin? Sonax Perfect Finish'te koch chemiede F5 ve M2 ile aynı işlevi mi görüyor acaba?

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Teşekkür ederim İdris'cığım
Ellerine sağlık master 3-4 ürün daha denedim sonax cutmax ve perfect finish yine favorilerim arasında.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkür ederim Sensei, aynen dediğin gibi Sonax ın tadını hiç birşey vermiyor. Rakip olarak Angelwax resurrection deneyeceğim yakında bakalım. Nasıl bir fark olacak.
ellerine sağlık sonax pastalar benimde favorilerimde ama henüz sahip olamadım :)
Teşekkür ederim, inşallah en kısa sürede edinirsin.
Güzel uygulama olmuş

Sonax pasta ağustosta gelecek bana. Getirebilirim isteyen arkadaşa :)
Teşekkür ederim, getirince isteyen çıkacaktır. Fiyatıda iyi olursa kaçmaz.
Abi eline sağlık cutmax yabancı forumlarda da epey beğeniliyor. VW grubun verniği malum. Glaze kokteyli olayı üst noktaya taşımış. Anlaşılan hatırlı bir arkadaş araç sahibi :).
Teşekkür ederim, bu pastayı beğenmeyenin çıkacağını hiç zannetmiyorum, nitekim premium kalite bir ürün kesinlikle.
Glaze karışımını iyi tutturdum. Biraz mecburiyetten bir karışım oldu ama. Ez glaze elimde az kalmıştı, tek başına çıkarmaz diye destek verdim:)
Arkadaş evet sevdiğim hatırlı bir arkadaşım ama genelde pek bu tür bir ayrım yapmam. Detayıma bakarım:)

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık abi yine çok güzel bir uygulama olmuş :) Sonax cutmax'i Koch Chemie H8 ile kıyaslayabilir misin? Sonax Perfect Finish'te koch chemiede F5 ve M2 ile aynı işlevi mi görüyor acaba?
Teşekkür ederim, kıyaslamam biraz abes olur, arada çok fark var. Tozuma, cutting özelliği ve parlaklık çok çok daha iyi.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ellerine sağlık Onur herzamanki seviyede ders niteliğinde uygulama olmuş. konular resimsiz kota dostu oldu sen de rahatladın mutlaka ama ben özledim gene de bol resimli konularını. Video çok çok iyi olmuş yapılan her işi göstermek için. Tekrar ellerine sağlık...

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ellerine sağlık Onur herzamanki seviyede ders niteliğinde uygulama olmuş. konular resimsiz kota dostu oldu sen de rahatladın mutlaka ama ben özledim gene de bol resimli konularını. Video çok çok iyi olmuş yapılan her işi göstermek için. Tekrar ellerine sağlık...
Teşekkür ederim, açıkçası resimsiz böyle konu açmak benimde içime pek sinmiyor ama bu ara öyle konu açmaya gerçekten vaktim yok. Ama video işide iyi oldu.

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Eline sağlık üstad,yine master degree detail olmuş.Grideki camımsı parlaklık beni benden aldı Maşallah

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
eline saglık onur usta yine resital izledik cutmax bende koklamalık kullanıyorum bitmesin diye harika bir pasta

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya