Yağmurda yıkama

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhabalar;
Sabah arabanın muayenesi için çıktım evden, hava yağmurluydu.Muayene istasyonunun yolu çamurlu da olunca zaten kirli olan arabam iyiice leş gibi oldu. Dedim ceviz hazırlayayım benzinlikte secho ile pompalar tazzikli suyla geçerim.En azında biraz temizlenir, yağmur var zaten kireç lekesi de oluşmaz diye düşündüm. Lakiş işler planladığım gibi olmadı. Cevizi uyguladım, çamur akmaya başladı, dedim ki hadi korumayı yenileyecem zaten köpükde sıkayım, üstüne iki seferde köpük sıktım. Duruladım. Trafik filmi duruyor hala. pek memnun olmadan tabii ki bindim arabaya geldim eve. Arabadan inince baktım yine kirlenmiş kapılar falan.Bu sefer dedim hortumu çıkarayımda şu kirlenmiş yerlere bi su tutayım. Bu arada yağmur yağıyor tabii.
Neyse bu yıkamam kısa olacak diğerlerine göre mecburen. Yağmur altında olabilecek en iyisi bu kadar oldu.

Kirli halimiz şu şekilde;

IMG_20190213_113801.jpg
IMG_20190213_113814.jpg
IMG_20190213_113821.jpg
IMG_20190213_113829.jpg

Görüldüğü gibi leş bir haldeyiz, Boncuklanma artık sıfır düzeyde. Gyeon Cure de yaşadığım bir sıkıntı aynı Sonax Bsd gibi kiri tutuyor ve boyaya hapsediyor gibi geldi bana.Camsı parlaklığını çok sevmeme rağmen bu özelliği canımı sıktı. Zaten kendiside bizi terkedeli çok olmuş.

Aslında konu açmayacaktım ama konu açmama vesile olan ürün Shiny Garage Snow Foam ile yıkarken buldum kendimi.Ürün ile ilgili yorumum şu şekilde; kokusu çok hoş, meyveli bir kokusu var, Köpürme kabiliyeti fean değil ama çok daha iyilerini kullandım. kıyaslama yapmak gerekirse CG honeydew ayarında. Shiny Garage'nin mavi renkli snow foamını da kullanmıştım sanki o bir tık daha iyi köpürüyordu. Araç üstünde uzun süre kalabiliyor hemen akıp gitmiyor.Araç ıslak olmasına karşın iyi durdu. En önemli konu olan kir sökmesini beğendim. oldukça yoğun trafik filmine müdahalesini beğendim.Ürünü 75 ml falan kullandım, bir dahaki sefere 100 ml kullanacağım köpük yoğunluğunu ölçmek için. Sonuç olarak ürünü beğendim.

IMG_20190213_123950.jpg
IMG_20190213_123956.jpg
IMG_20190213_124001.jpg
IMG_20190213_124010.jpg
IMG_20190213_124014.jpg

Yağmur hala inceden yağıyor.
IMG_20190213_124029.jpg

Kova yıkamamı Zymöl Car Wash ile yaptım. Anlatmaya gerek yok biliyorsunuz harika bir şampuan.Bu denli pis bir arabada kendisine güveneceğimi biliyordum. Yer yer o bile zorlandı.Çünkü kirler oldukça nüfus etmiş boyaya. Ne yağdıysa arkadaş böyle anlamadım ben. Cure de hiç başedememiş aksıne hapsetmiş kirleri.
IMG_20190213_125032.jpg
IMG_20190213_125208.jpg
IMG_20190213_125213.jpg

Görüyorsunuz araç ıslak ama koruma sıfır. Hiç hidrofobi kalmamış. Ben biraz hidrofobi gelir diye düşünmüştüm kovadan sonra.Trafik filmi perdeliyordur diyordum ama durum öyle değilmiş.Cure bizim süpergloos u da yemiş.Araç çıplak

IMG_20190213_125041.jpg

Korumayı desteklemek için yıkamadan sonra kullanırım diyerek Soft99 Kiwami Shampoo getirmiştim. Onu kendi süngeri ile uyguladım. Durumu biraz toparladı fakat beni kesmedi.

IMG_20190213_133048.jpg

Bu hidrofobi ben kesmeyince üstüne Gyeon Wet Coat uyguladım.Aslında uygulamayı istediğim başka ürünler vardı fakat yağmur yağdığı için wet Coat uygulamayı uygun gördüm.

IMG_20190213_134241.jpg
IMG_20190213_134245.jpg

Lastik ve davlumbaza Auto Finesse aqua Coat kullandım. Kendisini sadece burada kullanıyorum çünkü boya cam ve plastiklerde leke yapıyor.

IMG_20190213_134413.jpg

IMG_20190213_134421.jpg

Finaller;
IMG_20190213_134635.jpg
IMG_20190213_134651.jpg
IMG_20190213_134703.jpg
IMG_20190213_134722.jpg
IMG_20190213_134731.jpg
IMG_20190213_140817.jpg
IMG_20190213_184046.jpg
IMG_20190213_184103.jpg
IMG_20190213_184115.jpg
IMG_20190213_184129.jpg
IMG_20190213_184151.jpg
IMG_20190213_184205.jpg

Evet ufaktan bi su tutayım diye çıktığım yola her zamankiler olmasa bile temizleyerek bıraktım.Aracı kurulamadan bırakacaktım ama onada dayanamadım ben kurularken bir yandan tekrar ıslansada kuruladım işte:)
IMG_20190213_140833.jpg
IMG_20190213_140848.jpg

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Eline sağlık abi, memnun olmasanda içine su serpmiştir biraz bu yıkamanın ardına güzel bi uygulama gelir gibi havalar müsade ederse :)

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Helal...yagmur camur demeden devam.
Valet Pro bittikden sonra Shiny Garage Pink Snow Foam aklimdaydi. Tavsiye edermisin ?
Fiyatlari cok uygun digerlerine göre.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık abi, memnun olmasanda içine su serpmiştir biraz bu yıkamanın ardına güzel bi uygulama gelir gibi havalar müsade ederse :)
Teşekkür ederim, biliyorsun deli gibi kurtlanmıştım.Artık daha fazla kirli kalmaya gönlüm el vermedi.Boncuksuz duramadım:)
Helal...yagmur camur demeden devam.
Valet Pro bittikden sonra Shiny Garage Pink Snow Foam aklimdaydi. Tavsiye edermisin ?
Fiyatlari cok uygun digerlerine göre.
Teşekkürler. Temiz temiz yağmurun keyfi başka.
Shiny garage çok daha fazla seversiniz kesinlikle vp dan. Kesinikle tavsiye ederim.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Abi eline saglik senin kisa dedigin yikama bir cok kullanicinin normalinden uzundur supergloss a yazik olmus gercekten sifirlanmis gozukuyor. Cure bu nedenle biraz soru isareti yaratti yani deger mi gibi. Hemen tabiiki cancoat gelmis zaten ona yorum yapmaya gerek yok resimlerde kendisi konusuyor. Af aqua ilk ciktiginda niyetlenmistim PW ci olarak. Simdi dusunuyorum cokta gerekli degilmis leke vs ugrasmali olurmus. Yagmur sartlarinda bu kadari bile cok iyi gercekten.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık her zamanki gibi tertemiz iş olmuş:)
Cure seramik üzerinde iyi iş çıkarıyor ne kadar toz çekse de en sevdiğim ürünlerden biri. Bilmiyorum ama sizde seramik yok sanırım. Aqua coat ı merak ediyordum bu yorumunuzdan sonra vazgeçtim wet coata devam :)

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi eline saglik senin kisa dedigin yikama bir cok kullanicinin normalinden uzundur supergloss a yazik olmus gercekten sifirlanmis gozukuyor. Cure bu nedenle biraz soru isareti yaratti yani deger mi gibi. Hemen tabiiki cancoat gelmis zaten ona yorum yapmaya gerek yok resimlerde kendisi konusuyor. Af aqua ilk ciktiginda niyetlenmistim PW ci olarak. Simdi dusunuyorum cokta gerekli degilmis leke vs ugrasmali olurmus. Yagmur sartlarinda bu kadari bile cok iyi gercekten.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekküler kardeşim, super gloos sizlere ömür. Can Coat uygulayacaktım ama kürleşme süresi yok diye uygulamadım yağmurdan dolayı, direk wet coata girdim. Af Aqua Coat a aman bulaşma. benim kapı kolunda hala duruyor hatırası.Jant davlumbaz için alacaksan o ayrı, bak orada iyi iş yapıyor.
Hatuna dedim ki ben bi 5 dakika arabaya bi su tutup geleyim, dediki sen ve 5 dk emşn misin dedi. Ya dedim bi su tutup gelecem. 2 saat 5 dk oldu :kop:
Ellerinize sağlık her zamanki gibi tertemiz iş olmuş:)
Cure seramik üzerinde iyi iş çıkarıyor ne kadar toz çekse de en sevdiğim ürünlerden biri. Bilmiyorum ama sizde seramik yok sanırım. Aqua coat ı merak ediyordum bu yorumunuzdan sonra vazgeçtim wet coata devam :)
Teşekker ederim, seramik yor ama seramik wax vardı,Artık ikiside yok.Ürünün camsı parlaklığı dediğim gibi, çok çok hoşuma gitti, yüzeydeki hissine de bayıldım.Ama artık kışın değilde yazın kullanırım bu ürünü.
Aqua Coat tavsiye etmem, wet coat çok daha başarılı bir ürün.

esstel

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Elazığ
Emeğinize sağlık.. bende soft99 luxury glosta yaşadım..uyguladim Yağmur yağdı birde soba kömür yaktıkları için lekeleri içine hapsetmiş ti.. IPA ile zor çıkardım..

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Abi eline sağlık yağmur çamur demeden yine döktürmüşün youtube da görünce konu geliyor dedim iyi ki gece açtın yoksa sabah okumaya dalıp işe geç kalıyorum :)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Eline sağlık hacı
Maaşallah detay aşkı yağmur çamur dinlemiyor
Süperglossa yazık olmuş :confused:
Bu cure de benim finale gibi sanırım
Kendileri de benim 1 aylık fussomu tek lokmada yemişti :komik:
Wet coat da iyi iş çıkarmış maaşallah

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Gyeon Cure nasıl böyle bir sonuç verir anlamadım :confused:. Aralık ayının başında uyguladın diye hatırlıyorum abi superglossu. Arada bir sürü ürünle de desteklendi. Nasıl 2,5 ayda siler atar anlamlandıramadım. Tamam su izlerini vs. siliyor ama bu kadar temizlemesi için en azından İPA gibi bir etkisi olması lazım açıkçası. Gerçi biliyorsundur ama eğer kesin olarak Cure diyorsan bundan sonra 1:1 olarak da kullanabilirsin.

Bu arada wetcoat da gerçekten güzel ürün. Geçenlerde formülü de yeniledi performansı %50 daha artırdık diyor Gyeon.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Elinize saglık @onurçiko üstad. Kısa ama etkili olmuş yıkama. Waxı bence ön yıkama lar etkilemiş. Zararsız dediğimiz ürünler kimi waxlara zarar verebiliyor. Onlarda wax seçiyor. Bu Waxı birde tek test etmek lazım. Üstad @Dragstar testinin sonuçlarında sorunun kaynağı belli olacaktır. Cure bakalım akşanacak mı yoksa silinip gidecek mi? Bekleyelim bakalım.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Emeğinize sağlık.. bende soft99 luxury glosta yaşadım..uyguladim Yağmur yağdı birde soba kömür yaktıkları için lekeleri içine hapsetmiş ti.. IPA ile zor çıkardım..
Teşekkür ederim, kışın en sevmediğim yanı bu durum. Neyse o batsın biz temizleyelim.
Abi eline sağlık yağmur çamur demeden yine döktürmüşün youtube da görünce konu geliyor dedim iyi ki gece açtın yoksa sabah okumaya dalıp işe geç kalıyorum :)
Teşekkür ederim kardeşim, neyse bu sefer kısa kestim
Elinize sağlık yağmurda araç yıkamak da ayrı bi zevk hele detay apayrı olmuştur.. Gene 2 fincan çay gitti :cay:
Teşekkür ederim, evet onunda ayrı bir zevki var. Afiyet olsun.
@onurçiko ıcmdeden dıyorum adam markete gıdıp gelır gıbı bıle araba yıkayıp urun denemesı yapıyo :nazar: elıne saglık :alkis:
Teşekkür ederim, yok be keşke o kadar kolay olsa:)
Eline sağlık hacı
Maaşallah detay aşkı yağmur çamur dinlemiyor
Süperglossa yazık olmuş :confused:
Bu cure de benim finale gibi sanırım
Kendileri de benim 1 aylık fussomu tek lokmada yemişti :komik:
Wet coat da iyi iş çıkarmış maaşallah
Teşekkür ederim hacı
Wet coatı çok severim, çok başarılı ürün. Cure yi tek seferde öldürmek yanlış olur, olmazsa bir panele uygulayıp tekrar takip etmem gerekir.
Ellerine sağlık abi. Detaycının en kıl halisin sen :alkis::komik:
Teşekkür ederim :utandim:
Gyeon Cure nasıl böyle bir sonuç verir anlamadım :confused:. Aralık ayının başında uyguladın diye hatırlıyorum abi superglossu. Arada bir sürü ürünle de desteklendi. Nasıl 2,5 ayda siler atar anlamlandıramadım. Tamam su izlerini vs. siliyor ama bu kadar temizlemesi için en azından İPA gibi bir etkisi olması lazım açıkçası. Gerçi biliyorsundur ama eğer kesin olarak Cure diyorsan bundan sonra 1:1 olarak da kullanabilirsin.

Bu arada wetcoat da gerçekten güzel ürün. Geçenlerde formülü de yeniledi performansı %50 daha artırdık diyor Gyeon.
Kardeşim bende anlamadım sükutu hayale ugradım, erken karar vermek de istemiyorum, tekrardan bir panelde test yapacağım bakalım.
Elinize saglık @onurçiko üstad. Kısa ama etkili olmuş yıkama. Waxı bence ön yıkama lar etkilemiş. Zararsız dediğimiz ürünler kimi waxlara zarar verebiliyor. Onlarda wax seçiyor. Bu Waxı birde tek test etmek lazım. Üstad @Dragstar testinin sonuçlarında sorunun kaynağı belli olacaktır. Cure bakalım akşanacak mı yoksa silinip gidecek mi? Bekleyelim bakalım.
Olabilir üstadım, bakalım Süleyman ne netice çıkaracak. Bende merakla bekliyorum.
Bu başlığı gördükten sonra @onurçiko yu tedavi amaçlı Amatem’e yatırmaya karar verdim :komik:
Buyurun hepinizi beklerim. :heyecan::deli:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Teşekkür ederim, kışın en sevmediğim yanı bu durum. Neyse o batsın biz temizleyelim.

Teşekkür ederim kardeşim, neyse bu sefer kısa kestim

Teşekkür ederim, evet onunda ayrı bir zevki var. Afiyet olsun.

Teşekkür ederim, yok be keşke o kadar kolay olsa:)

Teşekkür ederim hacı
Wet coatı çok severim, çok başarılı ürün. Cure yi tek seferde öldürmek yanlış olur, olmazsa bir panele uygulayıp tekrar takip etmem gerekir.

Teşekkür ederim :utandim:

Kardeşim bende anlamadım sükutu hayale ugradım, erken karar vermek de istemiyorum, tekrardan bir panelde test yapacağım bakalım.

Olabilir üstadım, bakalım Süleyman ne netice çıkaracak. Bende merakla bekliyorum.

Buyurun hepinizi beklerim. :heyecan::deli:
Hakikaten çok ilginç. Hayır hadi altındaki korumayı temizledi, e bu ürün başlı başına kendisi de koruma ürünü nihayetinde. O nasıl boncuk falan yapmamış hayret. Ne diyeyim üzüldüm supergloss için :). Takipteyim yine de.