Yan Panelleri Nasıl Kuruluyosunuz

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Arkadaşlar üst panellerde uygulama çok güzel mamutu serip geri kaldırıyorum yüzeyde hiç gezdirme olmuyor ama sıra yan panellere geldiğinde canım sıkılıyo adeta sermeye çalışıyorum olmuyo nazikçe gezdireyim diyorum içime sinmiyo en çok su lekeside buralarda kalıyo sizler bu işi nasıl yapıyorsunuz

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Muhteşemmmm
Keşke yerim olsada deneyebilsem

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Yerin olmasa da denenebilir dostum. Sonuçta araba yıkanıyor bir şekilde; benzinlikte ya da yıkamacıda ya da her ne ise yıkayan son aşamada 1 buçuk dakikasını ayırıp bunu uygularsa aracında koruma varsa yan panelleri nasıl kurulayacam derdinden kurtulursun. Ha yok araba boncuk boncuk su da oluyorsa bu yöntemi uygulamıyorsan iyi kaliteli bir kurulama havlusu edinirsen rahatlarsın; kurulamaya da camlardan başla havlu hafif nemlensin sonra da yan panelleri kurula sorunlu yer orası ise. ;)

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Bi denemeye çalışcam çok güzel yöntemmiş ama teşekkrüler paylaşım için görmemiştim daha önce

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
sag yada sol kolunu hangisini kullanıyorsan tersini araç kapısına paralel gelecek şekilde tut ve arasına havluyu sıkıştır perde gibi olsun diger elinle baskıyı gerçekleştir. silsile halinde devam et.

bir başka yöntemde havluyu ıslat ve iki avuç içini havlu bitim yerlerine dek gelecek şekilde dıştan panele yapıştır. zaten ıslak oldugu için kendi yerçekinime karşı bir tuttum gösterecek ve rahat çalışabileceksin .( yaz aylarında daha uygun olur ) bir miktar nemli kalır yüzey. arada bir fazla çekilen suyu sık.

Son düzenleme:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Ben ilk başta yan panelleri kurutuyorum. Kapıları açıp camları indiriyorum. Bez büyük olduğu için birazını içeri sallayıp kalanını panele yapıştırıp çekiyorum. Bazen havluyu dörde katlıyorum panel üzerine bas çek yapıyorum. Sonrasında qd uyguladığım için su izi kalmıyor. Çok fantastik işlere girmeye gerek yok.

brkgok

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Panel üzerine bas çek bende çoğu zaman uyguluyorum ama benzinlik suyunda iz kalıyo

Peki mamutu hafif hafif gezdirsem üstünde nazikçe baskı yapmadan çizik yapar mı

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bas çekle araç kurulamayı bi türlü sevemedim yan panellerde havluyu iki elimle tutup bir elimle kurulama digeriyle tutma şeklinde ve sürekli yönünü çevirip kuruluyorum.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ben de yan panelleri kurularken, havluyu 4 e katlıyorum. Böylece istemediğim yerlere temas etmesini engelliyorum. Hem de kurulama işi kolaylaşıyor.