Yerli İthale Karşı - Shine Masters Interior Armor vs. Auto Finesse Spritz

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
böylesine tarafsız bir test için teşekkür ederim öncelikle. keşke tüm firmalar olaya bu şekilde bakabilse, yaklaşabilse. çünkü sektörde yapılan yalan yanlış karşılaştırmalardan sonra o ürünü test etmek için alan kullanıcı karşılaştırmadakine benzer sonuç alamayınca markanın tamamına karşı bir önyargı besliyor :) bu anlamda tarafsız test yapıp ürünü gerçek anlamda karşılaştırmak, artısıyla eksisiyle sunmak çok çok önemli bence. bu anlamda yaptığınız testte spritz'e göre biraz daha parlak bir finali olmuş gibi. koch topstar veya autobrite pinksheen e yakın gibi sanırım parlaklık durumu. naçizane tavsiye olarak uv korumasını ve uygulama sonrasında mat finali sağlatabilirseniz çok daha iyi olacaktır. koku konusunda açıkçası ben de pek takılmıyorum. hatta olmasa veya çok çok az olsa daha iyi diye düşünüyorum. çünkü genelde bu tarz ürünleri araç içine uyguladıktan sonra koku çıksın diye havalandırıyorum ki kendi kokusu da uzun süre kalıcı olmuyor :)

bu arada koku demişken fotoları incelerken havalandırma ızgarasına taktığınız sıvı koku dikkatimi çekti. daha yepyeni aracınız var maşallah. ama benim tavsiyem aracınıza sıvı hiçbir koku takmayın, asmayın :) o sıvının araç içi bir yere damladığında verdiği tahribat sonrası çok üzülürsünüz ki araç yeni olunca bu sinire de dönüşür :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Karşılaştırma için teşekkürler. İç aksamda kullanılan ürün olabildiğince mat ve yüzeyde fabrika orjinal görünüm hissettirmesi benim için en önemli kullanım önceliğe olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ben teşekkür ederim hocam. İnsanların yorum yapması, eleştiri bile olsa dozunda ve saygılı bir şekilde yapılması beni mutlu ediyor. Bu ürünlerin formüllerinin yaratıcısı ben değilim. Kimyadan da zerre anlamam :). Ama üretim tarafına iletmek için uzun zamandır kullanıcılardan deneyim ve fikir toplamaya çalışıyorum.

Koku tercihi olarak dediklerinizi not alıyorum. Evet ürün silikon bazlı. Bu yüzden yağlı bir yüzey bırakıyor. Formül değişikliğini de not alıyorum. UV filtesi yok. Umarım ileride ekleriz hocam.
UV filtre özelliği mutlaka olması lazım. Benim en son kullandığım Fraber 6for1'da UV koruma özelliği de mevcut.
böylesine tarafsız bir test için teşekkür ederim öncelikle. keşke tüm firmalar olaya bu şekilde bakabilse, yaklaşabilse. çünkü sektörde yapılan yalan yanlış karşılaştırmalardan sonra o ürünü test etmek için alan kullanıcı karşılaştırmadakine benzer sonuç alamayınca markanın tamamına karşı bir önyargı besliyor :) bu anlamda tarafsız test yapıp ürünü gerçek anlamda karşılaştırmak, artısıyla eksisiyle sunmak çok çok önemli bence. bu anlamda yaptığınız testte spritz'e göre biraz daha parlak bir finali olmuş gibi. koch topstar veya autobrite pinksheen e yakın gibi sanırım parlaklık durumu. naçizane tavsiye olarak uv korumasını ve uygulama sonrasında mat finali sağlatabilirseniz çok daha iyi olacaktır. koku konusunda açıkçası ben de pek takılmıyorum. hatta olmasa veya çok çok az olsa daha iyi diye düşünüyorum. çünkü genelde bu tarz ürünleri araç içine uyguladıktan sonra koku çıksın diye havalandırıyorum ki kendi kokusu da uzun süre kalıcı olmuyor :)

bu arada koku demişken fotoları incelerken havalandırma ızgarasına taktığınız sıvı koku dikkatimi çekti. daha yepyeni aracınız var maşallah. ama benim tavsiyem aracınıza sıvı hiçbir koku takmayın, asmayın :) o sıvının araç içi bir yere damladığında verdiği tahribat sonrası çok üzülürsünüz ki araç yeni olunca bu sinire de dönüşür :)
Arkadaşım 11 sene önce havalandırmaya takılan sıvı kokudan almıştı. Sıvının içerisinde ne varsa artık döküldüğü yeri resmen eritmisti.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
UV filtre özelliği mutlaka olması lazım. Benim en son kullandığım Fraber 6for1'da UV koruma özelliği de mevcut.

Arkadaşım 11 sene önce havalandırmaya takılan sıvı kokudan almıştı. Sıvının içerisinde ne varsa artık döküldüğü yeri resmen eritmisti.
Abi tam da bahsettiğim olay buydu :( malesef damladığı yeri krom, soft kaplama, plastik falan demeden eritiyor. O parça değişmeden de kurtarmak imkansız hale geliyor

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Anket konusundan sonra hızlı bir şekilde karşılaştırmanın da gelmesi şahane oldu doğrusu, elinize sağlık. Benim yorumumda forum üyelerimizin genel kanaatine yakın. Mat final iç trim ürünlerinde ilk önceliğim benim de. Koku konusu çok takıldığım bir husus değil ama UV koruması var mı diye bakıyorum mutlaka. Dolayısıyla benim açımdan mat final + UV koruması ürün seçimimdeki en önemli iki kıstas. Ürününüze ilişkin objektif yorumlarınızdan dolayı da sizi ayrıca kutlamak isterim, gerçekten sunduğu hizmete yahut ürettiği ürüne objektif bakabilen çok az insan kaldı ülkemizde.

aramazmert

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Flowey şuan sıkıntıda sanırım. O yüzden biraz daha da gelmeyebilir.
Fakat diğer testlerinizi beklemedeyiz. Hatta birde genel yani detay temizleyici isteriz. Ama bunu da farklı yerde deneme olsa daha iyi olur. Mesela iç trimde ayrı , cam fitillerinde ayrı , lastiklerde ayrı deneme olsa daha iyi olur. Çünkü apc ile çoğu işi yapıyoruz malum eksik olmaması bizim yani kullanıcı için daha verimli olur.
Flowey pazar yeri haricinde kendi sitesinden aldığım ürünü de iptal etmiş.

APC için çalışma şu an için yapmıyoruz ama ileride neden olmasın. Öneriniz için teşekkür ediyorum.

aramazmert

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Forum tavsiyelerini de not alıyorum. İlgili iyileştirmeler şu gün şu tarihte yapılır diyemem ama kendimizi geliştireceğiz.

Araba için yaptığınız yorum için de ayrıca teşekkür ederim. Kokuyu çıkartacağım :).

aramazmert

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Karşılaştırma için teşekkürler. İç aksamda kullanılan ürün olabildiğince mat ve yüzeyde fabrika orjinal görünüm hissettirmesi benim için en önemli kullanım önceliğe olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ürün aslında bence mat duruyor ama içeriği sebebiyle bir tık parlak olabilir. Bu konuda da ilgili çalışmaları yapacağız hocam.

aramazmert

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul

UV filtre özelliği için ilgili ürünü araştıracağım. Kokuyu da çıkartıyorum :).

aramazmert

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Anket konusundan sonra hızlı bir şekilde karşılaştırmanın da gelmesi şahane oldu doğrusu, elinize sağlık. Benim yorumumda forum üyelerimizin genel kanaatine yakın. Mat final iç trim ürünlerinde ilk önceliğim benim de. Koku konusu çok takıldığım bir husus değil ama UV koruması var mı diye bakıyorum mutlaka. Dolayısıyla benim açımdan mat final + UV koruması ürün seçimimdeki en önemli iki kıstas. Ürününüze ilişkin objektif yorumlarınızdan dolayı da sizi ayrıca kutlamak isterim, gerçekten sunduğu hizmete yahut ürettiği ürüne objektif bakabilen çok az insan kaldı ülkemizde.
Elimden geldiğince hızlı olmaya çalıştım. Dünkü yorgunlukla dedim en azından ilk konuyu açayım. Hafta sonu 2 tane daha konu açmayı düşünüyorum. Onları da aslında 15.04.2021 (dün) itibariyle yaptım ama iş yoğunluğundan pek fırsat bulamıyorum şu an.

Ürün içeriğindeki yağlanmayla ilgili çalışma yapılacak zaten. UV için de araştırma yapacağım.

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Flowey pazar yeri haricinde kendi sitesinden aldığım ürünü de iptal etmiş.

APC için çalışma şu an için yapmıyoruz ama ileride neden olmasın. Öneriniz için teşekkür ediyorum.
Sizdeki detay temizleyicisi nedir ?
Örneğin ben bunu genel temizleyici olarak düşündüm. Yani iç temizlik , trimler ,dış fitil vs. Detay temizleyici olarak böyle düşündüm yani.

coskusu06

Amatör Detaycı
Üye
İl
Diyarbakır
Elinize emeğinize sağlık, ben iç ortam için Natural Shine kullanıyorum Chemical Guys. Krem formunda çok güzel yagsiz bir parlaklik veriyor UV Korumasi da olması çok güzel