Yine arındık

Kzmsefa

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerinize emeğinize sağlık maşallah evde yapılan bir uygulama için sonuçlar çok güzel maşallah :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Kardeşim ellerine sağlık, harika bir uygulama olmuş, tebrik ediyorum, bir de bu wax yiyince ne deli olur. Arabayı çağ atlattın be

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Kardeşim ellerine sağlık, harika bir uygulama olmuş, tebrik ediyorum, bir de bu wax yiyince ne deli olur. Arabayı çağ atlattın be
:tesekkurr:Teşekkürler masterım
Kaç zamandır aklımdaydı masterım boyacı ya @CNR Detailing in astra gtc de kullandığı shadow grey yapabilir misin dedim tabi dedi sonra jant başına 200₺ dedi bende terkettim orayı:p sonrası malum ben 200₺ ye hepsini yaptım

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
:tesekkurr:Teşekkürler masterım
Kaç zamandır aklımdaydı masterım boyacı ya @CNR Detailing in astra gtc de kullandığı shadow grey yapabilir misin dedim tabi dedi sonra jant başına 200₺ dedi bende terkettim orayı:p sonrası malum ben 200₺ ye hepsini yaptım
Tane 200 ise çok iyimser olmuş o :D İşin içine cnc girince 4 haneli rakamlara çıkıyor malesef :)

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Tane 200 ise çok iyimser olmuş o :D İşin içine cnc girince 4 haneli rakamlara çıkıyor malesef :)
Aynen dostum bence de çok iyimser çünkü zımpara yok tel fırçayla yapacaklar, macun var, sert vernik yok, shadow grey ne onu bilen yok yani ben iyi yırttım o boyacıdan. Gerçi benimki de klasik gümüş gri olsun bakalm:mutlu:
Cnc falan hak getire buralarda:sarki:

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Hocam elinize sağlık. On numara düşünce ve uygulama gerçekten. Jantlar fabrikasyon ayarlarına dönmüş. Üzerine bir de Wax yada seramik ile tam tadından yenmez. Nisan-mayıs gibi kışlık jantlardan orjinal yazlık jantlara geçerken ben de güzelce temizleyip, demirtozu da uyguladıktan sonra gözüme carbon collective platinum wheels i kestirdim. Almayı yetistirebilirsem denemek istiyorum :alkisss:

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Hocam elinize sağlık. On numara düşünce ve uygulama gerçekten. Jantlar fabrikasyon ayarlarına dönmüş. Üzerine bir de Wax yada seramik ile tam tadından yenmez. Nisan-mayıs gibi kışlık jantlardan orjinal yazlık jantlara geçerken ben de güzelce temizleyip, demirtozu da uyguladıktan sonra gözüme carbon collective platinum wheels i kestirdim. Almayı yetistirebilirsem denemek istiyorum :alkisss:
:tesekkurr: Teşekkürler dostum
Mayıs çok geç değil mi yahu? Korkutma beni bide Erciyes'in eteklerindeyim Nisanın haftasına niyetliydim:D

Carbon collective çok klas ürünleri var. Gönlünce olsun herşey;)

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
:tesekkurr: Teşekkürler dostum
Mayıs çok geç değil mi yahu? Korkutma beni bide Erciyes'in eteklerindeyim Nisanın haftasına niyetliydim:D

Carbon collective çok klas ürünleri var. Gönlünce olsun herşey;)
Yok hocam ben jantları alırken üzerinde Michelin cross climate (dört mevsim) lastikler vardı artık ömrünü tamamlıyor atıcam lastikleri. Yoğunluk bittikten sonra çıkartıcam, hem carbon u alıp gelmesi filan zaman alır da beklerim diye nisan-mayıs yazdım :mutlu:

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Selamlar

Bayadır boşladık detayımızı hava muhalefetinden dolayı mecburuz :cay:

Bende boş duranı Allah sevmez diyerek polisaj mı yapsam yoksa zımpara vernik mi yapsam diyip kafayı kırdım
5 tabaka 150 kum
2 tabaka 500 kum
2 tabaka 800 ıslak
1 adet 100 yaprak matkap zımpara
100-150-220-320 sünger zımparalar
2 motip akrlik astar
2 motip akrilik gümüş gri jant boyası
3 motip akrilik parlak vernik
2 adet tek kullanımlık naylon yemek örtü
2 hassas işler için iş eldiveni
7 würth ffp1 maske
1 koruma gözlüğü
2 kağıt bant
2 tabak boya keçesi

Çok şey almışım gibi görünüyor ama 200₺ bandında tuttu :D sıkıntı büyk valla açken markete gitmek gibi oldu benimki detaysızken çok detay yapacak gibi aldım da aldım:taraa:

Neyse geçelim uygulama işlemlerine tam 2 hafta sürdü:rolleyes:
Tüm işlemler ev içerisinde yapıldı yeryer dışarı -14°C yi görüyordu

B33+Orange Degreaser secho ile yıkama.
zaten komple zımpara yapacağım için demir tozu, zift falan uğraşmadım

Malzemelerin bir kısmı

Boyaların etrafa sıçramaması için kendime bir boya yuvası yaptım. Arka pencereye yakın yere halı poşetiyle ve öne blower ile havalandırma sistemi kurdum kendimce boğulmamak adına

Duvarları kağıt bantlar çok iyi tutuyor alta kalın naylon poşet üstüne kapama şeklinde. İki kat olan ince naylonu açatak 90cm şeklinde birbirine 5 adet ekledim ve 230x450 gibi bir poşet elde ettim

Ön tarafına da kenarlarını altını ve üstüne gelecek şekilde kapı yaptım.

İçindeki çürümüş balanslarıda söktüm baharın taktıracağım zaman yeniden balans yapılır

Geçtik zımparalama işlemlerine yıldım öldüm. Ben bittim zımpara bitmedi o derece mahfetti beni. 150 kum ve diğer sünger zımparalarla kıyı köşe, arka ön her yerini orjinal astarına, yer yer alaşıma kadar sökmeye çalıştım

Boyalarımızla bir foti alırız dediler:p

Geçtik uygulamalara

2 kat astar

Astarın boya üzerinde bırakmış olduğu pütürlü yüzeyi yok etmek ve boyaya verniğe kolaylık, kalite sağlamak adına elzem olan kısma geçtik
Normalde bu işlemi sulu zımpara ile yapıyorlar ama benim zaten önceki zımpara işleminden tırnak kenarlarım haşat olmuşken bir daha böyle bişi yapmak istemedim keçeyle devam ettim. Ve sulu zımpara kadar da olmasa boyanın tutunabileceği ama finiş kalitesine zarar vermeyen smooth bir yüzey elde ettim.

Keçe sonunda çıkan tozları bertaraf etmek için m600 tercih ettim.

Ek bilgi: Hangi marka olduğunu bilmediğim bir bit ilacı şişesini m600-700 spreylemek için kullanıyorum. Maşallah diyeyim 5-6 aydır hiç bişi olmadı ne başlığına ne kendine taşıma kolaylığıda cabası;)

1. Kat boya

İlkel çalışma ortamımız

Geçelim uyarılara. Ben blowerle ortalık Amerika kasırgasına dönüştürdüğüm için fön makinasını hava üfleme blowerin süpürge tarafını hava emişi olarak kullandım.

Tek tek jantları yapmak ve her jantı yaptıktan sonra kapalı alanı terketmek zorunda kaldım. Maskeye tam olarak güvenemediğimden ağız burun kafa boyun kısımlarını hanımın tülbentiyle 2 kat sardım sonra maske taktım

Burnumun üst kısmına gelen maskenin metal yerinide burnumla beraber kağıt bantla yapıştırdım.

Sıkmamak adına aradaki diğer katların teker teker resmini atlıyorum. Tüm işlemler bittikten sonra geçtik maskelemeleri söküm aşamasına.

Aman yapacak arkadaşlar varsa kesinlikle jantın dibine girecek kısımların bandını iki kat yapınız sökerken tek kat çok zorluyor. Mübarek kağıt bantta var gücüyle yapışmış. Tamir bandı böyle yapışmaz:D

Finaller

Bitti gibi duruyor ama bitmez bu işler bilirsiniz. Boyanın tam kuruması için en az 1 ay beklemeyi düşünüyorum. Aracımın boyasında 2 aya yakın beklemiştim. Bir problem olmadı. İnşallah bunda da olmaz.

Motip markasını çok seviyorum kayın pederin kaliperlerinde İlgili uygulama kendi babamın jant kapaklarında pek memnun kaldım. Kendi arabamın kaliperlerinide bu markayla boyayacağım

Baharın bu boya işlemleri ve malesef %100 olarak boya vernik tozlarından kurtulamadığım için 2500 zımpara ve polisaj yapacağım ve üstüne artık ne denk gelirse seramik mi olur @MoonDance nin hediyesiyle poorboys mu olur, yeni aldığım henüz denemediğim kiwami mi olur nasip.

Selametle :atess:
harika olmuş eline koluna sağlık çalışma hassasiyeti de bayıldım.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Selamlar

Bende boş duranı Allah sevmez diyerek polisaj mı yapsam yoksa zımpara vernik mi yapsam diyip kafayı kırdım
5 tabaka 150 kum
2 tabaka 500 kum
2 tabaka 800 ıslak
2 motip akrlik astar
7 würth ffp1 maske
1 koruma gözlüğü
2 kağıt bant
2 tabak boya keçesi

Çok şey almışım gibi görünüyor ama 200₺ bandında tuttu :D sıkıntı büyk valla açken markete gitmek gibi oldu benimki detaysızken çok detay yapacak gibi aldım da aldım:taraa:

Malzemelerin bir kısmı

Boyaların etrafa sıçramaması için kendime bir boya yuvası yaptım. Arka pencereye yakın yere halı poşetiyle ve öne blower ile havalandırma sistemi kurdum kendimce boğulmamak adına

Duvarları kağıt bantlar çok iyi tutuyor alta kalın naylon poşet üstüne kapama şeklinde. İki kat olan ince naylonu açatak 90cm şeklinde birbirine 5 adet ekledim ve 230x450 gibi bir poşet elde ettim

İçindeki çürümüş balanslarıda söktüm baharın taktıracağım zaman yeniden balans yapılır

Geçtik zımparalama işlemlerine yıldım öldüm. Ben bittim zımpara bitmedi o derece mahfetti beni. 150 kum ve diğer sünger zımparalarla kıyı köşe, arka ön her yerini orjinal astarına, yer yer alaşıma kadar sökmeye çalıştım

Geçtik uygulamalara

2 kat astar

Astarın boya üzerinde bırakmış olduğu pütürlü yüzeyi yok etmek ve boyaya verniğe kolaylık, kalite sağlamak adına elzem olan kısma geçtik
Normalde bu işlemi sulu zımpara ile yapıyorlar ama benim zaten önceki zımpara işleminden tırnak kenarlarım haşat olmuşken bir daha böyle bişi yapmak istemedim keçeyle devam ettim. Ve sulu zımpara kadar da olmasa boyanın tutunabileceği ama finiş kalitesine zarar vermeyen smooth bir yüzey elde ettim.

Ek bilgi: Hangi marka olduğunu bilmediğim bir bit ilacı şişesini m600-700 spreylemek için kullanıyorum. Maşallah diyeyim 5-6 aydır hiç bişi olmadı ne başlığına ne kendine taşıma kolaylığıda cabası;)

1. Kat boya

İlkel çalışma ortamımız

Geçelim uyarılara. Ben blowerle ortalık Amerika kasırgasına dönüştürdüğüm için fön makinasını hava üfleme blowerin süpürge tarafını hava emişi olarak kullandım.

Tek tek jantları yapmak ve her jantı yaptıktan sonra kapalı alanı terketmek zorunda kaldım. Maskeye tam olarak güvenemediğimden ağız burun kafa boyun kısımlarını hanımın tülbentiyle 2 kat sardım sonra maske taktım

Burnumun üst kısmına gelen maskenin metal yerinide burnumla beraber kağıt bantla yapıştırdım.

Sıkmamak adına aradaki diğer katların teker teker resmini atlıyorum. Tüm işlemler bittikten sonra geçtik maskelemeleri söküm aşamasına.

Aman yapacak arkadaşlar varsa kesinlikle jantın dibine girecek kısımların bandını iki kat yapınız sökerken tek kat çok zorluyor. Mübarek kağıt bantta var gücüyle yapışmış. Tamir bandı böyle yapışmaz:D

Finaller

Bitti gibi duruyor ama bitmez bu işler bilirsiniz. Boyanın tam kuruması için en az 1 ay beklemeyi düşünüyorum. Aracımın boyasında 2 aya yakın beklemiştim. Bir problem olmadı. İnşallah bunda da olmaz.

Motip markasını çok seviyorum kayın pederin kaliperlerinde İlgili uygulama kendi babamın jant kapaklarında pek memnun kaldım. Kendi arabamın kaliperlerinide bu markayla boyayacağım

Baharın bu boya işlemleri ve malesef %100 olarak boya vernik tozlarından kurtulamadığım için 2500 zımpara ve polisaj yapacağım ve üstüne artık ne denk gelirse seramik mi olur @MoonDance nin hediyesiyle poorboys mu olur, yeni aldığım henüz denemediğim kiwami mi olur nasip.

Eline saglik hocam harika bir sonuc cikmis ortaya :) masallah.

Hazirlik da uygulama kadar surmustur eminim. Ilkel falan degil gayet guzel olmus :) gule gule kullanin

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Kardeşin olacak yaşı 13-15 sene geçmiş olabilirim ama uygulama çok iyi ne deyim ;)
Hacım malum şeyler, bizim kökümüz bir Adem Peygamber. "Muhakak ki tüm mü'minler kardeştir":arkadass:
Ona mı takıldın Allasen. Gönüller bir olsun;)
Kendimi zorla tanıtırım ben kardeşim diyemezsin dersen de ben bişi diyemem:aglaa:

:D(komiklik)

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Yok hocam ben jantları alırken üzerinde Michelin cross climate (dört mevsim) lastikler vardı artık ömrünü tamamlıyor atıcam lastikleri. Yoğunluk bittikten sonra çıkartıcam, hem carbon u alıp gelmesi filan zaman alır da beklerim diye nisan-mayıs yazdım :mutlu:
Senin iş uzun anlaşılan:D kolay gelsin ;)

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerine saglik. Buyuk emek ve evde cesaret isteyen bir is son derece basarili sonuçlanmış. :)
:tesekkurr:Teşekkürler dostum
Bir an ev sahibi inip sinirden hazır boyalarla beni boyayacak zannetmedim değil:D
Valla evde yapmak için hanımdan izin aldım. İzin almak için iki hafta öncesinde çamaşır, bulaşık, perde, halı, dolap ne varsa temizledim:oops:
:atess:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Selamlar

5 tabaka 150 kum
2 tabaka 500 kum
2 tabaka 800 ıslak
2 motip akrlik astar
7 würth ffp1 maske
1 koruma gözlüğü
2 kağıt bant
2 tabak boya keçesi

Malzemelerin bir kısmı

Geçtik uygulamalara

2 kat astar

1. Kat boya

İlkel çalışma ortamımız

Finaller

Mesajı ilk okumaya başladığımda 150 kum zımparayı görünce inşallah dedim boyaya zımpara yapmamıştır.

Çok yetenekli adamsın Ellerine sağlık on numara olmuş.

DENİZLİ