Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Öne çıkan konu #3,221
Aracı aldığım da deri olmayan direksiyon kılıfla kullanılmış, kılıf çıktığında kel göründü..her ne kadar deri boyası boyasamda direksiyon daki lekeler ezilme kopmalar rahatsız ediyordu.. Şimdilik suni deri direksiyon kılıfı diktirdim..
Hayırlı olsun hocam. Belki denk gelmemişsinizdir diye atıyorum. İlerleyen zamanlarda bu şekilde direksiyon tuş kısımlarına kadar kaplayan tam uyumlu kılıflardan tercih edebilirsiniz. Görüntüsü orjinale en yakın bunlar oluyor.

Chevrolet Cruze 2009-14 Araca Özel Dikişli Deri Direksiyon Kılıfı - n11.com

esstel

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Elazığ

furkanaykac

Acemi Detaycı
Üye
İl
Çorum
2 gün önce aracıma park halindeyken belediye otobüsünün güzergah dışı hareketi sonucu yani girmemesi gereken bir sokaktan geçerek aracımı bu şekilde takmıştı.. Tramer yazdırmadan çözüldü. Şimdi tampon local bir şekilde boyandı. Şuanda şunu merak ediyorum. Bugün sabah 8 de bıraktım, akşam 18:00 gibi teslim aldım boyanın halen tam olarak kurumadığını farz ediyorum. Şimdi Bu boyaya koruyucu etkisi olsun diye wax yapsam ne kadar doğru olur. ? Bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Ekli dosyalar

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
2 gün önce aracıma park halindeyken belediye otobüsünün güzergah dışı hareketi sonucu yani girmemesi gereken bir sokaktan geçerek aracımı bu şekilde takmıştı.. Tramer yazdırmadan çözüldü. Şimdi tampon local bir şekilde boyandı. Şuanda şunu merak ediyorum. Bugün sabah 8 de bıraktım, akşam 18:00 gibi teslim aldım boyanın halen tam olarak kurumadığını farz ediyorum. Şimdi Bu boyaya koruyucu etkisi olsun diye wax yapsam ne kadar doğru olur. ? Bilgi verebilirseniz memnun olurum.
Öncelikle geçmiş olsun, sorunuza cevap olarak doğru olmaz, boyanızın öncelikle kuruması lazım, bir kaç ay koruyucu bir ürün uygulamayın o kısıma. Sebebi gaz salınımını tam anlamıyla birmesi gerekir. Koruma bu duruma engel olur.

furkanaykac

Acemi Detaycı
Üye
İl
Çorum
Öncelikle geçmiş olsun, sorunuza cevap olarak doğru olmaz, boyanızın öncelikle kuruması lazım, bir kaç ay koruyucu bir ürün uygulamayın o kısıma. Sebebi gaz salınımını tam anlamıyla birmesi gerekir. Koruma bu duruma engel olur.
Çok teşekkür ederim. Yarın uygulamayı planlıyordum net bir bilgi bulamadığım için, Sebebini öğrendim ya 2-3 ay dursun kış girişinde yaparım.

CemPektaş

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ

Bugün saat 14:00 gibi polisaja başladım, kaputta çok fazla taş izi vardı yaklaşık 1-1,5 sene önce rötuş yapmıştım, o zamanlar hafif zımpara ile yüzeyi eşitlemeye çalışmıştım ama içime sinmemişti. Şu an kaput ve ön tampon hariç polisaj işlemi bitti, gece saat 1 olunca bıraktım. Kaput şu an bu halde, sabah devam edeceğim. Eskisinden iyi oldu gibi ama bazı ufak rötuşlar attı, her şey bittikten sonra tekrar dolduracağım. Tampon felaket durumda, taş izleri rötuşlu ama zımpara vs uğraşmak istemiyorum adam olacak gibi değil büyük ihtimalle o şekilde bırakacağım. Çok fazla fotoğraf yok ama bittiğinde fırsat bulursam konu açacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Bugün birkaç saatlik boşluk bulmuşken arabaya girişeyim dedim. Önce Magifoam ile ön yıkama yaptım, ardından Chemical Guys Body Wash and Wax’ı foamer ile atıp arabaya 7 eldiven ile giriştim. Sonrasında Koch Chemie Protector Wax uygulayıp Shinemaster Maxshine ile kuruladım.

Jantlara Tchibo Universal fırça ile giriştim. Almak isteyenlere yumuşaklığı ve portatifliği ile önerebileceğim bir fırça.

Kapı ağızlarını ceviz ile temizledim.

Araç içini ise devekuşu tüyü toz fırçası ve spritz ile hızlıca tozdan arındırdım. Bu arada fotoğraf çekmeyi de bolca unuttum :)
65A30F40-8977-43C6-995D-1AC9CA0B40A9.jpeg

2D5871C3-E9E2-4E32-A4C4-909FB6B76A59.jpeg
5D78884C-DEA9-4860-AACE-CA26A88BDAFD.jpeg

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bugün birkaç saatlik boşluk bulmuşken arabaya girişeyim dedim. Önce Magifoam ile ön yıkama yaptım, ardından Chemical Guys Body Wash and Wax’ı foamer ile atıp arabaya 7 eldiven ile giriştim. Sonrasında Koch Chemie Protector Wax uygulayıp Shinemaster Maxshine ile kuruladım.

Jantlara Tchibo Universal fırça ile giriştim. Almak isteyenlere yumuşaklığı ve portatifliği ile önerebileceğim bir fırça.

Araç içini ise devekuşu tüyü toz fırçası ve spritz ile hızlıca tozdan arındırdım. Bu arada fotoğraf çekmeyi de bolca unuttum :)
Ekli dosyayı görüntüle 15178

Ekli dosyayı görüntüle 15179
Ekli dosyayı görüntüle 15180
Eline sağlık, çok güzel hareketler bunlar. Resim çek resim, belgelerle konuş bize:)

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,
Pazar gezmesi erken bitince arabanın iç temizliğini yapmak istedim.
Öncelikle AD apc ile plastik aksamı temizledim. Valet pronun ince kıllı olan bir fırçası daha vardı ama onu bulamadığım için bugün temizliği bu fırça ile yaptım :)

IMG_1926.jpg IMG_1927.jpg IMG_1929.jpg IMG_1928.jpg

Temizlik bittikten sonra , torpido için koruma ürünü olarak KC Refresh Cockpit Care, kapı içleri için Meguiars Ultimate Protectant kullandım. direksiyon temizliği için de 3D Liquid Leather kullandım. Mat bir finişi var, yüzeyi kaygan da bırakmıyor, direksiyon temizliği ve bakımı için ideal bir ürün.

IMG_1931.jpg IMG_1932.jpg IMG_1930.jpg

Havalandırma ızgaralarının temizliğini de apc ile yaptıktan sonra, Meg ile oraları da korumaya aldım. Aliekspresden satın aldığım süngerler tek kullanımlık çıktı. İşim bittikten sonra süngerin iki tarafı da açılmıştı.

IMG_1934.jpg IMG_1940.jpg

Aracın koltukları alkantra, yan tarafları da kumaş. İki tür içinde temizlik yapılabilen KC Po starı sulandırıp işe koyuldum. At kılı fırçası ile güzelce fırçaladım (tek yönlü). Ardından ıslak bir bez (bim bezi ) ile koltukları sildim. Kuru bir bez ile ( Gtehqnic MF2) son kez geçtim ve CG Fabric Guard Protectant ile koltukları korumaya aldım.

Zamanında ortak alım yaptığımız Dr. beasley's new car scent araba kokusunu da sıkıp işleri bitirdim, Yeni araç kokusuna benzemiyor bu koku ama çok da kötü değil, bir-iki fıslıyorum arada :D Pek de kalıcı değil, Hava iyice karardığı için final fotoları çekmedim.

IMG_1935.jpg IMG_1936.jpg IMG_1937.jpg IMG_1938.jpg IMG_1939.jpg

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar, selametle :)

Ekli dosyalar

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Sıçratma elbet yapıyor, o biraz da kullanan ve kullandığı jant, kaliper vs ile ilgili. Alışınca akıyor, ama hızlı yapayım derseniz her yeriniz jant temizleyici olabilir. Ben de memnunum fırçadan. @Murat Abinin dediği gibi sapı eğilebiliyor kolayca, bu hem avantaj hem dezavantaj. Fiyatına göre çok güzel fırça, sapının teli plastik kaplı.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Ekli dosyayı görüntüle 15178

Ekli dosyayı görüntüle 15179
Ekli dosyayı görüntüle 15180

Merhaba Abi, ellerine sağlık, foamer demişsin, hangi foamer bu? Ne kadar güzel köpük almışsın foamerla. Benim kwazarla bu köpüğü alana kadar canım çıkar :)