Detailing ve Araçlar İle İlgili Videolar (Genel Paylaşım)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Cümleten selamlar..
Bu gün bir arkadaşımın arabasını gördüm baktım parlıyor uzaktan acaba ne yapmış diye hemen koştum baktım. Aracını seven de bir arkadaşım ama bakınca çok üzüldüm. Aracına pasta cila yaptırmış ki hani ortalama üstü bir yer üstelik. Fiyat olarak da 400₺ gibi bir tutarı olmuş arkadaşa. Ben ona siyah arabaya bulaşmam demiştim ama bulaşan kişi de ben ustayım diye iş yapmış üzüldüm gerçekten aracın haline..
Yorum sizde artık üstadlar..

Ben çözüm olarak güzel bir hare gidericiyle manzerna 3in1 ya da meguiars 3in1 gibi bir ürün ile soft bir ped ile çözülebileceğini düşündüm. Muhtemelen frecla G3 pasta ve wax kullanmışlar buralar da hep onu kullanıyorlar ama usta silince geçeceğini hatta hare giderici olarak da 3M hologram giderici kullandığını söylemiş fakat siyah renge baya kalın bir pasta atmış ki hareler baya baya derin. Eşime dostuma anlatıyorum bunları ama nafile işte tek kelime ile yazık olmuş..
Eşimizin dostumuzun bizim gibi bir menbaası varken başkasına ütülmesine ben şahsen sevinmeye başladım. En azından kendisi çarpa çarpa öğreniyor.
Zamanında o kadar bilgi veriyorsun, foruma davet ediyorsun. Bir tane komu okumuyor tomarla para verip aldığı arabasını haşladıktan sonra sana geri getiriyor bak şuna ne yapılır diye. İşte yüzüne yüzüne yaptığın, anlattığın şeyleri tek tek söylüyon bişi diyemiyor. Ben buna emek verdim para verdim dediğinde buna bu para veririlirmi diyor. Bence çok ta üzülmemek lazım hacım hak ediyorlar bazen

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Cümleten selamlar..
Bu gün bir arkadaşımın arabasını gördüm baktım parlıyor uzaktan acaba ne yapmış diye hemen koştum baktım. Aracını seven de bir arkadaşım ama bakınca çok üzüldüm. Aracına pasta cila yaptırmış ki hani ortalama üstü bir yer üstelik. Fiyat olarak da 400₺ gibi bir tutarı olmuş arkadaşa. Ben ona siyah arabaya bulaşmam demiştim ama bulaşan kişi de ben ustayım diye iş yapmış üzüldüm gerçekten aracın haline..

Ben çözüm olarak güzel bir hare gidericiyle manzerna 3in1 ya da meguiars 3in1 gibi bir ürün ile soft bir ped ile çözülebileceğini düşündüm. Muhtemelen frecla G3 pasta ve wax kullanmışlar buralar da hep onu kullanıyorlar ama usta silince geçeceğini hatta hare giderici olarak da 3M hologram giderici kullandığını söylemiş fakat siyah renge baya kalın bir pasta atmış ki hareler baya baya derin. Eşime dostuma anlatıyorum bunları ama nafile işte tek kelime ile yazık olmuş..
Meguiars in 3 u 1 arada wax i gecici cozum hocam kapatir ancak 2 ay sonra tekrar gelir suan en guzel cozum duzgun polisajla duzeltmek eger Rotary Kece ile Kalin pasta atip hologram kaldiysa onu Hologram gidericilerde kurtaramaz tekrar dan guzel bir polisaj gerekiyor birde hocam bu isin emegi kesinlikle 400 tl olamaz gecmis olsun diyelim.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Cümleten selamlar..

Geçmiş olsun cidden yazık olmuş arabaya. Hareler derin 3in1 ürünler hiç sanmıyorum işi çözeceğini @Mentalfeed çok güzel bir konuya değinmiş bazen ben de öyle düşünüyorum. Bazen arabayı getirmeye niyetlenenler işlem süresine vs takılıyorlar. Sonra dönüp dolaşıp yine geliyorlar.. Olan güzelim arabalarına oluyor.