3D Mango Araç Kokusu

serdar8424

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi akşamlar.
Elimden geldiğince stokta bulundurduğum bir dizi ürün incelemeleri yapacağım, araç kokularından tutun da lastik parlatıcı, şampuanlar, demir tozu temizleyiciler, yağmur kaydırıcılar, cam suyu, hızlı cila, wax, dış plastik koruma vb.
Bugünkü incelememiz 3D markasının Mango araç kokusu. Keyifli okumalar.

Ürün Tanıtımı:
3D Hava Temizleyici, aracınızdaki istenmeyen kokuyu temizler. Bu araç kokusunu istediğiniz kadar spreyleyebilirsiniz. Uzun süre dayanıklı bir kokuya sahip olduğu için daha uygun maliyetli bir araba spreyi sunar
3D, taze kokular, meyveli kokular veya tropikal aromaları sevseniz de, herkesin beğenisine hitap edebilen çok çeşitli kokular sunar.

Uygulama şekli:
Sprey halinde. İki şekilde uygulama yaptım. Birinci uygulamada (19.12.2017 Saat: 13.00'da)  sadece arka koltukların olduğu bölgeye 4 fıs şeklinde sıktım ve ürünün dayanıklılık ve kokusunu gözlemledim. İkinci uygulamayı da (23.12.2017 Saat: 13.20) arka koltuk bölgesine 4 fıs ve bagaj bölgesine 4 fıs sıkarak toplamda 8 fıs kez fıs fıs yaptım.

Sonuç:
Tropikal yada şekerli kokuları sevenler için ideal bir koku bence. Ağır bir kokusu olmadığı için de tercih edilebilir, ancak ürün dayanımı biraz fazla olsa iyi olurdu.

Ürünün kokusu:
Gerçek mango kokusuna benziyor. (Puanım: 8/10)

Koku yoğunluğu:
Rahatsız etmeyecek düzeyde. Tabiki yapılan fıs fıs sayısına göre değişkenlik gösterir. (Puanım:6/10)

Dayanıklılık:
Birinci uygulamada, öğle saatlerinde 13.00 gibi kokuyu 4 kez uygulamıştım.Ertesi gün öğle saatlerinde 12.00 gibi arabaya bindiğimde koku oldukça azalmıştı hatta dışardan biri arabaya bindiğinde kokuyu anlayabilirdi. 
İkinci uygulamadan sonra ise;  birinci gün yani ilk sıktığım andan itibaren mango kokusu oldukça yoğundu, ikinci gün normal seviyelere indiğini farkettim, üçüncü gün ise koku iyice azalmıştı. 3.günün akşamına kokudan eser yoktu arabada.
Özetle kokunun dayanım süresi oldukça düşük. Belki bu da ürünün su bazlı olmasından kaynaklanıyor olabilir. (Puanım:6/10)

Not: Bu test süresince aracın dururken veya hareket halindeyken camları hiç açılmamıştır.

Fiyat: 100ml - 6 TL. Fiyatı oldukça uygun. (Puanım: 10/10)

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Yeni incelemelerde görüşmek üzere.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
İnceleme için teşekkürler, bende bundan aldım denedim kokusu güzel ama kalıcılığı zayıf, kalıcılık olarak poorboys parfümü güzel gelmişti bana

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık, çok başarılı bir test olmuş. Merak ettiğim bir koku ama elimde oldukça koku var şu anda, bitince denemek isterim.
Ben şu anda cg ın ve poor boys un kokularını kullanıyorum. Dayanımları oldukça tatminkar. Fiyatı güzel olması bu kokunun avantajı.
Testlerin devamını bekliyoruz.

erenkrkl

Acemi Detaycı
Üye
İl
Trabzon
İnceleme için teşekkürler. Koku ararken bakmıştım su bazlı olduğunu hatırlıyorum. Su bazlı kokuların ömrü çok kısa oluyor evet ama bence öteki kokularla arasındaki fark yaz aylarında ortaya çıkıyor. Su bazlı kokular güneş altında kalsa bile sadece bir aroma yayarken, diğerleri mide bulandırıcı bir boğuculuk yaratıyor.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Çok güzel konu bu tarz koku konularının artması dileğiyle.

Elinize sağlık

serdar8424

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Ozgur_gs_91' Alıntı:
İnceleme için teşekkürler, bende bundan aldım denedim kokusu güzel ama kalıcılığı zayıf, kalıcılık olarak poorboys parfümü güzel gelmişti bana
Teşekkürler, sırada aynı markanın başka kokusu da inceleme için. Poorboys denemedim hiç, nerden temin edebilirim ben de merak ettim.

onurçiko' Alıntı:
Elinize sağlık, çok başarılı bir test olmuş. Merak ettiğim bir koku ama elimde oldukça koku var şu anda, bitince denemek isterim.
Ben şu anda cg ın ve poor boys un kokularını kullanıyorum. Dayanımları oldukça tatminkar. Fiyatı güzel olması bu kokunun avantajı.
Testlerin devamını bekliyoruz.
Teşekkür ederim ;) Cg nin de kokularını test edicem sırada bekliyorlar, dayanım olarak beklentiniz yoksa alabilirsiniz ama ben bir daha almam sanırım :)

erenkrkl' Alıntı:
İnceleme için teşekkürler. Koku ararken bakmıştım su bazlı olduğunu hatırlıyorum. Su bazlı kokuların ömrü çok kısa oluyor evet ama bence öteki kokularla arasındaki fark yaz aylarında ortaya çıkıyor. Su bazlı kokular güneş altında kalsa bile sadece bir aroma yayarken, diğerleri mide bulandırıcı bir boğuculuk yaratıyor.
Aynen su bazlıların da kaderi dayanımı az maalesef, diğer kimyasal içerikli olanlardan özellikle oda parfümleri çokça sanırım piyasada, evde falan kullanıyorum, hatta insanın üzerine siniyor birkaç gün çıkmadığı da oluyor.

umrdmr' Alıntı:
Çok güzel konu bu tarz koku konularının artması dileğiyle.

Elinize sağlık
Teşekkür ederim, devamı gelecek ;)

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
3dnin kokularını bende merak ediyordum iyi oldu konu, teşekkürler..

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
erenkrkl' Alıntı:
Bu durumu bende gözlemledim, hele ki Antalya gibi bir sıcak memlekette.  cg New car kullandım, koku arabadan çıkana kadar arabaya binmekten zorlandım. Bu nasıl iğrenç bir koku dedim.
O yüzden yazın Antalya'da bu kokulardan alıp kullanmak istiyorum.
En son cg strawbwrry margarita kullandım, hoşuma gitti

erenkrkl

Acemi Detaycı
Üye
İl
Trabzon
onurçiko' Alıntı:
erenkrkl' Alıntı:
Bu durumu bende gözlemledim, hele ki Antalya gibi bir sıcak memlekette.  cg New car kullandım, koku arabadan çıkana kadar arabaya binmekten zorlandım. Bu nasıl iğrenç bir koku dedim.
O yüzden yazın Antalya'da bu kokulardan alıp kullanmak istiyorum.
En son cg strawbwrry margarita kullandım, hoşuma gitti
Ben de california scents kullanırken yaşadım, serin havalarda kokusu iyi oluyordu ama yazın gerçekten arabaya binenler 'çıkar şunu arabadan' diyorlardı :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler.

Bir uyarı yapmakta fayda var. Küçük bebeği olanlar araç içerisinde herhangi bir koku kullanmamalarını tavsiye ediyorum.