Astra K Yıkama / Tac System ve Stek Proshield Su Testi

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Merhaba,
Bugün arabayı yıkadım. Seramik ve kaput filminin su testini yaptım, sonuç oldukça memnun edici.

Ön yıkamayla Başlayalım..

Valet Pro Ansf (1:30)
prewash.jpg

G-wash yıkama
yıkama.jpg

Detaylar vp ansf
yıkama (2).jpg

yıkama (3).jpg

Jantlar Vp Bilberry ve g-wash
jant temizliği.jpg

Kaput filmine ve jantlara Gyeon Wet Coat
wet coat.jpg

Durulamadan sonra boncuk durumu
boncuk.jpg

Kurulama
kurulama.jpg

Seramik yaparken ayna kapağında hata yapmışım yeni farkettim. Böyle kalacak yapacak bir şey yok.
seramik hata.jpg

Tac System Quartz Max Spray Sealant ile seramiği destekliyoruz.
quartz max.jpg

İçini süpürdüm sildim
iç final.jpg

Finaller
final.jpg

final 2.jpg

final 3.jpg

final 4.jpg
Maaşallah

Tac System Quartz Shine + Quartz Max Su testi

Stek Proshield Su Testi
Wet coatı atmadan önce testi yaptım. Filmin kendi hidrofobik özelliğidir. Kaputun önündeki tampona ait plastik parça da stek film ile kaplı.
(Soldaki dayıya dikkat ! Fırçayla boya kazıma işlemi yapıyor :D)

İzlediğiniz için teşekkürler :)
Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.

Seramik ve Kaput Filmi ile ilgili konuyu buradan inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Elinize sağlık, emek karşılığını vermiş, bu denli hidrofobik korumada yıkamak daha keyifli olsa gerek, su tutsak kir kalmaz aracın üzerinde :):nazar:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, alet yanıyor. İç çektirici olmuş. Hidrofobi çok başarılı. Silmeye dikkat etmek lazım, ışık altında detaylı bakmak lazım yoksa kesinlikle kalıyor. Ben dün gece farkettim bir iki yerde koch so01 i silememişim, ışık altında puslu duruyor. Neyse nazarlığı olsun. Maaşallah ı da buraya bırakalım, nazarımız değmesin.
Ya dayı sen ne yapıyon demedin mi adama:kop:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık su iticilik çok başarılı. Elinizde aynı üründen kaldıysa ayna kapağına uygulayın düzelme olacaktır.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerine sağlık su iticilik çok başarılı. Elinizde aynı üründen kaldıysa ayna kapağına uygulayın düzelme olacaktır.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
evet birazı duruyor. Yağmur ihtimali var şuan hava düzelir düzelmez deniycem. Teşekkür ederim.

Elinize sağlık, emek karşılığını vermiş, bu denli hidrofobik korumada yıkamak daha keyifli olsa gerek, su tutsak kir kalmaz aracın üzerinde :):nazar:
Gerçekten keyifli oluyor :mutlu:

Eline sağlık, alet yanıyor. İç çektirici olmuş. Hidrofobi çok başarılı. Silmeye dikkat etmek lazım, ışık altında detaylı bakmak lazım yoksa kesinlikle kalıyor. Ben dün gece farkettim bir iki yerde koch so01 i silememişim, ışık altında puslu duruyor. Neyse nazarlığı olsun. Maaşallah ı da buraya bırakalım, nazarımız değmesin.
Ya dayı sen ne yapıyon demedin mi adama:kop:
Teşekkürler.
Yok alıştım artık hepsi aynı bu modellerin :D Eldivenle araba yıkıyorum yan taraftan biri geliyor "gardaş fırça varmıdır fırça"
Fırça yok dayı 2000 zımpara var aynı işi yapar :)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Eline sağlık ne güzel su itiyor öyle :) . Kapaktaki hata silinmediğinden mi oldu acaba?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık. Araç çok güzel. Boyasına diyecek laf yok zaten ayna gibi duruyor.

Seramiğin dezavantajı olabiliyor bu şekilde. İster istemez arkada hata kalabiliyor. Nazarlık olsun artık :atess:

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Resimlere bakarken , özellikle bir resim beni gülümsetti....... dünyanin hangi ucuna giderseniz gidin, paspas üzerinde gazete serilmisse o bir Türk :kop:.
Su iticiligi harika, renk harika, uygulama harika.Ellerine emegine saglik.
O dayi firca sapini tersmi tutuyor :aksii: ??

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul

Elinize sağlık,
Ayna kapağındaki o hata nasıl oluştu hocam :)
Teşekkürler :) İyi silinmediği için oluştu maalesef.

Eline sağlık ne güzel su itiyor öyle :) . Kapaktaki hata silinmediğinden mi oldu acaba?
Teşekkürler. Silindi aslında ama iyi silinmediğinden kaynaklandı. Bir bezle kabasını alıp süet bezle parlatmasını yapmam gerekiyordu. iyi yapamamışım parlatmayı :( Işık kaynağı az olduğu için gözümden kaçmış.

Ellerine sağlık. Araç çok güzel. Boyasına diyecek laf yok zaten ayna gibi duruyor.

Seramiğin dezavantajı olabiliyor bu şekilde. İster istemez arkada hata kalabiliyor. Nazarlık olsun artık :atess:
Boyasının bir dezavantajı bu havalarda rengini göstermiyor. Ne maviliği gözüküyor nede simleri. Gece zaten siyah.
Süleyman hocam o bölgeye tekrar seramik sürünce düzelme olacağını söyledi. bi deniycem artık olmazsada nazarlık kalsın :nazar:

Elinize sağlık
Su testi mest eden cinsten
Araca da maaşallah demeden geçemeyeceğim
Teşekkür ederim hocam :)

Elinize emeğinize sağlık suyu itmiyor savurup atıyor resmen :komik:
Kapıya su sıkarken kapı hariç heryer ıslandı zaten :) Bizde nasibimizi aldık :utan:

beğendim en zevkli kısım oh boncuklar oh boncuklar ne güzelmiş boncuklar yaşasın boncuklar :):) fantaaziii gibi oldu amma :):):heyecan::bittinn:
Boncuklar terapi gibi geliyor :alkis:

Resimlere bakarken , özellikle bir resim beni gülümsetti....... dünyanin hangi ucuna giderseniz gidin, paspas üzerinde gazete serilmisse o bir Türk :kop:.
Su iticiligi harika, renk harika, uygulama harika.Ellerine emegine saglik.
O dayi firca sapini tersmi tutuyor :aksii: ??
Sesli güldürdün hocam :D O gazete serilmezse içim rahat etmez Türklük böyle bişey :super:
Valla tersini düzünü bilmem ama 5 dakikada yıkadı gitti. Ben sırf jantlarla 15 dk uğraşıyorum. Bence biz işi bilmiyoruz :dusun:

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine saglık Berkay , videolar çok başarılı, finallerde süper maşallah. :alkis: Süleyman abinin dediğini yaparsan aynadaki sorun ortadan kalkacaktır büyük ihtimalle :fisilti: