Bmw E39 yıkama ve wax testi

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba 3-4 aylığına uygulama ve test işlemlerinden biraz uzak kalmıştık şükür harici uğraşlar bitmeye başladı yeni ortamımızda uygulama ve testlerinize başlıyoruz.

Aracımızın kirli hali

Önce iç kısımları bina merkezi süpürge ile süpürdüm sağlam bir emiş kapasitesi var.

İç kısımları süpürdükten sonra geçiyoruz dış kısımlara.

Jantlara nigrin jant temizleyici kullandım. Kwazar 360 derece nigrinin yoğun kıvamınıda atma işlemini yaptı ama püskürmede başarılı olamadı. İnce kıvam atınca ürün sarfiyatıda fazla oldu.

Jantlara basınçlı su geçtikten sonra ön yıkama işlemine geçiyoruz ön yıkamada auto brite magic foam blue kullandım. Ürünün dedikleri gibi beyaz gibi açık yüzeyde mavi boya bırakma durumu var. 150 ml ürün 850 ml su ile mükemmel köpük yaptı. Tabi köpük olayında tam arıtılmış su ve yüksek basınçlı yıkama makinasının etkisi büyük.

Köpükden paspaslarda nasibini alsın.

Biraz köpükler süzüldükden sonra basınçlı su ve geçiyoruz çift kova yıkamaya. Çift kova yıkamada soft99 wax dostu şampuan kullandım.

Çift kova yıkama işlemi bittikten sonra kurulamaya geçiyoruz.kurulamada klin duo havlu kullandım.

Paspasları yıkadıktan sonra kurumaya bırakıyoruz.

Kurulama işlemi bittiken sonra wax testimize geçiyoruz testimizin aktörleri. Zymöl ital, infinity wax süpergloss ve jayswax seramik wax. Genelde wax testini kaput üzerinde yapıyordum kaput altında motor ısısı farklı noktalarda olabileceğinden değişiklik yaptım ve yan panellerede testi başlatıyoruz.

Yüzeyi m700 yüzey temizleyici ile temizliyoruz.

Arka kapıya jayswax uyguladım ürünün biraz katı yagı az gibi uygulaması yayması biraz zor oldu.

Ürünü uyguladıktan 5 dk sonra sildim silmesi çok zorlamadı final kayganlığı olarak yüzey biraz sert kaldı ipek gibi kaymadı.

Parlaklık ve boncuk testi.

İnfinity wax supergloss

Ürünün hafifden yağlı bir yapısı var uygulaması yayması çok rahat ve keyifli. Ürünü 5dk sonra sildim silmede hiç zorlamadı. Bu anlamda başarılı buldum final kayganlığı başarılı.

Final resmi ve boncuk testi.

Zymöl ital

Zymöl talimatlarında olduğu gibi bu waxı elle uyguladım. Avuç içerisinde erimesinde ve uygulamada zorlamadı 3 dk gibi bir sürede sildim silmeside kolay oldu. Final parlaklığı ve ipeksi yüzey on numara.

Parlaklık ve boncuk testi.

İlerleyen günlerde Waxların dayanım süreleri ve su iticilik testlerini bu konudan paylaşacağım.

Wax test uygulamaları bittikten sonra tekrar iç kısma geçiyoruz. İç kısımda bana test için gelen flowey intreior cleaner kullandım. Ürünü 1/15 oranında sulandırdım ürünğn temizleme kabiliyeti iyi düzeyde final olarakta ipeksi kaygan mat bir final bıraktı aklıma acaba içerisinde korumamı var sorusu geldi.

Camlara geçiyoruz camda flowey cam ürününü 1/10 olarak kullandım. Bu ürünüde gayet başarılı buldum konsantre oluşu ve temizleme kabiliyeti kullanımı güzel.

Camlarıda temizledikten sonra lastik ve davlumbaza geçiyorum. Jastiklerde nanolex tire davlumbaZa meguiars hd kullandım.

Ve bitirdim

İyi geceler sana

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Son düzenleme:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Abi sonunda beklenen uygulama geldi 3 üründe birbirinden iddalı ürünler , test sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyorum:mutlu:
E39 a zaten lafımız yok benim diyen G30 u gençliğiyle bozacak cinsten :nazar:

Finaller mükemmel görünüyor emeğine sağlık abi :alkis:

Konuyu görünce koşa koşa geldim:kop:

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Süleyman özletme kendini bu kadar. Ellerine sağlık. GrandCherokee de nasiplensin arayı fazla uzatma. Waxlar için ilk 3 sıralaman nasıl ilk izlenim olarak? Arada büyük fiyat farkları ve klasman farkları var ama olsun son kullanıcı olarak fikrin önemli benim için. Tekrar ellerine sağlık o garajda insan yaşlanmaz, detaysız kalmaz.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Abi ellerine sağlık top tier bir karşılaştırma olmuş. Fotoğraf açısından mı bilmem ama bana Supergloss+ daha parlak gözüktü. Senin sıralamanı merak ettim.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
@Dragstar abi özledik kaliteli testlerini bu arada evin ve garajın hayırlı olsun sağlıkla güle güle kullan e39 yine yanıyor maşAllah :alkis:
Teşekkürler amin inşallah..

Abi sonunda beklenen uygulama geldi 3 üründe birbirinden iddalı ürünler , test sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyorum:mutlu:
E39 a zaten lafımız yok benim diyen G30 u gençliğiyle bozacak cinsten :nazar:

Finaller mükemmel görünüyor emeğine sağlık abi :alkis:

Konuyu görünce koşa koşa geldim:kop:
Çok teşekkür ederim

Hocam yıkamaya laf yok, eline sağlık da ben daha çok garaja bitiyorum :D
Wax testi için de takipteyim...
Teşekkürler

smtcglr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
Mekana mı bakim arabaya mı bakim bilemedim :foto: Abi öncelikle çok güzel mekanın var maşallah diyelim :halay: boncuklar göz alıyor. Flowey ürünleri bu aralar parlamaya başladı :D

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Abi ellerine sağlık. Dayanım ile gözlemlerini merakla bekliyorum. Mekanına da makamınada eyvallah da bu itemler seviye kaçda açılıyor abi :nazar::kop:

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Süleyman özletme kendini bu kadar. Ellerine sağlık. GrandCherokee de nasiplensin arayı fazla uzatma. Waxlar için ilk 3 sıralaman nasıl ilk izlenim olarak? Arada büyük fiyat farkları ve klasman farkları var ama olsun son kullanıcı olarak fikrin önemli benim için. Tekrar ellerine sağlık o garajda insan yaşlanmaz, detaysız kalmaz.
Teşekkürler Nurettin buralardayım özletmem. Waxların dayanımı nasıl olacak sonunda bakarızda ilk izlenim final parlaklığı ve his olarak ital ve supergloss çok çok yakın ital 1 tık önde gibi.

Abi ellerine sağlık top tier bir karşılaştırma olmuş. Fotoğraf açısından mı bilmem ama bana Supergloss+ daha parlak gözüktü. Senin sıralamanı merak ettim.
Parlaklık birbirine ayırt edilmeyecek kadar çok yakın. İtal belki bi tık iyi gibi o kadar yakın Supergloss sağlam waxmış diyebilirim.

Son düzenleme:

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Mekana mı bakim arabaya mı bakim bilemedim :foto: Abi öncelikle çok güzel mekanın var maşallah diyelim :halay: boncuklar göz alıyor. Flowey ürünleri bu aralar parlamaya başladı :D
Çok teşekkür ederim. Flowey incelemeye devam ediyorum güzel ürünleri var marka olarak yaygınlaşması biz detaycılar olarak iyi olacak gibi görünüyor.

bu paylasim iyi oldu......ellerine saglik. bayadir supergloss wax merak ediyordum.Takipteyim.
Teşekkürler dayanımda iyi olursa güzel wax.

Abi ellerine sağlık. Dayanım ile gözlemlerini merakla bekliyorum. Mekanına da makamınada eyvallah da bu itemler seviye kaçda açılıyor abi :nazar::kop:
Teşekkürler adminim bu itemlere 40 dan sonra ulaşabildim

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Bugün üst üste çıtası yüksek uygulamalar geliyor hay maşallah diyorum. Ellerine sağlık abi. Mekanda arabada çok iyi olmuş. Hayırlı günlerde kullanasın.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Abi ellerine sağlık. Kısa bir reklam arasından sonra hızlı bir dönüş oldu :super:

Yeni garajın da tekrardan hayırlı olsun. Sağlıklı ve mutlu günlerde kullanman dileğiyle <3

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Süleyman abi maşallah yine yakmışsın ortalığı. Hayal ettiğimiz garajda uygulama yapmakla meşgulsün resmen :)