Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

umut111

Acemi Detaycı
Üye
İl
Antalya
307'nin ön ızgarasının köşelerinde böyle iki plastik mevcut. benimkiler uzun yolda, dağ yollarında, sanayide boyacıda vs mahvolmuş durumdaydı. yenilerini aldım, eskisinde de zımpara üzerine sıcak hava uyguladım denemek için:

valet pro black to the future vs de denedim, onları toplu atacağım pc'den.

afkazankayaa

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Özellikle sık durula mantığıyla çalışan ıslak cilaları kullanan ve toz çekme durumundan şikayetçi olanlar için bir bilgi paylaşmak isterim. Bildiğiniz gibi wetcoat ve pw toz magneti ürünler. Arabayı yumurtaya batırıp panelemiş gibi toz çekiyorlar. Ancak şu ana kadar kullandığım hiç bir Carpro ürününde böyle bir probleme rastlamadım. Reload ve Elixir gibi kuru zemine uygulanan, statik elektriklenme katsayısını arttırıp dolayısıyla da toz çekme ihtimalini arttıran ürünler olduğu halde. O yüzden ki Hydro2 Lite ıslak cilasına bir şans verdim. Pazar günü arabayı yıkayıp ürünü uygulayıp apartman önünde yer olmamasından dolayı yan taraftaki tozlu,topraklı lanet=) bir yere parkettim. 20 km/s rüzgarlı bir geceydi. Sabah karşılaşacağım görüntüyü az çok tahmin ediyordum geçmiş tecrübelerime dayanarak. Ancak 3 gündür araçta toz namına bir şey yok. Şuan wetcoat ve pw olsa idi araç paneli tavuk gibiydi öyle söyleyeyim. Herkese tavsiye ederim bu ürünü kullanın kullandırın lütfen =)

Son düzenleme:

muhlis91

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Özellikle sık durula mantığıyla çalışan ıslak cilaları kullanan ve toz çekme durumundan şikayetçi olanlar için bir bilgi paylaşmak isterim. Bildiğiniz gibi wetcoat ve pw toz magneti ürünler. Arabayı yağa batırıp panelemiş gibi toz çekiyorlar. Ancak şu ana kadar kullandığım hiç bir Carpro ürününde böyle bir probleme rastlamadım. Reload ve Elixir gibi kuru zemine uygulanan, statik elektriklenme katsayısını arttırıp dolayısıyla da toz çekme ihtimalini arttırdıkları halde. O yüzden ki Hydro2 Lite ıslak cilasına bir şans verdim. Pazar günü arabayı yıkayıp ürünü uygulayıp apartman önünde yer olmamasından dolayı yan taraftaki tozlu yere parkettim. 20 km/s rüzgarlı bir geceydi. İki gündür araçta toz namına bir şey yok. Şuan wetcoat ve pw olsa idi araç paneli tavuk gibiydi öyle söyleyeyim. Herkese tavsiye ederim bu ürünü kullanın kullandırın lütfen =)
Bu paylaşımı favoriye ekledim hocam teşekkürler :)

muhlis91

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Hızlı benzinlik yıkaması yaptım, bir de kardeşime video çektirttim taze çıktı buyrun efem:kovboyyx: ilk izlenmelerde çözünürlük düşük oluyor sonra artıyor
Bir de final fotosu ekleyeyim gün batımında

Hava durumunda yağmur yoktu akşamına 10 dk yağmur yağdı şansım yok:keyifsizx:
Eline sağlık doktor bey ayrı konu açılabilirmiş bu mesaj yerine :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Aracı yıkadım. Çok toz olmuştu. Yarı kapalı garaj olunca bayağı toz oluyormuş. İlk fırsatta açık olan çıkış kısmına otomatik kapı yaptıracağım.

Neyse sadede gelelim. Ön yıkama olarak Valet pro advanced natural snow foam kullandım. 180 ml şampuan 750 ml su karışım oranım.

Kova şampuanı olarak karosere Valet pro concentrated, jantlara ise chemical guys maxi suds II kullandım.

Eldiven olarak karosere meg koyun yünü, jantlara ise meg mikrofiber eldiven kullandım.

Jantlara girişirken ekstradan Valet pro bilberry yardımcı oldu.

Jant fırçası olarak da klasik ww set kullandım.

Yikama sonrası araç ıslakken autoglym Express wax hızlıca waxlamak için güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum. Parlaklık güzel ancak tozlanma çok fazla oluyor.

Lastiklere ise sonax lastik parlatıcı sürerek Yikama işini bitirmiş oldum.

Buyurun görsellere.

Önce kirli

Yıkanırken

Küçük kızım yardım ediyor babasına

Ve sonuç.

Bir maşallahı esirgemeyin lütfen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Aracı yıkadım. Çok toz olmuştu. Yarı kapalı garaj olunca bayağı toz oluyormuş. İlk fırsatta açık olan çıkış kısmına otomatik kapı yaptıracağım.

Neyse sadede gelelim. Ön yıkama olarak Valet pro advanced natural snow foam kullandım. 180 ml şampuan 750 ml su karışım oranım.

Kova şampuanı olarak karosere Valet pro concentrated, jantlara ise chemical guys maxi suds II kullandım.

Eldiven olarak karosere meg koyun yünü, jantlara ise meg mikrofiber eldiven kullandım.

Jantlara girişirken ekstradan Valet pro bilberry yardımcı oldu.

Jant fırçası olarak da klasik ww set kullandım.

Yikama sonrası araç ıslakken autoglym Express wax hızlıca waxlamak için güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum. Parlaklık güzel ancak tozlanma çok fazla oluyor.

Lastiklere ise sonax lastik parlatıcı sürerek Yikama işini bitirmiş oldum.

Buyurun görsellere.

Önce kirli

Yıkanırken

Küçük kızım yardım ediyor babasına

Ve sonuç.

Bir maşallahı esirgemeyin lütfen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Maaşallah
:nazar:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
307'nin ön ızgarasının köşelerinde böyle iki plastik mevcut. benimkiler uzun yolda, dağ yollarında, sanayide boyacıda vs mahvolmuş durumdaydı. yenilerini aldım, eskisinde de zımpara üzerine sıcak hava uyguladım denemek için:

valet pro black to the future vs de denedim, onları toplu atacağım pc'den.
Duster'da nasıl olduysa sol arka kapı altındaki boyasız plastik neredeyse bembeyaz olmuştu. Bende denemek için scotchbrite beyaz sünger ile deneme yapmıştım. Sonuç olarak biraz olsun duzeltebilmistim. Isı tabancası olmadığı için deneme yapamamıştım. Sizin yaptığınız uygulamanın sonuçlarıni merak ediyorum :)

bahtitopal

Tecrübeli Detaycı
Üye
Oğlumun ısrarlarına dayanamayarak klasik hızlı yıkama gerçekleştirdik.ön yıkama için ev 12 ile B33 karışımı yapıp secho ile attım.sonra çitf kova da kc nms kullandım jantlar r1 lastikler favorim 3d magic dressing camlara da flowey s3 ve son olarakta bsd ile parlatıp patronunda onayını alıp yıkamayı sonlandırdım :)

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Oğlumun ısrarlarına dayanamayarak klasik hızlı yıkama gerçekleştirdik.ön yıkama için ev 12 ile B33 karışımı yapıp secho ile attım.sonra çitf kova da kc nms kullandım jantlar r1 lastikler favorim 3d magic dressing camlara da flowey s3 ve son olarakta bsd ile parlatıp patronunda onayını alıp yıkamayı sonlandırdım :)

Ellerimize sağlık, oğlanı da detaycı olarak bu forumda büyütün tam olsun.:komik:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Ellerine sağlık. Allah bağışlasın. Forumumuzda detaycı bir nesil daha geliyor :gulumsemex:

Hi.anar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Özellikle sık durula mantığıyla çalışan ıslak cilaları kullanan ve toz çekme durumundan şikayetçi olanlar için bir bilgi paylaşmak isterim. Bildiğiniz gibi wetcoat ve pw toz magneti ürünler. Arabayı yumurtaya batırıp panelemiş gibi toz çekiyorlar. Ancak şu ana kadar kullandığım hiç bir Carpro ürününde böyle bir probleme rastlamadım. Reload ve Elixir gibi kuru zemine uygulanan, statik elektriklenme katsayısını arttırıp dolayısıyla da toz çekme ihtimalini arttıran ürünler olduğu halde. O yüzden ki Hydro2 Lite ıslak cilasına bir şans verdim. Pazar günü arabayı yıkayıp ürünü uygulayıp apartman önünde yer olmamasından dolayı yan taraftaki tozlu,topraklı lanet=) bir yere parkettim. 20 km/s rüzgarlı bir geceydi. Sabah karşılaşacağım görüntüyü az çok tahmin ediyordum geçmiş tecrübelerime dayanarak. Ancak 3 gündür araçta toz namına bir şey yok. Şuan wetcoat ve pw olsa idi araç paneli tavuk gibiydi öyle söyleyeyim. Herkese tavsiye ederim bu ürünü kullanın kullandırın lütfen =)
bilgi için teşekkür ederiz. Peki wax olan bir araca yıkama sonrası kullanıldığında ürünün dayanıklılığına zarar mı verir yoksa uzatır mı, bu konudaki görüşünüz nedir.?

afkazankayaa

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
bilgi için teşekkür ederiz. Peki wax olan bir araca yıkama sonrası kullanıldığında ürünün dayanıklılığına zarar mı verir yoksa uzatır mı, bu konudaki görüşünüz nedir.?
Waxa zarar vereceğini düşünmüyorum. Şöyle düşünmüyorum zaten bu ürünün içinde si2o mevcut. Yani seramik korumalı araçların su iticiliğini canlandırması için kullanılıyor. Seramik üzerine uygulamak için geliştirilmiş. Kullandığınız Waxın su performansını değil de hydro2 lite’nın performansını görürsünüz ki silika içerikli çoğu Ürünün su performansı sentetik veya carnauba içerikli waxların su performansından bir kaç istisna harici daha iyi olduğunu düşünürsek kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

BERAT

Acemi Detaycı
Üye
İl
Zonguldak

Maşallah aslan parçasına şimdiden yetişiyor eline sağlık erdemirin demir tozuyla nasıl başa çıkıyorsun çok etkisi oluyo mu :)

Bu konuyu bnde merak ettim toz tutmaması güzel tozdan nefret ediyorum çünkü waxa zararı yoksa tozda tutmazsa e ozmn tadından yenmez :)
Aceba waxlı araçta bir test mi gelse :)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
Duster'ı yıkayacaktım baktım su tutsam da olur vazgeçtim. Gittim Volvo'yu yıkadım. Biraz hava soğuk diye üstüme uzun kollu bir zımbırtı giydim, 1 saatlik yıkama sonrasında suya düştün mü dedirtecek kadar su içindeydim.
Neyse, Volvo'ya yine flowey x50 uyguladım. Bu sefer köpük yapan zımbırtı ile uyguladım ama etkisi sanırım yine aynı sürede sonlanacak.
Bitireyim diye uğraşıyorum bitiremiyorum. Artık 2lt suya 50ml X50 ekliyorum ki bir an önce bitsin de başka ürünlere geçeyim :)

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Duster'ı yıkayacaktım baktım su tutsam da olur vazgeçtim. Gittim Volvo'yu yıkadım. Biraz hava soğuk diye üstüme uzun kollu bir zımbırtı giydim, 1 saatlik yıkama sonrasında suya düştün mü dedirtecek kadar su içindeydim.
Neyse, Volvo'ya yine flowey x50 uyguladım. Bu sefer köpük yapan zımbırtı ile uyguladım ama etkisi sanırım yine aynı sürede sonlanacak.
Bitireyim diye uğraşıyorum bitiremiyorum. Artık 2lt suya 50ml X50 ekliyorum ki bir an önce bitsin de başka ürünlere geçeyim :)
Volvo'yu yıkamak emek ister tabi :D X50 kenarda dursun abi arada kullan niye bitirmeye uğraşıyorsun ki :smilex: