Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Öne çıkan konu #7,321
Emeğine Sağlık Hurşit takoz üzerinde uçacak gibi duruyor bu arada benim hiç bu kadar temiz bir araç altım olmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Abi bak kafamdaki hala çılgın projeler bitmiş değil beni 4 teker kesip uçurup amortisörü takosu kırdırtıcan:kalplix:
Senin variyetin yeter. Gönlümüz temiz bizim:sevilenx:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Emeğine sağlık Can paspaslara hafif arap sabunu uygulayıp öylece kurumaya bırak bakalım sonuç nasıl olacak.

Emeğine Sağlık direksiyon finali güzel görünüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler Süleyman abi. Dediğin gibi yapayım bakalım nasıl olacak?

yetatlidil

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bugün çinden aldığım kayar ayna sinyallerinin montajını yaptım. Ben hiç bir ceedde daha önce görmedim. Montaj sırasında çok zorlandım. Çünkü kalıbını alan çinli arkadaş yanlış almış sinyalin arkasını falçata ile incelte incelte dişleri eğe kastıra kastıra sonunda orijinali gibi işleyip montaj yaptım. Son halleri de video olarak aşağıdadır.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bugün çinden aldığım kayar ayna sinyallerinin montajını yaptım. Ben hiç bir ceedde daha önce görmedim. Montaj sırasında çok zorlandım. Çünkü kalıbını alan çinli arkadaş yanlış almış sinyalin arkasını falçata ile incelte incelte dişleri eğe kastıra kastıra sonunda orijinali gibi işleyip montaj yaptım. Son halleri de video olarak aşağıdadır.

güzel olmuş kayan sinyal, elinize sağlık. kimisine apaçi işi gelebilir belki ama farınızın üst kısmı tam universal kayar led takmak için yapılmış gibi :D bu takılmasa bile ön sinyaller acilen led olmalı :)
apaçi işi çözüm dediğim :D
orjinal çözüm

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir

Maşallah gayet başarılı olmuş. Aynaların montajı gariptir benide biraz uğraştırdı. @mustafacagri @buraldinyo üstadlara katılarak bende komple lede geçmenizi öneriyorum. Kendi aracımdan bir kaç video ekledim. Aracımdaki en keyif aldığım uygulamalarda ilk 3’te yer alır led sinyaller.

yetatlidil

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
güzel olmuş kayan sinyal, elinize sağlık. kimisine apaçi işi gelebilir belki ama farınızın üst kısmı tam universal kayar led takmak için yapılmış gibi :D bu takılmasa bile ön sinyaller acilen led olmalı :)
apaçi işi çözüm dediğim :D
orjinal çözüm
Gündüz ledleri var normalde araçta patlıyor kronik patlarsa kayar sinyal led yaptıracağım onları :smilex:

Sinyalleri led yapmak isterim ama amerikan park kullanıyorum.
Elinize sağlık, fardaki halojen sinyalleri de lede çevirirseniz daha şık olur.
Amerikan park kullanıyorum ondan dolayı pek yanaşmıyorum açıkcası.

yetatlidil

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Maşallah gayet başarılı olmuş. Aynaların montajı gariptir benide biraz uğraştırdı. @mustafacagri @buraldinyo üstadlara katılarak bende komple lede geçmenizi öneriyorum. Kendi aracımdan bir kaç video ekledim. Aracımdaki en keyif aldığım uygulamalarda ilk 3’te yer alır led sinyaller.

Montajını yaparken zaten aynayı komple parçaladık. Üstüne gelen malzeme oraya göre tam uygun değilmiş orjinal parçayı kumpas ile ölçe ölçe tıraşladım plastiğini öyle montaj yaptım. Bir kaç ayna tırnağı sizlere ömür :terlisırıtan:

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara

Videolar durumu anlatıyor maşallah. Özellikle şu caddede dörtlülerin led olarak yanarken oluşturduğu görüntüye bayılıyorum. Ön sinyal ampülünün tas kısmı ve ampül yapısı çok etkiliyor bu görüntüyü. Aliexpressten aldığım yaklaşık 20 dolarlık cree lede rağmen istediğim gücü alamadım. Önceki araca 5-6 dolarlık cob led takmıştım, onun aydınlatması daha güçlüydü.
Gündüz ledleri var normalde araçta patlıyor kronik patlarsa kayar sinyal led yaptıracağım onları :smilex:

Sinyalleri led yapmak isterim ama amerikan park kullanıyorum.

Amerikan park kullanıyorum ondan dolayı pek yanaşmıyorum açıkcası.
Videolardaki görüntü şahane bence. özellikle böyle kıvrımlı far yapısı olan araçlarda kayar ledler daha bi ayrı duruyor.
son 2 araçta ben de led kullanıyorum sinyallerde(2 araçta toplam 6 sene oldu). ikisinde de amerikan park %40 açıktı ve patlama yapmadı :) Bi abimde ceed gt var, sinyal ampülünün yeri benziyor sizinki ile. Led takınca performansı ve görünümü şahane oluyor tıpkı @es026 hocamınki gibi

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Montajını yaparken zaten aynayı komple parçaladık. Üstüne gelen malzeme oraya göre tam uygun değilmiş orjinal parçayı kumpas ile ölçe ölçe tıraşladım plastiğini öyle montaj yaptım. Bir kaç ayna tırnağı sizlere ömür :terlisırıtan:
Hocam tam uyumlu değilmiş sizin demek ki. Benim araçta gelen ayna sinyalinin orijinaline göre sadece bir tırnağı yoktu. Demek ki ülkelere göre parçalarda da fark oluyor.
Amerikan park bende istiyorum ama led sinyal uzun dayanmaz diye vazgeçiyorum.

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Videolar durumu anlatıyor maşallah. Özellikle şu caddede dörtlülerin led olarak yanarken oluşturduğu görüntüye bayılıyorum. Ön sinyal ampülünün tas kısmı ve ampül yapısı çok etkiliyor bu görüntüyü. Aliexpressten aldığım yaklaşık 20 dolarlık cree lede rağmen istediğim gücü alamadım. Önceki araca 5-6 dolarlık cob led takmıştım, onun aydınlatması daha güçlüydü.

Videolardaki görüntü şahane bence. özellikle böyle kıvrımlı far yapısı olan araçlarda kayar ledler daha bi ayrı duruyor.
son 2 araçta ben de led kullanıyorum sinyallerde(2 araçta toplam 6 sene oldu). ikisinde de amerikan park %40 açıktı ve patlama yapmadı :) Bi abimde ceed gt var, sinyal ampülünün yeri benziyor sizinki ile. Led takınca performansı ve görünümü şahane oluyor tıpkı @es026 hocamınki gibi
Amerikan dayanır mı bilemiyorum. Sizde vag com ile çok daha iyi ama biz hassasiyet ayarlı modüle sahip Amerikan park modülü alsak led ışığı kısılabilir mi ayrı muamma.

yetatlidil

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Amerikan dayanır mı bilemiyorum. Sizde vag com ile çok daha iyi ama biz hassasiyet ayarlı modüle sahip Amerikan park modülü alsak led ışığı kısılabilir mi ayrı muamma.
Satana sordum en kısıkta kullanman gerek diyor. Isıdan dolayı riskli 100 tllik ampüle güvenip 3000 tllik far hiç etmeyelim

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
modül konusunda bir şey diyemeyeceğim :) 2 araçta da vagcomla açıp kullandım. ayarlı modül almıştım aslında öncesinde. kabloyu satın alınca modülü takmamıştım. duyu eritme durumu bizde de oluyor %50 yi geçip sürekli açık tutunca. ayarlı modül kullanılırsa ledin parlaklığı da normal ampül gibi ayarlanabiliyor. yani sadece ya açık ya kapalı şeklinde değil de yüzde olarak belirleyebilirsiniz.

Ytekneci

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bugün kendi halimde otururken, evde bahar temizliği, arabada detailing olurda karavanda neden olmasın diye düşündüm. Vazgeçilmezim GS ve bazı ev tipi temizleyicileri kapıp karavanıma giriştim. Bütün dolap içleri, kapaklar yani her köşeyi bir güzel fırçaladım.

Bazı eksikleri tamamlamanın ardından iftar sonrası güzel bir kahve keyfiyle kendimi ödüllendirip karavan sezonunu açtım.

Bu da final fotoğrafı:rahattx:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bugün kendi halimde otururken, evde bahar temizliği, arabada detailing olurda karavanda neden olmasın diye düşündüm. Vazgeçilmezim GS ve bazı ev tipi temizleyicileri kapıp karavanıma giriştim. Bütün dolap içleri, kapaklar yani her köşeyi bir güzel fırçaladım.

Bazı eksikleri tamamlamanın ardından iftar sonrası güzel bir kahve keyfiyle kendimi ödüllendirip karavan sezonunu açtım.

Elinize sağlık, hep bir karavanım olsun istemişimdir.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Ellerinize sağlık. Çok uzak bir hayal olsa da karavan merakım hep olmuştur. Karavan detailing de ayrı bir başlık olur hani ;)