Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Öne çıkan konu #2,801
-Ceviz+b33 ile ön yıkama
-Zymöl auto wash ile tek kova yıkama
-Lastiklere Meguiars Endurance
-Camlara Sirkeli su ve Flowey S3
-Panellere Meguiars quick wax cila

Mevcut koruma: Meguiars Nxt 2.0 Tech Wax(1 haftalık)

Enduranceyle s3 aldıracaksınız bana maşallah bayramlık bitter çikolata olmuş
Ellerine sağlık :atess:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Çamur yağmurlarından sonra Pazar günü çok kirli olan aracıma ceviz ardından b33 ile iki sefer ön yıkama yaptım. Sonrasında çift kovada Meg sarı cilalı şampuanla yıkama yapıp, en son flowey x50 yi eldivenle yedirdim, durulayıp kuruladım. Bu sabah arabanın üstündeki çiğ boncuklanması normalmidir? anormalmidir? orasını bilemedim.

Ekli dosyayı görüntüle 11633
Ekli dosyayı görüntüle 11634 Ekli dosyayı görüntüle 11635
Su kaydırıcılıktan ziyade bsd gibi boncuklamayı seven bir yapısı var x50 nin. Aynı şartlarda Pwde bu boncuklar birbirine karışıp daha büyük boncuk kümeleri oluştururdu sanırım
Çiy şartlarında bu boncuklar normal gözüküyor
Üstadlar daha iyi bilgilendirirler muhakkak

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Sonunda 2. El de olsa makinaya ve mjjcye kavuştum ilk denemeyi sabah yaptım lakin paylaşımda geç kaldım.

İlk defa mjjc tecrübem oldu tabi ne ne değil bilmiyorum ama nettekiler gibi köpük yapmıyordu.
Üstadlara sordum filtreyi kaynat dediler söküp önce porçöze koydum sonra kaynattım sonuçlarını göreceğiz bakalım ama bu haliyle bile ortalık şenlendi

Ekli dosyayı görüntüle 11636
130ml ev13, 20 ml b33 ile giriştim duruladım kuruladım başka bişi yapamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 11637

Makina basıncından ziyade debisi yok denecek kadar az 5.5 lt/dk onun için durulamada zorlandım. Gerçi petroldekilere alıştığım için olabilir.

Giriş için güzel oldu üstüne artık hd400 - 600 alıp devam ederim ileride

Final pozumuzu hasret kaldığım Erciyesle verelim

Ekli dosyayı görüntüle 11638

Şu nozülün 1.1 olanını da almak istiyorum fazlalık elinde olan varsa talibim. Çini beklememek adına

Ekli dosyayı görüntüle 11639

Selametle
Az önce benee giriltim akşama fotolar gelecekte. Bendeki lavor 130 sendeki nedir? Foam da videolardaki gibi köpük için anladığım kadarıyla sağlam şampuan kullanmak gerekiyor. Forumdaki bir arkadaşda o reklam hikayesi çok takılmayın demişti elbetteki bar gücü şampuan ve nuzzle takviyesiyle bizde zor gibi yani. Birde sıcak su köpüğü artırıyor Bende 1.1 yada 1mm nuzzle ın peşindeyim bi üstüne düşemedim denk getirirsek haberleşelim.
Bu arada şampuan attıktan sonra ben foamın alt haznesini söküp temiz su ile biraz atım yapıyorum kireç sökücü olmasada beyaz sirke ile de temizlik ömrünü uzatır düşüncesindeyim. Foama doldurup boşa sıkarak yada biraz içine yatırarark olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Az önce benee giriltim akşama fotolar gelecekte. Bendeki lavor 130 sendeki nedir? Foam da videolardaki gibi köpük için anladığım kadarıyla sağlam şampuan kullanmak gerekiyor. Forumdaki bir arkadaşda o reklam hikayesi çok takılmayın demişti elbetteki bar gücü şampuan ve nuzzle takviyesiyle bizde zor gibi yani. Birde sıcak su köpüğü artırıyor Bende 1.1 yada 1mm nuzzle ın peşindeyim bi üstüne düşemedim denk getirirsek haberleşelim.
Bu arada şampuan attıktan sonra ben foamın alt haznesini söküp temiz su ile biraz atım yapıyorum kireç sökücü olmasada beyaz sirke ile de temizlik ömrünü uzatır düşüncesindeyim. Foama doldurup boşa sıkarak yada biraz içine yatırarark olabilir.

Valla 25 günden tayinde var ama verdim siparişi mjjcnin kendi sayfasından inşallah hızlı gelir
Bendeki stm 150 k2 ile kıyaslayanlar basınç ve debi daha düşük diyorlar. Ama mesela Süleyman abi bir keresinde makina resmen köpüğü eziyor demişti bu makina için
https://urun.gittigidiyor.com/otomo...He4BOOCxdV42nCo_nStoLIJek9rHjb1BoCyT8QAvD_BwE

Şunları şipariş ettim

US $3.20 | MJJC Marka Yüksek Kaliteli köpük aparatı ile Filtre örgü filtre, köpük aparatı Tablet İtalya'da Yapılan
US $3.20 | MJJC Marka Yüksek Kaliteli köpük aparatı ile Filtre örgü filtre, köpük aparatı Tablet İtalya'da Yapılan
US $7.90 | MJJC 1.1mm Orifis Memesi Vida Için MJJC Köpük Lance (Sadece Meme)
US $7.90 | MJJC 1.1mm Orifis Memesi Vida Için MJJC Köpük Lance (Sadece Meme)

Son düzenleme:

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Enduranceyle s3 aldıracaksınız bana maşallah bayramlık bitter çikolata olmuş
Ellerine sağlık :atess:
Enduranceyi kesinlikle tavsiye ederim meguiars markasının ürün gamında bulunan en iyi bir kaç ürününden(glass cleaner,engine dressing,endurance) biridir. @onurçiko nun yorumuna güvenerek aldım çok memnunum uygulaması vs rahat, verdiği parlaklık ve kalıcılık da bonusu:) s3 de fena değil ama konsantre olma avantajı ve kullanım yorumlarına güvenerek aldım. Ama daha önceden kullandığım Meguiars glass cleaner s3ten kesinlikle daha iyi diyebilirim onun dezavantajı pahalı olması ve konsantre değil

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Bizde sıraya girelim bakalım :)

Bayramdan önce yıkaması yapılmıştı ama erken yapmışım yağmur çamur gördü. Kaç gündür fırsat bekliyordum sonunda tüm günğ ona ayırdım güneş müneş demeden siftine siftine 2 den 7,5 a kadar terapiyi yaptık.

Geçenlerde motoru yıkamıştım ama son anda karar verdiğimden kaput altına girmemiştim. Önden bi citrus basınçlı su citrus vp apc ile girildi. Çoğu yer gittide iki yer inat etti bir ne yaptıysam çıkmayan artık en son makşne pasta ile gireceğim aldığımdan beri yer etmiş olan cam suyu izleri. Birde fitlin etrafındaki izler muhtemelen oda kireç onada sirkeyle ayrı girmek gerekiyor. Ara ara sildiğimden kenarlar fena değildimde izo arkasına girmekle iyi yapmışım.

Bir kenarda da izolasyonu çok yıpratmamak için vp carpet-elbise fırçası ile biraz fırçalayıp sildim.

Tabi üstüne yıkama önden bi citrus üstüne foam. Foam hala eskiden kalma divortex ph notr.

Üstüne çift kova vp konsantre.

Aslında wax son zamanlarını yaşıyordu o yüzden pw atıp bir iki yıkama sonrasında yenilemeyi planlamıştım. Cıks dayanamadım.

M700 ile panel panel geçip kapılar kaputa pinacle signature tavan ve ön arka çamurluklara soft99 king of gloss atıldı.

heralde bukadar gafaya güneş geçince fotoda hatırlananda az oldu.
Birde eniştemin bahçeyi suladık sıcakta suyla oynaya oynaya. Arkadaşta geldi yan bahçede iki tane güvercin varmış sularken etrafımda dolaştılar su filan tuttum
camlarda sirke ve ipalı cam suyu ile geçildi yarında içerisi halledelir miss
Hee tabi bide önden billbery ile jantlara girilmişti söylemeyi unuttum üstüne pw atatım demiştim onuda unutmuşum artık yarın wax atarım heralde

Son düzenleme:

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana

Bayramdan önce yıkaması yapılmıştı ama erken yapmışım yağmur çamur gördü. Kaç gündür fırsat bekliyordum sonunda tüm günğ ona ayırdım güneş müneş demeden siftine siftine 2 den 7,5 a kadar terapiyi yaptık.

Geçenlerde motoru yıkamıştım ama son anda karar verdiğimden kaput altına girmemiştim. Önden bi citrus basınçlı su citrus vp apc ile girildi. Çoğu yer gittide iki yer inat etti bir ne yaptıysam çıkmayan artık en son makşne pasta ile gireceğim aldığımdan beri yer etmiş olan cam suyu izleri. Birde fitlin etrafındaki izler muhtemelen oda kireç onada sirkeyle ayrı girmek gerekiyor. Ara ara sildiğimden kenarlar fena değildimde izo arkasına girmekle iyi yapmışım.

Bir kenarda da izolasyonu çok yıpratmamak için vp carpet-elbise fırçası ile biraz fırçalayıp sildim.

Tabi üstüne yıkama önden bi citrus üstüne foam. Foam hala eskiden kalma divortex ph notr.

Aslında wax son zamanlarını yaşıyordu o yüzden pw atıp bir iki yıkama sonrasında yenilemeyi planlamıştım. Cıks dayanamadım.

M700 ile panel panel geçip kapılar kaputa pinacle signature tavan ve ön arka çamurluklara soft99 king of gloss atıldı.

Birde eniştemin bahçeyi suladık sıcakta suyla oynaya oynaya. Arkadaşta geldi yan bahçede iki tane güvercin varmış sularken etrafımda dolaştılar su filan tuttum
Hee tabi bide önden billbery ile jantlara girilmişti söylemeyi unuttum üstüne pw atatım demiştim onuda unutmuşum artık yarın wax atarım heralde

Elinize sağlık araç çok güzel parlamış. Yapılan uygulamlarda çok güzel özellikle motor kaput altı.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Elinize sağlık araç çok güzel parlamış. Yapılan uygulamlarda çok güzel özellikle motor kaput altı.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim. Üstüneden korumalık bşyler daha kullanılırdıda çok planlı girmedim nedense. Belki korumalık bi pw yada bsd olabilirdi. Hatta eldeki uygun cilalardan neden yapmadığımı şimdi düşündüm.

Kısa aralıklarle ufak temizlikler uzun aralarda yapılan ağır temizliklerden hem daha kolay oluyor hemde daha verimli. Birde hastalıklıyız işte vakit meselesi ama uğraşması daha keyifli

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Sonunda 2. El de olsa makinaya ve mjjcye kavuştum ilk denemeyi sabah yaptım lakin paylaşımda geç kaldım.

İlk defa mjjc tecrübem oldu tabi ne ne değil bilmiyorum ama nettekiler gibi köpük yapmıyordu.
Üstadlara sordum filtreyi kaynat dediler söküp önce porçöze koydum sonra kaynattım sonuçlarını göreceğiz bakalım ama bu haliyle bile ortalık şenlendi

Ekli dosyayı görüntüle 11636
130ml ev13, 20 ml b33 ile giriştim duruladım kuruladım başka bişi yapamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 11637

Makina basıncından ziyade debisi yok denecek kadar az 5.5 lt/dk onun için durulamada zorlandım. Gerçi petroldekilere alıştığım için olabilir.

Giriş için güzel oldu üstüne artık hd400 - 600 alıp devam ederim ileride

Final pozumuzu hasret kaldığım Erciyesle verelim

Ekli dosyayı görüntüle 11638

Şu nozülün 1.1 olanını da almak istiyorum fazlalık elinde olan varsa talibim. Çini beklememek adına

Ekli dosyayı görüntüle 11639

Selametle
Köpük işi barla alakalı birazda. Nozul olacak bende heralde, bulursam göndereyim.

ozcannyasin

Çaylak Detaycı
Üye
Bu gün memleketten dönmeden bir korumayı yenileyeyim dedim.

2 defa fairy işe çift kova yıkama

ipa ile silip elimdeki a1 plus carnauba booster ı kullandım.

Geçen sene bu aylarda 3 aşamalı polisaj yapmıştım lakin yıkayınca çok çizik oduğunu görmek can sıktı. (Evimin karşısı orta okul ve oyun parkı kaportaya yaslanan oturan okuldan çıkan çocuklardan diye düşünüyorum) Soft pad ile menzerna2500 yada 3800 üş görür mü acaba diye düşünüyorum

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Bu gün memleketten dönmeden bir korumayı yenileyeyim dedim.

2 defa fairy işe çift kova yıkama

ipa ile silip elimdeki a1 plus carnauba booster ı kullandım.

Geçen sene bu aylarda 3 aşamalı polisaj yapmıştım lakin yıkayınca çok çizik oduğunu görmek can sıktı. (Evimin karşısı orta okul ve oyun parkı kaportaya yaslanan oturan okuldan çıkan çocuklardan diye düşünüyorum) Soft pad ile menzerna2500 yada 3800 üş görür mü acaba diye düşünüyorum
Bukadar temiz accent kaldımı yahu,Maşallah
2500-3800 muhtemelen işinizi görecektir canınızı sıkmayın

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

Güzel detay olmuş ellerine sağlık. Kaput altı bal dök yala olmuş. Muazzam

Samatyalı

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Yıllar sonra ilk defa bugün evin önünde aracimin içini temizledim.. sırasıyla black+dacker ile içini süpürdüm ardindan paspaslari eve çıkarıp güzelce bi yıkadım sonra amway loc fırça yardımıyla temizlik son olarak sonax cockpitpfleger uyguladim...aslında koruma olarak auto finesse spritz kullanacaktim Güneş ön göğsü direk vurmaya başladı bende son anda karar değiştirip sonaxi kullandım
2A06F7BF-D35A-46CA-8A16-C704425D9008.jpeg
BF9FEF92-0F4E-4C52-8A7E-26996747EAD8.jpeg 47265D66-D466-4B60-A7BE-2F8A1F3FECB3.jpeg 7F504BF6-0ADA-46F0-ACC9-3299F0A8EEDE.jpeg 3ECE1BCD-A9E2-4128-9300-43472576D602.jpeg DB9E426D-EA19-49A4-9553-FA614B740547.jpeg C7E2A7E4-3796-4C7B-B374-B00E4161303B.jpeg FB603D50-BDF3-48E0-9E80-4A18AF5D7806.jpeg B732A46A-28A0-4F1B-9548-5F0F29703667.jpeg 0E9A6FBF-2338-4B19-B1C6-2C6264BABA96.jpeg

Ekli dosyalar