Corolla & Mr.Fix 4 Ay Sonra

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Corollada ki Yıkama ciziklerini ve diğer sebeblerden ötürü kaynaklı çizikleri gidermek için Corollaya polisaj yapmaya karar verdim ve Tam 21 Saatlik yorucu süreç başladı..

İşte çalışma arkadaşlarımın bazıları :komik: ve burada olmayan nice bez :rolleyes:

Aracı bir güzel foam ve çift kovaya pril koyup yıkadım. Jantlara ise Soft99 Iron Terminator uyguladım. Ürünün kokusu diğer benzerleri kadar rahatsız edici değil dragons yada nigrine göre kokusu daha.. Fırçaya ve eldivene gerek duymadan jantları tertemiz yapmayı başardı ürünü sevdim :fisilti:

Daha sonra aracı durulayıp kurulamadan Soft99 Iron Terminatorü araca sıkıp yıkama eldiveni ile yayıyoruz.. Hem fazla ürün sarfiyatını önlemek hemde her yere ürünün ulaşmasını sağlamak böylelikle mümkün oluyor..

5 Dk sonrası hafif morarmalar başlıyor tahmin ettiğim gibi fazla bir demirtozu çıkmadı..:)

Demirtozu sonrası aracı durulayıp Meşhur Kil Eldiveni her panelde şampuanlı kovaya daldırıp her tarafı bir güzel kil ile geçiyoruz..:deli:
Sonrasında aracı durulayıp , Ultra Wolly ile kuruluyoruz..

Aracı garaja alıp ufaktan maskelemeye başladım ve Boya ölçer ile her bir yeri bir güzel ölçüyorum boya durumu beni şaşırtmadı bazı kısımlarda 150-180 mikron gördüm çoğu kısım 105-130 mikron aralığında çıktı.:alkis::foto:

Ertesi gün ekipmanları alıp işe koyuluyoruz. Menzerna 400-2500-3800 ve Befar Bordo - Mavi polish pedler ile Lake Siyah Finishing pedi kullandım. Menzerna 400'e çok az kısımda ihtiyaç duydum çoğu yerde 2500 ve ardından 3800 ile işimi hallettim.
400 Sonrası bir foto :foto:

Ufak bir 50-50 fotosu :)

Polisaj işlemi bitince aracı 1 kez M600 ile geçip ardından da 2 kez pril ile köpükleyip ardından da kova ile yıkadım ve pasta yağlarından arındırdım.
Koruma öncesi Kimyasal Adamların hediyesi olan Auto Finnesse Rejuvenate'yi denedim. Ürünün srpye birazda Glazelere benziyor.. Finali güzel fakat korumanın ömründen çalmazsa daha güzel izleyip görcez ;):)

Yüzey korumaya hazır durumda sırada Meşhur Çinli Seramik var..:heyecan::saskin: Ürünü düz hareketlerle yüzeye uygulayıp 5 dk sonrasında kısa tüylü bir bez ile hafifçe üzerinden geçiyoruz. 1 Gün kürleşme süresini bekleyip aracı garajdan çıkarıp bu finalleri yakaladım..:hava:<3

Okuduğunuz için teşekkürler , keyifli forumlar..

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Corollada ki Yıkama ciziklerini ve diğer sebeblerden ötürü kaynaklı çizikleri gidermek için Corollaya polisaj yapmaya karar verdim ve Tam 21 Saatlik yorucu süreç başladı..

İşte çalışma arkadaşlarımın bazıları :komik: ve burada olmayan nice bez :rolleyes:

Aracı bir güzel foam ve çift kovaya pril koyup yıkadım. Jantlara ise Soft99 Iron Terminator uyguladım. Ürünün kokusu diğer benzerleri kadar rahatsız edici değil dragons yada nigrine göre kokusu daha.. Fırçaya ve eldivene gerek duymadan jantları tertemiz yapmayı başardı ürünü sevdim :fisilti:

Daha sonra aracı durulayıp kurulamadan Soft99 Iron Terminatorü araca sıkıp yıkama eldiveni ile yayıyoruz.. Hem fazla ürün sarfiyatını önlemek hemde her yere ürünün ulaşmasını sağlamak böylelikle mümkün oluyor..

5 Dk sonrası hafif morarmalar başlıyor tahmin ettiğim gibi fazla bir demirtozu çıkmadı..:)

Demirtozu sonrası aracı durulayıp Meşhur Kil Eldiveni her panelde şampuanlı kovaya daldırıp her tarafı bir güzel kil ile geçiyoruz..:deli:
Sonrasında aracı durulayıp , Ultra Wolly ile kuruluyoruz..

Aracı garaja alıp ufaktan maskelemeye başladım ve Boya ölçer ile her bir yeri bir güzel ölçüyorum boya durumu beni şaşırtmadı bazı kısımlarda 150-180 mikron gördüm çoğu kısım 105-130 mikron aralığında çıktı.:alkis::foto:

Ertesi gün ekipmanları alıp işe koyuluyoruz. Menzerna 400-2500-3800 ve Befar Bordo - Mavi polish pedler ile Lake Siyah Finishing pedi kullandım. Menzerna 400'e çok az kısımda ihtiyaç duydum çoğu yerde 2500 ve ardından 3800 ile işimi hallettim.
400 Sonrası bir foto :foto:

Ufak bir 50-50 fotosu :)

Polisaj işlemi bitince aracı 1 kez M600 ile geçip ardından da 2 kez pril ile köpükleyip ardından da kova ile yıkadım ve pasta yağlarından arındırdım.
Koruma öncesi Kimyasal Adamların hediyesi olan Auto Finnesse Rejuvenate'yi denedim. Ürünün srpye birazda Glazelere benziyor.. Finali güzel fakat korumanın ömründen çalmazsa daha güzel izleyip görcez ;):)

Yüzey korumaya hazır durumda sırada Meşhur Çinli Seramik var..:heyecan::saskin: Ürünü düz hareketlerle yüzeye uygulayıp 5 dk sonrasında kısa tüylü bir bez ile hafifçe üzerinden geçiyoruz. 1 Gün kürleşme süresini bekleyip aracı garajdan çıkarıp bu finalleri yakaladım..:hava:<3

Okuduğunuz için teşekkürler , keyifli forumlar..
Maaşallah adminim cillop gibi olmuş
:alkis:
Çinli seramiğin normal şartlarda ne kadar dayandığını daha önce test etmişmiydiniz?
Rejuvenate in ömürden çalıp çalmadığını anlayabilmek için
:dusun:
Gerçi bir ara sanki test ediyordunuz gibi bir şey hatırlıyorum ama paylaşımı hatırlayamadım

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık ahmet güzel bir uygulama olmuş. Beyaz renk için parlaklık prof bir uygulama kıvamında.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Son düzenleme:

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ellerine sağlık abicim. Tamam rejevunateler kimyasaladamlardan hediye geldi herkes uygulamada kullanıyor deniyor ama seramik öncesi yüzeyde başka ürün olmaması tercih edilir ki yüzeye daha iyi tutunabilsin seramik ve ömrü optimum uzasın. AF Rejevunate wax öncesi temizleyicidir. Yüzeyi temizler waxa hazır hale getirir adı üstünde bu sebeple özellikle carnauba içerikli wax öncesi illusuion desire passion gibi kullanılmak için üretilmiştir.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Bir şey daha var adminim
Neden kısa tüylü bez ve mesela bimdeki beşli bezlerin kısa tüylü tarafı uygun mudur?

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@Pro elinize saglık sayın admin. verdiginiz emegin hakkını almışsınız.:alkis: çiziksiz güzel günlerde olsun .:)<3

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Maaşallah adminim cillop gibi olmuş
:alkis:
Çinli seramiğin normal şartlarda ne kadar dayandığını daha önce test etmişmiydiniz?
Rejuvenate in ömürden çalıp çalmadığını anlayabilmek için
:dusun:
Gerçi bir ara sanki test ediyordunuz gibi bir şey hatırlıyorum ama paylaşımı hatırlayamadım
Teşekkürler efenim, seramiği jantlara uygulamıştım 1.5 ay oldu belki daha fazla tarihi tam hatırlamıyorum hala etkisi mevcut.

Ellerine sağlık ahmet prof bir uygulama olmuş. Beyaz renk için parlaklık yanıyor kıvamında.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler abi açtığın yolda ilerliyoruz.<3

Ellerine sağlık abicim. Tamam rejevunateler kimyasaladamlardan hediye geldi herkes uygulamada kullanıyor deniyor ama seramik öncesi yüzeyde başka ürün olmaması tercih edilir ki yüzeye daha iyi tutunabilsin seramik ve ömrü optimum uzasın. AF Rejevunate wax öncesi temizleyicidir. Yüzeyi temizler waxa hazır hale getirir adı üstünde bu sebeple özellikle carnauba içerikli wax öncesi illusuion desire passion gibi kullanılmak için üretilmiştir.
Teşekkürler, pre wax biliyorum fakat seramiğin ömründen calsa da iyi calmasada.. yazı tek uygulama ile bitirmemiş oluruz :) Arkadaşlar ile pek seramiğe etki etmeyeceğini düşündük uyguladik bakalım izleyip göreceğiz.

Bir şey daha var adminim
Neden kısa tüylü bez ve mesela bimdeki beşli bezlerin kısa tüylü tarafı uygun mudur?
Uzun tüylü olunca silmesi biraz zor oluyor, bim bezi de olur tabiki :)

@Pro elinize saglık sayın admin. verdiginiz emegin hakkını almışsınız.:alkis: çiziksiz güzel günlerde olsun .:)<3
Teşekkürler abi beğenmene sevindim..<3

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Seramik bize göre değil. Bende aldım kenarda duruyor sanırım janttı camdı plastikti harcicam şişeyi. ;) Wolfgang sealant uyguladım 3 ay oldu ilk günkü gibi. Canımı sıkıyor bize carnauba wax lazım adminim sürüp sürüp oyalanalım. ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Ellerine sağlık adminim.Güzel uygulama olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Adminim eline sağlık, çok güzel bir sonuç almışsın. Af biraz gereksiz kullanım olmuş ama olsun. Parlaklık şahane gerisi hikaye...

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Admin bey eline sağlık güzel uygulama olmuş. Çinli ucuz ama etkili :)

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
adminim eline saglik efsane kasa corolla gençlik günlerine dönmüş

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Seramik bize göre değil. Bende aldım kenarda duruyor sanırım janttı camdı plastikti harcicam şişeyi. ;) Wolfgang sealant uyguladım 3 ay oldu ilk günkü gibi. Canımı sıkıyor bize carnauba wax lazım adminim sürüp sürüp oyalanalım. ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Aynen öyle hocam kimyasal adamlar yeni waxlar getirse de carnaubaya doysak..:kop:

harikasın kıskandım. eline koluna sağlık
Teşekkürler Recep sende iyisin izliyorum gece yıkamaları bu,kıskanılacak pek bişi yok :cool:

Ellerine sağlık adminim.Güzel uygulama olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sağolasın Dursun senin araçlar kadar olmasada biraz parlattik işte :utandim:

Adminim eline sağlık, çok güzel bir sonuç almışsın. Af biraz gereksiz kullanım olmuş ama olsun. Parlaklık şahane gerisi hikaye...
Saolasin Onur abi , senin uygulamalarına ve anlatimlarinin yanına yaklasamadik henüz ama çabalıyoruz işte birşeyler yapmaya.. :utandim::p
Admin bey eline sağlık güzel uygulama olmuş. Çinli ucuz ama etkili :)
Saolasin Özgür,Çinli gerçekten etkili , ürünü almamda ki rolün büyük ;)

adminim eline saglik efsane kasa corolla gençlik günlerine dönmüş

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Saolasin Recep abi senin uygulamalarını da özledik yok mu bu aralar cilala parlat vs..:mutlu:

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Eline sağlık Ahmet hocam bu kadar temiz efsane kasa nadirdir kesinlikle :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Başlık gözümden kaçmış yeni görüyorum elinize sağlık:alkis:.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ceviz Prewash sonrası Valet Pro Ansf ile yıkadım. Çinli seramik durumu gayet iyi gözüküyor su iticilik muazzam derecede..

Hep yapmak isteyip yapmadığım, üşendiğim uygulamayı tavsiye edeyim, bir sonraki video çekimi öncesinde beyaz üzerinde rahat görünecek ve gözü rahatsız etmeyecek bir sulu boyayı fısfıs şişeye karıştırıp gövdeye sıkarsan boncuklanma çok daha güzel anlaşılır diye düşünüyorum :)
Beyaz renk bir çok detayı ve kusuru saklıyor ve malesef ters ışıkta kamera da nereye odaklanacağını ve kontrastı...vs'yi nasıl ayarlayacağını beceremiyor,
Eline sağlık, takipteyiz :)

P.S: Bu haftasonu da balkon boyadım. Bu akşam vakit ayırıp birkaç videoyu düzenleyip konuları açacağım :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Adminim eline sağlık.

Beyazı cam gibi parlatmışsın :super: