Detail35 Uygulamaları

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@Detail 35 eline sağlık kanka. her ne kadar vag'cı olsak da RS olunca honda'ya da sempati duyarız :D şaka bi yana araca verilen değer taçlandırılıp güzel bi uygulama yapılmış, hızlı ve parlak hale gelmiş :D

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Eline sağlık kardeşim, reload olayını meral ettim.
Reload'un en kısa zamanda testini çekeceğim abi. Kokusu ve kıvamı aynı Gyeon cure, Tac system quartz max. Kullanmak kolay henüz su iticiliğe dair bir izlenimim yok, dokunuş ipeksi.

Ellerinize sağlık uygulamalarınızın kalitesi ortada.
Bakımsız araçların bıraktığı kas ağrısı keyfini yaşatmamış araç :)
Çok sağolun :) bende ilk defa bu kadar düzgün bir araca polisaj yaptım :D
Ellerine sağlık Kutas, Rs'e yakışan bir uygulama olmuş. :)
Teşekkürler abi, asyalı güzele asyalı seramik olsun dedik :D
Şanslı araba :terlisırıtan: Kimin eline düşeceğini biliyormuş :) Elinize sağlık, çok bilgilendirici ve görünüşe göre eğlenceli olmuş. Piano black herkesin kabusu arkadaş. Bayiden çıkıp eve geldiğimde bile hareler vardı benimkinde.
Çok teşekkürler, az çizik olunca keyifli uygulama oluyor gerçekten birde arkadaşlar ile yapınca tadından yenmiyor :D Araç sahibi de piano blacklerin farkındaydı kendisi ile samimiyetim olduğu için "abi düzeltiyorum ama 5 dakika sonra çizilecek" dedim güldük beraber sonra eline bi bez alıp pasta tozunu alırken tekrar çizdi :D yine düzelttik :D
@Detail 35 eline sağlık kanka. her ne kadar vag'cı olsak da RS olunca honda'ya da sempati duyarız :D şaka bi yana araca verilen değer taçlandırılıp güzel bi uygulama yapılmış, hızlı ve parlak hale gelmiş :D
Çok sağol kankam. Ben artık eskisi gibi vagcı değilim alman ya da almam kafasındayım :D Rs falan hikaye :lezzetlix:

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Herkese merhaba yeni bir uygulama ile yeniden beraberiz.

Bu araçta trim dressing ürünü torpidodan silinmemiş ve orayı yakmış.
Apc, Degreaser, İpa gibi temizleyiciler fayda etmemiş maalesef.

Shinemate Ex603
Shinemate sert sünger
Macig yumuşak sünger
Koch chemie h8
Gyeon primer

Öncesi halleri

Sökme aşamaları

Uygulama aşamaları

Finaller

Uygulama özeti;
Daha önceden kendi aracım olan Polo 6R da aynı uygulamayı yapmıştım, bu araçta kullanılan malzeme poloya göre daha zor çizliyor bez çiziklerine daha dirençli. Aynı şekilde çizikler de daha zor çıkıyor.
Koch h8 ve sert süngerle yaklaşık 2-3 dakikada neredeyse tüm çizikler çıktı ancak ürün kalıntısı biraz zorladı.
Ürün kalıntılarını da söktükten sonra Parlatan Adamlar firmasının kendi markası olan Macig'in yumuşak orbital süngeri ile Gyeon Primer uyguladım. Bu ürünü uygularken yüzeyde çok bırakmamak lazım yoksa kuruyor bez veya ipa ile çıkmıyor...
Montajlayıp bir daha bu tip şeylerin olmaması dilekleri ile aracı uğurladık.​

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Abi ellerine sağlık, forumda son zamanlarda sökülmeden detay yapılmıyor. :D İnşallah müşteriniz sizin verdiğiniz özeni devam ettirir. :)

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Abi ellerine sağlık, forumda son zamanlarda sökülmeden detay yapılmıyor. :D İnşallah müşteriniz sizin verdiğiniz özeni devam ettirir. :)
Teşekkür ederim kardeşim :) Sökmeden yapmak daha iyi aslında riskli işlemler bunlar bi tırnak kırsan trim sesi yapar ama makine girmiyor bu ufak yerlere de maalesef sökmek zorunda kalıyorsun

afkazankayaa

Usta Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Ellerinize sağlık hocam harika bir uygulama olmuş. Gözün en çok gördüğü yeri yenilemek kullanıcıya harika bir hissiyat verecektir :)

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Konuğumuz koca oğlan Fiat cherokee :)

Arac fırçayla yıkanmamış adeta süngerin yeşil kısmı ile yıkanmış yer yeri derin çizik dolu, tamponlar ve plastikler sonradan kötü bir işçilik ile boyanmıştı. Bu kadar kötüleme yeter fotoğraflara geçelim.

Öncesi

Yıkamada b33
Kil bilthamber
Demirtozu fb

Polisaj da kullandıklarım
Rupes lhr15 mk2
Shinemate ex603
Carpro clearcut
Menzerna yeşil 400
Menzerna 3800
Rupes ultrafine

Polisaj yaklaşık 16 saat sürdü 1 günde bu arabayı bitirmek çok zor olurdu 2 güne yaydım.

Finaller

Final fotoğraflarında gyeon cancoat ve innovacar sc1 uygulanmıştır. Uygulama sırasında fotoğraf çekmedim maalesef

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi​

Son düzenleme:

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
elinize sağlık, siyah siyah olmuş yeniden adeta, keşke istanbulda olsanız benim aracada bir el atardınız

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık parlaklık harika. clearcut tozuması nasıl memnun musunuz? Bide hare örtücü özelliği var mı test ettiniz mi acaba bir surface cleaner ile?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık. Cüssesi ve boyalı parçaların büyüklüğü gerçekten emek istiyor. Maşallah :nazar:

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Ellerine sağlık kardeşim, her türlü işi başarıyla tamamlıyorsun
Teşekkürler abi :)
Ellerinize sağlık parlaklık harika. clearcut tozuması nasıl memnun musunuz? Bide hare örtücü özelliği var mı test ettiniz mi acaba bir surface cleaner ile?
Clearcut tozumada ortalama diyebilirim isi seviyor kesinlikle ve mutlaka kısa tüylü kece ile çalışmak lazım mükemmel düzeltiyor bu parametreler yakalanınca.
Gyeon prep ve saf ipa ile denedim kesinlikle doldurma yok
Eline sağlık kardeşim çok güzel olmuş.
Teşekkür ederim abicim :)
S
Elinize sağlık ölüyü diriltmişiniz resmen.
Sagolun zor bir boyaydi anca bu kadar oldu :)
Teşekkür ederim abi :):)
Ellerine sağlık. Cüssesi ve boyalı parçaların büyüklüğü gerçekten emek istiyor. Maşallah :nazar:
Teşekkür ederim abi, boyalı parçalarda çizik almak daha kolaydı ama bizim seviyemizdeki kişiler sonuçtan memnun kalmazdı boya işçiliği kötüydü