DPRO SERAMİK ön yıkama video güncel

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Arkadaşlar ürün tarafımdan geçen aylar içinde alınmıştı. Mr fix uzun zamandır kullanıyordum ama birde bunu denemek istedim indirim filanla bana 30 ml 60tl geldi. ürün linkini aşağıda veriyorum.
Tahmini Teslimat Zamanı

ürünün yanında bez çıkıyor bezi güzel siliyor. Uygulamayı açık havada yaptım şu şekilde oldu zaten önceden fix vardı 2500 menzerna ile seramiği kazıdık birazda parlaklık kattık üstüne yıkama m700 uyguladık jantlara polisaj yaptık aracı hazır hale getirip uyguladık

uygulamayı önce 3 panele sürüp sonra 1 panel sil 1 panel yap şeklinde devam ederek 1 buçuk saaatte bitirdim.
içinden çıkan takoz ve süte bez ürünü tasarruflu kullanmanızı sağlıyor. 2 kat aracın tamamına atmama rağmen arkadaşlar 10 ml kadar daha artmış bulunmakta. Jantlara mr fix yaptım davlumbazlarada elimin girdiği kadar fixledim. bakalım ne olacak aralık başında başladık teste durum aşağıdaki gibi arkadaşlar.

yıkamalar fotoları
IMG_3516.jpg
IMG_3517.jpg
IMG_3519.jpg IMG_3647.jpg

bitmiş fotolar
IMG_3694.jpg
IMG_3695.jpg
IMG_3697.jpg
IMG_3698.jpg
IMG_3699.jpg

durum bu arakdaşlar süreci test edecek jantlar fix yüzey çift kat d pro ali express

Ekli dosyalar

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Elinize sağlık 11.11'de görmüştüm bu ürünü. Dikey paneller iyi ancak yeni uygulanan seramik için yatay panellerdeki boncuklar biraz zayıf gibi geldi bana. Araç kirli miydi yoksa?

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Elinize sağlık 11.11'de görmüştüm bu ürünü. Dikey paneller iyi ancak yeni uygulanan seramik için yatay panellerdeki boncuklar biraz zayıf gibi geldi bana. Araç kirli miydi yoksa?
başkan araç tertemiz direk yüzeye yağmur vurdu bende merak ediyorum sonucu ama uygulama yaptığım süet bezin sertleşme hızı mr fix bezinin sertleşem süresine göre ciddi fark vardı ve sertlik kesinlikle daha iyiydi ama hidrofobi sanki zayıf gibi.
@SubaruOutback başkan malzeme main japon yazıyordu :):) çakma da olsa deniyoruz bunun performansı gösterecek ne olacağını.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
İnceleme için teşekkürler, ilerleyen zamanlarda yorumlarınızı bekleriz :)

Samet

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kahramanmaraş
MR.Fix bi tık daha iyi boncuklama yapıyor. Hemen hemen aynı anda iki araba yaptık Çağrı abiyle. Testini ben de eklerim buraya :)

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Inceleme icin tesekkurler. Umarim guzel cikar da Mr.Fix e alternatif bir urun de olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, altrnatif ürün olması güzel ama bunun boncuklar hoşuma gitmedi açıkçası.

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Güncel ilk yıkama sadece ön yıkama cevizle sonrasında sadece su tuttum arkadaşlar değişik bir seramik tutunmasından memnunhm aracın her yeri aynı perfomans gösteriyor tam hidrofobi yok o dehşet boncuklanma yok ama perde şeklinde hızlı su itiş var

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Güncel ilk yıkama sadece ön yıkama cevizle sonrasında sadece su tuttum arkadaşlar değişik bir seramik tutunmasından memnunhm aracın her yeri aynı perfomans gösteriyor tam hidrofobi yok o dehşet boncuklanma yok ama perde şeklinde hızlı su itiş var

Yıkama sonrası boncuklanma çok iyi değil gibi :(

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ürün iyide gözü doyurmuyor be başkan. Hani insan seramik yapınca bir boncuklanma olsun bir ne bileyim bir atraksiyon bekliyor. Bu çok sade geldi bana, çok mülayim...

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Hidrofilik özellikli bir ürün sanırım, beyaz renkten tam anlaşılmıyor ama su perde gibi iniyor mu?
evet perde sistemi var bunda beadings tam olarak yok hidrofilik ama çok hızlı yani öyle yavaş yavaş değil bir tık beading de var yani iki arada bir derece kalmış ama ben beğendim. ürün fena değil

mesele uzun dönem düzgün yıkama durumunda ne olacak

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Aslında perde şeklinde inmesi daha iyi değil mi?

Tamam biz detaycılar boncuk görmek istiyoruz ama boncuk da lekelenmelere neden oluyor biliyorsunuz.
bazı seramikler böyle mesela mohs+ böyle basecoat atıyorsun onda hidrofobi yok üstüne sertlestirici ve hidrofobi ekliyorlar sanırım. aynı benzer şey csl+exo da da var sanırım.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
bazı seramikler böyle mesela mohs+ böyle basecoat atıyorsun onda hidrofobi yok üstüne sertlestirici ve hidrofobi ekliyorlar sanırım. aynı benzer şey csl+exo da da var sanırım.
Bunu söyle düşünebiliriz o zaman.
Vernik gibi. Şu iticilik yok veya zamanla kayboluyor. Böyle sert kaplamaların üstüne mecburen ekstra hidrofobik etki yaratan kimyasallar gerekiyor sanırım.
Belki de hiç alakası yok. Öyle bir mantık yürütmeye çalıştım