En begendigimiz sık sil hızlı cila ve koruma (quick detailer) ürünlerimiz..

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Kullanım kolaylığı olarak detaycı adamın olmazsa olmazlarından sık sil ürünler.
genelde ıslak araca sıkıp kurulama yapıyorum.bu anlamda çogu ürünü begenerek kullanıyorum. Benim favori ürünlerim.

Polishangel rapidwaxx, koch chemie qd, soft99 luxury gloss, dodo future armor, zymöl qd ve F/p olarak bsd.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
RE: En begendigimiz sık sil hızlı koruma ürünlerimiz..

Her ne kadar @Ozgur_gs_91 begenmesede :) fiyati hesapli, kokusu mis, rengi ve kendi hos sonax bsd kullaniyorum. Arabaya kattigi parlaklıktan memnunum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

BSDnin parlaklığı ve özellikle su itişi mükkemmel.Ama gel gelelim toz durumuna.Orda çuvallıyoruz.1 aydır aracın üstünde.Etkisi geçse de wax sürsem artık

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu

Galapagos' Alıntı:
BSDnin parlaklığı ve özellikle su itişi mükkemmel.Ama gel gelelim toz durumuna.Orda çuvallıyoruz.1 aydır aracın üstünde.Etkisi geçse de wax sürsem artık
Evet toz konusunda sıkıntıları var maalesef.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Aracı kurulamadan ıslakken sıkıp silerseniz tozlanma durumu daha az oluyor arkadaşlar.Bsd bende seviyorum fakat kışın trafik filmini oldukça arttırıyor.
Deneyeceğim bir kaç ürün var ondan sonra favorilerimi ekleyeceğim.

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu

onurçiko' Alıntı:
Aracı kurulamadan ıslakken sıkıp silerseniz tozlanma durumu daha az oluyor arkadaşlar.Bsd bende seviyorum fakat kışın trafik filmini oldukça arttırıyor.
Deneyeceğim bir kaç ürün var ondan sonra favorilerimi ekleyeceğim.
Aynen katılıyorum.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu

Benim sevdigim su an auto finesse finale :)

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli

MuratYARDIM' Alıntı:
Her ne kadar @Ozgur_gs_91 begenmesede :) fiyati hesapli, kokusu mis, rengi ve kendi hos sonax bsd kullaniyorum. Arabaya kattigi parlaklıktan memnunum.
Bsd benim sorunun kışın oluyor, kiri hapsedip yıkatmıyor ki arabayı. Ön yıkama ürünleri işlemiyor bsd varken. Öift kovada bu sefer çok kir kalıyor. Onun dışında su iticiliği boncuklanması güzel ürün.
Ben genelde sık durula ürünleri daha kullanışlı bulduğumdan soft99 luxury gloss güzel. Finale bu konuda iyi hem su izinide alıyor. Ama parlaklık olarak Autobrite luquid gloss çok farklı ve canlı bir yüzey bırakıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
RE: En begendigimiz sık sil hızlı koruma ve (quick detailer) ürünlerimiz..

Önceden gyeon wetcoat kullanıyodum ancak çabuk bitiyo konsantre olmadığından dolayı. Yaklaşık 1 yıldır nanolex washcoat kullanıyorum, parlaklığı, su iticiliği çok güzel. 2-3 haftada birde gyeon cure uyguluyorum araç kuruyken. daha ne istiyim :)

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara

Bu sık sil ürünlerde benim en çok aradığım şey, kullanım kolaylığı.

Ürün saf su gibi kolaylıkla sıkıp silinebilir olmalı. Bu bakımdan benim şu an için favorim Ab Project32. Kesinlikle kalıntı bırakmıyor. Güzel parlaklık veriyor. Kuş kakasına sıktığınızda onu da temizliyor biraz beklerseniz. Yani benim için her bakımdan iyi ürün.

Onun dışında şu an için satışı olmasa da Soft99 Luxury Gloss'dan da son derece memnundum. Ama fiyat olarak Project32'nin gerisindeydi. Kalıcılık olarak ise P32'den daha iyiydi.

Bir ara Mothers Quick Detailer kullanmıştım. O ürün de çok nazik bir temizleyici, kokusu da çok hoş. Kil kaydırıcı olarak kullanılabilir, ama wax olarak kullanmaya çok uygun değil.

Aynı şekilde bu detay işlerine ilk girdiğimde ise Meguiars Quick Wax kullanmıştım. O üründen memnun kalmamıştım işte. Çok çabuk kuruyup leke yapıyordu. Siyah araba üzerinde ciddi kalıntı bırakıyordu. Zaten hangi kafayla 500ml ürüne 50 lira verdim, o da enterasan acemilik işte.

Geçtiğimiz hafta ise Af Finale kullandım. Sanki az biraz zor siliniyor gibi ama dur bakalım. Bu hafta da kullanayım yorumumu öyle yazayım.

Merak ettiğim ürün ise Menzerna endless shine. 5 litrelik bidonu olsa bu ürünü denemeyi çok istiyorum. Bir indirim vs. olursa ilk alacağım ürün budur.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-

Hızlı korumalar arasında özellikle kış ayları için favorim Gyeon Wet Coat. Eğer araçta wax varsa taze karışım yapmak kaydıyla 1:1 olarak sulandırılarak da kullanılabiliyor. Konsantre olanını aldım geçenlerde 1:7 oranda sulandırınca eski tip olanla benzer oldu. Yani 1:15 gibi bir sulandırma oranı düzenli bakım için yeterli olur.

QD olarak ise aracımın rengi itibariyle Gyeon Cure'u oldukça beğeniyorum. Ayna efekti veriyor. Koyu renki araçlarda ise Af Finale güzel duruyor. Derinlik katıyor boyaya. Ancak gözlemlerime göre bu ürün her bezle iyi anlaşamıyor. Wax silme bezleri yerine normal mikrofiber bezleri kullanıyorum bu da ürün sarfiyatını artırıyor.

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
En begendigimiz sık sil hızlı koruma ve (quick detailer) ürünlerimiz..

Ben de bir kaç haftadır fusso12 üzerine soft99 Fukupika kullanıyorum, çok memnunum bsd ye göre kir tutması daha az ve silmesi daha kolay geldi bana. Ama soft99 luxury gloss u da denemek istiyorum ama şuan stok sıkıntısı var herhalde

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara

serdar8424' Alıntı:
Ben de bir kaç haftadır fusso12 üzerine soft99 Fukupika kullanıyorum, çok memnunum bsd ye göre kir tutması daha az ve silmesi daha kolay geldi bana. Ama soft99 luxury gloss u da denemek istiyorum ama şuan stok sıkıntısı var herhalde

Fukipaka strong olanını kullandım. Luxury gloss bence biraz daha iyi. Silmesi her ikisinin de kolay.

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
serdar8424' Alıntı:

Luxury gloss koruma ve parlaklık olarak daha iyi.

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
Dragstar' Alıntı:
serdar8424' Alıntı:

Luxury gloss koruma ve parlaklık olarak daha iyi.

Luxury glossu listeye yaziyorum. Denk dustugunde alip deneyecegim.

detailing67

Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
Ben meguirs quik detailing hızlı cilayı bayağı kullandım çok iz bırakıyor ve çok çabuk tozlanıyor..BSD ona göre daha iyi ama o da su lekesi bırakıyor sonrasında...AF finale aldım onu kullanacağım..Hydrorep te var ama onu çabuk sil geç te kullanıyorum zamanında 5 litre aldığım için..

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Islak araç üzerine bsd sıkıp kuruluyorum  :D