Frankfurt'da Detailing Günlerim

El_Diablo

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Tanisma bölümüne yazdim gibin, kendimi polisaj konusunda biraz gelistirmek istiyorum. Işyeri acmak gibin niyetim yok yanliz kendi aracimi mümkün olabildince temiz tutmak ve eski parlakligini geri getirmek istiyorum.

Bu konuya merak sarmadan önce birkac cesit ürün kullandim.Deri koltuk direksiyon temizleyici / ic mekan temizligi yada jant temizligiciler vs vs..... yanliz polisaj konusunda hep cekindim acikcasi. Umarim bu konuda forum bana yardimci olur.
Benim sorum sunlar....Asagadaki resimdeki ürünler su an elimde olanlar.
1. Eksigim ney,yada ne almam gerekir daha??
2.Anti hologram polisaji almayi dusunuyorum.Hangi marka/model tavsiye edersiniz? Aklimdan Menzerna 3500 gecmisdi.
3. Elimde 13 yasinda eski rotasyon polisaj makinesi var (altdaki resim),simdilik isimi görürmü??
4.Makinaya sünger lazim,hangi marka model??

Kendi aracimi yapmadan önce bugün ilk denemelerimi işe gidip geldim eski bir VW Lupo aracimin motor kaputunda yapdim.
Hatam varsa düzeltin.

1.yikama
2.boyayi (mavi bir hamur,ismi aklima gelmiyor) temizledim
3.Meguiars Ultra Compound ile makinayla polisaj (çarpi halinde).Makinada sunger vardi parcalandi ve koyun tüg benzer bi kafayla devam etdim.
4. Meguiars Liquid Wax ile jilaladim.

Benim gözlemledim.hafif kil cizikler gitti,yanliz derinleri almak istedimde hologram yarattim.

Hatalarim veya düzeltmem gerekenleri yazarsiniz sevinirim.

Elimdekiler bu.... eksikleri yazarsaniz sevinirim.İki hafta sonra izinliyim ve kendi aracima (RR Evoque) baslamak istiyorum.

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Makina çalışıyorsa sorun yok ama ufak ped ve tabla alın. Yurt dışındadınız bence chemical guys set alın ped seti her işinize yarar. Meguars ürünlerini tam bilemiyorum ama manzerna yada koch chemie pastaları serisi ile alırsanız işinizi görür. Manzerna 400-2500-3800 yaparsanız sorasıyla daha iyi olur

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Öncelikle hoşgeldiniz.Makina çalışıyorsa sorun yok kilden öncesi demir tozu temizliği işlemi ni atlamışsınız.
Araç markasını çiziklerin durumunu paylaşırsanız ped pasta kombinasyonu konusunda da yardımcı olurum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Hoşgeldiniz. Polisaj olarak sonax profiline serisini tavsiye ederim sonax cutmax ve perfect finişh. Ped olarakta lake country cut polish final ped alabilirsiniz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

El_Diablo

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Öncelikle hoşgeldiniz.Makina çalışıyorsa sorun yok kilden öncesi demir tozu temizliği işlemi ni atlamışsınız.
Araç markasını çiziklerin durumunu paylaşırsanız ped pasta kombinasyonu konusunda da yardımcı olurum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Arac Markasi Range Rover Evoque ve günesde baya baya cizikler var önceki sahibinden. İlerki günlerde resim cekip buraya koyarim.

@Dragster
Ebayde aradim bulamadim Lake Country padleri :(
Baska oneriniz varmi?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Arac Markasi Range Rover Evoque ve günesde baya baya cizikler var önceki sahibinden. İlerki günlerde resim cekip buraya koyarim.

@Dragster
Ebayde aradim bulamadim Lake Country padleri :(
Baska oneriniz varmi?

Hex-logic padlere bakın, çok güzel padleri.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Çiziklerin az olmadığını düşünerek menzerna 400 tavsiye ederim ilk vuruş olarak.

Yanına bir de güzel bir cutting ped ile güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Ped olarak çok tecrübem yok ancak Hex-logic ve 3M pedleri iyidir.

Hatta 3M'in pedleri bir tık daha yumuşaktır diğer markalara göre.

Bir de @onurçiko abinin tecrübe ettiği mikrofiber pedler var.

El_Diablo

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Umarim belli olur.....Kameram pek iyi deyil.
Polisaj markasi Einhell.Dün internetden Menzerna 3800 Super Finish ve yedek olarak Liquid Elements Orange Baby kurulama bezi siparis gecdim.
Sadece süngerler kaldi....

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu resimlerden hiç birşey anlaşılmaz, güneş ışığı vuran noktayı çekmeniz gerekiyor ki çizikleri görelim. Ayrıca 3800 ile çizik falan alamazsınız. 3800 son kat yanı patlatmak için kullanılır. Sizin 400 ve 2500 de almanız gerekiyor. 400 ile başlayıp 2500 ile devam edip 3800 ile bitireceksiniz. Araç renginiz siyah olduğu için en iyi neticeyi bu kombinasyon ile alabilirsiniz. Pad olarak Hex-logic sarı pad/400 ile Hex-logic beyaz/2500 ile, Hex-logic siyah/3800 ile kullanacaksınız. Lake country yada Chemical Guys'ın Microfiber pedlerini de tavsiye ederim.

El_Diablo

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Daha net resim cekmeye calisacam......yanliz menzerna cizik cikarmak icin almadim.Cizik icin Ultimate Coumpound kullanmayi dusunuyorum......yanliz bu islemden sonra hafif hologramlar olusuyor.bunlari Menzerna super finish ile gidermeyi düşündüm. Padleri bu aksam hemen bakiyorum...

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Daha net resim cekmeye calisacam......yanliz menzerna cizik cikarmak icin almadim.Cizik icin Ultimate Coumpound kullanmayi dusunuyorum......yanliz bu islemden sonra hafif hologramlar olusuyor.bunlari Menzerna super finish ile gidermeyi düşündüm. Padleri bu aksam hemen bakiyorum...

Aracınız siyah olduğu için coumpount un oluşturacağı hareleri 3800 ile çok uzun çalışmanız lazım, araya 2500 sıkıştırırsanız daha güzel netice alırsınız

El_Diablo

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Aracınız siyah olduğu için coumpount un oluşturacağı hareleri 3800 ile çok uzun çalışmanız lazım, araya 2500 sıkıştırırsanız daha güzel netice alırsınız
Ok simdi anladim.....o halde 2500 siparis vereyim.Ben Ultimate Compound Menzerna 2500 ile ayni sertlikde zannediyordum.

Son düzenleme:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ok simdi anladim.....o halde 2500 siparis vereyim.Ben Ultimate Compound Menzerna 2500 ile ayni sertlikde zannediyordum.

2500, çok daha az aşındırıcı ve finale doğru gidebilen bir üründür.

Aracınız siyah değil de beyaz olsaydı 2500 ile bitirin diyebilirdik ancak siyah renkte bu başarılı bir finish olmayacaktır.

El_Diablo

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
2500, çok daha az aşındırıcı ve finale doğru gidebilen bir üründür.

Aracınız siyah değil de beyaz olsaydı 2500 ile bitirin diyebilirdik ancak siyah renkte bu başarılı bir finish olmayacaktır.
Ilginiz icin sag olun…...Menzerna 2500 siparis ettim. Bu Sabah eBay Lake Country pads baktim, malesef sadece ingilterede bulabildim.
Alman online shop bulamazsam , mecbur artik ordan alacam.
Tatile cikar cikmaz buraya resimleri atarim artik :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ilginiz icin sag olun…...Menzerna 2500 siparis ettim. Bu Sabah eBay Lake Country pads baktim, malesef sadece ingilterede bulabildim.
Alman online shop bulamazsam , mecbur artik ordan alacam.
Tatile cikar cikmaz buraya resimleri atarim artik :)
Merakla bekliyoruz ;)

El_Diablo

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Pad olarak bunlar bana tavsiye etti satici…..

Chemical Guys Hex Logic Quantum Pads

Chemical Guys Hex-Logic Quantum Medium Cutting Pad Orange 5,5",

Chemical Guys Hex-Logic Quantum Polishing Pad White 5,5", 11,95

Lake Country Padleri 1,5-2 hafta beklemem gerektiginden vazgectim.

Topliyalim adim adim……:

1. Valet Pro Köpük yikama
2. Dr. Wack demir toz sökücü
3. Killama
4. Meguiars NXT ile yikama
5. Meguiars Ultimate Compound
6. Menzerna 2500 + Hex Logic turuncu pad
7. Menzerna 3800 + Hex Logic Beyaz pad
8. ISOPROPANOL ile temizlik
9. Meguiars wax yada Fusso Coat….henüz karar veremedim

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Sıralama doğru, ıpa yerine m600 yada M700 kullanırsan daha iyi olur. Meg. in ömrü çok kısa olur.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
@El_Diablo menzerna 2500 ile hafif derin çizikleri alamayabilirsiniz.Menzerna 400 ihtiyacınız olabilir..