Güneş yanigi başlangıcı ?

Stro4k

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Tokat
Forumda ki koruma türlerine bakarak kendiniz uygulama yapabilirsiniz tabi zevkinize bağlı. Eğer bu işe gönül verdiyseniz wax veya quikwax tarzı ürünlerle koruyarak vakit geçirebilirsiniz. Her şey size bağlı, ilk başta türünü seçmeniz lazım sonra nasıl yapıcanızı? Ön hazırlığı nasıl yapıcağınızı? Forumda ki bilgilerden faydalanarak cevapları bulabilirsiniz.
Tamamdır hocam teşekkür ederim

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Kasap uygulamacılar dan uzak durmanızı sizin ve aracınızın sağlığı için tavsiye ederim.1.seviyede bir yanığı kısa bir sürede 3.seviyeye taşıyabiliyorlar Mikron ölçümünde standart değeri veriyorsa her türlü fabrikasyon haline getirebilirim. İyi bayramlar

Fikir olması açısından

Stro4k

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Tokat
Kasap uygulamacılar dan uzak durmanızı sizin ve aracınızın sağlığı için tavsiye ederim.1.seviyede bir yanığı kısa bir sürede 3.seviyeye taşıyabiliyorlar Mikron ölçümünde standart değeri veriyorsa her türlü fabrikasyon haline getirebilirim. İyi bayramlar

Fikir olması açısından

Hocam nerdesiniz hangi şehir

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Aramıza hoşgeldiniz öncelikle. Hızlı bir giriş yapmışsınız. Can sıkıntınızı çok iyi anlıyorum.

Aracınıza görmeden yorum yapmak zor. @CNR Detailing gibi işinin ehli bir detaycının görmesi gerekiyor ancak güneş yanığı ise ilerlememesi mucize olur. Canınız sıkılacak biliyorum ama sürekli koruma tazeleyerek ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz.

ugurus

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir-Antalya
çok bilgim yok bu konular ile ilgili bende yeniyim. Arabayı alınca özellikle güneşten korunmak için seramik yaptırdım. Çünkü. Antalya da güneş başka bi güneş. Ondan önce arabaların üstlerine boyalarına hiç dikkat etmemiştim .

seramik kaplama ya bile 2 sene garanti veriyorlar çoğu yerde. Ama güneşten korur diye değil. Ona rağmen. Ben devamlı gölge aradım öyle park ettim . Güneş bu devamlı güneş altında bırakılırsa en pahalı koruma bile bi yerde pes eder .

Ama şu izmir de Karşıyaka’da arabaların üstüne bakıyorum. Devamlı. Çoğu arabada. Acayip güneş yanığı var. Devamlı güneş altında duruyorlar. Ama bi kısmında da pek yok .

benim fikrime göre. Üstünde güneş yanığı olan arabalar. Bakımsızlıktan. Özellikle de. Kostikli ürün kullanarak yıkanan , düzgün yıkanmayan araba , kasap oto yıkamacıların Yaptığı. Yıkama , Bakım Polisaj gibi
İşlemlerden oluyor .

şimdi güneş altında durması büyük etken ama. Başka etkenlerde bu güneş yanığınj İlerletiyor .

Yapmanız gereken. Mümkün olduğunca. Gölge ye park etmek.

düzgün ve daha doğru ürünler ile yıkamak . Örneğin benzinliklerdeki yada ucuz oto yıkamacılardaki. Kostikli köpük ile değil Fırça ile değil.

bu ikisi büyük etken. Korunmak İçin.

birde biraz daha destek olarak. Yıkama sonrası. Destek ürünleri kullanabilirsiniz . 1-2 yıkamada bir. Ürüne göre. Yasa 3-4 haftada bir . Onu tam bilemiyorum .

Yazdıklarımın hepsi. Hiç bilgim olmadan yazdım.
Arabanın yaşı markası modeli de büyük etkendir tabi . Ama o bilinçsiz polisaj yapan yerler yüzünden güneş yanığı daha hızlı oluyordur .

Stro4k

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Tokat
çok bilgim yok bu konular ile ilgili bende yeniyim. Arabayı alınca özellikle güneşten korunmak için seramik yaptırdım. Çünkü. Antalya da güneş başka bi güneş. Ondan önce arabaların üstlerine boyalarına hiç dikkat etmemiştim .

seramik kaplama ya bile 2 sene garanti veriyorlar çoğu yerde. Ama güneşten korur diye değil. Ona rağmen. Ben devamlı gölge aradım öyle park ettim . Güneş bu devamlı güneş altında bırakılırsa en pahalı koruma bile bi yerde pes eder .

Ama şu izmir de Karşıyaka’da arabaların üstüne bakıyorum. Devamlı. Çoğu arabada. Acayip güneş yanığı var. Devamlı güneş altında duruyorlar. Ama bi kısmında da pek yok .

benim fikrime göre. Üstünde güneş yanığı olan arabalar. Bakımsızlıktan. Özellikle de. Kostikli ürün kullanarak yıkanan , düzgün yıkanmayan araba , kasap oto yıkamacıların Yaptığı. Yıkama , Bakım Polisaj gibi
İşlemlerden oluyor .

şimdi güneş altında durması büyük etken ama. Başka etkenlerde bu güneş yanığınj İlerletiyor .

Yapmanız gereken. Mümkün olduğunca. Gölge ye park etmek.

düzgün ve daha doğru ürünler ile yıkamak . Örneğin benzinliklerdeki yada ucuz oto yıkamacılardaki. Kostikli köpük ile değil Fırça ile değil.

bu ikisi büyük etken. Korunmak İçin.

birde biraz daha destek olarak. Yıkama sonrası. Destek ürünleri kullanabilirsiniz . 1-2 yıkamada bir. Ürüne göre. Yasa 3-4 haftada bir . Onu tam bilemiyorum .

Yazdıklarımın hepsi. Hiç bilgim olmadan yazdım.
Arabanın yaşı markası modeli de büyük etkendir tabi . Ama o bilinçsiz polisaj yapan yerler yüzünden güneş yanığı daha hızlı oluyordur .
Tesekkurler hocam

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu durumdan ancak düzenli bakım ve koruma ile kurtulabilirsiniz. Forumda biraz vakit geçirirseniz konuya daha vakıf halr gelirsiniz zamanla.