Gyeon Fabric Coat İnceleme ve Uygulama Videosu

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Herkese iyi forumlar, bu incelemedeki konuk Gyeon Fabric Coat. Ürün 120ml ve 400ml'lik ambalajlarda geliyor. Ürünün vaadi 6 ay sü geçirmez kumaş, tente, paspas, koltuk kaplama. Uygulamak biraz zahmetli kokusu yüzenden zor diyebilirim. 1 kat atıp eldiven yardımı ile yüzeye yediriyoruz ve en az 12 saat sonra 2. katı atıyoruz 24 saat temas etmiyoruz ve kullanıma hazır. Aracımın 4 koltuğuna ve 2 adet montuma yaptım yaklaşık 70 ml kullandım.

Koltuklarda 3 haftanın sonunda hala emmeme ve olduğu gibi boncukların kaldığını gördüm ki hemen hemen her gün kullanılıyor araç. Ceketlerimde de birinde 3 diğerinde 4 gün yağmurda kaldım ona rağmen hala boncukluyor :D

Ürünün bire bir rakibi 3D hd fabric protector isimli ürün. 3D aeresol kutuda olduğu için sarfiyat daha fazla ancak fiyatı daha uygun (80tl) Gyeon 120ml (70tl). 300ml'lik kutuda geliyor 1 aracı anca yapıyor daha önce kullandım gözlemlerim sonucunda 1 ayın sonunda paspaslarda bitmişti. Koltuklara yaptım ancak hiç denemedim. 3M in scotchgard adlı ürünü var o da aynı 3D gibi basınçlı kutuda geliyor onu kullanmadım bir yorum yapamayacağım.

Edit: Ürünün 120 ml'lik şişesinde gelen başlık rezalet akıtıyor elinizde güvendiğiniz bir başlık varsa kesinlikle onunla kullanın.

Videoya geçelim

Son düzenleme:

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
İnceleme güzel.

Dayanımı konusunda beklemedeyim kendi aracıma kullanacagım:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
@kutaskullar Emeginize saglik guzel inceleme olmus. Daha onceden kullandigim bir urun sunlari soyleyebilirim ornegin aracin arka koltuklarinda cok daha az oturuldugu icin dayanim ozellikle surucu koltuguna gore daha uzun oluyor. Fakat benim kullanirken dikkatimi ceken sey ornegin yagmurda araciniza biniyorsunuz ve koltuga su damladi. Eger o bolgeye oturursaniz haliyle koltuk emiyor ve urun o bolgedeki ozelligini yitiriyor. Yani neden bilemiyorum ama 1 kez suyu emen bolgede ozellik kayboluyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ben ürünü tek kat olarak uyguladım, ikinci kata yetmedi ürün. Öyle bile iş yaptı.

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
@kutaskullar Emeginize saglik guzel inceleme olmus. Daha onceden kullandigim bir urun sunlari soyleyebilirim ornegin aracin arka koltuklarinda cok daha az oturuldugu icin dayanim ozellikle surucu koltuguna gore daha uzun oluyor. Fakat benim kullanirken dikkatimi ceken sey ornegin yagmurda araciniza biniyorsunuz ve koltuga su damladi. Eger o bolgeye oturursaniz haliyle koltuk emiyor ve urun o bolgedeki ozelligini yitiriyor. Yani neden bilemiyorum ama 1 kez suyu emen bolgede ozellik kayboluyor.

Teşekkür ederim öyle yapmamaya dikkat edeyim :D
Ben ürünü tek kat olarak uyguladım, ikinci kata yetmedi ürün. Öyle bile iş yaptı.
120lik biraz az abi dikkatli kullanmak lazım ben biraz cimri davranmışım sen de eli bol :D

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık inceleme için ;)

Bir şey soracağım. Şimdiye kadar bu tip bir ürün hiç kullanmadım. Sence çok gerekli mi?

Bana biraz gereksizmiş hissiyatı veriyor da o nedenle soruyorum.

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir

Bir şey soracağım. Şimdiye kadar bu tip bir ürün hiç kullanmadım. Sence çok gerekli mi?

Cabrio araçlar için kesinlikle gerekli bence tentelerde çok güzel iş yapıyor. Koltuklara gelecek olursak arabada bişeyler içmeyi seven biriyseniz uzun yolculuklarda falan o zaman da gerekli. Ürün size silmeniz için zaman tanıyor dökülen şey yok olmuyor şonuçta :D Bilemiyorum ben merak ettim aldım uyguladım kış vakti yağmur çamur çok oluyor malum. Bir kış geçirse benim için yeterli olur. Gerekli mi gereksiz mi tamamen kişiden kişiye değişir. Aracımın koltukları siyah olsa almazdım heralde

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Bence gerekli, yıpranmayıda gecektiriyor bence az da olsa.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Cabrio araçlar için kesinlikle gerekli bence tentelerde çok güzel iş yapıyor. Koltuklara gelecek olursak arabada bişeyler içmeyi seven biriyseniz uzun yolculuklarda falan o zaman da gerekli. Ürün size silmeniz için zaman tanıyor dökülen şey yok olmuyor şonuçta :D Bilemiyorum ben merak ettim aldım uyguladım kış vakti yağmur çamur çok oluyor malum. Bir kış geçirse benim için yeterli olur. Gerekli mi gereksiz mi tamamen kişiden kişiye değişir. Aracımın koltukları siyah olsa almazdım heralde
Benim koltuklar siyah olduğu için gereksiz geliyor bana herhalde. Aslında ufaklık da arabanın içinde hiç durmuyor bir şeyler yese dökülüyor.

Alıp deneyerek karar vermek lazım ama elim bir türlü gitmedi :D

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Bence gerekli, yıpranmayıda gecektiriyor bence az da olsa.
Yıpranmaya etkisi ne kadar vardır? Uzun vadeli testler bunun için en güzel cevabı verir sanırım.

Aslında peugeot un kendi ürettiği kılıflar var ondan alıp kullanmak istiyorum ama sıvılar kılıfta da alta geçip aracın koltuğuna işliyor ve leke yapıyor.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
@_CaN_ Yipranma konusunda birsey diyemem ama kilif su gecirmez olmadikca sivilara karsi kullanmanin cok espirisi olmuyor. Bence de urunun en onemli yani size zaman tanimasi. Hic degilse koltuk hemen icine cekip leke olana kadar sizin temizlemenize firsat taniyor ama kalicilik icin tam birsey soyleyemem sadece 1 kis kullanmistim kar yagmur camur donemi. Siyah koltuklarda is gordu diyebilirim cunku kullanmadigim donem leke durumu yasamistim kar suyundan.

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Merhaba konuya bir güncel çekme ihtiyacı hissettim. Dün internette gezinirken bu videoya rastladım. Ben ürünü uygulayalı yaklaşık 4 ay olmuş ancak geçen ay koltukları yıkayıp süpürge ile çektiğim için kendi aracımda şu an hiç koruma yok o yüzden bulduğum videoyu paylaşmak istedim.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende farklı bir konu açmak istemedim :)

Bugün fabrikaya aldığımız yeni D-Max'a Gyeon Fabric Coat uygulaması yapacağım. Fabrika ortamında yağlı ve yoğun kullanımda (aylık 15 k km ortalama) dayanımı nasıl oluyor deneyip göreceğiz ve ilerleyen dönemlerde yorumlarımı paylaşacağım :)

Sıra da Tonyin Tire Gel, cam bezleri karşılaştırması ve kurulama havluları (gyeon, klin, wizard of glos blue marlin, auto finesse deluxe ve çin işi) karşılaştırması, Koch Chemie FB ve Tonyin Iron X karşılaştırması var. İçerikler çoğaldı :)

@onurçiko @Pro abiler bende bu gidişle test uzmanı etiketini hak edebilir miyim ? :D :p

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@Shirb13 Maskesiz sakin uygulama yapma çünkü çok fena kokuyor. Ayrıca, tekstil harici bir yere temas ederse hemen nemli bez veya apc..vs ile sil yoksa yapış yapış bir doku oluşuyor. Ayrıca, uygulama yaptıktan sonrada ortamı ve otomobili veya uyguladigin parçayı bol bol havalandir.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
@Shirb13, bekliyoruz. Böyle hortlatma işin şikayetçi olmaz kimse
Eyvallah hocam sağ olun :) Tekirdağ'a Petrol ofisi taşıt tanıma için gitti daha gelmedi. Geleydi bi' :)

@Shirb13 Maskesiz sakin uygulama yapma çünkü çok fena kokuyor. Ayrıca, tekstil harici bir yere temas ederse hemen nemli bez veya apc..vs ile sil yoksa yapış yapış bir doku oluşuyor. Ayrıca, uygulama yaptıktan sonrada ortamı ve otomobili veya uyguladigin parçayı bol bol havalandir.
Hakan abi. önerilerin için teşekkürler, bunları bilmiyordum. İyi oldu söylediğin.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eyvallah hocam sağ olun :) Tekirdağ'a Petrol ofisi taşıt tanıma için gitti daha gelmedi. Geleydi bi' :)

Hakan abi. önerilerin için teşekkürler, bunları bilmiyordum. İyi oldu söylediğin.
Hakan çok güzel uyarılarda bulınmuş, bende ek yapayım.
Uygulama sonrası bir gün beklesin, oturmayın koltuğa.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar farkındayım buraya uygulama yapacağım diye yazdım ama gerisi gelmedi :( zira araç fabrika ortak kullanım aracı olduğu için 24 saat sabit şekilde bırakılamıyor, sürekli kullanılıyor. D-Max daha 10 gün gibi bir süreçte 1300 km yi görmüş durumda.

Bizde müdürümle ürün ziyan olmasın o aracı da yatıramayacağız diye müdür araçlarından biri olan SuperB'e uygulamaya karar verdik.

İnşallah bir aksilik olmaz ise yarın aracı teslim alıp uygulamaya başlayacağım.

Kamuoyunun bilgisine sunulur :D