Halı yıkama makinesi

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
herkese merhaba. bu detay işi ne biçim hastalıksa geçen gün indirime girmiş diye hali yıkama makinesi aldım. koltuk döşeme zemin tavan temizliği için imkan dahilinde temizlik yapacağım. elimde

Koch Chemie Gs Green Star
Valet Pro APC
Limprox Konsatre halı şampuanı
makine ile gelen halı şampuanı var. bunlar yeterli mi?

3d orange degreaser ve atas vinet türü leke çıkarıcı da alayım diyorum abartmış mı olurum başka tavsiyeniz varmı?

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
bu arada ikinci el buhar makinesi de aldım:deli::deli:

razumuhin

Amatör Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Yikama.makinesi nedir hocam fiyat bilgisi varmi?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
gisowatt pc p35 serisi aldığım model. bana yaklaşık 800tl ye geldi. ortalama fiyatı 1500tl.

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
@turgay hayırlsı olsun, güzel günlerde kullanın :)
teşekkür ederim. urunu denedikten sonra buradan paylasirim. aldigim firma baya vaatlerde bulunmustu. yazin 350₺ kilif almistim keske almadan once bu cihazi alsaydim diyorum ama denemeden birsey diyemem. buhar makinesi cok sicak ve basınçlı üflüyor plastik aksamlara zarari olur mu? youtubede motor falan her yeri buharla temizlendigini gormustum aynisini yapsam sıkıntı olur mu?

Stilwater

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hayırlı olsun.
Buhar makinası almayı düşünüyorum. Almış olduğunuz buhar makine markasını öğrenebilir miyim.

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
buhar makinesi thomas vaporo buggy. letgoda ve sahibinden de uygun fiyatli buhar makinesi var

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
Bende alf marka buharli makine almıştım ikinci el. Mutfakta deneme yaptım ama tutma yeri acayip ısınıyor bezle bile zor tuttum. Kaldı öyle şimdilik nasıl kullanılacak.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Kullanacağın malzemeler gayet yeterli diye düşünüyorum. Atas Vinet hiç düşünme araçta hasarlara neden olabiliyor.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
herkese merhaba. bu detay işi ne biçim hastalıksa geçen gün indirime girmiş diye hali yıkama makinesi aldım. koltuk döşeme zemin tavan temizliği için imkan dahilinde temizlik yapacağım. elimde

Valet Pro APC

3d orange degreaser ve atas vinet türü leke çıkarıcı da alayım diyorum abartmış mı olurum başka tavsiyeniz varmı?
Genel olarak ürünler yeterli görünüyor fakat ben olsam koltuk temizliği için Valet Pro Carpet Cleaner alırdım. Sulandırma olarak bereketli ürün hem de fiyatı uygun. Green Star'ı araç içinde kullanacaksanız bolca sulandırın.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Valet Pro APC

Ürünler gayet yeterli.

İki eklemem olacak. Birincisi Valet Pro Carpet Cleaner alıp kenara koyun. Cidden güzel ürün.
Atas vineti mümkün mertebe işinize yaramayacak yerlerde kullanın. Riskli ürün grubunda olur kendileri.

Ben evde bir test yaptım.Bir halıyı önce carpet cleaner ile yıkadım. Tüyleri yumuşacık ve pofuduk kıvama geldi. Lekeler zaten temizlendi.

Daha sonra aynı halının başına başka bir iş geldi ve tekrardan komple vinet ile yıkadım. Yumuşacık pofuduk halı gitti, yerine tüyleri birbirine yapışmış önceki haline göre hafif sertleşmiş bir halı geldi.

Karar sizin.

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
sagolun vineti cikarttim listeden. valet pro carpet niyetim var aslinda apc var diye almak istemedim. köpük kesici siparisi gecmistim haftasonuna kadar gelir. hali sampuani ve koch chemie gs karistirip deneyecegim.

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Ürünler gayet yeterli.

İki eklemem olacak. Birincisi Valet Pro Carpet Cleaner alıp kenara koyun. Cidden güzel ürün.
Atas vineti mümkün mertebe işinize yaramayacak yerlerde kullanın. Riskli ürün grubunda olur kendileri.

Ben evde bir test yaptım. Aynı halıyı önce carpet cleaner ile yıkadım. Tüyleri yumuşacık ve pofuduk kıvama geldi. Lekeler zaten temizlendi.

Daha sonra o halının başına başka bir iş geldi ve tekrardan komple vinet ile yıkadım. Yumuşacık pofuduk halı gitti, yerine tüyleri birbirine yapışmış önceki haline göre hafif sertleşmiş bir halı geldi.

Karar sizin.
vineti hic kullanmam o zaman baskan:) detail hevesimiz kacmasin. zaten hep kilifli kullandim araci kir pas yok. zemin hali ustune de seffaf masa ortusu yapmistim. biri gorse deli diyecek kiliflari ve seffaf ortuyu çıkarsam araç sifir gibi

Ekli dosyalar

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
vineti hic kullanmam o zaman baskan:) detail hevesimiz kacmasin. zaten hep kilifli kullandim araci kir pas yok. zemin hali ustune de seffaf masa ortusu yapmistim. biri gorse deli diyecek kiliflari ve seffaf ortuyu çıkarsam araç sifir gibi
İç plastiklerde ne kullanıyorsunuz?

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İç plastiklerde ne kullanıyorsunuz?
koch chemie ts kullaniyorum birde zymöl detail wax diye birsey aldim ama nereye kullanacağımi tam bilmiyorum. plastik ve sunroff lastikleri icin wurth plastik koruyucu almistim deneme firsatim olmadi

turgay

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
yukarida taban icin yaptigim seffaf ortuyu tavsiye ederim hele kis aylarinda arac ici hic kirlenmiyor paspaslari cikarip zemini islak bezle sil tamam 5 dakika surmuyor temizlik. yakindan bakmadiginiz surece dikkatte cekmiyor

Ekli dosyalar

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
koch chemie ts kullaniyorum birde zymöl detail wax diye birsey aldim ama nereye kullanacağımi tam bilmiyorum. plastik ve sunroff lastikleri icin wurth plastik koruyucu almistim deneme firsatim olmadi
Sanki biraz parlak bir bitişi var gibi geldi bana. Belki fotoğraflar yanıltıyor olabilir veya plastiğin yapısı öyledir.

Detail wax aslında fiberglas, PVC, poliüretan, piyano black kısımlar, ABS ve karbon fiber maddelere uygulanıyor. Asıl amacı plastiklerin zamanla katılaşıp sertleşmesini önlemek ve zamanla kaybettiği esnekliği geri kazandırmaktır.