Hızlı Soru - Cevap

Kaan17

Amatör Detaycı
Üye
İl
Çanakkale
Öne çıkan konu #20,521
Böcek kuş pisliği temizleyici sıvılar camda ki korumaya bir zararı olur mu? Ph nötr'e yakın oranları oluyor mu?

Uzun yol sonrası ona göre kaportaya sıkarken cama da sıkayım.
Evet böcek temizleyicilerin büyük bir kısmı koruma ürünlerini zedeliyor ph nötr olması korumaya dokunmuyor anlamına gelmiyor

escaba_tr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Düzce
Böcek kuş pisliği temizleyici sıvılar camda ki korumaya bir zararı olur mu? Ph nötr'e yakın oranları oluyor mu?

Uzun yol sonrası ona göre kaportaya sıkarken cama da sıkayım.
Shiny garage Bug off insect remover ürünün de ph nötr diye açıklamasında var ama sıktığınız yerde ne böcek ne de koruma diye birşey bırakmıyor k2 nin ürünü daha zayıf ama korumaya çok dokunmuyor..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes_10

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Bu videodaki arkadaşınkine benzer (bear force marka) snow foam edindim. Ancak ilk denememde aynı videodaki gibi köpük atmama sorunu yaşadım. Bu arkadaş sf'ı sökerek içindeki nozülü ve sünger gibi olan malzemeyi değiştirmiş ve sorun çözülmüş. Parçanın linki de şuymuş: 98.76TRY |2 adet köpük aparatı köpük jeneratör filtre Mesh için Karcher köpük ajan/köpük jeneratör/köpük tabancası/kar Lande köpük Sparyer|Su Tabancası ve Kar Köpüğü Üfleme Borusu| - AliExpress

Benim sorularım şunlar:
1-Ben de sf'ı söküp bu parçayı sıcak suda vs temizlesem işe yarar mı? (çünkü son kullanımdan sonra temizlenmemiş ve içinde uzun zaman temizlik ürünü kalmış...)
2- İşe yaramazsa bu parçaları Tr'de bulmam mümkün mü?
Teşekkürler...

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Atas Plak2 konsantre ve 3D orange degreeser ikilisini Renault Clio iç aksamına önerir misiniz ?
Plak2 i 1/3 Sulandirip Plastik aksamlarda kullanabilirsiniz ancak 3D yi kullanamazsinjz fazlasiyla agresif bir ürün motor temizliginde,davlumbaz ve alt takimin temizliginde kullanabilirsiniz İç Aksam Plastik için çok kirliyse 1/10-15 civari herhangi Bir APC kullanmalisiniz.Normal Rutin temizlikte İnterior Cleanerlar daha guvenlidir.

ozcannyasin

Acemi Detaycı
Üye
Tavana garajın tavanından bir şey akmış bunu neyle nasıl sökebilirim birde onu danışmak istiyorum şuanda elimde görsel yok. Aracı hafta sonu yıkayıp görsel çekmeyi düşünüyorum. Başına gelen oldu mu ?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Tavana garajın tavanından bir şey akmış bunu neyle nasıl sökebilirim birde onu danışmak istiyorum şuanda elimde görsel yok. Aracı hafta sonu yıkayıp görsel çekmeyi düşünüyorum. Başına gelen oldu mu ?
Akan sıvının yaptığı hasara göre değişir. Yıkama ile çıkmıyorsa hafif aşındırıcı bir ürün ile deneyin.

mrtcn

Çaylak Detaycı
Üye
İl
samsun
Herkese merhaba hayırlı günler. internette araştırma yaptım ama kafamda netleştiremedim. solmuş siyah tamponlar için hangi ürünü önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim

dmnebbkr

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Arkadaşlar kurulama havluları / microfiber bezler padler vb. Ürünlerin her markanın farklı yıkama talimatları var. Bu ürünler için özel smartbee deterjan aldım ama derece 30-40 da yıkayınca makine sıkmaz sanki. 50-60 çok mu bozar ürünleri. Deneyen oldu mu

MagicofOz

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Herkese merhaba hayırlı günler. internette araştırma yaptım ama kafamda netleştiremedim. solmuş siyah tamponlar için hangi ürünü önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim
Autoglym bumper and trim gel adlı ürün fiyat performans ürünü. Ben kullanıyorum gayet güzel. Şu itiş özelliği de var

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Arkadaşlar kurulama havluları / microfiber bezler padler vb. Ürünlerin her markanın farklı yıkama talimatları var. Bu ürünler için özel smartbee deterjan aldım ama derece 30-40 da yıkayınca makine sıkmaz sanki. 50-60 çok mu bozar ürünleri. Deneyen oldu mu
Sıcaklık ile makinanın sıkması arasında bir bağlantı yok. Makinenin programı ile ilgili olabilir. Siz sıkma devrini 800 e getirerek yine soğuk 30-40 derecede yıkayabilirsiniz.

ozcannyasin

Acemi Detaycı
Üye
Yaklaşık 5 senedir falan foruma girmedim. Araç ile de fazla ilgilenmedim. Araç değiştirince malum 2. El kiri pisi söküp düzgün bir bakım yapayım diye girdim. Fakat tedarikçiler mi değişti? Bölünmüş ürün falan bulamadım.

emirhaneness

Uzman Detaycı
Üye
İl
Gebze
Şuanda meguiars m40 vinly rubber kullanıyorum güzel bi finishi var ne parlak ne mat gibi ben seviyorum aşağıya fotoğrafta bırakacağım. elimde birde sams detailingin rubber trim dressing ürünü var fakat onu hiç kullanmadım almadan önce araştırmıştım gayet güzel dayanıklı su itişi olan güzel bi üründür. Şöyle bi video buldum işinize yarar belki

(sağ tarafa meg m40 vinly rubber uygulandı)

Son düzenleme:

thelordof

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Shiny garage Bug off insect remover ürünün de ph nötr diye açıklamasında var ama sıktığınız yerde ne böcek ne de koruma diye birşey bırakmıyor k2 nin ürünü daha zayıf ama korumaya çok dokunmuyor..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
K2 böcek temizleyici aldım, umarım korumaya zarar vermez. :)

Hazar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Yıllar önce popüler olan Glass Guard vardı camlara hidrofobi sağlamak için az önce eski çeyizin içinde buldum acaba hala çalışıyor mudur?

SM-S918B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Modi

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba elimde açılmış 4-5 senelik bir fusso coat 12 mounth var. Hala kullanılır mı yoksa atmak mı lazım?

lampsy

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba elimde açılmış 4-5 senelik bir fusso coat 12 mounth var. Hala kullanılır mı yoksa atmak mı lazım?
Bende ki fusso da bir o kadar olmuştur fakat halen iş görüyor. Hatta dün bir uygulama bile yaptım en kötü ihtimalle dayanım ömrü kısalir 12 ay değil de 6 7 ay gider.