Hızlı Soru - Cevap

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
Öne çıkan konu #21,241
KC GSF cilalı yada parlatıcı içerikli diye hatırlıyorum ama emin değilim. Yine kc tercih edecekseniz active foam iyidir , kokusuda etkiside güzeldir. Ve içerik olarak ph 9/10 civarı yani magifoam veya b33 gibi ph 12/13 olmayıp içeriğinde kostik veya kimyasal adı NAOH yok. Tabii temizlik etkisi bu iki şampuanın oldukça yüksektir
yine sizin kullandıklarınızdan foamlua da benim kullandığım en soft şampuanlardan ve şuan normal ön yıkama değil yazlık sadece tozluyken veya kovada kullanıyorum. Vp de ise kir sökülükte ANSF iyidir .

bana kalsa tek şampuan yeterli gelmeyip , temizliği yüksek ve ph nötr olup yazlık olarak 2 ayrı şampuan tercih etmeli. Temizliği yüksek ürünlerin bazıları koruma elleyebileceği gibi ph nötr ürünlere göre bi tık pahalı ve yazın pek kirlenmediği için bu tarz ürünlere gerek olmadığını düşünüyorum.
Merhaba, yaz için ön yıkama ve kova şampuanı olarak neler olabilir? Ben yaz için ön yıkamada ev13, kovada Fraber neve kullanıyorum. Başka ne olabilir diye de araştırma içindeyim.

TOPRAK2000

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
Merhabalar togg marka aracimin krem rengi döşemesine cebindeki tükenmez kalem bulaştı birkaç ürün denedim ama çıkaramadım tecrubesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Arkadaşlar merhaba. Ön yıkama şampuanım bitmek üzere. Bugüne kadar auto glym polar blast, valet pro advenced neutral snow foam, valet pro foamula, koch chemie gsf kullandım. Sanırım henüz evet bu diyebilceğim bi şampuana denk gelemedim. Benim için önemli olan kir çıkarıcılığı iyi olan aynı zamanda korumaya dokunmayan bi ürün olması. Tavsiyelerinize açığım :)
Kir sökücülüğü başarılı bilthamber autofoam yada toucless deneyebilirsiniz.Sulandırma oranları biraz farklıdır
Yine carpro lift temassız kullandığınız müddetçe korumaya zarar vermez

emirhaneness

Usta Detaycı
Üye
İl
Gebze
Kir sökücülüğü başarılı bilthamber autofoam yada toucless deneyebilirsiniz.Sulandırma oranları biraz farklıdır
Yine carpro lift temassız kullandığınız müddetçe korumaya zarar vermez
Merhabalar. Bendede Bilthammer Auto foam var bölünmüş olarak alındı ama su gibi hiç köpük atmıyor neden öyle

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Merhabalar. Bendede Bilthammer Auto foam var bölünmüş olarak alındı ama su gibi hiç köpük atmıyor neden öyle
Malesef ürünün karakteri öyle.Bilthamber önyıkama ürünleri detailingworld de en çok kullanılan köpüklerin başını çekiyor.Gelgelelim temizleyiciliği yüksek olsada uygularken göze hitap etmiyor,traffic film remover tarzında köpürmeden çalışıyor,Biz traşköpüğü formunu seviyoruz

emirhaneness

Usta Detaycı
Üye
İl
Gebze
Malesef ürünün karakteri öyle.Bilthamber önyıkama ürünleri detailingworld de en çok kullanılan köpüklerin başını çekiyor.Gelgelelim temizleyiciliği yüksek olsada uygularken göze hitap etmiyor,traffic film remover tarzında köpürmeden çalışıyor,Biz traşköpüğü formunu seviyoruz
Köpürmesinden yana benim için sorun yok köpürmesede olur temizleyiciliği iyiyse korumaya zarar vermiyorsa benim için okeydir elimde yaklaşık 750-800ml var kullanmıyordum bozuk sanıp allahtan dökmemişim

gky

Acemi Detaycı
Üye
İl
İzmir
Merhabalar togg marka aracimin krem rengi döşemesine cebindeki tükenmez kalem bulaştı birkaç ürün denedim ama çıkaramadım tecrubesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
Merhaba Koch Chemie Fw 'yi bir araştırın isterseniz. Ben hiç kullanmadım fakat açıklamasında mürekkep çıkardığı yazıyordu diye hatırlıyorum.

palemdar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ist
Yıkama makinesi olarak NILFISK 150-10 modelinde karar kıldım. Şu an 8200 TL.
Ancak belki indirim olur diye bekliyorum bir kaç gündür. Sizce indirim falan olma ihtimali var mı ? 2 ay önce 4000 Tl olan cihaz şimdi 8200 TL olunca, elim almaya gitmiyor :)

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
Ancak belki indirim olur diye bekliyorum bir kaç gündür. Sizce indirim falan olma ihtimali var mı ? 2 ay önce 4000 Tl olan cihaz şimdi 8200 TL olunca, elim almaya gitmiyor :)
Özellikle son 5 yıldır geçerli olan bir atasözü var :) " bugün, yarından zenginiz" . Ben maliyetli ürünleri,genelde 10. ay ile 12. ay arası almayı tercih ediyorum. Karar yinede sizin. :)

escaba_tr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Düzce
@Erkan KOCAKAYA hocama katılarak ekleme yapmak istedim, fiyat grafiğine bakarsanız ürün giderek artmış ve 8200 lira dan sonra 9 bin ve üzerine çıkacak.. Bosch aquatak serisine de bakabilirsiniz.
malum ülkemizde bugün aldığınızı yarın alamıyorsunuz.. Tabi bütçe ve karar sizindir..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

palemdar

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ist
@Erkan KOCAKAYA, Cümlenizin ilk bölümünde bir şey almaya karar verildiğinde hemen almalı demek istemişsiniz doğru. İkinci kısmında da maliyetleri ürünleri 10 ve 12. aylarda aldığınızı belitmişsiz. Bu durumda 6 ay bekleyip kasım indirimlerini beklesem o zamana kadar fiyatların yükselme ihtimali kuvveetle muhtemel :) Aslında yıl sonuna doğru alınması gerektiğini, geç kaldığımdan dolayı da hemen almam gerektiğini de söylemiş olabilirsiniz tabi :D

@escaba_tr , Bosch aquatak serisine de baktım, f/p olarak nilfisk önetilmiş, gerek hortum uzunluğu gerek metal pompa olayından dolayı nilfisk'de karar kıldım. Bosch'ların da malzeme kaliteli mi bilmiyorum açıkcası.

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
@Erkan KOCAKAYA, Cümlenizin ilk bölümünde bir şey almaya karar verildiğinde hemen almalı demek istemişsiniz doğru. İkinci kısmında da maliyetleri ürünleri 10 ve 12. aylarda aldığınızı belitmişsiz. Bu durumda 6 ay bekleyip kasım indirimlerini beklesem o zamana kadar fiyatların yükselme ihtimali kuvveetle muhtemel :) Aslında yıl sonuna doğru alınması gerektiğini, geç kaldığımdan dolayı da hemen almam gerektiğini de söylemiş olabilirsiniz tabi :D

@escaba_tr , Bosch aquatak serisine de baktım, f/p olarak nilfisk önetilmiş, gerek hortum uzunluğu gerek metal pompa olayından dolayı nilfisk'de karar kıldım. Bosch'ların da malzeme kaliteli mi bilmiyorum açıkcası.
:) , iki seçenek sundum diyebilirim. Belli miktar üstü ürünlerin fiyatları yıl sonunda , bulunduğumuz aylardan çok yüksek olmayacağını ve hatta bu enflasyonda TL bazında değerinin düşeceğini düşünüyorum. Bu sadece bir öngörü. Gelir ile orantılı olarak bakıyorum. O para ile has altın alsanız, aralıkta TL bazında daha kazançlı olursunuz gibi..

Son düzenleme:

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
MJJ foam lance 1lt, 10 ml pw 900 ml su mu yapıyorum? O kadar yeterli olur mu?
Evet yeterli olur. İlk kez yapıyorsanız 1 lt karışımda bol bol sıkarsınız. Ama zamanla yarım lt karışıma kadar inersiniz ve tüm araca rahat rahat yeter. Karışım fazla olunca arabayı 2 3 tur dolanıyor insan :D

Bir de uyarmadan edemedim. Pw kullandıktan sonra aşırı iyi durulayın. Mikrofiber havlunuzu zamanla su ememez hale getirebilir bu tarz sıkıp durulanan ürünler. Bu sebeple PW en sevdiğim ürünken artık elim hiç gitmeyen ürünlerden oldu.

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Merhaba, yaz için ön yıkama ve kova şampuanı olarak neler olabilir? Ben yaz için ön yıkamada ev13, kovada Fraber neve kullanıyorum. Başka ne olabilir diye de araştırma içindeyim.
Yazlık çoğu şampuan olur , ayriyeten vonix v floc - flowey 2,5/2,6 - yada fireball serilerini kullanıyorum hepsinden memnunum. Auto brite purple velvette aldım fakat elim daha ona hiç gitmedi