Hızlı Soru - Cevap

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Öne çıkan konu #4,281
Üstadım sizin attığınız bu ürünle @
onurçiko
üstadın bahsettiği ürün farklı etiketlere sahip gibi.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.AYnı üründe olabilir.Hatta daha güzel olur.Elimizin altında ki bir ürün trendyol daki.
Sıkıntı yok aynı ürün, bunu kullanabilirsin.

Ugurr

Çaylak Detaycı
Üye
Herkese merhaba
İyi haftalar diliyorum.
Deneyimli kişilerden, kullanıcısı olanlardan karcher puzzi 8/1 nasıl bir makinedir yorum rica ediyorum.
2. El almayı düşünüyorum.

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Cg wheel guard seviyorum ben ama dayanımı çok değil, sonax rims shield tavsiye ederim, işini fazlasıyla görür ve kullanımıda çok kolay. Dayanımı da iyi.
Teşekkürler üstad saolasın.

@Endotown hocam saolasın. Buyuk ihtimalle sipariş vereceğim. Teşekkürler.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Cam suyu olarak ne önerirsiniz? Veya temizlikte kullandığımız ürünlerden apc vs gibi ürünlerden biri ile suyu karıştırıp böyle kullanıp memnun kalan var mı?

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
Arkadaşlar merhaba,

@Murat hocamın hediyesi dr beasley s wheel seal i bulamadım. Bende jant için koruma, parlatma ürünü arayışına girdim. Araştırmalarımda cg wheel guard ın bir test konusunda pek memnun kalınmamıs gibi okudum konuyu kimin açtığını hatırlayamadım. Ama @onurçiko üstad özelikle parlaklığından memnundu. @nuriksari hocam da kullaniyordu. @akhisar hocam da poorboys wheel sealant kullanıyordu. Bu ikisinden hangisi tercih edilebilir? 7eur poorboys daha ucuz bu arada ml ler yaklaşik aynı.
Yada bunlarin dışinda f/p olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz? Teşekkürler..
poorboys vede af mints kullandım ikside güzel ürünler mints soguk algınlıgınada iyi gelebilir düşüncesindeyim bildigimiz vıcks mentoll kokusu var :)

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Cam suyu olarak ne önerirsiniz? Veya temizlikte kullandığımız ürünlerden apc vs gibi ürünlerden biri ile suyu karıştırıp böyle kullanıp memnun kalan var mı?
Apc uzun vadede silecek hortumlarını ve silecek lastiklerine pek iyi şeyler yapmaz.. würth ‘ün yaz-kış kullanılabilen konsantre antifirizli cam suyu var., 1:5 ile 1:1 arasında sulandırılabiliyor., başarılı bir üründür., En önemlisi alacağınız üründe metanol ve silikon gibi maddeler olmamasına dikkat edin..

emirksk

Amatör Detaycı
Üye
Ben 4 lt saf su, 1 lt izopropil alkol, biraz deterjan karıştırıp kullanıyorum memnunum.

Deri koruyucu olarak Dr. Beasleys Leather Lock bulamadım stokları bitmiş. Gyeon Leather Coat önerir misiniz en kolay ulaşabileceğim o var şuan.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Apc uzun vadede silecek hortumlarını ve silecek lastiklerine pek iyi şeyler yapmaz.. würth ‘ün yaz-kış kullanılabilen konsantre antifirizli cam suyu var., 1:5 ile 1:1 arasında sulandırılabiliyor., başarılı bir üründür., En önemlisi alacağınız üründe metanol ve silikon gibi maddeler olmamasına dikkat edin..
Liqui moly nin 250 ml konsantre ürününe denk geldim 1:100 oranda sulandırılıyormuş. Bunu kullandınız mı acaba?
Ben 4 lt saf su, 1 lt izopropil alkol, biraz deterjan karıştırıp kullanıyorum memnunum.

Deri koruyucu olarak Dr. Beasleys Leather Lock bulamadım stokları bitmiş. Gyeon Leather Coat önerir misiniz en kolay ulaşabileceğim o var şuan.
bu tarz Bi karışım merak ediyordum aslında. Deterjan olarak ne kullanıyorsunuz tam?
Cam suyu olarak Turuncu minik Würth kutuları akla gelir.Gerçekten uzun yolda börtü böcek dahil çok etkili iş yapıyor.
önceden hep bu üründen kullanırdım. Kasalarda falan satılması, uygun fiyat olması cazip gelirdi ama fiyatları şimdi hemen hemen 2 katına çıkınca belki de daha cazip bir ürün vardır diye sizlere sormak istedim :)

dorukhanalev

Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar MJJC Foam Lance alacağım fakat aliexpress de MJJC store gönderimi kapatmış başka nasıl temin edebilirim ?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Merhaba arkadaşlar MJJC Foam Lance alacağım fakat aliexpress de MJJC store gönderimi kapatmış başka nasıl temin edebilirim ?
Bu satıcıdan foam lance almadım ama bir kaç aksesuar aldım iyi çıktı mjj ile çok fark olacağını düşünmüyorum. İstersen ilanı incele.

TRY 94.57 | Foam Nozzle Gun Cannon / Car Wash Soap Chemicals Shampoo Sprayer/ Snow Foam Lance/ Foam Generator for Huter High Pressure Washer
TRY 94.57 | Foam Nozzle Gun Cannon / Car Wash Soap Chemicals Shampoo Sprayer/ Snow Foam Lance/ Foam Generator for Huter High Pressure Washer

DENİZLİ

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul

Fikrinize saygı duyarım ancak 1lt. ipa eklemek uzun vadede camlarınızı matlaştıracaktır., en kaliteli cam suyunda bile ipa veya türevi alkol bulunur ama bu oranda değil çok az miktarda (kışlık cam suyundan bahsediyorum.) yazlık cam sularında zaten alkol yoktur., bulaşık detarjanı silecek lastikleriniz için pek iyi değildir.,

5lt. cam suyu kapasitesi olan bir araçta 200-300ml. ipa'dan fazlası yarardan ziyade uzun vadede iyi sonuçlar vermez., cam suyuna para vermeyi anlamsız buluyorsanız bulaşık detarjanı yerine 100-200ml. apc koyun en azından daha zararsız olur..

Gyeon leather coat kötü ürün değil ama çok fazla beklentiniz olmasın., gyeon’un leather shield ürünü iyi ama o da ciddi pahalı değmez., Colourlock varken ve adamların tek uzmanlık alanı deri üzerine ve fiyatı da gyeon ile aynı rakamlara satıldığını düşündüğümüzde başka marka arayışına girmeye gerek olmadığını düşünüyorum., forumda colourlock’u kullanıpta memnun kalmayana rastlamadım..

Son düzenleme:

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Liqui moly nin 250 ml konsantre ürününe denk geldim 1:100 oranda sulandırılıyormuş. Bunu kullandınız mı acaba?
bu tarz Bi karışım merak ediyordum aslında. Deterjan olarak ne kullanıyorsunuz tam?
önceden hep bu üründen kullanırdım. Kasalarda falan satılması, uygun fiyat olması cazip gelirdi ama fiyatları şimdi hemen hemen 2 katına çıkınca belki de daha cazip bir ürün vardır diye sizlere sormak istedim :)
Liqui Moly’nin 1:100 olan ürününü de Würth’ün küçük turucu şişede ki üründe kullandım., gayet güzel ürünler., liqui moly 1:100 olan ürün oldukça bereketli diyebilirim., 1:100 olmasına rağmen 1:150 oranında kullndığımda bile gayet yeterli geliyordu.,

Ancak önümüz kış olduğu için ben yazlık ürün yerine kışlık ürünlere yönelirdim..

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Liqui Moly’nin 1:100 olan ürününü de Würth’ün küçük turucu şişede ki üründe kullandım., gayet güzel ürünler., liqui moly 1:100 olan ürün oldukça bereketli diyebilirim., 1:100 olmasına rağmen 1:150 oranında kullndığımda bile gayet yeterli geliyordu.,

Ancak önümüz kış olduğu için ben yazlık ürün yerine kışlık ürünlere yönelirdim..
Teşekkürler hocam :) hazır ürünlere yöneliyorum o zaman :) far yıkama da olduğu için kaputa falan da geliyor çünkü o sıkılan su. Kışlık olarak elimde bir miktar farklı ürün var da, kışa girene kadar bir ürün arayışındaydım teşekkür ederim :)

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Fikrinize saygı duyarım ancak 1lt. ipa eklemek uzun vadede camlarınızı matlaştıracaktır., en kaliteli cam suyunda bile ipa veya türevi alkol bulunur ama bu oranda değil çok az miktarda (kışlık cam suyundan bahsediyorum.) yazlık cam sularında zaten alkol yoktur., bulaşık detarjanı silecek lastikleriniz için pek iyi değildir.,

5lt. cam suyu kapasitesi olan bir araçta 200-300ml. apc’den fazlası yarardan ziyade uzun vadede iyi sonuçlar vermez., cam suyuna para vermeyi anlamsız buluyorsanız bulaşık detarjanı yerine 100-200ml. apc koyun en azından daha zararsız olur..

Gyeon leather coat kötü ürün değil ama çok fazla beklentiniz olmasın., gyeon’un leather shield ürünü iyi ama o da ciddi pahalı değmez., Colourlock varken ve adamların tek uzmanlık alanı deri üzerine ve fiyatı da gyeon ile aynı rakamlara satıldığını düşündüğümüzde başka marka arayışına girmeye gerek olmadığını düşünüyorum., forumda colourlock’u kullanıpta memnun kalmayana rastlamadım..
Benim arabanın da(aracım Volvo s60) tamamına yakını deri. O yüzden deri koruma ürünü büyük ihtiyaç. Daha önce İkea da satılan absorb marka, bu marka aynı zamanda volvo yetkili bayii lerin de satılan deri koruma ürününü de üreten marka. Aynı ambalajları var hatta. Birinde absorb diğerinde Volvo yazıyor. Absorb un ürünü çok kötü değilmiş. Hiç değilse şuan kullandığım koch chemie protect leather care ürününden daha iyiymiş. Absorb u bitirdim. Şuan koch chemie kullanıyorum. Çok hızlı kirleniyor kc. Anlamadım. Özellikle sürücü koltuğunda tam totomuzun geldiği yer pantolonların renklerini alıyor. Ya ben uygulamayı bilmiyorum üstadlar. Uygulama yöntemimi yazayım, yanlışım varsa lütfen düzeltin. Ben; önce koch chemie pol star ile ve colourlock un deri fırçasıyla iyice fırçalıyorum, mikrofibez bezle kalıntıları alıyorum. Temiz oluyor gerçekten. Daha sonra uygulama pedine koch chemie PLC yi sıkıp daierael hareketlerle deriye yediriyorum. Sonra herhangi bir silme falan yapmıyorum. Bi 12 saat falan aracı kullanmıyorum. plc yi uyguladıktan sonra kalıntıları alsam mı diye düşünüyorum. Ne dersiniz üstadlar?
Birde ürün tavsiyesi istiyorum, deri koruma için :) koch chemie plc dışında :)

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Benim arabanın da(aracım Volvo s60) tamamına yakını deri. O yüzden deri koruma ürünü büyük ihtiyaç. Daha önce İkea da satılan absorb marka, bu marka aynı zamanda volvo yetkili bayii lerin de satılan deri koruma ürününü de üreten marka. Aynı ambalajları var hatta. Birinde absorb diğerinde Volvo yazıyor. Absorb un ürünü çok kötü değilmiş. Hiç değilse şuan kullandığım koch chemie protect leather care ürününden daha iyiymiş. Absorb u bitirdim. Şuan koch chemie kullanıyorum. Çok hızlı kirleniyor kc. Anlamadım. Özellikle sürücü koltuğunda tam totomuzun geldiği yer pantolonların renklerini alıyor. Ya ben uygulamayı bilmiyorum üstadlar. Uygulama yöntemimi yazayım, yanlışım varsa lütfen düzeltin. Ben; önce koch chemie pol star ile ve colourlock un deri fırçasıyla iyice fırçalıyorum, mikrofibez bezle kalıntıları alıyorum. Temiz oluyor gerçekten. Daha sonra uygulama pedine koch chemie PLC yi sıkıp daierael hareketlerle deriye yediriyorum. Sonra herhangi bir silme falan yapmıyorum. Bi 12 saat falan aracı kullanmıyorum. plc yi uyguladıktan sonra kalıntıları alsam mı diye düşünüyorum. Ne dersiniz üstadlar?
Birde ürün tavsiyesi istiyorum, deri koruma için :) koch chemie plc dışında :)

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanma talimatında; ürünü kullanmadan önce içindeki kimyasalların karışması için (iyice çalkalamanızı) öneriyor., ve ürünü uyguladıktan sonra bekleme süresi sonrası, kuru bir mikrofiber bez ile üzerinden geçmeniz kalıntıları alma ve mat görüntü anlamında iyi olur., zaten kullanma talimatında da bunu önermiş.,

Ancak sizin sıkıntınız;
koch chemie protect leather care için konuşacak olursam; bu ürün sizin beklentinizin ile tam tersi görevi olan bir üründür., yani koltuğun kot pantolonun rengini alması problemine bu ürün cevap veremez., çünkü bu ürün derinin bakımını yapmak, ömrünü uzatmak, yumuşak kalmasını sağlamak anlamında için geliştirilmiş bir üründür., Conditioner tarzı ürünler derinin bakımı ve ömrünü uzatmak adına çözüm getirir.,

Sizin şikayetiniz yani kot pantolon gibi renk veren kıyafetlerin çözümü için deri bakım ürünü (conditioner) tarzı ürünler değildir., bu tür koltuğun kıyafetlerden boyanmasını önlemek için deride koruyucu kalkan görevi göre "sealant" tarzı ürünler var., açık renk koltuklarda etkili sonuçlar veriyor., Colourlock deri kalkanı ürünü bu tür sorunlarda kullanılıyor., piyasada bulabileceğiniz pek çok markanın değişik çözümleri mevcut ancak içlerinden en başarılı ürün colourlock'un deri kalkanı ürünü diyebilirim., Bu firma diğer firmalar gibi hem araç şampuanı, hem wax/cila, hem de deri bakım ürün üreten bir firma olmadığından sadece deri bakımı alanında uzmanlaşmış bir firma., fiyat anlamında da uygun fiyatlara satılıyor.. 250-300tl.ye satılan (50ml.) gyeon leather shield'den çok daha iyi sonuçlar verdiğini söyleyebilirim., Daha butik markalar da mevcuttur, örneğin colourlock'un ülkemizde satılmadığı zamanlarda aldığım swissvax leather glaze kullanmaktayım., gayet güzel ürün ama şişe bittiğinde tekrardan alırmıyım almam çünkü astronomik rakamlara satılan swissvax'ın deri bakım ürünlerini colourlock firması üretmektedir., O zamanlarda colourlock TR'de satışı yokken almıştım şimdi mevcutken 4-5 katı fazla vermekte mantık dışı bir yaklaşım olur..

Tam koruma için; ilk adımda deri temizleyici., devamında deri bakım ürünü (conditioner)., sonrasında deri kalkanı tarzı ürünler kullanabilirsiniz...