Hızlı Soru - Cevap

fletner

Acemi Detaycı
Üye
Öne çıkan konu #11,321
b33 1:50 sulandırma ile ön yıkama yapıyoruz biz genelde.1:3 ciddi oran :) ben hiç kullanmadım.1 kereden boyada birşey olacağını sanmam ama koruma wax ne varsa almış olma ihtimali yüksek.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aracimda herhangi bir koruma yok zaten:)On taraftaki sinek kalintilarini cikarmak pek mumkun degil.Benzinlikte cift kova ile falan yikama yapamiyorum zaten.Dolayisi ile boyle bir deneme yaptim baya guzel temizliyor ancak biraz endiselenmedim degil.

umut111

Acemi Detaycı
Üye
İl
Antalya
sitelerinde %0,5-3 kullanım aralığı bilgisi mevcut, %10-15 gibi olur herhalde en uç sınır.
Flowey B33 u 1/3 oraninda sulandirip sprey siseye koydum yikamadan once cok kirli yerlere puskurtup sonra yikama yapiyorum.Acaba 1/3 orani araca boyaya falan zarar verir mi ?Normal sampuan olarak kwazarda 1/10 falan kullaniyorum ancak sprey sisede bu pranda on tarafta yapisan sinekleri falan sokuyor baya pratik.

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Flowey B33 u 1/3 oraninda sulandirip sprey siseye koydum yikamadan once cok kirli yerlere puskurtup sonra yikama yapiyorum.Acaba 1/3 orani araca boyaya falan zarar verir mi ?Normal sampuan olarak kwazarda 1/10 falan kullaniyorum ancak sprey sisede bu pranda on tarafta yapisan sinekleri falan sokuyor baya pratik.
Bir süredir Lastik-Davlumbaz temizliği için B33'ü 1/5-1/10 oranda kullanıyorum, kaporta da ise maksimum 1/20 oranda kullandım fazla bile geldi. Daha yoğun oranda kullanmak bana kalırsa ürün sarfiyatından başka birşey değil.

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Aracimda herhangi bir koruma yok zaten:)On taraftaki sinek kalintilarini cikarmak pek mumkun degil.Benzinlikte cift kova ile falan yikama yapamiyorum zaten.Dolayisi ile boyle bir deneme yaptim baya guzel temizliyor ancak biraz endiselenmedim degil.
Fazla beklerse veya sıcak yere uygularsanız boyayı bile yakar. B33 ile elimi yakmışlığım var ki mermeri falan da bozuyor. Kesinlikle yapmamanız gereken bir oran bu. max 1:10 kullanın bence

DropX

Amatör Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Bende naçizane birşey belirtmek istiyorum can hocam yorumuna ek. Evet doğru anladınız fakat can hocam dedigi gibi boya durumuna göre bu kombinasyon değişiyor. Şöyleki. Boyada çok derin çizikler yok ise orta aşındırıcı yada yumuşak aşındırıcı pasta ile sert ped yani agresif ped kombine edilip boya kusurlarından kurtulmakda mümkün. Bu tamamen boyanın duruma ve aracın boya ve vernik sertilgini bağlı olarak değişiyor. Umarım anlatabilmişdir.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladım hocam düşününce mantıklı evet kombinasyon bu mantıkla türetilebilir :) teşekkür ederim sağolun :sarılx:

yunusaktas91

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Selamlar. İş için kullandığım aracın orijinal rengi sarı, araçta komple beyaz folyo kaplama var. Onun üzerinde de şirket logosu kaplaması var. Logo kaplamayı söktüğümde yazıların kenarlarında birikmiş yapışkan kalıntıları ve zamanla oluşan kirler var. Kolonya ve süngerle silmeyi denedim, çıkıyor ancak biraz uğraştırıyor. Sanırım bunları çıkarmanın en basit yöntemi izopropil alkol ile silmek. Forumda ve google’da arattım, bulamadım, izopropil alkolü internetten değil de yerinden gidip alabileceğim yerler nerelerdir? Ya da farklı bir fikri olan varsa önerilere açığım.

eryayli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Selamlar. İş için kullandığım aracın orijinal rengi sarı, araçta komple beyaz folyo kaplama var. Onun üzerinde de şirket logosu kaplaması var. Logo kaplamayı söktüğümde yazıların kenarlarında birikmiş yapışkan kalıntıları ve zamanla oluşan kirler var. Kolonya ve süngerle silmeyi denedim, çıkıyor ancak biraz uğraştırıyor. Sanırım bunları çıkarmanın en basit yöntemi izopropil alkol ile silmek. Forumda ve google’da arattım, bulamadım, izopropil alkolü internetten değil de yerinden gidip alabileceğim yerler nerelerdir? Ya da farklı bir fikri olan varsa önerilere açığım.
Pandemi öncesi eczaneden almıştım. Ellerinde olmasa da istetip getirtiyorlar. Pandemi sonrası durum nedir bilemiyorum.

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ttopak

Amatör Detaycı
Üye
İl
Adana
Brtr Kimya İzopropil Alkol (İpa ) %99,9 Temizlik Solventi 5 Fiyatı

Buradan daha uyguna bulup alabilirsiniz. yada en yakınınizdaki eczanelere sorup alabilirsiniz.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Menzerna power lock'u elle uygulayan var mı acaba? Elle uygulamada dayanımı ve performansı nasıldır acaba?
Plnin altı çok sağlam olmalı, üretici taze polisaj üstünde iyi performans gösterir diyor. Elle çok keyifli uygulanıyor. Dayanım olarak değilde makine parlaklık olarak etkiliyor. Nazik yıkamalarla 5-6 yıkama gidiyor. Kendileri benim ilk boya koruma ve hediye ürünüm olur:D

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Plnin altı çok sağlam olmalı, üretici taze polisaj üstünde iyi performans gösterir diyor. Elle çok keyifli uygulanıyor. Dayanım olarak değilde makine parlaklık olarak etkiliyor. Nazik yıkamalarla 5-6 yıkama gidiyor. Kendileri benim ilk boya koruma ve hediye ürünüm olur:D
Açıkçası kışa girerken orta üst seviye dayanım gösteren ürün olarak düşünüp deneyim dedim ama zemin öyle taze polisaj düzeyinde hiç değil :D sanırım kiwami fusso ortası dayanım gösteriyor gibi diyebiliriz o zaman

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Açıkçası kışa girerken orta üst seviye dayanım gösteren ürün olarak düşünüp deneyim dedim ama zemin öyle taze polisaj düzeyinde hiç değil :D sanırım kiwami fusso ortası dayanım gösteriyor gibi diyebiliriz o zaman
Kiwaminin altında dayanımı. Silerken çok kolay, finiş hissi güzel kaygan, kadife gibi.

DMR

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir

Merhabalar, bu güneş yanıklarını polisajla gidermek mümkün müdür acaba? Gidermek mümkünse ne yapmak gerekir?

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye

Merhabalar, bu güneş yanıklarını polisajla gidermek mümkün müdür acaba? Gidermek mümkünse ne yapmak gerekir?
Boyanmaktan başka çaresi yok. Düzelttiğini iddia eden yerler 1-3 yıl arası garanti veriyorlar. Oralara para verileceğine düzgün şekilde boyatılıp binilir.

cerrah

Çaylak Detaycı
Üye
İl
sivas

w213 kasa aracıma eski bmw f30 dan kalan jantlar ile kışlık takım yaptım. W213 deki kışlık Lassa snowways 3 lerden hiç memnun değildim bende Nokian wr d4 takılı BMW jantlarimin göbeklerini değiştirdim. ///M yazısının üzerini siyah minik folyolar ile kapatılacak. Başta olur mu öyle şey diyenler beğendi. Yorumlarınızı beklerim. Linc yemeye hazırım :) :)

afkazankayaa

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Kırşehir

w213 kasa aracıma eski bmw f30 dan kalan jantlar ile kışlık takım yaptım. W213 deki kışlık Lassa snowways 3 lerden hiç memnun değildim bende Nokian wr d4 takılı BMW jantlarimin göbeklerini değiştirdim. ///M yazısının üzerini siyah minik folyolar ile kapatılacak. Başta olur mu öyle şey diyenler beğendi. Yorumlarınızı beklerim. Linc yemeye hazırım :):)
Hocam 19" stok amg jantları çok güzel beğeniyorum epey. Ben olsam takacağınız jantları takmazdım nerden baksanız 3-4 ay az değil kış mevsimi için. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz =)