İstanbul da güzel araba alsanız neye yarar!

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,
2-3 haftadır işlerimin yoğunluğu nedeniyle foruma girmeye fırsatım olmadı.
Konu başlığından da anlaşılacağı üzere, bir serzeniş söz konusu.
Ben doğma büyüme İstanbul da yaşayan, işi gücü burda olan biriyim ve yaptığım işi başka bir ilde yapma olasılığım yok.
İstanbul da yaşayanların bu özetleyeceğim duruma gülerek " ah be kardeşim, dur kanayan yaramıza tuz basma " dediğini duyar gibiyim.
İstanbul tabiki güzel memleket ama bir o kadar da yaşaması zor bir memleket.
İstanbul da arabasını seven ve dikkat etmeye çalışan sizler, bizler gibi insanlar için de çok büyük zorluklar var.
Trafiği ayrı dert.
Yolların berbat hendek yuvası oluşu ayrı dert.
Park problemi ayrı dert.
Kural bilmeyen maganda sürücüleri ayrı dert.
Bunlar gibi yüzlerce şey yazarım da, şimdi daha fazla baymayayım sizi.
Aracımı sıfır aldım ve sizlerin de sayesinde edindiğim bilgilerle çok güzel bir çeyiz ile yıkama, cilalama vs bakımı için en ince ayrıntısına kadar titizlikle uygulamaları yapmaya çalışıyorum.
Fakat aynı hafta içinde işyerinin önünde arkadaki araç park halindeki aracımın tamponuna sürtüp boyasını çıkarmış.
Ardından bugün bir hastaneye ziyarete gittik, ve normalde hayatta yanımda araç varsa yanyana park yapmam, ama hastane de mecbur kaldım çektim, çıktığımda korktuğum başıma gelmişti, kapımda göçük olmuş ve boyası kalkmış, düşünün yandaki hayvan kapısını nasıl açıp çarptıysa artık.
Ve inanın eve geldiğimde bütün detay malzemelerinin hepsini çöpe atasım geldi.
Dünya malına asla değer veren biri değilim. Tabiki Allah beterinden esirgesin cümlemizi.
İnanın kendim gitsem biryere sürtsem bu kadar gücüme gitmez.
Duygularımı birçoğunuz çok iyi anlamıştır eminim.
Uzun lafın kısası dostlar, bu memlekete bu kadar detay dı, iyi arabaydı çok fazla...
En güzeli alcan bi tane dandik bi araç çarpıyorlarmı, üstüne kedimi çıkıyor, kuş mu sıçıyor ne olursa olsun.
Vesselam.
Sürçü-lisan eylediysem affola.
Hayırlı kazasız belasız günler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Geçmiş olsun, üzüldüm gerçekten.Bu tür sıkıntılar hepimizin başında.İstanbul'a has bir durum değil inan ki.Evet yüzde olarak daha fazladır belki.Benim sağ tarafta da var iki gamze.2 tane kapı açıp arabaya binmeyi bilmeyen sığır yüzünden.Aynı şekilde tamponun sağ köşesini sıyırmışlardı park halinde, hemde benim park yerimde. :mad: Yani Allah beteriden korusun.Sen özeniyorsun falan ama bazen elde olmayan şeyler de geliyor başa.Allah beterinden korusun, bozma moralini.Detailinge devam.Onarılır sıkma canını.

Ha illaki dersen ben bırakıyorum detailingi falan malzemeleri çöpe atma yazık gönder bana.Kullanırım ben :D :D

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
onurçiko' Alıntı:
Geçmiş olsun, üzüldüm gerçekten.Bu tür sıkıntılar hepimizin başında.İstanbul'a has bir durum değil inan ki.Evet yüzde olarak daha fazladır belki.Benim sağ tarafta da var iki gamze.2 tane kapı açıp arabaya binmeyi bilmeyen sığır yüzünden.Aynı şekilde tamponun sağ köşesini sıyırmışlardı park halinde, hemde benim park yerimde. :mad: Yani Allah beteriden korusun.Sen özeniyorsun falan ama bazen elde olmayan şeyler de geliyor başa.Allah beterinden korusun, bozma moralini.Detailinge devam.Onarılır sıkma canını.

Ha illaki dersen ben bırakıyorum detailingi falan malzemeleri çöpe atma yazık gönder bana.Kullanırım ben :D :D

detailingi bırakmasam da malzemelerin hepsi sana feda olsun Onur lafı olmaz.
Ya aslında hanım bugün dediki çok özeniyorsun, sakınan göze çöp batar.
Biraz da ondan oluyor herhalde ama insanımız gerçekten çok şuursuz maalesef.
Yinede dediğin gibi, Allah beterinden esirgesin. Sağlığımız yerinde olsun, bunlar dünya oyuncakları işte eğleniyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

smtcglr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
" Ya aslında hanım bugün dediki çok özeniyorsun, sakınan göze çöp batar. "

Aynısını bana da dedi hatun çok geçmeden arabama çarptılar, ne yalan söyliyim biraz soğudum biraz havaları bahane ettim ama havalar ısınsın tam gaz girişcem.

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun ve o durum tek istanbul da yok her yerde var. :(

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Çok geçmiş olsun arkadaşım
Evet maalesef İstanbul böyle bir şehir ve inan her gün İstanbul’dan kurtulduğuma şükredecek bir neden buluyorum
Ne diyim allah herkesi kurtarsın

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Geçmiş olsun. Geçenlerde ben de haftasonu şöyle bir dolaşayım diye çıktım dışarı. Anayola bağlanırken yol dolu olduğu için ben yavaşladım ama arkamdaki vatandaş soluna baka baka geldiği için arka tamponda plakalığın oradan giydirdi. Aracı da bir gece önce yıkamıştım. Neyse bir hışımla indim sağını solunu kontrol ediyorum. Baktım hafif ezilmiş benim tampon. Bana vuran da VW Golf'müş. Çarpan vatandaş "Arabalarda önemli bir şey yok arabaların sağlamlığını test etmiş olduk; Alman yapıyor ya huehuehue" falan diye cins cins konuştu. Bu fantastik beyandan sonra benim sinir katsayım 266.000 beygir gücündeki 4 jet motorunu tam güçte çalıştırmış Boeing 747'den daha hızlı şekilde fezaya ulaştı tabi. Kan beynime o kadar hızlı çıktı ki sanırım 50 G'ye maruz kaldım başım döndü. Dedim kardeşim, Alman aracı yapıyor sonra çarpışma testine sokuyor zaten sana mı düştü benim arabamın sağlamlığını test etmek? Sonra sırf inadına tutanak tutayım diye düşünürken bagajı açtım baktım bagaj detay malzemesi dolu. Ama herşey var kovalar, waxlar, bezler, QD'ler, fırçalar. Bir hışımla bagajdakileri yola fırlatasım geldi. Sonra dedim bunlara bir dünya para verdin delirdin mi? Sinirim boşaldı bir gülme tuttu beni :D Ortamda bir South Park sessiziliği var. Adam boş gözlerle bir bana bakıyor bir bagaja. Kovalarda "Chemical Guys" yazıyor. Gözlerinden okuyorum ulan nasıl bir manyağa çarptık? Kovada kimyasal yazıyor ne üretiyor bu acaba? Ulan polise çarpsaydık daha iyiydi diyor içinden. Küçük bir içsel çatışmadan sonra kendime geldim ve dedim dünya malı bu boşver. Çarpan vatandaşa da "Bak şuradan dümdüz git yolun bir duvara çıkacak. Bir de orada test et bakalım airbagler açılıyor mu onu da görmüş olursun." Tamam kusura bakma dalgınlığıma geldi dedi. Herkes kendi yoluna gitti ama benim plakayı nerede görse tanır artık :) Ezcümle insanın canı sıkılıyor tabi ama 20 milyon insanın yaşadığı İstanbul'da bugün olmasa yarın aracınızın başına illaki birşey gelecek. O yüzden canım sağolsun diyin geçin.

Bu arada bak bu iki oldu bizim forumda birşey var, forumdaşlara nazar değiyor sanırım. Şu forumun sağ üst köşesine bir nazar boncuğu amblemi takın, servera kurşun döktürün :D

Samet

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Sonuna kadar haklısınız. Yaşadağınız durum İstanbula özgü değil maalesef. Ben de yanyana araç parketmemeye çalışıyorum mesela. Geçen şoför kapısında göçükleri gördüm , hem de farklı renk arabaların. Apartmanda üzerine sofra silkeleyen de var mesela. Yapacak bişey yok bu insancıklarla maalesef beraber yaşamak zorundayız :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
çok geçmiş olsun hafta sonu istanbuldaydım çok karışık bahsettiklerin bizim buralarda bile oluyor orada olmaması çok zor. en önemlisi millet aracına önem vermiyor baksan herkes aracına çok temiz bakar herkesin aracı çok temizdir ama kendi kapısını ayı gibi açarken saga sola vururken de aracı temizdir.

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
geçmiş olsun @Mbdriver malesef istanbul nufusu çok kalabalık bir şehir oldugu için bu tür hadiseler insanın başına geliyor ama biraz insanımız vurdumduymaz ben küçük bir ilçede yaşıyorum fakat burda bile durum aynı kayınvalidenin sokak dar iki küçük araç zor geçiyor aracı park ettim baktım karşıdan reno master geliyor adama işaret ediyorum geçmez bekle çıkayım ben ısrarla geçmeye çalısıyor bi sürtme sesi arka çamurluguma sürte sürte geçti sinirli bir şekilde indim çok birşey yok tekerim sürttü diyor agzıma geleni diyecektim lanet olsun cana gelecegine mala gelsin dedim

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@Paian @Mbdriver Çok geçmiş olsun, bizim gibi otomobilini seven ve bakanlar için en ufak şey bile insanın sinirini bozmaya yetiyor. En ufak şey benim bütün günümü hatta haftamı perişan edebiliyor. Daha beteri olmaması temenni ediyorum.

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar
İnanın aklıma geldikçe duvarları yumruklayasım geliyor. Ben kesin normal değilim. Bunu anladım .

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Mbdriver' Alıntı:
İnanın aklıma geldikçe duvarları yumruklayasım geliyor. Ben kesin normal değilim. Bunu anladım .

Biz akılı delilerin sayısı belli, bizden zarar gelmez. :)

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Geçmiş olsun.

Sırf bu Yüzden Arabaya çok para bağlamak mantıksız geliyor.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Mbdriver' Alıntı:

Forum için bir psikolog anlaşacağız, neyse seans ücreti verelim ayda bir toplu seans yapsın bize.

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
onurçiko' Alıntı:
Mbdriver' Alıntı:

Forum için bir psikolog anlaşacağız, neyse seans ücreti verelim ayda bir toplu seans yapsın bize.

..

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
@Mbdriver geçmiş olsun sıkmayin canınızı,Allah daha beterinden korusun.

@Paian kaza testi yapiyorsaniz konu açın lütfen. :D Saka bir yana tam dayaklik adama denk gelmissiniz. Bu arada servera aksam bi kurşun dökecegim ;)

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Mbdriver' Alıntı:

Siz normalsiniz hocam buna inanın..!! Normal olmayan şey insanlarımızın vurdum duymazlığı ve dürüst olmaması., Kendi malı değil yaa başkasının malı umrunda değil :mad: Siz o araca gözünüz gibi bakıyorsunuz diye deli sıfatını size yakıştıranlara aldırış etmeyin ve kendinize de ben normal değilim galiba gibi düşüncelere kapılmayın., Neden çünkü gece-gündüz alın terinizi akıtarak çok afedersiniz eşşek gibi çalışarak aldığınız bir aracı bi zahmet bıraksınlar da nasıl isterseniz öyle hassasiyet gösterme ögürlüğünüz olsun.! Yaşadığınız bu olay o aracı sürtüp hiç bişey olmamış gibi uzaklaşan o mahlukatın başına gelse o hasteneyi ayağa kaldırırdı, ama başkasının malı olunca boşver nasıl olsa zenginin biri koymaz ona diye düşünce yapısına sahip insan olmaktan uzak normal olmayan  tek hücrelilerle birlikte yaşıyoruz., tekdir ile uslanmayanın hakkı aslında kötektir dee o kadar çoğaldılar ki :(( O güzel canınızı böyle insanlar ile uğraşarak sıkmayın ve üzmeyin sağlığınıza sevdiklerinize ve size yazık sayın hocam., Tekrar geçmiş olsun..

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Pro' Alıntı:
@Mbdriver" geçmiş olsun sıkmayin canınızı,Allah daha beterinden korusun.

@"Paian  kaza testi yapiyorsaniz konu açın lütfen. :D Saka bir yana tam dayaklik adama denk gelmissiniz. Bu arada servera aksam bi kurşun dökecegim  ;)
Millet beyaz aslanımın bakımı, kırmızı alevin en güzel haller vs. paylaşsın ben anca kaza  testi paylaşırım anca :D Admin bey bari bi nazar boncuğu takı ver benim nicke :D

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Kesinlike katılıyorum. İstanbul hakikaten çekilecek çile değil..

Ama bu hastane otoparkları "MALESEF" tüm ülkede iğrenç vaziyette.. Vallahi Allahını seven şu hastane otoparklarına bir el atsın. 2015 yılında sıfır araba aldım, hastane otoparkına parkettim. Gerizekalının birimi demeliyim yoksa başka birşey mi demeliyim arabanın sol arka kapasına vurmuş, sol arka kapı olduğu gibi içine göçmüş. Bakın çok samimi söylüyorum, herif numarasını bıraksaydı, benim numaram hep arabanın önünde durur beni arasaydı, birşeyler yapsaydı "ya kardeş kusura bakma böyle birşey oldu" deseydi inanın üzülmezdim. Canın sağolsun rapor tutalım derdim. Herif çarpmış bide "UMURSAMAMIŞ" gitmiş. Hastanenin otoparkını da geçtim, hastaneye milyonluk yatırım yapıp düzgün otopark yapmayan devleti de geçtim. Ama bıçağı sırtıma vuran yurttaşımdan geçemedim. Ulan kimse birşey yapmıyor, sen yapma bari be kardeş..

Herşeye razı olurumda bir kapı göçüğü için kul hakkına girmeye razı olmam. Benden kaçtın da diğer tarafta kimden kaçacaksın.. Halbuki benden kaçmasaydı, ben ona ters birşey demeyecektim..

Her haftasonu gittiğim AVM otoparklarına arabanın kılına zarar gelmiyor, ama nasıl oluyorsa hastane otoparkında her gittiğimde birşeylerle karşılaşıyorum..

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Pro' Alıntı:
@Mbdriver" geçmiş olsun sıkmayin canınızı,Allah daha beterinden korusun.

@"Paian  kaza testi yapiyorsaniz konu açın lütfen. :D Saka bir yana tam dayaklik adama denk gelmissiniz. Bu arada servera aksam bi kurşun dökecegim  ;)

Amin cümlemizi inşallah