Kangoo Yenileme

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhaba Arkadaşlar;
Yeni arayüze yeni konu ile giriş yapalım dedim ve 2 gündür uğraştığım Kangooyu baştan sona yenilemeye çalıştım.Aracı arkadaşımın babası heralde 10 yıldır taksi olarak kullanıyordu.Yeni araç alınca bu da arkadaşıma kaldı.Binilecek hale getirmekta bana düştü...
Arabanın durumu çok kötüydü;
DSC_0011.jpg
DSC_0012.jpg
DSC_0013.jpg
DSC_0014.jpg DSC_0015.jpg
DSC_0016.jpg
DSC_0017.jpg
DSC_0018.jpg

Davlumbazlara Arexons Fulcron sıkarak başıyorum.Temizlik yeteneği müthiş bu ürünün.En vazgeçilmezlerimden.
DSC_0019.jpg
DSC_0020.jpg

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Jantlara temizliğine çok güvendiğim Nigrin ile yapıyorum.Sulandırmadan kullandım.Nitekim jantlar aşırı kirliydi.
DSC_0025.jpg

Jantlara kabasını aldık, Tekrar jantlara döneceğim.Şimdi sıra Ceviz pre wash ardından Valet Pro combo 2 ile kaportdaki kaba pislklerden kurtulmaya...
DSC_0028.jpg

Sonrasında tekrar jantlara girişiyorum.Janntlar fırçasız falan arınacak gibi değil çünkü.Kovaya Chemical Guys Diablo döküp köpürtüyorum Sonrasında fırça ve jantlara tekrar Turtlewax Wheel Cleaner sıkıp fırçalıyorum.Güzel bir temizlik oldu.
DSC_0027.jpg
DSC_0031.jpg

Jantları ve kaportayı güzelçe duruladıktan sonra kova yıkamasından önce detaylara giriyorum, Kapı araları, depo kapağı dip bucak neresi varsa detay fırçası ve Epoca ile giriyorum.Yer yer Fulcron yere yer ceviz kullandım.
DSC_0034.jpg
DSC_0035.jpg
DSC_0038.jpg

Ardından kova yıkamasına geçiyorum.Şampuan olarak Chemical guys Extreme wash and wax kullandım.Köpürmesi ve temizlik kabiliyeti ile beğendiğim bir şampuan.

DSC_0039.jpg
DSC_0041.jpg
DSC_0042.jpg

Demiztozu ve kil işlemlerini yapıyorum.Demir tozu temizliğini Koch ile yaptım.Bu kısmın resimlerini çekmeyi atlamışım.Kil de Çinli amcaların mavi kilini kullandım.

Kurulamamızı Cg mamut abi ile yapıktan sonra maskeleme işini yapıp polisaj safhasına geçeceğim.

DSC_0046.jpg
DSC_0047.jpg
DSC_0050.jpg

Aşıdırıcı olarak Soft99 un 3000 isimli Cutting pastasını kullandım,Keçe ve rotary olara çalıştım.Reno vernik çok sert olmadığı için çok zorlamadı bazı yerle dışında tek vuruş yetti.Pasta ile ilgili yorumlarım şu şekilde;
Parlaklık orta seviyede, kesim kabiliyeti orta düzeyde yani sert vernikli bir araçta beni çok uğraştırırdı, tercih etmezdim.Çok toz bırakmıyor ama hiç yokda değil.Elinizi sürünce hafif bir beyazlık geliyor elinize.
CG Pad Condiationer işi kolaylaştırıyor.

DSC_0051.jpg

Sonrasında Torq orbital ile yine Soft99 un 9800 ü ile polisaj ıbitireyim dedim fakat işini beğenmedim.Yüzeyden silmesi çok zor oldu,Beyaz bir sis bırakıyordu ardında, Bende bu durumu çözmek için hibrit bir karışım yaptım ve Meg. 205 ile karışım yaparak kullandım.Çok da güzel netice verdi. 2 ye 1 oranında karıştırdım.2 olan meg. 205 di.Pad olarak CG microfiber pad ini kullandım.
DSC_0052.jpg

Karışım sonuçları.
DSC_0054.jpg
DSC_0055.jpg

Hemen ardından bu renk ile bana göre güzel netice veren Cg EZ Cream Glaze uyguladım.Torq ve Lake Country Mavi pad kombinasyonu ile.

DSC_0056.jpg

Üzerine çok merak ettiğim S100 ile bitiyorum kaporta ile işimi.Uygulaması silmesi ve parlaklığı ile oldukça keyifli bir wax.Hele fiyatı göz önüne alınınca harika bir wax...

Bu arada resimleyemediğim farrları parlatma olayı var arada, Zımpara ve pasta ile parlatma sağladık.Pasta olaarakona Puris +1 kullandım.Soft99 un gücü yetmedi ona. Koruma olarak S100 u uyguladım.

Camlara AD Glass Cleaner uyguladım.Bitsede kurtulasam dediğim bir ürün çıktı.AD nin büütün ürünlerinden son derece memnun olmama rağmen bir tek bu ürününü sevmedim.
DSC_0059.jpg

Plastik aksam oldukça kötü durumdaydı.Neredeyse bembeyaz olmuş desem yeridir.Koch un Magiplast ı üstesinden gelmeyi bildi.Helal olsun dedim.fakat şişenin yarısını yedi bu plastikler, ağlayacaktım...
DSC_0060.jpg
DSC_0061.jpg

Lastiklere sarp, davlumbza CG Bare bones, Jantlar için turtle wax wax kullandım.Resimleri çekmemşim.

Gelelim iç kısıma;

İç dıştan kötü.Apc olarak Vp apc ile AF verso'yu karıştırdım.Versonun kokusu güzel o yüzden:) Koltuklar ve tavan için VP carpet Cleaner kullandım.
Apc nin yetmediği yerlere ''ki bu durum %80 oranında'' 3d orange degreaser kullandım.Bunların hepsini magic sponge ile kullandım gerisini siz düşünün.Koruma olarak Meg, ultimate Protectant kullandım.İç kısımdaki boyalı parçalara Adams QD kullandım.
DSC_0062.jpg
DSC_0063.jpg
Fazla resim bile çekemedim, aklım gitmiş demekki. Fakat neticeler çok güzel oldu.
Finaller;

DSC_0064.jpg
DSC_0065.jpg
DSC_0066.jpg
DSC_0067.jpg
DSC_0068.jpg
DSC_0070.jpg
DSC_0071.jpg

Anca bu kadar çekebilmişim.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Hocam eline sağlık. Güzel iş. Hakkını vermişsin. Cg glaZe merak ettiğim bir ürün.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hocam eline sağlık. Güzel iş. Hakkını vermişsin. Cg glaZe merak ettiğim bir ürün.
Teşekkürler Usta, bu renkler de çok kullandım, koyu renklerde başarılı değil. Yani bir poorboys değil. Ez bitti gibi.1 araba daha çıkarmaz heralde. Şimdi gloosworks glaze yi merak ediyorum. Sıra onda.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Eline koluna sağlık abi , Kango harbiden yenilenmiş kendine gelmiş..

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Abi eline sağlık bu en nefret ettiğim genelde eşek niyetine kullanılan aracı böyle emek verip ak pak etmişsin helal olsun usta adamsın vesselam

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık onur güzel degişim olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi eline sağlık bu en nefret ettiğim genelde eşek niyetine kullanılan aracı böyle emek verip ak pak etmişsin helal olsun usta adamsın vesselam
Teşekkürler kardeşim, bu gün sahibiyle görüştüm, evin önüne çektim kıyamıyorum binmeye diyor. Ben bunu bir kere arabama galoş giydirip bindirdim. Bana demediğini bırakmamıştı. Şimdi diyorki bende çocuklara galoş mu alsam diyor :):)
Ellerine saglık onur güzel degişim olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler Süleyman.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Teşekkürler kardeşim, bu gün sahibiyle görüştüm, evin önüne çektim kıyamıyorum binmeye diyor. Ben bunu bir kere arabama galoş giydirip bindirdim. Bana demediğini bırakmamıştı. Şimdi diyorki bende çocuklara galoş mu alsam diyor :):)

Abi ben evdekilere tela paspalara fazla basmayın ayak iziniz çıkmasın kapı eşiklerine basmayın sakın diyince bana kızıyorlar Allah muhafaza galoş giyin desem keserler beni bu mesajını gösterecem aileme akıllı olun yoksa galoşla alırım diye tehdit edeyim bari :):)