Köpük Pompası Hakkında

architect_baki

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese iyi forumlar dilerim.

elimde veta’nın 5 litrelik ilaçlama pompası var bundan şuan görselini ve videosunu attığım gibi köpük alıyorum.

Bazı videolarda perde nozulu (110 08 sanırım tam bilen varsa bilgilendirirse iyi olur) takıp güzel köpük alanlar gördüm.

Bu işlem kolay oluyor mu? Neye ihtiyacım var daha da iyi verim alır mıyım? Cevaplarsanız sevinirim. Forumda ve Hızlı soru cevapta da bulamadım konu açmak herkes için faydalı olabilir diye düşündüm.

Nasıl yapılacağı ve uğraştırır mı bir fikrim yok. Yarın da pompamı satın almak isteyen birisi var hiç uğraşmadan satıp marolex almak istiyordum ama stoklarda bitmiş. gelen ürünler zamlı olursa elimdekinden de olurum. Yönlendirirseniz çok faydalı olur benim için :)

Videosu bu şekilde

Bu da ürünün ve nozulun fotoğrafları

architect_baki

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Şahsen spreyleme yöntemiyle yapılan ön yıkama şampuanları benzinlik için daha iyi diye düşünüyorum. Biraz da pompa pahallı olduğu için. Tabiki karar sizin hocam
teşekkür ederim yorumunuz için. Aslında bu da benim işimi ön yıkama da görüyor ama hep daha iyisi diyor insan :D kafamda deli sorular :D

overlockcu

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
hocam hiç uğraşmayın direk satın. Kwazar veya morolex tarzı bir köpük pompası alın. Ben kwazar 2l modelini alıp, nozulun içine çok az bir keçe süngeri takviye yaptım... Ve sonuç enfes bir köpüklü fışkırtma... Morolex in videolarındakinin aynı performansı alıyorum şuan... hatta neredeyse ilk basta kwzaramı satıp morolexe geçe düşüncesi vardı. ama çok basitmiş istediğim köpüğü elde etmek. Tavsiyem kullandınınızı direk satın

Ozdemirli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
hocam hiç uğraşmayın direk satın. Kwazar veya morolex tarzı bir köpük pompası alın. Ben kwazar 2l modelini alıp, nozulun içine çok az bir keçe süngeri takviye yaptım... Ve sonuç enfes bir köpüklü fışkırtma... Morolex in videolarındakinin aynı performansı alıyorum şuan... hatta neredeyse ilk basta kwzaramı satıp morolexe geçe düşüncesi vardı. ama çok basitmiş istediğim köpüğü elde etmek. Tavsiyem kullandınınızı direk satın
Hangi keçeden nasıl takviye yaptınız? Bir video veya resim paylaşma şansınız olur mu? Bende de akbel'in köpük yapan sprey şişesi var, biraz iyileştirmek istiyorum. O nedenle soruyorum.

overlockcu

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hangi keçeden nasıl takviye yaptınız? Bir video veya resim paylaşma şansınız olur mu? Bende de akbel'in köpük yapan sprey şişesi var, biraz iyileştirmek istiyorum. O nedenle soruyorum.
bildiğin masa sandalye ayaklarının altına taktıgımız keçelerden hocam. onu elimle ortadan ikiye ayırıp iyice tüylendirdikten sonra, nozulun içini açıp üstünden soktum. her işlem sonrası deneme yaptım, istediğim seviyeye gelene kadar toplamda 2 defa koymuşum. Şimdi mükemmel oldu.. video linkini aşağıya koyuyorum aynı videodaki gibi yapın olacak.

sezerdevrim

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Öncelikle bu konuyu açtıginiz için tesekur ederim. Aynı dertten muzdaribim. Bende sizin pompanin aynısı var ve istediğim seviye köpük alamadım. Ben bulaşık süngerinin yeşil tarafını kullanıyorum. Liposan 5 lt benim pompa. Süre fena değil ama köpük maalesef istediğim seviye değil. Ayrıca ucunda nozzle var.

architect_baki

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Marolex şubat başında gelecekmiş. Ve muhtemelen zamlı da gelir. Öğrendi oldugumdan bunu uygun yolla çözebilirsem çözmek istiyorum. Nozul pahalı birşey değil sanırım ama uydurması önemli işte.

Öncelikle bu konuyu açtıginiz için tesekur ederim. Aynı dertten muzdaribim. Bende sizin pompanin aynısı var ve istediğim seviye köpük alamadım. Ben bulaşık süngerinin yeşil tarafını kullanıyorum. Liposan 5 lt benim pompa. Süre fena değil ama köpük maalesef istediğim seviye değil. Ayrıca ucunda nozzle var.
Ben köpüğünden memnunum aslında, ön yıkama da işimi fazlasıyla görüyor. Lakin nozul olsa cok daha iyi olur, ürün sarfiyatı daha da az olur. Videoyu youtube a yükelyip link atabilirsiniz

Atasev

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Memnun olmadığım için bende keçe sıkıştırmaya karar verdim, sonuç çok iyi oldu. Koyu kıvam köpük elde edildi.

En sıvı köpük veren beyaz nozüle, cımbız ile tiftik hale getirdiğim keçeyi iyice sıkıştırdım. Köpük oranını, keçe oranına göre ayarlayabilir siniz
-Bu güne kadar boşuna şampuan sarf etmişim, 50 ml. Şampuan fazlası ile yetiyor

Marolex e gerek kalmadı

Son düzenleme:

Ozdemirli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Memnun olmadığım için bende keçe sıkıştırmaya karar verdim, sonuç çok iyi oldu. Koyu kıvam köpük elde edildi.

En sıvı köpük veren beyaz nozüle, tiftik hale getirdiğim keçeyi iyice sıkıştırdım. Köpük oranını, keçe oranına göre ayarlayabilir siniz

Ben de deneyeyim ilk fırsatta. Çok pis gaza getiriyorsunuz :)

architect_baki

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul

En sıvı köpük veren beyaz nozüle, cımbız ile tiftik hale getirdiğim keçeyi iyice sıkıştırdım. Köpük oranını, keçe oranına göre ayarlayabilir siniz
-Bu güne kadar boşuna şampuan sarf etmişim, 50 ml. Şampuan fazlası ile yetiyor

Marolex e gerek kalmadı

elinize sağlık. Ben de bulaşık teli koymuştum fayda etti biraz ama yine de noktasal atıyor o da uzun sürüyor köpüklemek. Her yeri yapayım derken diğer yerler kuruyabiliyor. Çözümüm sanırım nozulda ama onu nasıl değiştireceğim bilmiyorum.

Ozdemirli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
elinize sağlık. Ben de bulaşık teli koymuştum fayda etti biraz ama yine de noktasal atıyor o da uzun sürüyor köpüklemek. Her yeri yapayım derken diğer yerler kuruyabiliyor. Çözümüm sanırım nozulda ama onu nasıl değiştireceğim bilmiyorum.
Hocam ayrı satılanları var, ben de burada öğrendim.

NOZUL UCU-LECHLER MEME ST 06

Ozdemirli

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul

sezerdevrim

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ben şampuanı az koyunca böyle oluyordu. Şampuan oranını artırınca köpük kıvamı yoğunlaşmadı mı?
Hocam kullandığım şampuanin bir konsantre oranı var ona göre yapıyorum. Başka makineler bu oranla bildiğin köpük atıyor. Sünger yerine koltuk ayaklarına konan parçayı tiftik yapıp deneyeceğim bir de. Sonucu yazarım.

architect_baki

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul