Kwazar Orion Pro+ Foamer İlk İzlenim, Secho İle Ceviz Uyumu, Fusso Coat'ın Kış İle İmtihanı, Aslan'ın Yıkama Günü

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Herkese merhaba. Yağmur, kar , çamur derken araç 9 gündür çok kirlendi. Özellikle karların erimesi sonucu yollarda çamurlu sular epey kirletti arabayı.

Bu yıkama günümde diğerlerinden farklı olarak yakın zamanda satın aldığım Kwazar orion pro+ foamer ürününü kullandım.

Ayrıca 1/4 oranın sulandırdığım cevizi Secho 5 litre basınçlı pompa ile kullandım. Sizlerinde daha iyi görebilmesi için bu ürünler ile ilgili video çektim.

Kullandığım ekipmanlar:

Kwazar Orion Pro+ Foamer 6 Litre - İçerisinde 1:20 sulandırılmış Valet Pro Advanced Natural Snow Foam Şampuan

Secho 5 Litre basınçlı pompa - İçerisinde 1/4 sulandırılmış ceviz

Chemical Guys Kovalar ve Dirt Trap

Çift kova ile yıkama yapmak için Valet Pro Concentrated

Jantlarda kullanmak için Chemical Guys Maxi Suds II

Kapı içlerini korumaya almak için Soft99 Fukupika Strong Type 6 ay

Wheel Woolies ve Chemical Guys fırçalar

Uber Blue Kurulama Havlusu ve Chemical Guys Waffle Havlu

Meguiars Yün yıkama eldiveni

Çeşitli mikrofiber bezler

Karnımın acıkacağını düşünerek bir adet muz bir adet elma ve içme suyu :D

Gelelim aracımın kirli haline

Onur abi kadar olmasa da lastikler, jantlar ve davlumbazlar benimde çok hassas olduğum yerler :D

Parlak olmasalar da temiz olmaları benim için çok önemli.

IMG_1376.JPG

IMG_1378.JPG

IMG_1381.JPG

IMG_1379.JPG

IMG_1380.JPG

IMG_1382.JPG

IMG_1387.JPG

IMG_1388.JPG

IMG_1390.JPG

IMG_1386.JPG

Kapı İçleri

IMG_1384.JPG

IMG_1385.JPG
Ekipmanlarımız şu şekilde

IMG_1395.JPG

IMG_1393.JPG

IMG_1401.JPG

IMG_1402.JPG

Yıkamaya ceviz pre wash ile başlıyoruz

IMG_1397.JPG

IMG_1398.JPG

IMG_1399.JPG

Ceviz sonrası basınçlı su tuttum. Bir peçete testini hakettik ;)

Ön kapıda yaptığım peçete testi

IMG_1403.JPG

Ön jantta yaptığım peçete testi

IMG_1406.JPG

Ceviz sonrası aracın durumu

IMG_1407.JPG

IMG_1408.JPG

Kwazar Orion Pro+ Foamer ile ilk tecrübem

Foamerın ardından basınçlı su ile yıkama çift kova tekrar basınçlı su ile yıkama ve sonuç :D Hafta içi mesai çıkışı aracı yıkayınca biraz yorucu oldu ama değdi diye düşünüyorum :hava:

IMG_1416.JPG

IMG_1419.JPG

IMG_1420.JPG

IMG_1421.JPG

IMG_1424.JPG

Şöyle ışıklı fotoğrafta paylaşalım ki sahte paylaşım yapmadığımız belli olsun değil mi :saskin:

IMG_1433.JPG

IMG_1434.JPG

IMG_1437.JPG

IMG_1438.JPG
IMG_1443.JPG

IMG_1446.JPG

Son olarak da yaklaşık 2,5 ay önce uyguladığım fusso coat'ın son durumu. Yalnız bu süre içerisinde araç uzun süre kirli kaldığı oldu. Kar, yağmur pisliği gördü. Yollara serpilen tuzlar can sıkıcıydı...

Bir maşallahı esirgemeyen ve konuyu sonuna kadar okuyan herkese teşekkür eder saygı ile selamlarım :cay:

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
@_CaN_ eline sağlık beyazın tek güzel yanı yıkayınca tertemiz gelin gibi ortaya çıkması MaşAllah süper olmuş secho 5 lt aklıma girdi şimdi off masraf çıktı yine sarfiyat az olur böyle dimi yorumlarını alabilirmiyim :)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Herkese merhaba. Yağmur, kar , çamur derken araç 9 gündür çok kirlendi. Özellikle karların erimesi sonucu yollarda çamurlu sular epey kirletti arabayı.

Bu yıkama günümde diğerlerinden farklı olarak yakın zamanda satın aldığım Kwazar orion pro+ foamer ürününü kullandım.

Ayrıca 1/4 oranın sulandırdığım cevizi Secho 5 litre basınçlı pompa ile kullandım. Sizlerinde daha iyi görebilmesi için bu ürünler ile ilgili video çektim.

Kullandığım ekipmanlar:

Kwazar Orion Pro+ Foamer 6 Litre - İçerisinde 1:20 sulandırılmış Valet Pro Advanced Natural Snow Foam Şampuan

Secho 5 Litre basınçlı pompa - İçerisinde 1/4 sulandırılmış ceviz

Chemical Guys Kovalar ve Dirt Trap

Çift kova ile yıkama yapmak için Valet Pro Concentrated

Jantlarda kullanmak için Chemical Guys Maxi Suds II

Kapı içlerini korumaya almak için Soft99 Fukupika Strong Type 6 ay

Wheel Woolies ve Chemical Guys fırçalar

Uber Blue Kurulama Havlusu ve Chemical Guys Waffle Havlu

Meguiars Yün yıkama eldiveni

Çeşitli mikrofiber bezler

Karnımın acıkacağını düşünerek bir adet muz bir adet elma ve içme suyu :D

Gelelim aracımın kirli haline

Onur abi kadar olmasa da lastikler, jantlar ve davlumbazlar benimde çok hassas olduğum yerler :D

Parlak olmasalar da temiz olmaları benim için çok önemli.

Ekli dosyayı görüntüle 5164

Ekli dosyayı görüntüle 5165

Ekli dosyayı görüntüle 5166

Ekli dosyayı görüntüle 5167

Ekli dosyayı görüntüle 5168

Ekli dosyayı görüntüle 5169

Ekli dosyayı görüntüle 5170

Ekli dosyayı görüntüle 5171

Ekli dosyayı görüntüle 5172

Ekli dosyayı görüntüle 5173

Kapı İçleri

Ekli dosyayı görüntüle 5185

Ekli dosyayı görüntüle 5186
Ekipmanlarımız şu şekilde

Ekli dosyayı görüntüle 5174

Ekli dosyayı görüntüle 5175

Ekli dosyayı görüntüle 5176

Ekli dosyayı görüntüle 5177

Yıkamaya ceviz pre wash ile başlıyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 5178

Ekli dosyayı görüntüle 5179

Ekli dosyayı görüntüle 5180

Ceviz sonrası basınçlı su tuttum. Bir peçete testini hakettik ;)

Ön kapıda yaptığım peçete testi

Ekli dosyayı görüntüle 5181

Ön jantta yaptığım peçete testi

Ekli dosyayı görüntüle 5182

Ceviz sonrası aracın durumu

Ekli dosyayı görüntüle 5183

Ekli dosyayı görüntüle 5184

Kwazar Orion Pro+ Foamer ile ilk tecrübem

Foamerın ardından basınçlı su ile yıkama çift kova tekrar basınçlı su ile yıkama ve sonuç :D Hafta içi mesai çıkışı aracı yıkayınca biraz yorucu oldu ama değdi diye düşünüyorum :hava:

Ekli dosyayı görüntüle 5188

Ekli dosyayı görüntüle 5189

Ekli dosyayı görüntüle 5190

Ekli dosyayı görüntüle 5191

Ekli dosyayı görüntüle 5192

Şöyle ışıklı fotoğrafta paylaşalım ki sahte paylaşım yapmadığımız belli olsun değil mi :saskin:

Ekli dosyayı görüntüle 5193

Ekli dosyayı görüntüle 5194

Ekli dosyayı görüntüle 5195

Ekli dosyayı görüntüle 5196
Ekli dosyayı görüntüle 5197

Ekli dosyayı görüntüle 5198

Son olarak da yaklaşık 2,5 ay önce uyguladığım fusso coat'ın son durumu. Yalnız bu süre içerisinde araç uzun süre kirli kaldığı oldu. Kar, yağmur pisliği gördü. Yollara serpilen tuzlar can sıkıcıydı...

Bir maşallahı esirgemeyen ve konuyu sonuna kadar okuyan herkese teşekkür eder saygı ile selamlarım :cay:
Vay şahane olmuş ellerine sağlık, bizde secho modifiye ediyok diye seviniyoruz adamların köpüğüne bak hey babam hey :saskin:

Ellerine sağlık kardeşim

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Can yeni ürünlerin hayırlı olsun, ama böyle olmuyorki tam benim beyazdan parlağı yok diyorum Aslan çıkıyor ortaya hiç olmadı hiç :komik:
Maşallah ürünler kendini bir kez daha ispatlamış , Fusso'nun durumu baya iyi gözüküyor hakkını verıyor isminin.. Ellerine sağlık maşallah.

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Şöyle konuları görüyorum, sonra diyorum ki birşeyler eksik hayatımda. Ne havalar müsade ediyor ne iş durumum ne de sağlık durumum :/ kıskanmıyorum desem yalan olur.

Eline sağlık hocam güzel uygulama olmuş. Ceviz muazzam iş yapıyor

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
elinize saglık. ak haline kavuşmuş araç . pompalarınızda hayırlı olsun. güle güle kullanın.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Can ellerine sağlık çok güzel bir temizlik olmuş. Böyle konular okuması gerçekten keyifli. Secho neden büyük olanını tercih ettin ve o kadar güzel ceviz kirleri indirmişken hazır peçete testi de gayet başarılıyken neden köpük atma gereği duydun ve neden kwazar onion pro? Pompalar için de link verirsen ilgilenen arkadaşalara makbule geçer onlar adına soruyorum ben. Kendi adıma sorum jant fırçaların neler? :)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Elinize sağlık cevizden sonra bişey kalmamış kir namına :D . Kwazar ve secho yorumlarınızı bekliyorum :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Maşallah Can abi:mutlu: , yorgunluğunu almışsın aslanın. Yine iyi bu havalarda çok yıkamadan rahat durabiliyorsun, benim gönlüm el vermiyor tuzlu çamurlu gezdirmeye :utandim:

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Güzel temizlik olmuş foamerıda beğendim güzel çalışıyor iş çıkışı yorucu oluyor ama kesinlikle değmiş

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Ellerine sağlık kardeşim
Maaşallah pompaların hep büyüğünü seçmişsin
Bence iyi de yapmışsın
Artmadan yetmezmiş derler
2 lt seçoyla aman bitmesin hadi son çamurluk kaldı diye triplere giriyorum,stres oluyorum
Ben de keşke birini 5 lt alsaydım diyorum
Bu arada aslana bir maaşallah demeden geçmiyim
Tekrar ellerine sağlık

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinizi saglik gercekten muazzam. Tum detaylar sahane kapi icleri hatta menteselerinin oralar bile super olmus. Fusso isini guzel yapiyor bu bir gercek keske silmesi bir tik daha basit olabilseymis. Pompalar da super bence de buyuk tercih etmeniz iyi olmus cunku ben de 2 lt kullaniyordum ve cok kirliyken bazi yerlere yetisti mi yetisecekmi diye tedirgin oluyor insan nasilsa bunda tamamini doldurma zorunlulugu yok isterseniz 3lt isterseniz 4 doldurursunuz. Sonucta muthis imrendim bende gercekten.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık Can, çok güzel bir deneme ve test olmuş. Pırıl pırıl çıkarmışsın ortaya arabayı. Ürünler iyi çalışmış, keşke secho 5 lt lik alsaydım dedim.

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Maşallah güzel araç. Yalnız işim var arabaya dokunamıyorum ya hepiniz yıkayın araçları nispet yapar gibi :) .
Teşekkür ederim. Sana hak veriyorum. Aracı yıkayamadığım zamanlarda burada yıkanan araçları görünce içim gidiyordu :D İşlerini bitirir bitirmez senden de bir yıkama klasiği bekliyorum :D

Vay şahane olmuş ellerine sağlık, bizde secho modifiye ediyok diye seviniyoruz adamların köpüğüne bak hey babam hey :saskin:

Ellerine sağlık kardeşim
Teşekkür ederim güzel yorumun için :D Yıkamacı köpüğü, yıkama peronları derken en sonunda aldım Kwazar'ı. İlk kullanım için memnunum. Bakalım uzun vadede neler yapacak.

Can yeni ürünlerin hayırlı olsun, ama böyle olmuyorki tam benim beyazdan parlağı yok diyorum Aslan çıkıyor ortaya hiç olmadı hiç :komik:
Maşallah ürünler kendini bir kez daha ispatlamış , Fusso'nun durumu baya iyi gözüküyor hakkını verıyor isminin.. Ellerine sağlık maşallah.
Adminim güzel yorumun için teşekkür ederim :D Toyota'nın hakkını yeme. Yakından gördüğüm için biliyorum. Şahane ;)

Şöyle konuları görüyorum, sonra diyorum ki birşeyler eksik hayatımda. Ne havalar müsade ediyor ne iş durumum ne de sağlık durumum :/ kıskanmıyorum desem yalan olur.

Eline sağlık hocam güzel uygulama olmuş. Ceviz muazzam iş yapıyor
Teşekkür ederim. Bir an önce iyileşip sahaları dönmeni dört gözle bekliyorum. Şenlendir ortalığı :D

Tekrardan geçmiş olsun.

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
elinize saglık. ak haline kavuşmuş araç . pompalarınızda hayırlı olsun. güle güle kullanın.
Teşekkür ederim abi. Daha iyileri sizlerin olsun. :D

Maşallah Can abi:mutlu: , yorgunluğunu almışsın aslanın. Yine iyi bu havalarda çok yıkamadan rahat durabiliyorsun, benim gönlüm el vermiyor tuzlu çamurlu gezdirmeye :utandim:
Sağolasın Can :D Aslında rahat duramıyorum. Uykularım kaçıyor, konsantrem bozuluyor ama vakit yaratamadım bir türlü. Kayseriden eşimin ailesi geldi, yağmur yağdı, yorgunluk oldu derken ancak elim gitti yıkamaya :D

eline sağlık, güzel uygulama olmuş :)
Teşekkür ederim :)

Güzel temizlik olmuş foamerıda beğendim güzel çalışıyor iş çıkışı yorucu oluyor ama kesinlikle değmiş
Teşekkür ederim. Dediğin gibi iş çıkışı biraz beden olarak yoruldum ama psikolojik olarak dinlendim :D

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@_CaN_ eline sağlık beyazın tek güzel yanı yıkayınca tertemiz gelin gibi ortaya çıkması MaşAllah süper olmuş secho 5 lt aklıma girdi şimdi off masraf çıktı yine sarfiyat az olur böyle dimi yorumlarını alabilirmiyim :)
Elinize sağlık cevizden sonra bişey kalmamış kir namına :D . Kwazar ve secho yorumlarınızı bekliyorum :)
Ellerine sağlık kardeşim
Maaşallah pompaların hep büyüğünü seçmişsin
Bence iyi de yapmışsın
Artmadan yetmezmiş derler
2 lt seçoyla aman bitmesin hadi son çamurluk kaldı diye triplere giriyorum,stres oluyorum
Ben de keşke birini 5 lt alsaydım diyorum
Bu arada aslana bir maaşallah demeden geçmiyim
Tekrar ellerine sağlık
Elinizi saglik gercekten muazzam. Tum detaylar sahane kapi icleri hatta menteselerinin oralar bile super olmus. Fusso isini guzel yapiyor bu bir gercek keske silmesi bir tik daha basit olabilseymis. Pompalar da super bence de buyuk tercih etmeniz iyi olmus cunku ben de 2 lt kullaniyordum ve cok kirliyken bazi yerlere yetisti mi yetisecekmi diye tedirgin oluyor insan nasilsa bunda tamamini doldurma zorunlulugu yok isterseniz 3lt isterseniz 4 doldurursunuz. Sonucta muthis imrendim bende gercekten.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Herkese teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Secho ve Kwazar foamer ile ilgili olarak genel bir yorum yapmak istiyorum.

Sechodan bahsetmek gerekirse, fıs fıs şişelere göre sarfiyatınız bir miktar artacaktır. Başlığı tam istediğim gibi pulverize şeklinde atmıyor. Video da görmeniz için bir ara boşa çalıştırdım ama tam belli olmuyor sanırım. İzlediğim ve araştırdığım kadarı ile pulverize olarak en iyi atan pompa yine kwazar 6 litrelik basınçlı pompa.
5 Litre almamın sebebi de tam olarak sizlerin belirtiği nedenlerden ötürü. Evde hazırlayıp dışarı çıkarıyoruz. Bitti mi bitecek mi korkusu olmasın diye fazla fazla hazırlıyorum. Artanı da evde bir pet şişeye geri doldurup sonraki yıkama için bekletiyorum. Ancak genelde bitiyor zaten :D
Tüm belirttiğim eksi yönlere nazaran püskürtme ucunun uzun saplı olması ve neredeyse 2 pompalama ile aracın her yerini ıslatabiliyor olmam sebebiyle şiddetle tavsiye ederim. Özellikle sapı uzun olduğu için çamurluk ve aracın alt kısımları gibi ulaşması zor alanları rahatlıkla ön yıkama yapabiliyorsunuz.

Kwazar için ilk izlenimim olumlu yönde. Şimdi parasının karşılığı mı diye düşünürsek belki tereddüt yaratabilir. Ama bu tamamen kişisel bir tercih. Ben köpüklü yıkamayı seviyorum mesela. Bu nedenle modifiye pompalar ile uğraşmak yerine böyle bir ürün tercih ettim.
Hissiyat olarak kaliteli ve sağlam. Ancak ne yalan söyleyeyim ben daha marjinal bir algı yaratmasını bekliyordum.
Bütün bu yorumlardan sonra bana kalırsa olumsuz iki yönü var.

Birincisi, aracı tamamen köpüklemek için (davlumbazlar dahil) 4-5 kere pompalamak zorunda kalıyorsunuz. Çünkü basınç azalınca videoda gördüğünüz o güzel perde şeklinde püskürtülen köpük kalmıyor. Daha dar bir alana püskürtüyor. Bunu da bizler istemeyiz tabii ki. Üstelik istediğiniz verimi almak için sağlam basınç yaratmanız gerekiyor. Bunun için de biraz kol kuvveti gerekiyor.

ikincisi ise, bendeki kwazar pompanın takıldığı yerden hafif hava kaçırıyor. Bendeki diyorum çünkü araştırdığım kadarı ile böyle bir sorun göremedim. Bu kaçağı fark etmeniz için dikkatli dinlemeniz lazım. Ne kadar sıksam da bu durumu düzeltemedim. O bölümde bir conta var. O contanın da yedeğini göndermişler. Değiştirip tekrar deneyeceğim. Ama çalışmamı engelleyecek bir şey değil bu.

Yazdıklarımız dışında merak ettiğiniz bir şey varsa gerek yazılı gerek videolu olarak anlatmaya çalışırım tekrardan.

Son düzenleme:

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Can ellerine sağlık çok güzel bir temizlik olmuş. Böyle konular okuması gerçekten keyifli. Secho neden büyük olanını tercih ettin ve o kadar güzel ceviz kirleri indirmişken hazır peçete testi de gayet başarılıyken neden köpük atma gereği duydun ve neden kwazar onion pro? Pompalar için de link verirsen ilgilenen arkadaşalara makbule geçer onlar adına soruyorum ben. Kendi adıma sorum jant fırçaların neler? :)
Nuri abi teşekkür ederim. Sechoyu büyük tercih etmemin sebebi yukarıda da bahsettiğim gibi cevizi fazla fazla sulandırıp sonradan aracı yıkarken işimin yarım kalmasını istemediğim için. Çünkü ben, ceviz olur başka bir ön yıkama ürünü olur aracın her yerine sıkıyorum. Kapı içleri, davlumbazlar, aracın tüm alt kısmı gibi. Ayrıca 5 litrelik modelinin püskürtme sapı uzun ve bu benim işime çok yarıyor.

Dediğin gibi peçete testi başarılı iken köpük kullanmak biraz fantezi oldu. Hem denemek hem de sizlerle paylaşmak istediğim için kullandım. Sonraki yıkamalarda kullanır mıyım? Evet. Çünkü köpüğü seviyorum ben :D Belki yazları aracın az kirlendiği dönemlerde ceviz kullanmadığım için daha efektif olur kwazar foamer ile köpük yapmak.

Neden kwazar orion pro? Çünkü bu şekilde hazır köpük yapan basınçlı pompa zaten bir kaç firmada var. Bunlardan biride kwazar. Ulaşılabilir olması ve glorianın modelleri Türkiye de bulunmaması nedeniyle tercih ettim.

Jant fırçaları olarak şuanda elimde wheel woolies in a kit var. Onu her yıkamada kullanıyorum. Yine wheel woolies in uzun davlumbaz fırçası var. O da olmazsa olmazlarımın arasında. Onların dışında chemical guys ın yeşil kısa fırçasını kullanıyorum. Bir de son olarak yakın zamanda chemical guys ın tire brushını aldım. Son yıkamada lastik yanaklarına onu kullandım. İyi iş yaptı.

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Eline sağlık Can, çok güzel bir deneme ve test olmuş. Pırıl pırıl çıkarmışsın ortaya arabayı. Ürünler iyi çalışmış, keşke secho 5 lt lik alsaydım dedim.
Onur abim, büyük üstadım :D Değerli yorumun için teşekkür ediyorum. Secho 5 litre çok kullanışlı bizim gibi davlumbaz ve jant temizliği sevenler için. Tavsiye ederim. :hava: