LE Black Hole, Klin Duo, Sparks havlular ile AF, Soft 99 ve muhtelif Wax bezleri yapısal inceleme

GirayGirgin

Usta Detaycı
Üye
İl
Çanakkale
Valla helal olsun Sabrına sağlık.Keza Fotoğrafçılığın bu tarz makro kısımları beni hep sıkmıştır.Bu tarz incelemeler için ekipman lazım olursa özelden ulaşabilirsin.Hipnotize bir etki yarattı havlu görselleri :)

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
Konu çok güzel ve bilgilendirici gidiyor, süpersin devam
Eyvallah abi, yenileri ile devamı gelecek inşallah :)

Valla helal olsun Sabrına sağlık.Keza Fotoğrafçılığın bu tarz makro kısımları beni hep sıkmıştır.Bu tarz incelemeler için ekipman lazım olursa özelden ulaşabilirsin.Hipnotize bir etki yarattı havlu görselleri :)
Teşekkür ederim Giray hocam. Ekipmanım daha derine inmedikçe şimdilik yeterli gibi :) Bazen sıkcı olsa da şu karantina günlerinde terapiye döndürmeye çalışıyorum :taraa:

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Tek bir spark ile 4 tane jant ic dis ve yine 4 tane lastik ic dis kuruladim gecen gun. Bana misin demedi, islandikca daha iyi çalışıyor.

Bu arada daha once yazmis miydim konuya bilemiyorum ama tekrar tesekkur ederim sana boyle bir guzel konu icin @cabay hocam. Ellerin dert gormesin.

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
Ellerine sağlık, mikrotex kesinlikle tüy bırakmıyor, sayenizde yapısını da yakından görmüş oldum. :alkis:
Yapısı çok hoşuma gitti, tüy bırakacak bir malzeme değil gibi görünüyor. Çok ince lifler var üstünde. LE Cam bezi daha tüylü am oda acaip bir işçilikle üretilmiş. Bana göre 1 LE cam bezi 2 Mikrotex.
Tek bir spark ile 4 tane jant ic dis ve yine 4 tane lastik ic dis kuruladim gecen gun. Bana misin demedi, islandikca daha iyi çalışıyor.

Bu arada daha once yazmis miydim konuya bilemiyorum ama tekrar tesekkur ederim sana boyle bir guzel konu icin @cabay hocam. Ellerin dert gormesin.
Teşekkür ederim Ömer hocam. Sparks havluyu tek, wax bezleri ve cam bezlerini 3er adet aldım, ona yanıyorum. Ortalık wax bezi doldu :) Kurulama havlusu daha faydalı olurdu sanki :) Bu gün nasipse wax bezlerini çekeceğim. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
superclean wax bezi ile bunun karşılaştırmasını çok merak ediyorum acaba fiyat farkına değer mi
Superclean elimde yok denemedim fakat wax bezinden beklentileri karşılayan bir ürün. iki taraflı olarak wax silme bezi şeklinde kullanılabilir. Superclean ile bu ürün arasında yapısal anlamda pek bir fark olduğunu da düşünmüyorum.

Hızlı cila işlerinde bu bez yerine Soft99 daha uygun kalıyor. Bu yünlü bezler cilayı istediğim gibi emip yaymada pek iyi değil. poşetle cilayı yaymak gibi oluyor biraz :) Soft99 bir yüzeyi daha yünlü ve ipliksiz olduğundan cila yaymada bu yüzey, silmede diğer yünlü yüzeyi kullanıyorum.

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
Arkadaşlar bir ekleme yapmak isterim.

Bu gün Sparks kurulama havlusunu deneme şansım oldu. Beklentilerimin maalesef altında kaldı. Kurulamada emicilik zayıf kalıyor ve arkada iz bırakıyor. Ayrıca kenarlarındaki kumaş da su tutuyor.

Boyut ile ilgili fikir vermesi açısından aşağıdaki görseli paylaşıyorum.

Camlardaki izler belli olmuyor ama tüm kurulanan yüzeyde bu şekilde iz kalıyor.

Bu bezi kurulama için kullanmak niyetinde olan arkadaşlar birde arkasından hızlı cila atmasını öneririm. Yoksa su izleri maalesef kalıcı olabilir.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Arkadaşlar bir ekleme yapmak isterim.

Bu gün Sparks kurulama havlusunu deneme şansım oldu. Beklentilerimin maalesef altında kaldı. Kurulamada emicilik zayıf kalıyor ve arkada iz bırakıyor. Ayrıca kenarlarındaki kumaş da su tutuyor.

Boyut ile ilgili fikir vermesi açısından aşağıdaki görseli paylaşıyorum.

Camlardaki izler belli olmuyor ama tüm kurulanan yüzeyde bu şekilde iz kalıyor.

Bu bezi kurulama için kullanmak niyetinde olan arkadaşlar birde arkasından hızlı cila atmasını öneririm. Yoksa su izleri maalesef kalıcı olabilir.
Sanırım suya doyan bez artık silemez olmuş gibi bir durum söz konusu. Yoksa ilk seferlerinde böyle bir problem yok. Büyük havlu olsa tam yeter

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Sanırım suya doyan bez artık silemez olmuş gibi bir durum söz konusu. Yoksa ilk seferlerinde böyle bir problem yok. Büyük havlu olsa tam yeter
ilk silmemde bez kupkuru iken bende de malesef böyle iz bıraktı sildiğim ilk panelde. aklıma ağırlık farkı geldi. mesela le koyup çektiğimizde bezin de ağırlığı ile yüzeye daha sert temas edip çekiyoruz gibi. ama spark ufak ve hafif olunca bu sebeple bezin daha ilk kez suya değdiği panelde de tıpkı @cabay 'ın da fotosundaki gibi iz bırakıyor.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
ilk silmemde bez kupkuru iken bende de malesef böyle iz bıraktı sildiğim ilk panelde. aklıma ağırlık farkı geldi. mesela le koyup çektiğimizde bezin de ağırlığı ile yüzeye daha sert temas edip çekiyoruz gibi. ama spark ufak ve hafif olunca bu sebeple bezin daha ilk kez suya değdiği panelde de tıpkı @cabay 'ın da fotosundaki gibi iz bırakıyor.
Garip ben ilk yıkamasını yaptıktan sonra tek seferde corolla kuruladım bunların hiç biri yaşanmadı. Hani kendi arabam poloda daha az yüzey var onu kıstas almadım

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
Garip ben ilk yıkamasını yaptıktan sonra tek seferde corolla kuruladım bunların hiç biri yaşanmadı. Hani kendi arabam poloda daha az yüzey var onu kıstas almadım
İlk yıkama olayı yapılmadı havluda. Direk kullandım. Bundan öncekileri de aynı şekilde kullanmıştım :) Sadece bu havluda böyle bir durum tespit ettim, ilk önce camda denedim ve ilk denediğim panelde iz kalsa da daha azdı. Fakat Waxlı araç, zaten üzerinde doğru düzgün su yok ve çok kısa zamanda bu hale geliyorsa sorun var demektir. Kenar siyah yerler zaten nereye dokunsa iz bırakıyor.

özetle; Kenar siyah kısımlar olmamış ve havlu emicilik konusunda çok başarılı değil. Fiyatına göre iş görür mü, görür. Ama ben bununla araç kurulasam arkasından hızlı cila atar bütün izlerden kurtulurum.

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
superclean wax bezi ile bunun karşılaştırmasını çok merak ediyorum acaba fiyat farkına değer mi
Superclean hediye olarak gelen wax bezi ile bunu karşılaştırmaktan bahsediyorsan hocam bu bez çok iyi, superclean hediye gelen daha basit kalıyor bunun yanında. Yapısal olarak aynı ama iplik boyutları daha kısa. Uygulamada meseja wax silerken daha erkenden silmedeki etkisini kaybedecektir.