Leon FR polisaj+Zymol glasur uygulaması.

Galapagos

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese merhabalar geçen sene yapmış olduğum ilk polisaj uygulamam.Bu süreçte bana desteğini esirgemeyen ve ögreten sevgili @dragstar Süleyman abiye çok teşekkür ediyorum.Başlasın parlatmalar :)
Pasta olarak menzerna 400 kullandım Hare giderici olarak Scholl S30.
Polish pad:Heavy lake country turuncu ped
Hare giderici:Befarın beyaz pedi.
Çizik durumuna göre Rotary black decker makine ve Orbital olarak TORQ FX10 kullandım.Makineden çok memnun kaldım bu arada (Torqdan)
Gelelim çiziklere.Yıkama tecrübem pek olmadığı için zaman zaman süngerle yıkandı zaman zaman su tutup silindiği için çok sayıda kılcal çizik oluştu.Ama hiçbir zaman yıkamacıda yıkatmadım hep kendim yıkadım.
https://www.youtube.com/watch?v=sQnQ_iYvH2U

Çizik durumu bu şekildeydi.Uygulamaya geçelim.Aracı prille karcherin kendi foam aparatıyla yıkadım(MJJC 20gündür aşağı yukarı yolda)

Aracı kurulayıp demir tozu temizliğine geçtim.Gyeon Iron kullandım(İğrenç bir kokusu var maskeyle uygulamanızı tavsiye ederim)

Meguiars wash mittle yüzeye yaydırdım.

Araç kırmızı olduğuı için demir tozlarını göremedim ama eldivende kendini belirtti.

Burada çok az belli oluyor.Çamurluğa dikkatli bakarsanız

Jantlarda dahil ürün sarfiyatımız(Forumda soranlar vardı ne kadar gider diye)

Gyeon Irondan sonra arabaya tazyikli su tutup temizledim.Şampuanlı su yaptım yıkama eldiveniyle yüzeyi ıslattıktan sonra Kil uygulamasına başladım.Valet pro mavi bayağı sert bi yapıya sahip.3 e böldüm ürünü.Yılda 1 polisaj yapsam 2 sene daha kilim var demektir :)

Çıkan kirler:

Daha sonra aracı maskeledim.Ön panjura ve ızgarayada yapacaktım da üşendim :)

Bagajda polisaja zorluk çıkartacağı için Leon yazısını söktüm.Misinayla çok rahat çıktı fakat bant izleri duruyordu.Fön makinesiyle ısıtıp tırnakla çok bastırmadan çıkarttım onları da.

Şimdi biraz öncesi-sonrası yapalım(Acemiliğime verin resimler pek iyi değil ve çok yorulduğum için polisaj sırasında pek resim çekemedim)

https://www.youtube.com/watch?v=m4qz2HQ6xlc

Bu resimde araçta zymol glasur var.

Artık temizliğe geçelim:
Polisaj tozlu arabanın bantlarını çıkarttım Karcherın kendi foamı(Tekrar belirteyim MJJC yolda) çok sulu köpük attığı için köpük yüzeyde pek tutunamıyor.Şampuan olarak valet pro ANSF kullandım.

Daha sonra Valet pro ph dengeli(MOR) şampuan ile aracı çift kova yöntemiyle yıkadım
Eldiven:Chemical guys bear claw

Aracı kuruladım

Gyeon prep ile yüzeyi temizledikten sonra zymol glasure geçtim.

Zymol glasur nasıl uygulanır diye soranlar oluyordu bende kısa bi video çekeyim dedim.Doğru uyguladığımı düşünüyorum hatam olduysa affola :)

Ve final:

Sonuç olarak Zymol glasur çok ıslak görüntü bıraktı.Parlaklığı çok iyi.Aracımın boyasını ilk defa böyle temiz görüyorum.Fabrikadan ilk çıktığında bile böyle değildir :) Üstüne bez falan koyduğumda aşağı düşüp tozlandı ama bi kaç sefer öyle sıkıntılar yaşıyoruz :) İzlediğiniz için teşekkürler.
Bu da Zymol Glasurun el ile uygulanışı:
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3Zc8fE6Oq8c[/video]

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Çok güzel bir uygulama olmuş, pırıl pırıl yapmışsın bana kırmızıyı sevdiren adam.Torq u da güzel makina, seviyorum bende kullanmayı.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Çok güzel bir uygulama. Kırmızı renk ve aracın tasarımı yapılan işlemin kalitesini ortaya çıkarmış.
Elinize sağlık.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Maşallah yanıyor..

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Galapagos' Alıntı:
@onurçiko" @"Dragstar" @"_CaN_ Teşekkür ederim.Torq güzel olsa da aklım hep Rupeste :)

Flex xfe bu makinayıda bi incele derim güzel makina.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi: