Mercan turuncuya uygulamalar

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Elinize kolunuza sağlık, nanolex interior cleaner ile temizledikten sonra sonax cockpit reiniger ile korumaya aldığınızı belirtmişsiniz. Altına türkçe de yazılmış reiniger temizleyici demek tam içeriğini bilmiyorum okumadım. Sizin için yazıyorum iki defa aynı işlemi yapmışsınız gibi olmuş.

Benim kanaatim hem nanolex interior cleaner hemde sonax cockpit reiniger güvenli temizlik, kalite, bıraktıkları son görüntü itibariyle birbirine yakın ürünler.

Almancaya daha hakim olan @Tonyukuk07 atalay arkadaşım daha iyi bilgi verebilir yanlışım var ise.

İkisini peş peşe kullanmak ekonomik olarak sizi olumsuz etkileyecektir. Birini kullandığında diğerini kullanmanıza gerek yok kanaatindeyim.

medxr13

Amatör Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Elinize kolunuza sağlık, nanolex interior cleaner ile temizledikten sonra sonax cockpit reiniger ile korumaya aldığınızı belirtmişsiniz. Altına türkçe de yazılmış reiniger temizleyici demek tam içeriğini bilmiyorum okumadım. Sizin için yazıyorum iki defa aynı işlemi yapmışsınız gibi olmuş.

Benim kanaatim hem nanolex interior cleaner hemde sonax cockpit reiniger güvenli temizlik, kalite, bıraktıkları son görüntü itibariyle birbirine yakın ürünler.

Almancaya daha hakim olan @Tonyukuk07 atalay arkadaşım daha iyi bilgi verebilir yanlışım var ise.

İkisini peş peşe kullanmak ekonomik olarak sizi olumsuz etkileyecektir. Birini kullandığında diğerini kullanmanıza gerek yok kanaatindeyim.
Teşekkür ederim. Sonax ürününde; hem temizleyici hem koruma özelliği mevcut. Tabi koruma derken ne kadar efektiftir orasını bilmiyorum. Birden fazla işi aynı anda yapan ürünler genelde hiç bir işi tam anlamıyla yapamazlar farkındayım. Nanolex de bildiğim kadarıyla koruma özelliği yok. Finişleri dediğiniz gibi bir birlerine çok yakın. Neticede temizleme işi iki defa yapılmış oluyor dediğiniz gibi gereksiz gibi görünüyor ama biraz fantazi olsun biraz da az bişe koruma fonksiyonu olsun diye kullandım.

es026

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Maşallah en sevdiğim renk. Acayip şekilde çoğalmaya başladı bu Clio 5’ler hatta üst komşum bile aldı ☺️ uygulamalar çok güzel, kullanılan ürünler çok başarılı ellerinize sağlık. Görsel bir şölen olmuş fotoğraflar ile birlikte. Çocuklar ile yolculuk için bi hasta detaycı arkadaşım yolculuklarda çocuklarının ayakkabılarını çıkartıp bagaja koyuyordu o aklıma geldi

medxr13

Amatör Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Maşallah en sevdiğim renk. Acayip şekilde çoğalmaya başladı bu Clio 5’ler hatta üst komşum bile aldı ☺️ uygulamalar çok güzel, kullanılan ürünler çok başarılı ellerinize sağlık. Görsel bir şölen olmuş fotoğraflar ile birlikte. Çocuklar ile yolculuk için bi hasta detaycı arkadaşım yolculuklarda çocuklarının ayakkabılarını çıkartıp bagaja koyuyordu o aklıma geldi
Teşekkür ederim. Haklısınız bu konuda daha fazla da bişey yapılamaz herhalde. Canları sağolsun temizleriz, işimiz ne :D

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
@medxr13, bey elinize saglık çok güzel bir detay günü ve uygulamalar bütünü olmuş. renk çok iyi . birde detaylayınca dahada göstermiş kendini.

güzel günlerde kirletin.

gözlerim beni yanıltmıyorsa görsel ilizyonu oladabilir tw ceramic resimlere göre kaput sag uç kısmında leke yapmış renkten pek belli olmuyor lakin diger yerlerde olmama sebebi muhtemel araç zati ceramic kaplamalı. ya hiç tutunamamış yada alt ürünle çok iyi bag kurmuş ki bence bag olasılıgı daha yüksek.

kontrol edin iz gerçek anlamda mevcutsa nemli bir mic.bezle silin geçecektir.

iyi detaylar.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@medxr13 elinize sağlık. Forumda golf sayısı bi hayli fazlaydı ama clio'lar golfleri yakalayacak gibi duruyor :) aracınız ve rengi gerçekten çok ilgi çekici duruyor maşallah :) konuyu zevkle okudum bol bol ürün uygulamışsınız :) motor içi koruma anlamında koch nmpc denemiştim daha önce ama zamanla toz toplama sorunu yaşadım malesef, bilginiz olsun. hazır araç yeni ve motor da temizken koch motorplast edinmenizi tavsiye ederim :) davlumbazlar konusunda pss'nin dayanım ve tozu çekmesi durumunu paylaşmanızı sizden de rica ediyorum :) yeni yıkama ve paylaşımları bekliyorum :) araç rengi gibi konu da heyecanlı ilerliyor :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, güzel konu olmuş, ben seveeim çok fazla ürünle yapışan uygulamaları.
Uygulamada koltuk kurucu uygulamasında hata var sadece, onun dışında gayet başarılı olmuş.
Dr beasley's kumaş korucusunu daha uygulamak bir türlü nasip olmadı, aklıma getirdiniz bende kısa zamanda uygulayayım.

Dr HCD

Usta Detaycı
Üye
Elinize sağlık bol ürünlü güzel bir uygulama olmuş:) Bence araca foam yapmadan önce su tutmayın, foamdan sonra durulayın. Ben öyle daha etkili buluyorum üstadlar da aydınlatırsa seviniriz:utan:

CemPektaş

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Elinize sağlık, fantastik bir uygulama. Bol ürün denemesi ve fotoğrafa, aracın bakmaya doyulmayan rengi de eklenince, kendi adıma okuması/izlemesi çok keyifli bir konu olmuş.
Yeni Clio'lar tasarım ve renk seçimleri olarak çok hoşuma gidiyor. Sizin aracın da maşallahı var, nazar değmesin. Güzel günlerde kazasız, belasız kullanın.:)