Nano Grey A3 Uygulamalar

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Merhabalar öncelikle sizin gibi tecrübeliler arasında yeni başlamış birisi olarak elimden geldikçe öğrendiklerimi uygulamaya çalıştım yanlışlarımı gören ve önerilerisi olanları varsa lütfen yazsınlar sonuçta öğrenmek için forumda vakit geçiriyoruz

Aracım çok fazla kirli değildi sadece toz vardı resimlerini çekmiştim ama fazla belli bile degildi eklemedim

Gelelim uygulamalara

Öncelikle araç alındıgından itibaren jantlara demirtozu uygulanmamıştı VP dragon ile saf jantlara sıktım ve bekledim ilk defa uyguluyordum demirtozunu ve tepkime o kızarmalar nasıl hoşuma gitti size anlatmam:DNeyse demirtozu kurumadan hortum ucuna takılan aparakla ne kadar tazik elde ettiysek onla su tutarak temassız yıkamayı gerçekleştirdim jant temizleyiciyi janta sıkarak temaslı yıkamaya giriştim.Vaktim dar oldugu için davlumbazlara hiç girmedim.

2lt İlaç pompasını revize edebilidim kadar ettim fakat nozul olmadığı için hedefe ulaşadım snow foam olarak da VP FOAMULA1 kullandım 50ccye gerisi su olacka şekilde köpük yapabildiğim kadar köpük yaptım ve detayları VP 19 numara fırça ile temizledim

Hortumla aracı durulayarak kova yıkamasına geçtim çift kova yıkadım digeri resimde yok :) kova şampuanı olara VP Contrated kullandım 10lt 20 CC yetti üstünde de o şekilde yazıyordu ztn kokusu ve kayganlığı beni cevbetti
Eldiven de Purestar Wash Mit kullandım yumuşacık yapısı var kesinlikle sevdim

Aracı tekrar duruladıktan sonra kaportada da demir tozu temizliğine giriştim ama hiçbir şey çıkamdı diyebilirim sadece arka tampon ve ön çamurlukta vardı artık ben mi yanlış bişey yaptım bilmiyorum saf olarak sıktım ortalama jantlara ve kaporta 200ml harcamışımdır sarfiyatı çok mu bilemedim fısfıs başlık bildigimiz camsil fısfıs baslıklardandı. Kil uygulamadım VP turuncu vardı hava kararıyodu waxı yetiştirmem lazımdı

Neyse çok uzatmadan gelelim meşhur Purestar Duplex twisted bez ile kurulamaya aracı kurularken görenler şoke oluyorlar resmen herkes 40x40 MF ile araç kuruladukları için dibi düşüyo arkadaşlarada birer posta sipariş geçtik zaten :basx:

Veee günü taçlandıran kiwamiyi uyguladım hava karardı kafamda fenerle uyguladım valla inat ettim çünkü ama sonuç başarılı gibi

Kivami uygulama sonrası hava çok kararmıştı çamurlukta sadece su testi denedim yorumlar sizde

direct giriş

Bunlarda uygulamadan 2 gün sonraki kare araç üstü tozluydu yağmur yağmıştı bende hortumla su tuttum baloncuk görmek için sonuçlar bu şekilde sizce nasıl olmuş video da çektim onuda eklemeye çalışacağım

Sıkılmadan okuyan ve kendimi geliştirmede yardımcı olup fikirkerini beyan edip yorum yazan herkese teşekkür ederim. Saygılar

Uygulamaların devamı gelecek inşallah

Kiwami su iticilik ve boncuk testi videosunu burayada bırakıyım aşağıda göremeyen arkadaslar olursa fikir sahibi olması açısından

Son düzenleme:

umut111

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Antalya
hava karardı kafamda fenerle uyguladım valla inat ettim çünkü ama sonuç başarılı gibi
elinize sağlık, az önce kafamda bisiklet ışığıyla bahçemi sulamıştım ben de. insanın sevdiği şeyi yapmasını engellemek için karanlıktan daha güç şeyler gerekiyor galiba artık :)

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ellerinize sağlık, yüzeye koruma ürünü uygulamadan ön hazırlık (Kil + Demirtozu + İpa veya m700 ile silmek) yapmak önemli. Eğer yapmazsanız ürün yeterince verniğe tutunamayacaktır ve gerekli performansı dayanımı sağlayamayacaktır. Su tutup test ettiğinizde ki boncukları daha da güzelleştirmek için ön hazırlık yapın derim o zaman daha iyi sonuç alınır. :) :) İnşallah ardından yıkayıp kurulamışsınızdır. :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık güle güle kirlet. zamanla yıkama be uygulamalar tekrar ettikçe daha tecrube kazanırsınız be sıralama oturur. Öncelikle eğer yeriniz müsaitse olmazsa olmaz yıkama makinası ve foam lance edinmelisiniz.

DENİZLİ

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
elinize sağlık, az önce kafamda bisiklet ışığıyla bahçemi sulamıştım ben de. insanın sevdiği şeyi yapmasını engellemek için karanlıktan daha güç şeyler gerekiyor galiba artık :)
Kesinlikle size katılıyorum arkadaşlar başıma gelip kafayımı yedim gecenin bi körü Allah Allah deyip dönüyolar bende AŞK diyorum anlayana :sırıtan1::sırıtan1:

Ellerinize sağlık, yüzeye koruma ürünü uygulamadan ön hazırlık (Kil + Demirtozu + İpa veya m700 ile silmek) yapmak önemli. Eğer yapmazsanız ürün yeterince verniğe tutunamayacaktır ve gerekli performansı dayanımı sağlayamayacaktır. Su tutup test ettiğinizde ki boncukları daha da güzelleştirmek için ön hazırlık yapın derim o zaman daha iyi sonuç alınır. :):) İnşallah ardından yıkayıp kurulamışsınızdır. :)
Kil uygulaması yapacaktım fakat hava kararacak diye erkenden kili yapmadan kiwamiyi uygulamaya geçtim birahakine geniş zamanda kil ve ipa ile deneyeceğim

Ellerine sağlık güle güle kirlet. zamanla yıkama be uygulamalar tekrar ettikçe daha tecrube kazanırsınız be sıralama oturur. Öncelikle eğer yeriniz müsaitse olmazsa olmaz yıkama makinası ve foam lance edinmelisiniz.

DENİZLİ
Maalesef yerim müsait degil işyeri ortamı akşam 5den sonra herkes elini ayagını çektikten sonra yıkamaya girişiyorum en müsait yer orası

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık, demir tozu temizleyiciyi normal başlıkla köpürtmeden atarsanız daha iyi sonuç alırsınız.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Renk gerçekten çok asi duruyor çok güzel :) hortum kullandığınız için hortum ucuna takılan tabanca şeklinde aparatlardan tavsiye ederim. Bime falan gelıyor 15 20 lira fiyatları. Hem durulaması kolay oluyor hem de tazyikli gibi akıp bazı kirlerde yardımcı oluyor. Nozul de gelince köpük verimi artacaktır :) araç üstü toz olup yağmur yağınca boncuklanma baya bi azalıyor. O tozlar yağmur damlaları sonrası resmen araca iyice yapışıyor ve yıkama yapmadan çıkmıyor, boncuklar düzelmiyor. yaz döneminde sıcaktan dolayı 2 aydır ben de geceleri yıkıyorum mecburen :) sokak lambası+projektör+kafa lambası üçlüsü ile yapıyorum. Neyseki gözden uzak olunca garip tepkiler almıyorum :D

Elinize sağlık, bu güzel renge güzel uygulamaların devamını da paylaşırsanız sevinirim :)

cabay

Uzman Detaycı
Üye
Ellerine sağlık. Havlu araç ile uygun renk olmuş :) Aksesuar bigi. Wax da ben zymöl'üm dermiş gibi parlamış :) Tebrik ederim.

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Ellerinize sağlık, demir tozu temizleyiciyi normal başlıkla köpürtmeden atarsanız daha iyi sonuç alırsınız.
Bir dahaki sefere dikkate alacağım önerilerinizi

Renk gerçekten çok asi duruyor çok güzel :) hortum kullandığınız için hortum ucuna takılan tabanca şeklinde aparatlardan tavsiye ederim. Bime falan gelıyor 15 20 lira fiyatları. Hem durulaması kolay oluyor hem de tazyikli gibi akıp bazı kirlerde yardımcı oluyor. Nozul de gelince köpük verimi artacaktır :) araç üstü toz olup yağmur yağınca boncuklanma baya bi azalıyor. O tozlar yağmur damlaları sonrası resmen araca iyice yapışıyor ve yıkama yapmadan çıkmıyor, boncuklar düzelmiyor. yaz döneminde sıcaktan dolayı 2 aydır ben de geceleri yıkıyorum mecburen :) sokak lambası+projektör+kafa lambası üçlüsü ile yapıyorum. Neyseki gözden uzak olunca garip tepkiler almıyorum :D

Elinize sağlık, bu güzel renge güzel uygulamaların devamını da paylaşırsanız sevinirim :)
Aynen o bimede satılan tazik başlıgından aldım işe yarıyor gene azda olsa tazigi var sadece toz oldugu için yetiyor ben tepkilere alıştım artık ya aldırış etmiyorum aksine milletde gaza geliyo yarın benimkine de bakalım ne yapılır diyolar :)

Renk beni benden alıyor zaten nadir renklerden kırmızı ve bunun arasında kalmıştım bu rengi görünce bunda karar kıldık. İnşallah uygulamaların devamı gelecek video çekmiştim onuda ekleyecegim şimdi

Ellerine sağlık. Havlu araç ile uygun renk olmuş :) Aksesuar bigi. Wax da ben zymöl'üm dermiş gibi parlamış :) Tebrik ederim.
Aynen zaten sitede ki reklamlarında da rs3 ve bu havlu var renk de aynı :) zymöl de denemek isterim merak ettiğim markalar arasında

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İlk uygulamalara göre gayet güzel olmuş elinize sağlık:) zamanla sıralama pratiklik artar, demir tozu genelde frenlerden çıktığı için ön ve arka çamurluklarda olur, sanayi bölgesinde olmayan düzenli temizlenen ve korumalı araçlarda daha az çıkar bu normaldir ama yine de başlığı değiştirin derim köpük şeklinde atmayan bir biçimde deneyin ben iki türlü de denedim çünkü daha önce

muhlis91

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Elinize sağlık uygulama bence iyi olmuş. Köpük de nozzle olmamasına rağmen iyi duruyor. Zaten iş yapması önemli

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
İlk uygulamalara göre gayet güzel olmuş elinize sağlık:) zamanla sıralama pratiklik artar, demir tozu genelde frenlerden çıktığı için ön ve arka çamurluklarda olur, sanayi bölgesinde olmayan düzenli temizlenen ve korumalı araçlarda daha az çıkar bu normaldir ama yine de başlığı değiştirin derim köpük şeklinde atmayan bir biçimde deneyin ben iki türlü de denedim çünkü daha önce
Elimden geldiğince düzenli temizlemeye çalışıyorum başlıgıda diger uyguladığmda değiştirir o şekilde yaparım ozman nasıl olacak bakalım
Elinize sağlık uygulama bence iyi olmuş. Köpük de nozzle olmamasına rağmen iyi duruyor. Zaten iş yapması önemli
Teşekkür ederim köpük çok yordu beni daha aracı yıkamadan tükendim ama tabiki de pes etmek yok sonuna kadar devam :) foamula1 in de etkisi büyük ama köpükte kıvamını ve kalıcılığını sevdim

değişik

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
.
Elinize sağlık eskiden tiguanım vardı buna benzer bie gri tuz grisi idi sanırım onu andıran bir renk yakışmış

Revo

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Nozulsuz sadece keçe vardır diye tahmin ediyorum yinede köpük yeterince var elinize sağlık güzel uygulama olmuş :)

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Elinize sağlık eskiden tiguanım vardı buna benzer bie gri tuz grisi idi sanırım onu andıran bir renk yakışmış
Çok teşekkür ederim nardo grinin metalik olanı buda gölgede farklı güneşte bambaşka bi renk oluyor hava karardıkça arabada kararıyor :)

Nozulsuz sadece keçe vardır diye tahmin ediyorum yinede köpük yeterince var elinize sağlık güzel uygulama olmuş :)
Aynen dogru bildiniz sadece keçe var nozülde forumdaki arkadaslar sipariş vermişlerdi dört gözle onları bekliyorum gelince sagolsun banada yollayacaklar tabi Çinli kardeşler yollarlarsa :):)

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Öyle boş dolanırken dedim ki şu motor aksanı temizleyeyim, kaputu kaldırdığımda çok birşey yoktu tam 1 ay öncesinde würt motor cilası uygulamıştım würt görevini yerine getirmiş toz tutma vs yoktu parlaklıkda biraz azalma vardı
apc ile kirli yüzeyleri VP Fırça ile dolandım MF bezle temizlendi. Ulaşılması zor yerlerede ulaşıp ordaki tozu pisligide temizledim

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Merhabalar arkadaşlar bugün de sıradan araç yıkaması oldu araç çok kirli degildi tozluydu rutin yıkamamızı yaptık kivami sonrası ilk yıkası resimde mevcut kullandığım ürünlerde standart çünkü sizler gibi elimde çok fazla deneyip sizlerle paylaşabileceğim bi ürün çeyizim yok kendi çapımda elimdeki imkanlarla birşeyler yapmaya çalışıyorum zamanla çeyizi genişleticez inşallah
Dış temizlikte
Snow foam VP foamula1
Kova şampuanı olarak VP Contrated
Eldiven purestar wash mitt
Bez purestar dublex Twist towel kullanıldı

Araç içinde de tozlar mevcuttu sonax temizleyici ile konsolu VP fırça ile temziledim MF bez ile sildim. Spritz aldım onuda gelince uygulayacağım. arka plastik kısımlarda ayak izlerine apc ile müdahale ettiğim kirler oldu ara detaylara girdim paspaslara da sadece VP foamula 1 sıkıp fırçaladım gene temiz oldular kirleri sökmüştü bu şekilde sonlandırdım temizligimi Teşekkürler.

Güzel finish fotolarını bi sonraki yıkamada sadece finish olarak koyacağım hep karanlığa kalıyorum sonrada araç tozlu oluyo sevmiyorum öyle resim çekmeyi :)

Sonraki uygulamada açılır cam tavan temizligi olmasını planlıyorum basit elimde olan ekipmanlarla yapacagım.cam tavana elim değmedi oranın tozunu alcaz bakalım

Jant fırçam yok şimdilik MF bez ile elimle temizliyorum hedef wooden kiti almak :) Yarışma sonucunu bekliyorum kazanamazsak alcam bitane :)