Nano Grey A3 Uygulamalar

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Elinize sağlık, günü kurtaracak parlaklığı yakalmissiniz.
Aynen arkadaşlardan aracı görenler de zaten diyorlar hadi bugünde parlattın diye günü kurtardık mutluyuz :)

Finaller on numara hem manzara hemde parlaklık. Jant ürününü köpük olarak uygulamanız ürünün yüzeyde daha fazla kalmasına destek olur mantıklı bir uygulama.

DENİZLİ
Begenmenize sevindim teşekkürler manzara eşliginde bi parlatma seansı oldu bana da
Mantık yürüttüm köpük yapsam daha çok kalır diye düşündüm ondan köpük başlık takmıştım işe de yarıyor

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Bu soguk günlerde güneşi bulunca günü degerlendirdim hemen aracı yıkamaya giriştim araç çok kirlenmişti kardan çamurdan

Kirlilerle başlayalım

Önce jantlardan başladım temizlige
b33 ve r1 ile jantın temizligini yaptım

Ön yıkama
2 litreye yakın suya 50 CC VP Foamula attım modifiye secho kullandım

Kenarı köşeyi VP kalın fırça ile temizledim

Gelelim temaslı yıkamaya
basınçlı makinam olmadığı için kiri çok fazla akıtamadıgımdan dolayı 2katı daha dikkatli yıkadım aracı 1 tur daha VP dönecektim ama vaktim olmadığından dolayı yapamadım
2kova 2 eldiven yaptım her seferinde eldiveni güzelce ovdum kiri gitsin diye elim dondu tabi
Eldiven olarak Purestar ve Çinli kullandım

Kurulamada Twisted Purestar ve kenarı köşeyi silmede Spark kullandım

Camları Amway cam temizleyici ve mikrotex bezle sildim

Camları sildikten sonra baktım ki kireç lekeleri var hemen deneye giriştim
Gyeon qd vs af finale yaptım

Camın resimlerini çekmiştim ama hiçbir şey anlaşılmıyor ondan eklemedim
Kendi yorumuma gelecek olursak 2side güzel temizlik yaptı ama net karar veremedim güneş beni çok yanılttı daha detaylı bir video çekimi yapabilirim sonraki zamanlarda sonuç şimdilik gyeon

2 ay önceki kiwami ölmeye yakın beni destekle diye yalvarıyordu
Yardımına Tac system shine wax yetişti
Parlaklığını ve araca dokundugunda kadife hissini çok güzel veren çok sevdigim bir ürün

Bunlarda Finallerimiz

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bizim burada senin aracın Aynı renk aynı modelinden bir doktorda var her sabah iş yerimin önünden geçiyor O aracı gördükçe her sabah senin araba aklıma geliyor. :)

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Bizim burada senin aracın Aynı renk aynı modelinden bir doktorda var her sabah iş yerimin önünden geçiyor O aracı gördükçe her sabah senin araba aklıma geliyor. :)
Teşekkürler abi hatırlanmak güzel birşey mutlu oldum renk gerçekten çok değişik nardo koyusu metalik bişey abi güzelde detay yapılıyor kırmızı alacaktım ozmn almamıştım hanım baskısı yüzünden bazen iyiki almamışım diyorum farklı olmayı seviyorum. Bizim burda bu renkten hiç yok küçük biryer zaten görenler direk ayırt ediyorlar

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğinize sağlık hocam,harika bir renk. Benzer renkte bir aracım olmuştu temiz hali başka oluyor :) maşallah

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
elinize sağlık hocam, maşallah renk yine kendini göstermiş :) secho pompada ön yıkama zor olmuyor mu? benim pompada 2 panel bile zor yapıp bitiyor nefesi :D
shinee wax konusunda toz çekme durumu ve dayanımı konusunda görüşlerinizi bekliyorum :)

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Ellerinize sağlık hocam, aracınızın rengine bayılıyorum, bende bir dahakine bu renkte bir araç almak isterim :) En son talihsiz bir olay yaşamıştınız, son durum ne oldu acaba, nasıl bir çözüm buldunuz, yaptırdınız mı aracı?

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Elinize sağlık hocam
Temizlikten sonra rengi değişmiş gibi olmuş :)
Aynn aracı yıkamak ve shine wax la rengi tonu daha farklı bir hale geliyor zaten günün her saati sanki farklı renk gibi degişiyor anlam veremiyoruö bazen renge :)
Elinize sağlık, jantlar davlumbazlar eksik kalmış ama soğuktan sanırım.
Araba polisaj istiyorum diyor.
Hava buzdu ondan jant ve davlumbaza pek önem gösteremedim makina olmayınca da kiri belli derece sökebiliyorm
Polisaj istemesinin nedeni de köpek saldırmıştı araca onun hatıraları onlar ön kaput çamurluklar ve tamponda sagolsun güzel hatıralar bıraktı yaptırmak için yazı bekliyorum artık durumlar değişiklik gösterdi @CNR Detailing çınar hocama göstercez
Emeğinize sağlık hocam,harika bir renk. Benzer renkte bir aracım olmuştu temiz hali başka oluyor :) maşallah
Kesinlikle temiz hali aracı başka bir boyuta taşıyor ama kirliyse de kimse dönüp bakmıyor bile
Eline sağlık. Finalde çok güzel parlamış. Ama güneşte polisaj isteği var arabanın.
Polisaj istegi köpek hatırası abi köpek saldırdı araca ön kaput çamurluklar tampon rezil durumda rötüşluk yerleri bile var yazın halledilecek inşallah
elinize sağlık hocam, maşallah renk yine kendini göstermiş :) secho pompada ön yıkama zor olmuyor mu? benim pompada 2 panel bile zor yapıp bitiyor nefesi :D
shinee wax konusunda toz çekme durumu ve dayanımı konusunda görüşlerinizi bekliyorum :)
Secho Zorluyor tabi marolex almayı düşünüyorum fiyatının birazdaha geri çekilmesini bekliyorm ilk fırsatta alcam birtane
Toz çekme olarak aşırı bir toz çekme durumu yok diger ürünlere kıyasla daha az topluyor araca pw atıyorum bazen 2 saat sonra panelenmiş gibi oluyor bunda öyle bi durum yok
Ellerinize sağlık hocam, aracınızın rengine bayılıyorum, bende bir dahakine bu renkte bir araç almak isterim :) En son talihsiz bir olay yaşamıştınız, son durum ne oldu acaba, nasıl bir çözüm buldunuz, yaptırdınız mı aracı?
Teşekkürler hocam eksik olmayın sizin aracınız da benim çok hoşuma gidiyor ama bu renkleri gerçekten tavsiye ederim çogu kimse tercih etmediği için tek oluyorsunuz temiz bakımda maksimum parlaklığı yakalıyorsunuz dönen tekrar bakıyor
Evet araca köpek saldırmıştı maalesef şuan ona ayıracak pek vaktim yok yazın çınar hocam bakacak diye ona bıraktım kimseye de elletmedim aracı öyle yaralı yaralı biniyorum her baktıgımda içim gidiyor
@BERAT elinize sağlık., bu güzel renk bir yıkama makinasını hak ediyor
Bencede hak ediyor ama maalesef yıkama yerim yok burası

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Merhaba arkadaşlar, havaların birazcık güzelleşmesini fırsat bilip 3,4 gün önce kısa bir hızlı yıkama gerçekleştirdim. Yıkamayı benzinlikte yaptım kota canavarı finalleri ise nöbette boş vaktimde çektim hafif tozlu olabilirler kapalı garajda olsa tozu eksik olmuyor

Klasik herzamanki yıkama resimlerine geçeyim

Jantların temizliğinde Flowey b33 ve Flowey r1 kullandım. Tchibo fırçası kullandım. Sıçratma yapıyor ama jantım 5 kollu oldugu için aman aman bir sıçratma yaşamıyorum ben jantın araları açık oldugundan kaynaklı, Tchiboda tek sıkıntım telinin götünün başının oynaması sürekli bükülüyor can sıkıyor oda,
Vakitim dar oldugundan ve benzinlik yıkaması yaptıgımdan kaynaklı davlumbazlara giremedim, davlumbaz fırçası eksikliğide çekiyorum onu da en kısa sürede temin etmem gerekecek

Ön yıkamada Valetpro Foamula1 kullandım. Secho Modifiye Pompa 110/06 nozul ile kullandım. Ozaman marolexi almamıştım marolexi deneyimleme fırsatını bulamadım henüz fırsat bulunca ikisini kapıştırırım bende

Ön yıkamadan sonra ağır kirlerden arınan aracıma temaslı yıkamaya geçtim

Ön yıkamada ValetPro Concentrated car wash bana eşlik etti. Purestar eldiven ve uyduruk kovalarla birlikte :)

Ön yıkamanın ardından purestar twisted 40*70 ile araç kurulandı

İzine gitmiştim izinda araçla ilgililenememiştim. bazı yerlerde kireç lekeleri dikkatimi çekti korumanında sonlarına geldigimden dolayı Gyeon QD ile aracı komple geçtim. Camdaki eski Kireç lekerinde pek iş yapmadı ama wax kalıntıları gibi beyaz beyaz şeyler vardı araçta koruma ölmüş artık onları rahatlıkla temizledi güzel bir doku yarattı aracın üstünde, ertesi günde yagmur yağmıştı boncuklarıda güzeldi araç üstünde onunda resmini ekleyeyim

Cam kenarlarındaki plastiklerde ön ızgarada arka difüzörde platik aksamlarda da Koch Chemie PSS uygulandı.

Lastiklerde de olmazsa olmazım yıllardır beni yanlız bırakmayan Sarp var :)

Şimdi kota canavarı finallere gelelim

bunlarda benzinlikten çıkarken çektiklerim digerleri 1 gün sonra

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Merhaba arkadaşlar, havaların birazcık güzelleşmesini fırsat bilip 3,4 gün önce kısa bir hızlı yıkama gerçekleştirdim. Yıkamayı benzinlikte yaptım kota canavarı finalleri ise nöbette boş vaktimde çektim hafif tozlu olabilirler kapalı garajda olsa tozu eksik olmuyor

Jantların temizliğinde Flowey b33 ve Flowey r1 kullandım. Tchibo fırçası kullandım. Sıçratma yapıyor ama jantım 5 kollu oldugu için aman aman bir sıçratma yaşamıyorum ben jantın araları açık oldugundan kaynaklı, Tchiboda tek sıkıntım telinin götünün başının oynaması sürekli bükülüyor can sıkıyor oda,
Vakitim dar oldugundan ve benzinlik yıkaması yaptıgımdan kaynaklı davlumbazlara giremedim, davlumbaz fırçası eksikliğide çekiyorum onu da en kısa sürede temin etmem gerekecek

Ön yıkamada Valetpro Foamula1 kullandım. Secho Modifiye Pompa 110/06 nozul ile kullandım. Ozaman marolexi almamıştım marolexi deneyimleme fırsatını bulamadım henüz fırsat bulunca ikisini kapıştırırım bende

Ön yıkamada ValetPro Concentrated car wash bana eşlik etti. Purestar eldiven ve uyduruk kovalarla birlikte :)

İzine gitmiştim izinda araçla ilgililenememiştim. bazı yerlerde kireç lekeleri dikkatimi çekti korumanında sonlarına geldigimden dolayı Gyeon QD ile aracı komple geçtim. Camdaki eski Kireç lekerinde pek iş yapmadı ama wax kalıntıları gibi beyaz beyaz şeyler vardı araçta koruma ölmüş artık onları rahatlıkla temizledi güzel bir doku yarattı aracın üstünde, ertesi günde yagmur yağmıştı boncuklarıda güzeldi araç üstünde onunda resmini ekleyeyim

Cam kenarlarındaki plastiklerde ön ızgarada arka difüzörde platik aksamlarda da Koch Chemie PSS uygulandı.

Eline saglik hocam Audi gercekten cok güzel bir araç :) Kazasiz Belasiz Binin İnsallah

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğinize sağlık benzinlik finalleri harika görünüyor :) maşallah renk,kombin çok güzel

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir

Ellerinize sağlık hocam, ancak egzoz uçlarının biraz ilgiye ihtiyacı var gibi :D

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Eline saglik hocam Audi gercekten cok güzel bir araç :) Kazasiz Belasiz Binin İnsallah
Cümlemize kazasız belasız binmek nasip olsun. Gerçekten kaliteli bir araç önceden de wv kullanıyordum o aradaki farkı hissettiriyor. Teşekkürler :)

Emeğinize sağlık benzinlik finalleri harika görünüyor :) maşallah renk,kombin çok güzel
Benzinlikten çıkarken güneşi tam yakaladım yansımalar daha güzel oldu. Benimde hoşuma gitti. Teşekkürler severek aldığım bir renk grisi farklı biraz güneşin gölgenin tonuna göre farklılık gösteriyor. Kırmızı ile arasında kalmıştım ama nasip buna kaydı :)

Ellerinize sağlık hocam, ancak egzoz uçlarının biraz ilgiye ihtiyacı var gibi :D
Teşekkürler:) .Egzozları değiştirmeyi düşünüyorum ondan çok ilgilenmedim difizör ve çift çıkış egzoz yaptıracağım en müsait zamanımda

ormancı

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerinize emeğinize sağlık. Bu renk kırmızıya göre daha çok yakışmış bu kasaya bana göre. Ayrıca size ve tüm sağlık çalışanlarına Allah güç kuvvet versin.

BERAT

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Zonguldak
Ellerinize emeğinize sağlık. Bu renk kırmızıya göre daha çok yakışmış bu kasaya bana göre. Ayrıca size ve tüm sağlık çalışanlarına Allah güç kuvvet versin.
Bencede kırmızıyla yanyana gelince inan bu renge gidiyor insan çogu kişiye de aynısı oldu.
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür gerçekten bu zamanda çok yoruluyoruz çok yogun çalışıyoruz sürekli covit taşıyoruzö Allah hepimize güç kuvvet versin yardımcı olsun
Emeklerine sağlık renge hayran olunur.
Teşekkürler Çınar hocam yanına geldigimde bayagı pisti parlaklığı rengin canlılıgını canlı da görmeni isterdim :)
Bu arada araç hala aynı sana gösterdiğim şekilde duruyor nazarı eritiyorum böyle gezip :):)