Renault Megane Polisaj Uygulaması | Master Detailing

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Merhabalar,
Boya kusurları düzeltme ve parlatma uygulaması için konuğum opak beyaz Renault Megane. Bakımları servisimizde yapıldı, hasarlı olan sol taraf boyandıktan sonra sıra polisajda.

Kirli hali

Detaylı yıkaması ile başlıyoruz
Jantlara tuga chemie alu-taufel demir tozu

kısa link oluşturma

Davlumbazlarda flowey r1 ile temaslı temizlik

Koch chemie green star

Detaylar

Flowey b33 ile ön yıkama

Tekrar b33 ile temaslı yıkamasını yaptıktan sonra kaputtaki lekeleri m700 ile temizledim
öncesi

Sonrası

Kapı aralarını da m700 ile geçtim.

Demir tozu temizliği

Kil uygulaması Valet pro mavi

Kapı araları dahil kil yapıldıktan sonra maskeleme kontroller

Tavandaki siyah parça inanılmaz sert bir malzeme. En kalın pasta sadece gıdıklıyor o kadar.. Ne kadar kötü yıkanmış buradan belli.

Oksidasyon

Mikron ölçümü kaput kenarları

Kaput pasta-cila adı altında şuursuzca bir işlem görmüş. Tabi ki kil yapılmadan uygulama yapıldığı için boyada delik delik görüntü var. Bilmiyorsanız yapmayın

Polisaj aşaması
50/50 kaput

ücretsiz yükle

Finaller

Takip eden, yorum yapan herkese teşekkürler. Keyifli forumlar :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Emeğine Sağlık Berkay o yan direklerin haline ne öyle bunu yapan yıkamacılar oto yıkama falan yapmıyorlar resmen kasaplık yapıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

okancevik23

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ELAZIĞ
Ellerinize emeğinize sağlık uygulama çok güzel olmuş özellikle piano black kısımlardaki işçiliğinizi çok beğendim.

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Emeğine Sağlık Berkay o yan direklerin haline ne öyle bunu yapan yıkamacılar oto yıkama falan yapmıyorlar resmen kasaplık yapıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aynen öyle malesef. Teşekkür ederim :)
Ellerinize emeğinize sağlık uygulama çok güzel olmuş özellikle piano black kısımlardaki işçiliğinizi çok beğendim.
Teşekkürler hocam, her noktasına özen göstermeye çalışıyorum elimden geldiğince

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık Berkay. Yalnız o piyano kısımlarına ne olmuş öyle ya. Hayret ettim doğrusu. Çok güzel iş çıkartmışsın gerçekten. :alkıssx:

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Kardesim Eline Saglik Megane Hayata Dönmüs Arac Hep Kostikli Köpükle yikanmis solmus her yeri özellikle piano blackler artik kabuk baglamis

mirafiori

Uzman Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık, araç hayata tekrar dönmüş resmen :) B sütunu ve tavan yeniden doğmuş gibi :) M700 akzonobelin ürünü olan değil mi? Ayrıca tavanda hangi kombinasyonu kullandınız ?

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerine sağlık Berkay. Yalnız o piyano kısımlarına ne olmuş öyle ya. Hayret ettim doğrusu. Çok güzel iş çıkartmışsın gerçekten. :alkıssx:
Başına gelebilecek her şey gelmiş piyano kısımların :) Teşekkür ederim abi.

Kardesim Eline Saglik Megane Hayata Dönmüs Arac Hep Kostikli Köpükle yikanmis solmus her yeri özellikle piano blackler artik kabuk baglamis
Aynen öyle sarı bir kabuk vardı arabada :)

Elinize sağlık, araç hayata tekrar dönmüş resmen :) B sütunu ve tavan yeniden doğmuş gibi :) M700 akzonobelin ürünü olan değil mi? Ayrıca tavanda hangi kombinasyonu kullandınız ?
Teşekkür ederim hocam beğenmenize sevindim :) Evet akzonobel ürünü

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğine sağlık Berkay,ölü deri alınmış üzerinden :)

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Eline sağlık hocam
Aracı zımpara ile yıkamışlar sanırım hem çizilmiş hem solmuş
Kaputun halide içler acısı
İnş değerini bilirler bundan sonra :)

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık kardeşim, araca binmişler vurmuşlar kırbacı vurmuşlar kırbacı resmen. Tam isyana gelecekmiş ki sen imdada yetişmişsin. Resmen başka bir araç olmuş makina. Küllerinden doğmuş.

orhann490

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İSTANBUL
Eline sağlık hocam. Uygulamaya diyecek yok harika gözüküyor. Bol kazançların olsun. İnsanı en çok üzen yanı daha 2-3-5 yaşındaki araçların boyalarını nasıl bu kadar sürede bu hale getirebiliyorlar anlam vermek üzücü. Umarım bundan sonrası için hakettiği değeri inşallah bulur.

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Eline sağlık hocam. Uygulamaya diyecek yok harika gözüküyor. Bol kazançların olsun. İnsanı en çok üzen yanı daha 2-3-5 yaşındaki araçların boyalarını nasıl bu kadar sürede bu hale getirebiliyorlar anlam vermek üzücü. Umarım bundan sonrası için hakettiği değeri inşallah bulur.
Çok teşekkürler hocam. Boya az bile olmuş, bu arabanın görüp görebileceği tek detailingi yaptık sanırım :D

Son düzenleme:

cabay

Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Piano black için bolca yorum yapılmış zaten :) Araç sahibine bunlar çok kötüydü, yenisi ile değiştirdim diyerek hesaba eklesen itiraz etmez :) Elinize sağlık. :alkıssx::alkıssx::alkıssx::nazar:

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Elinize sağlık, araç resmen hayata geri dönmüş,
İnsanların birkaç yüz bin lira verip aldıklarını araçlarını, sırf daha ucuz diye 40-50'lik yıkamacılara, yada tünel sistemlere sokmalarına,
sonrada 250-300Tl'ye pasta polisaj adı altında kıyım yapan kasaplara götürmelerini aklım almıyor.

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Elinize sağlık, araç resmen hayata geri dönmüş,
İnsanların birkaç yüz bin lira verip aldıklarını araçlarını, sırf daha ucuz diye 40-50'lik yıkamacılara, yada tünel sistemlere sokmalarına,
sonrada 250-300Tl'ye pasta polisaj adı altında kıyım yapan kasaplara götürmelerini aklım almıyor.
Malesef hocam. Piyasada doğru düzgün araba inan %1. Bize neyse ki çoğunlukla titiz insanlar geliyor.