Respect3578 Uygulama Paylaşımları

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık, güzel bir akşam temizliği olmuş. Diğer uygulamayı da bekliyorum özellikle carpro yorumunu :)

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Koray abi ellerine sağlık, davlumbaza kullandığın fırça zarar verebilir gibi geldi. Bir sıkıntı oluşturdu mu ?
Hyr sercanım davlumbaz sert bir plastik fırçada sert bir fırça ama hiçbir deforme veya çizik olmadı zaten final barebonesli fotolarda görüyorsun baya da yakın çektim.

Elinize sağlık gri renk bi süre sonra alıştırıyor kendine o sebepten tatmin etmemişte olabilir :) Car Pro olarak ne düşünüyorsunuz hangi ürünü
Elimde Carpronun CQ.UK 3.0 C.quartz 50 ML olan ceramiclerinden var. Zamanında stoklamıştım. Gri renk gerçekten alıştırıyor kendine o yüzden eskisi gibi gelmiyor bana.

@Respect3578, ellerine saglik davlunbaz aparatı iyimis gri lerin kaderi parlaklık nabcaz bunlari hep fazla parlak istiyoruz n:)

Ustad bende bugün demir tozu kil yeni fussoyu denedim eski ye nazaran parlklik iyimis
İdrisciğim senle aynı kaderi paylaşıyoruz kader ortağıyız resmen. Senin araçta zıpkın gibi duruyor maşallah eline koluna sağlık. Gri renk gözümüz alışmış ondan galiba ama seviyorum kendilerini tabi bide gündüz gözüyle bakıp çekerim resimleri atarım buraya.

Ellerinize sağlık, güzel bir akşam temizliği olmuş. Diğer uygulamayı da bekliyorum özellikle carpro yorumunu :)
Carpro ceramic kullandım daha önce. Güzel ürün silmesi çok çok çok zor bir ürün değil. Su iticiliği vs. güzel dayanımı açısından takip ettiğim bir araç yok şuanda ama kendi aracıma yaparsam tabikide takip edeceğim.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Merhabalar ürün içeriğinden kısace bahsettiğimize göre bgn yaptığım bu uygulamayı sizlerle paylaşayım hemen ani bir kararla havanında güzel olmasıyla beraber detay hevesim geldi ve zaten aracımlada bayadır ilgilenmiyordum. Uzun zamandır çok merak ettiğim iki ürünü denemek için hemen eşyaları aldım indim aşağıya diğer üründe Kiwami Wax tı.

Uygulamanın başında söyleyeyim Demirtozu ve Kill uygulamadım çünkü zaman dardı yetişmezdi ölede oldu 15:30 başladım 19:30 da bitti uygulama 20:00 de de yasaklar başladı. Ben sevdim iki ürünüde, iki üründe benim için güzel ürünler. Amigoda beklediğimden iyi.

Ama aracın artık küçük bir opersyona ihtiyacı var. F6 lık duruma gelmiş. Sonra arkasından Carpro seramik yapmayı düşünüyorum ilerleyen günlerde

4. katta aşağıya düzeneği sarkıttım.

Aracın kirli ve mat hali

Araca Davlumbaz, Lastik ve Jant temizliği ile başladım. Bu arada yeni aldığım fırçayı uzatma aparatıyla şarjlı matkapla kullandım çok rahatlattı davlumbaz temizliğinde kısa videosunuda bırakıyorum.
Jant, Davlumbaz ve Lastik temizliğinde B33+Secho Modifiye

https://photos.app.goo.gl/rL11D9yw4u3YbFtk6

Arkasında yıkama, kurulama, fırçalama, köpükleme vs. yardımcılarımız.
Ön yıkama Kwazar+Xiaomi Pompa+Ev13
Kova yıkama Purpe Velvet(mis) + iki eldiven
Kurulama Purestar Dublex

Küçük bir yardımcı her zaman olmalı :cool:

Temiz ve yıkanmış Lastik Jant ve Davlumbaz

Kurulandık paklandıktan sonra asıl olaya geçtik.
LE Orbital+KC Mor Ped+Prima Amigo

Aracımın sol kaput tarafından başladım ve parlaklık hoşuma gitti.
Arkasından yaptığım yerlerin görüntülerini aldım. Parlaklık tatmin edici.

Sol tarafla Sağ taraf arasında bariz fark var

Birazda mahalle sarı ışığı altında bakalım

Arkasından Kiwami uyguladım work stuf uygulama pedi ile ped biraz yumuşak ama güzel uygulanıyor.
Onrasında Lastiklere Endurence, Davlumbazlara Barabones(Akşam karanlığında idare edin)

Ve akşamdan son bir kare ışığımız yetersiz sabah yağmur çamur yağmassa çokta tozlanmassa güzel fotolar eklerim işallah.

Bu parlaklık beni tatmin etmedi gerçeği söylemek gerekirse belkide akşam olduğundandır yada gözüm arabamın rengine alıştığındandır. Bir sonraki uygulamam Demirtozu + Kill + KC.F6 +M3 + CarproCeramic yapmayı planlıyorım bakalım ne zamana nasip kısmet olur.
Okuyup tek tek resimlere bakıp beğendiğiniz için teşekkür ederim.
Ellerine sağlık. Güzel bir uygulama olmuş. Kaputtaki parlaklık farkı çok hoşuma gitti. :nazar:
Kil ile parlaklığı bir tık arttırabilirsin. Ancak grinin nankörlüğü hep üzerinde olacak :utan:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık Koray uygulama için büyük zahmete giriyorsun. güzel uygulama olmuş. davlumbaz uzatma aparat ve fırça setini havuz temizliği için almıştım davlumbazda mantıklı orada da kullanalım.

DENİZLİ

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Hocam ellerine sağlık. Davlumbazda kullandığını set olarak almıştın galiba. Sertliği nasıl ve nereden almıştın?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Maşallah:nazar: çook güzel işlere imza atıyorsun tebrik ederim. Bu aralar bende hep geç kalan yorumlar<3

Respect3578

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Aliağa/izmir
Ellerine sağlık. Güzel bir uygulama olmuş. Kaputtaki parlaklık farkı çok hoşuma gitti. :nazar:
Kil ile parlaklığı bir tık arttırabilirsin. Ancak grinin nankörlüğü hep üzerinde olacak :utan:
Çok sağolun artık killi de seramiğe çünkü zaman dardı dün.

Ellerine sağlık Koray uygulama için büyük zahmete giriyorsun. güzel uygulama olmuş. davlumbaz uzatma aparat ve fırça setini havuz temizliği için almıştım davlumbazda mantıklı orada da kullanalım.
DENİZLİ
Yani tavsiye ederim davlumbaz için gayet kullanışlı oldu.

Emeğinize sağlık, özellikle aracın davlumbazları gayet başarılı olmuş.
Çok sağolun serkan bey.

Hocam ellerine sağlık. Davlumbazda kullandığını set olarak almıştın galiba. Sertliği nasıl ve nereden almıştın?
Trendyol indiriminden almıştım 59.99 Tl de şimdi bakalım ne kadar olmuş.
https://www.trendyol.com/buffer/matkap-ucuna-takilan-temizleme-fircasi-6-parca-p-43305838
linki bu malasef 81.90 Tl olmuş başka yerlerden de 90 Tl ve üzeriydi hep

Maşallah:nazar: çook güzel işlere imza atıyorsun tebrik ederim. Bu aralar bende hep geç kalan yorumlar<3
Çok sağol hurşitçim özletme kendini.

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye
Devrem eline sağlık gayet güzel olmuş. Amigo üzeri korumanın dayanımını da takip eder misin. Normalde gittiği süre ile amigo üzeri gideceği süreyi.

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Boncuklar gayet güzel olmuş:)
kerametin çoğunu amigoya mı verirsiniz kiwamiye mi:D hep tam alacağım ama son anda döndüğüm bir wax oldu da almak için biraz daha övülmesini bekliyorum sanırım:sırıtan1:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Amigo ve Kiwami wax sonrası bugün yağan çiseleme şeklindeki oluşan boncuklar.
Sırasıyla resimler ön kaput, tavan ön sol, sağ arka çamurluk üzeri, sol arka tavan ve bagaj kapağı.

Güzel görünüyor kiwami tek başına bu kadar boncuk yapmıyordu. Amigo etkisi var gibi tabi bu durum kiwaminin kalıcılığına artı yönde etki etmeyecektir. Birkaç yıkama sonra boncuklar amigo nun tutunmaya etkisiyle normale göre daha azalacaktır diye düşünüyorum.

DENİZLİ

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, alarak oldukça pratik olmuş. Güzelparlamış vesselam. Jantin iç kısımları pek iyi olmamış gibi ama.