Sarp&Divortex Lastik Parlatıcı&CG Blue Guard&Meg Ultimate Karşılaştırma

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar uygulama yaptığım hafta sonu tekerleri de boş geçmedim. Aslında fotolar pek net olmadığı için paylaşım yapmayı düşünmüyordum fakat sizlerden gelen olumlu tepkilerden sonra ve @Paian hocamın değindiği Nisan çekilişi için şansım artsın diye bir konu daha açmak istedim. @Pro adminim bilgine :)
Lastikleri uygulama öncesi Autubrite Direct Non Acid whell cleaner+b33+benzinlik kostiği yardımı ile iyice temizledim ve aşağıda görüldüğü üzere uygulamayı yaptım.
Biraz zaman geçtikten sonra dayanıklılık resimlerini paylaşacağım ve havalarda İstanbul'da biraz açarsa, güzel resimler çekmek istiyorum.
Sarp bir yıldır bende gitgide daha akışkan bir hal almaya başladı ve parlaklık seviyesi de artışta. Divortex'in ürünü ise hediye gönderilmişti, firmanın müşterilerine yaklaşımını beğeniyorum, başarılı olmalarını da çok istiyorum, fakat henüz yeteri kadar iyi değiller. İlk görüntü olarak en parlak sarp, sonra cg ve meg geliyor, eşit diyebilirim ikisini parlaklığı için. Divortex ise son sırada, hatta bir şey sürüldü mü sürülmedi mi belli değil gibi. Cg blue guardı uygularken çok hafif bir köpürme de oldu, temizlik özelliği de var mı acep diye düşündüm bir ara :D

Buyurun resimler..

IMG-20190406-WA0025.jpg

1554710371633.png

IMG-20190406-WA0027.jpg

Ekli dosyalar

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Sarp bereketiyle, dayanımıyla, parlaklığıyla benim çok memnum kaldığım bir ürün. Uygulamasının zor olması ve biraz pis olması dezavantaj.

Bu arada bu sene uygulamalara çekilişle ödül verilecek mi bilmiyorum. Şimdi kimseyi ( bu meyanda kendimi de) zan altında bırakmayayım :D.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğine sağlık hocam , incelemeler keyifli olmuş blue guardı merak ediyordum lastikte ne durumda diye kullanıp memnun kalan arkadaşım vardı :) bu şekilde fikir yürütmek daha yerinde olacaktır. Teşekkürler incelemeler için :mutlu:

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Emeğine sağlık hocam , incelemeler keyifli olmuş blue guardı merak ediyordum lastikte ne durumda diye kullanıp memnun kalan arkadaşım vardı :) bu şekilde fikir yürütmek daha yerinde olacaktır. Teşekkürler incelemeler için :mutlu:
Tekrar resim alıp gelişimini gözlemleyeceğim, buradan paylaşırım. Ama sanki endurance hala en iyisi gibi :sarki:

ormancı

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@green_spell incelemeler için teşekkürler ellerinize sağlık.
Sarp ı jel yapısından çıkartarak daha sıvı forma getirme imkanımız olabilir mi sürüm kolaylığı kazanmak açısından? Veya ürün israfını azaltmak için nasıl bir sünger/ped kullanmalıyız biliyor musunuz acaba?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Sarp ı jel yapısından çıkartarak daha sıvı forma getirme imkanımız olabilir mi sürüm kolaylığı kazanmak açısından? Veya ürün israfını azaltmak için nasıl bir sünger/ped kullanmalıyız biliyor musunuz acaba?
Ben gaz yağı ile seyrelttim uygulama kolay ama zarar verir mi bilemem hoş güzden bu tarafa adam akıllı uygulamadım

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Teşekkür ederim hocam.
Açıkçası sıvı forma nasıl getiririz bilemiyorum. Ancak kıvamının jel olması uygulama kolaylığı açısından daha iyi bence. Ben aşağıdaki ürünü kullanıyorum. Kullanılacak süngerin sıvıyı çeken değil de, tutan özellikli olması daha iyi olur. Farklı alışveriş sitelerinde aplikatörle mevcut, tercih sizin...

EZ-Form Applicator Pads |

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
hocam uygulama ve resimler için teşekkürler elimde ultimate protectant var ancak lastiklere uygulamak hiç aklıma gelmemişti lastik prformansı nasıl sizce?

thelordof

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
Bu sarp lastiklere zarar veriyor mu vermiyor mu kafamı o karıştırıyor?

Bende de sarp var, 2 yıldır kullanıyorum. Bir sıkıntı görmedim gibi ama internette zarar veriyor felan yazılar gördüm, ne derece doğru bilmiyorum. Sizlerin yorumları nedir?

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Bende de sarp var, 2 yıldır kullanıyorum. Bir sıkıntı görmedim gibi ama internette zarar veriyor felan yazılar gördüm, ne derece doğru bilmiyorum. Sizlerin yorumları nedir?
Ben sadece sarp kullanmıyorum. Elimde olan ürünleri sırasıyla kullanıyorum. Şimdilik bir zararını görmedim, farklı ürünler kullandığım için de olabilir :dusun:

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
hocam uygulama ve resimler için teşekkürler elimde ultimate protectant var ancak lastiklere uygulamak hiç aklıma gelmemişti lastik prformansı nasıl sizce?
Hocam ben başarılı buluyorum. Çok da bereketli meret :)
İnterior&exterior kullanım için uygun diye yazıyor üzerinde ama bence dış trim ve lastiklerde kullanmak gerekli. Parlak bir finişi olduğu için özellikle yazın cama öyle bir yansıma yapıyor ki sürüşü etkiliyor. Bir kere torpidoda denedim, daha da denemem :D

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam ben başarılı buluyorum. Çok da bereketli meret :)
İnterior&exterior kullanım için uygun diye yazıyor üzerinde ama bence dış trim ve lastiklerde kullanmak gerekli. Parlak bir finişi olduğu için özellikle yazın cama öyle bir yansıma yapıyor ki sürüşü etkiliyor. Bir kere torpidoda denedim, daha da denemem :D
Yok bende genelde dış trimlere uyguluyorum torpidoya sürmüyorum bası eskimiş plastiklerde fena sonuclar vermedi bazılarında başarılı olamadı
Lastikler için ilk fırsatta deneyeceğim teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Ben daha zararını göreni görmedim, duymadım.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Çok güzel test olmuş abi ellerine sağlık dayanım konusunu merak ediyorum. benim şimdiye dek denediklerimde Sarpı geçen tek ürün Gyeon Tire olarak gözlemledim :)