Seat Ibiza FR

smertt1

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Merhabalar herkese,

yaklaşık 1 senedir bindiğim Ibiza aracım. bayan sahibinden aldım boyası öyle aman aman bakılmış değildi tabi fırça izleri, reçine lekeri vardı ara ara yazın ben bir detaylı yıkama ve demir tozu temizliği yapmıştım. Aklımda bir pasta-cila yaptırmak vardı. Ben bu konuda Meguiar's tercih ettim. FİYAT-PERFOMANS olarak beni tatmin etti. geri gelir mi gelmez mi çizikler bekleyip göreceğiz :) ama ilk aşamada beklentimi Yüzde 80 karşıladı. Ufak bir çeyizim var. yıkamaya özen göstereceğim. buyrun fotolar,

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Gayet güzel görünüyor aracınız, bu işlere dahada aşina olduktan sonra sonuçların tatmin oranıda değişecektir. Kazasız,belasız güzel günlerde olsun :)

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Güzel görünüyor, kazasız belasız sürüşler. Bu arada farlara mercek uygulaması yaptırmayı düşünün derim , arkadaki güzel görüntü ön tarafta hiç yok, şirket aracı gibi duruyor :)

smertt1

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Gayet güzel görünüyor aracınız, bu işlere dahada aşina olduktan sonra sonuçların tatmin oranıda değişecektir. Kazasız,belasız güzel günlerde olsun :)
Oranın değişikliğinden hiç süphem yok :D fakat ben acıkcası butik yerlerin "seramik" hariç yapılan uygulamalarda karlılık oranının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Birçok yerden sadece "pasta-wax" iç koruma hariç fiyat istememe rağmen verilmedi işte bunun bir paket olduğunu ancak öyle yapılabileceği söylendi.. bu durum acıkcası rahatsız edici.

smertt1

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Güzel görünüyor, kazasız belasız sürüşler. Bu arada farlara mercek uygulaması yaptırmayı düşünün derim , arkadaki güzel görüntü ön tarafta hiç yok, şirket aracı gibi duruyor :)
:D:D bunun aynısını ben söylüyorum aracın arka stoplarındaki ledler vs arkayı cok havalı gösteriyor. ön taraf cok boş kalıyor bu yüzden aynaları ve tamponu kaplattım ama cok toparlamadı. yaza doğru bir lip takacağım. far olayını cok araştırdım acıkcası farı açtırıp mercek yaptırmaya sıcak bakmıyorum. çıkma cupra farı projesi daha sağlıklı :D

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
:D:D bunun aynısını ben söylüyorum aracın arka stoplarındaki ledler vs arkayı cok havalı gösteriyor. ön taraf cok boş kalıyor bu yüzden aynaları ve tamponu kaplattım ama cok toparlamadı. yaza doğru bir lip takacağım. far olayını cok araştırdım acıkcası farı açtırıp mercek yaptırmaya sıcak bakmıyorum. çıkma cupra farı projesi daha sağlıklı :D
bütçenize bağlı hocam, orijinal cupra farı daha iyi durur tabi ama maliyet de önemli :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Merhabalar herkese,

yaklaşık 1 senedir bindiğim Ibiza aracım. bayan sahibinden aldım boyası öyle aman aman bakılmış değildi tabi fırça izleri, reçine lekeri vardı ara ara yazın ben bir detaylı yıkama ve demir tozu temizliği yapmıştım. Aklımda bir pasta-cila yaptırmak vardı. Ben bu konuda Meguiar's tercih ettim. FİYAT-PERFOMANS olarak beni tatmin etti. geri gelir mi gelmez mi çizikler bekleyip göreceğiz :) ama ilk aşamada beklentimi Yüzde 80 karşıladı. Ufak bir çeyizim var. yıkamaya özen göstereceğim. buyrun fotolar,

İyi günlerde kullanın aracınızı. Jantlarının rengi şekli şemali çok güzel duruyor. Daha önce de dediğim gibi Meguiars'ta olsa hakkı ile yapılmış bir polisajda sorun yaşamazsınız. ;)

smertt1

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İyi günlerde kullanın aracınızı. Jantlarının rengi şekli şemali çok güzel duruyor. Daha önce de dediğim gibi Meguiars'ta olsa hakkı ile yapılmış bir polisajda sorun yaşamazsınız. ;)
Teşekkürler jantlar orjinal jant boyası ile boyandı rengi gerçekten cok hoşuma gitti benimde.
polisaj konusunda siz daha iyi bilirsiniz diyorum :) açıkcası beyaz araçta seramik her ne kadar kendini göstermese de ben sürekli uğraşmayı ve parlatmayı sevdiğim için tercih etmedim..

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hayırlı olsun, asıl önemli olan bundan sonrası, düzgün yıkamalar ve bakımla daha güzel hale gelir aracınız. Allah kaza bela vermesin.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Hayırlı olsun ben de bundan 1 ay önce meguiarsda detaylı iç dış yaptırmıştım forumda da bahsetmiştim.

Açıkçası pasta cilasından memnunum şuan çizikler geri gelmeyecek ise:p

Dışa lafım yok ancak, İç temizlik için ben tavsiye edemeyeceğim çünkü iç döşememin bir kaç yerini fırçalamaktan hunharca yıpratmışlar ve her arabaya binişimde gözüme takılıyor.

Bundan sonrası için forumu da inceleyerek arabanıza güzelce bakmaya devam edin kendiniz yıkayın kurulayın waxlayın zevkini çıkarın seyredin:)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Teşekkürler jantlar orjinal jant boyası ile boyandı rengi gerçekten cok hoşuma gitti benimde.
polisaj konusunda siz daha iyi bilirsiniz diyorum :) açıkcası beyaz araçta seramik her ne kadar kendini göstermese de ben sürekli uğraşmayı ve parlatmayı sevdiğim için tercih etmedim..
Estağfirullah anladığımız kadar işte :D

Bundan sonrası önemli ama. Dikkatli yıkar ve kurularsanız sorun yaşamazsınız ;)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Hayırlı olsun aracınız gayet güzel görünüyor. Bundan sonraki en önemli konu aracı çizmeden yıkamak ne kadar az çizik o kadar parlaklık.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Bir zamanlar benimde hayalimdi Fr.

Güle güle binin meguiars çoğu ürünü sevilmiyor onun için tasvipte edilmiyor.

Sonuçlar güzel gözüküyor. F-p olarak düşünmüşsünüz iyi etmişsiniz çizikler geri gelmezse pekte mutlu olursunuz:foto:
Parlatmayı seviyorsanız o zmn bol bol uugulama bekleriz

smertt1

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
Hayırlı olsun aracınız gayet güzel görünüyor. Bundan sonraki en önemli konu aracı çizmeden yıkamak ne kadar az çizik o kadar parlaklık.

Yaptım kücük bir ceyiz, havalar biraz daha ısınsın tam toparlayıp konuyu biraz renklendirmek isterim. :)

Bir zamanlar benimde hayalimdi Fr.

Güle güle binin meguiars çoğu ürünü sevilmiyor onun için tasvipte edilmiyor.

Sonuçlar güzel gözüküyor. F-p olarak düşünmüşsünüz iyi etmişsiniz çizikler geri gelmezse pekte mutlu olursunuz:foto:
Parlatmayı seviyorsanız o zmn bol bol uugulama bekleriz
İlk arabam şahsi arabam acıkcası, her acıdan tatmin ediyor belki biraz yay vs ile daha güzel olacak ama kısmet :)

konuyu en kısa zamanda renklendirmek istiyorum :)

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Maşallah aracınız çok güzel. 17 inç cupra jantı, 3.5 yaylar ve mercekli cupra farlarla çok daha güzel bir görüntü yakalanacağını düşünüyorum :)

mtekin

Amatör Detaycı
Üye
Aracın maşallahı var. Yeni yeni projeler gelecek gibi. İyi günlerde kazasız belasız kullanın.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. İyi detaylar.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Maşallah aracınız çok güzel. 17 inç cupra jantı, 3.5 yaylar ve mercekli cupra farlarla çok daha güzel bir görüntü yakalanacağını düşünüyorum :)
Cubra demişken arkadaşım 400 beygire çıkarılmış bir cupra aldı geçen 45 km düz yol ve viraj kullandım ve epey sert bir şekilde test ettim araba çok hızlı ve dolu vites viraj performansını çok beğendim.

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Cubra demişken arkadaşım 400 beygire çıkarılmış bir cupra aldı geçen 45 km düz yol ve viraj kullandım ve epey sert bir şekilde test ettim araba çok hızlı ve dolu vites viraj performansını çok beğendim.

Çok güzel arabalar abi ama 1.4tsi ibiza cupralar genelde çok yükleniyor güzel sonuçlar alınıyor ancak uzun vadede motor kırma şanzıman kırma gibi olaylarla karşılaşılabiliyor. Yüklenecekse sağlıklı yüklenmeli tüm parçalar güce dayanıklı olarak revize edilmeli, turbosu, soğutması, frenleri, şanzımanı vs. Belli bir beygirin üzerine çıkınca arabanın gücü yola aktarmasıda bir hayli zor oluyor tabi sürekli sarıyor. Otoban kullanımı 100+ kmler için güzel olabilir. Ben stock yada stage 1 binmeyi tercih ederdim o araçlara. 2.0 Tfsi leon cupralar bir başka tabi :D