Shiny Garage Extreme Wear Wax - Sentetik Katı Wax İncelemesi

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Arkadaslar Haftanin İlk Gununden Herkeze Merhabalar İyi Calismalar :)

Bugün kü Test Konugumuz Shiny Garage Extreme Wear Wax - Sentetik Katı Wax ürünüdür.

Ürün Bilgileri Kutu İcerigi

200 Gr Kati Wax
Uygulama Pedi

Fiyat : 195₺

Siyah Kutu İcerisinde gelmektedir.

Almak İsteyenler icin veya detayli inceleme icin www.herseygarajda.com

Ürün İncelemesine Basliyoruz :)

Aracin Kirli Halleri asagida

Ön Yikama Valet Pro Foamula 1
Jant ve Demirtozu Temizligi Angelwax Revelation
Kova Sampuani Valet Pro Concentrated
Lastikler Endurance Jel
Davlumbaz Carwin 1 Lastik Parlatici
Shiny Garage Kil Kaydirici
Marflo Kil Eldiveni
Meguiars Water Magnet Kurulama Bezi

Camlar icin Carbon Bez ve Meg Glass Cleaner ile Temizledim Carbon Bez Gercekten cok basarili çok begendim leke birakmadan tek adimda silmesi harika Tekrar Tesekkurler @Tonyukuk07

siteye resimli ekleme

Araci Cikayip Kuruladiktan sonra Wax Uygulamasina geciyorum.

Wax in Kokusu güzel Uygulamasi biraz zor sert bir ürün silmesi de bir o kadar zor malesef bu ürünü alacaksaniz Panel Panel ilerlemek en mantiklisi cok beklerseniz bildiginiz İlk Kat Seramik Gibi arac üzerinde kaliyor bilginiz olsun onun haricinde Parlaklik ve Yansimasi hosuma gitti :)

hızlı resim indir

Su Testi Boncuklanma-Su İtiş Performansi

İncelememiz sona erdi Wax in Su itisi fena degil zaten Hybrid bir wax degil Parlaklik ve dayanimiyla öne cikiyor Sert bir ürün tahminim 5/6 yikama gidecek bir ürün kendi aracima uyguladim dayanim testlerini buradan güncellerim takip ederiz :)

Kendinize iyi bakin bir sonraki ürün incelememizde görüsmek üzere :cicek:

SKaplan

Amatör Detaycı
Üye
İncelemelerin devamının gelmesi dileğiyle Emeğinize sağlık..

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Emeğine Sağlık Sefa waxın ambalajı kutusu çok orjinal görünüyor kalıcılığı takip edebirsen sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@Sefa46 Kesene bereket :) Emeğine ve paylaşımına sağlık :) Beni nedense çok etkilemedi :( Fazla dayanmaz gibime geliyor :(

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara

coskusu06

Amatör Detaycı
Üye
İl
Diyarbakır
Elinize sağlık hocam,kesenize bereket.

Wax disinda sormak istedigim 2 sey var;

1- foamula 1 kir cikarma konusunda ne derece etkili, advanced foam ve ph neutral seklinde 2 modeli daha var VP nin. Aracimda kaplama var folyo ama üzerine wax atıyorum Bilt Hamber. Snow foam'in Ph notr olması waxi sökmemesi açısından önemli mi seramik kaplama olmasa da sonuçta araçta?

2- Folyo kaplı araca wax öncesi IPA ve kil eldiveni sürmek mümkün müdür fayda saglamasi açısından? Folyoya hafif devirde çizik giderme vs yapılabiliyor sonuçta

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
@Sefa46 elinize kolunuza sağlık,
Yine Shiny Garage klasiği olarak ürün ambalajı çok güzel, fiyat ve parlaklık olarak da çok başarılı buldum, sizin de belirttiğiniz gibi sentetik wax olması sebebiyle dayanımı 1.5-2 ayı bulacaktır diye tahmin ediyorum.
Ama asıl meseleye gelirsek uygulama konusunda çok yorucu olduğunu belirtmişsiniz, bu sebepten dolayı benim almayı tercih etmeyeceğim bir ürün, bunu yerine sanırım hala Bilt Hamber ve S100 çok daha iyi iki alternatif olarak tercih edilebilir, hem fiyat hemde uygulama kolaylı açısından en azından benim tercihim bu yönde olurdu.
Tabi ki siz artı ve eksi yönlerini çok daha güzel açıklarsınız.
Emeğiniz ve ürün seçimi konusunda yardımcı olduğunu teşekkürler

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Elinize sağlık hocam,kesenize bereket.

Wax disinda sormak istedigim 2 sey var;

1- foamula 1 kir cikarma konusunda ne derece etkili, advanced foam ve ph neutral seklinde 2 modeli daha var VP nin. Aracimda kaplama var folyo ama üzerine wax atıyorum Bilt Hamber. Snow foam'in Ph notr olması waxi sökmemesi açısından önemli mi seramik kaplama olmasa da sonuçta araçta?

2- Folyo kaplı araca wax öncesi IPA ve kil eldiveni sürmek mümkün müdür fayda saglamasi açısından? Folyoya hafif devirde çizik giderme vs yapılabiliyor sonuçta
1 in cevabi Kir Sökmede fena degil hocam simdi Snow Foam in Ph Notr olmasi veya olmamasi kisisel tercih tamamen Kostik orani yuksek Snow Foam larda Mesela DLS 125, Carwin ,B33 vs bunlarin temizligi aslinda Ph Notr olanlara gore daha iyi Wax a dokunuyor ömrünü kisaltiyor Ph Nötr Snow Foam lar in temizlik kabiliyetleri biraz daha bunlara göre zayif kendi yorumum bana gore cok ta önemli degil Wax in Ömrü 1 ay ise 15 gün gider en fazla Wax i yenilerim olur biter :)

2 nin cevabi İpa,M600,M700 veya Prep uygulayabilirsiniz sikinti olmaz Ancak folyo cok hassas Kil eldiveni hafiften kilcal cizik olusturur kaldiki Kurulama havlusu bile ciziyor Kil Eldivenini bir panelde uygulayip deneyin saha sonra tecrube ederek diger bolgelere duruma gore uygulama yapabilirsiniz.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
5-6 yıkama için bir tık pahalı f/p değil parlaklığıdı beyazda ne kadar da olsa eh işte dedirtiyor....