Soft 99 Fusso Coat

toygar68

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Tam olarak 1.5 - 2 ay önce aracıma kil temizliği polisaj ve üstüne soft99 Fusso coat uyguladım.Üstünden 800 km kar çamur uzun yol neredeyse 2 haftadır yağmur yağması sonucu araç berbat hale geldi.Bugununde güneş açmasını fırsat bilip,aracı yıkadım sonuç harika!! Böyle bir sonuç beklemiyordum.Araçta 3D Wash N Wax şampuan kullanıldı.Herkese iyi forumlar dilerim esenlikle kalın.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye
Elinize sağlık sonuç güzel görünüyor. 3d Wash n wax şampuan var olan Su iticiliği düşürüyor bilginiz olsun. Aynı kombinasyonu bende kullanıyordum.

toygar68

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Elinize sağlık sonuç güzel görünüyor. 3d Wash n wax şampuan var olan Su iticiliği düşürüyor bilginiz olsun. Aynı kombinasyonu bende kullanıyordum.
Bilmiyordum cidden teşekkürler peki hangi sampuani önerirsiniz.

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye
Bilmiyordum cidden teşekkürler peki hangi sampuani önerirsiniz.

Ben f/p açısından şuan Flowey ev12 kullanıyorum memnunum. Başka cilasız şampuan kullanan arkadaşlar öneride bulunacaktır.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

toygar68

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Ben f/p açısından şuan Flowey ev12 kullanıyorum memnunum. Başka cilasız şampuan kullanan arkadaşlar öneride bulunacaktır.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim tavsiyeniz için deneyeceğim

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Tam olarak 1.5 - 2 ay önce aracıma kil temizliği polisaj ve üstüne soft99 Fusso coat uyguladım.Üstünden 800 km kar çamur uzun yol neredeyse 2 haftadır yağmur yağması sonucu araç berbat hale geldi.Bugununde güneş açmasını fırsat bilip,aracı yıkadım sonuç harika!! Böyle bir sonuç beklemiyordum.Araçta 3D Wash N Wax şampuan kullanıldı.Herkese iyi forumlar dilerim esenlikle kalın.

Bozuk para jantları çok seviyorum, güzel bir yıkama olmuş ellerine sağlık

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Masallah yaniyor cayir cayir :)
De, fusso bildigim kadariyla parlaklik pek vermez. Bunda bilmedigimiz baska bisey mi var. Yoksa metalik boya mi?

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

toygar68

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Masallah yaniyor cayir cayir :)
De, fusso bildigim kadariyla parlaklik pek vermez. Bunda bilmedigimiz baska bisey mi var. Yoksa metalik boya mi?

HTC_U-3u cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Orjinal P26 metallik boya var ilk sahibiyiz 2007 den beri doğru bakımla bugünlere kadar geldi.Dediginiz gibi Fussonun pek parlaklığı yok.Hidrofobikligi,kolay temizlenebilmesi için kullanıyorum.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Ellerinize sağlık. Aracın maşallahı var. İşi bilen birinin elinde araçlar eskimiyor resmen. Bu arada jantları farklı bir renge boyamışsınız galiba. Gun metal mi renk olarak?

toygar68

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık. Aracın maşallahı var. İşi bilen birinin elinde araçlar eskimiyor resmen. Bu arada jantları farklı bir renge boyamışsınız galiba. Gun metal mi renk olarak?
Öncelikle çok teşekkür ederim.Jantlar önceden gun metal olarak boyamıştım teneke jantta yakıştıramadım bir ton koyu renk seçtim A80 BMW Ferric Gray M jantlarinin renginde boyadım.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara

Maşallah araç da, renk de, uygulama da kendini gösteriyor :) renkler konusunda naçizane tavsiyelerim olacak belki sizin de kafanıza yatar :) jant rengi ile aynayı güzel kombin yapmışsınız asi hava katmış. Fakat ön panjur olsun, ön arka amblem olsun krom renk ve araçtaki kırmızı-füme ikilisinden sonra 3. Rengi oluşturmuş :) bence ayna ve janta yaptığınız rengi bu krom yerlere de yaparsanız veya piano black yaparsanız daha asi bir hava alırsınız :) diğer türlü araçta 3 farklı renk oluyor :) Ayrıca araçta ve plakada detay niteliğinde hoş stickerlar mevcut ve app plaka da var :) daha sade bir plakalık veya plakalığın komple iptalini düşünebilirsin :) son olarak da stoplara cherry yani vişne rengi tonuna getirecek şekilde folyo uygularsan arka kısım daha da asileşecektir :) kazasız belasız sürüşler diliyorum. Lancer'ı, Evo'yu asabi ruhuyla sevdik :)

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Renk şahane görünüyor, fusso ise tam olarak kendinden bekleneni yapmış gibi. Ayrıca jantların rengi ayrı bir hoşuma gitti, gun metal yerine ferric grey seçimi çok yerinde olmuş.

toygar68

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Maşallah araç da, renk de, uygulama da kendini gösteriyor :) renkler konusunda naçizane tavsiyelerim olacak belki sizin de kafanıza yatar :) jant rengi ile aynayı güzel kombin yapmışsınız asi hava katmış. Fakat ön panjur olsun, ön arka amblem olsun krom renk ve araçtaki kırmızı-füme ikilisinden sonra 3. Rengi oluşturmuş :) bence ayna ve janta yaptığınız rengi bu krom yerlere de yaparsanız veya piano black yaparsanız daha asi bir hava alırsınız :) diğer türlü araçta 3 farklı renk oluyor :) Ayrıca araçta ve plakada detay niteliğinde hoş stickerlar mevcut ve app plaka da var :) daha sade bir plakalık veya plakalığın komple iptalini düşünebilirsin :) son olarak da stoplara cherry yani vişne rengi tonuna getirecek şekilde folyo uygularsan arka kısım daha da asileşecektir :) kazasız belasız sürüşler diliyorum. Lancer'ı, Evo'yu asabi ruhuyla sevdik :)

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorumunuz için çok teşekkür ederim ayni kafadayiz yavaş yavaş başlıyorum