SubaruOutback İle Röportaj 07.12.2018

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Merhabalar değerli forum üyeleri , bu röportajda ki konuğum ürün testlerinin duayeni @SubaruOutback , detail ürünlerini almadan önce gerek konularından gerekse Youtube kanalından ürün incelemelerini yakından takip ettiğimiz Hakan abiyle güzel bir röportaj gerçekleştirdik ben sorularımın cevabını okurken büyük keyifle ve sıkılmadan okudum umarım sizlerde keyifle okursunuz. Bunca işinin arasında sorularımı cevapladığı için Hakan abiye tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Kahveleri hazırlayın.. başlıyoruz..

1. Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

- Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendis ve Sigorta Eksperiyim. (Anca işte iki kabloyu birbirine bağlayabiliyorum :D:D , kasko hasarlarına ve ev hasarlarına bakmıyorum bilginize :) )

2. Kendinizi 3 kelime ile tanımlar mısınız?

- Otomobil hastası (özellikle de Japon otomobilleri), meraklı, sabırsız

3. Detay serüveniniz ne zaman ve nasıl başladı?

- Detay serüveni rahmetli dedemin otomobilini yıkamak ile başladı sanırım o zaman 7-8 yaşındaydım. 12 yaşımda da babam birgün Sonax cila almıştı o gün bugündür her fırsatta otomobillere birşeyler uygularım. (o gün artık hangi ürünü seçtiysem :) )

4. Detaycılık ruhu başlamadan önce aracınızı nasıl temizliyordunuz?

- Çok ayıp olacak ama çocukken büyükler ne önerirse onunla yıkardım yani kova ve fırça ile :( Üniversite yıllarında fırça çizer sen sünger ile yıka önerisini kabul etmiştim ama kısa sürede sünger yerine yıkama eldiveni kullanmaya başladım ama her panelde eldiveni yıkayordum işte bir nevi çift kova yöntemi diyebiliriz :)

5. Detay uygulamalarında unutamadığınız bir anınız varsa bizimle paylaşabilir misiniz?

- Lise yıllarında babamın otomobilinin sararan jantlarına kafayı takmıştım, ne ile temizlersem eski haline getiririm derken babam sağolsun fırın temizleyici köpüğü elime tutuşturmuştu, yahu bu olmaz diye diretmiştim ama ilginç şekilde ve jantlara hiç zarar vermeden tertemiz yapmıştı. Ama tabi bir daha fırın temizleyiciyi jantlarda kullanmamıştım :D

6. İlk detay ürünleriniz nelerdi?

- Blue Coral şampuan, Turtle Wax şampuan ve cila, Sonax cila, Armor All lastik ve torpido parlatıcıları

7. Ürün incelemeleriniz sırasında karşılaştığınız sorunlar var mı ? Varsa neler?

- Ürün incelemelerinde dert edilecek bir sorun ile karşılaşmadım. Aldığım bazı ürünlerin bozuk çıkması, medh edilenlerin çok medh edilmeyi hak etmediği gibi dert edilmeyecek olumsuzluklar ile karşılaştım.

8. İncelemeleriniz sonucunda hangi markanın ürünleri sizi daha çok memnun etti?

- Üstüne para verseler sponsor olsalar herhalde o kadar beğenmezdim, Soft99 ve Pika Pika markası bugüne kadar kullandığım marka/ürünler arasında vaad ettikleri ile örtüşen tek marka oldu.

9. SubaruOutback incelemelerinde bizleri yakında bekleyen hangi ürünlerin testleri bekliyoruz?

- Plan yapmıyorum sonra başıma bir tomar çorap örülüyor. Özetle beni takipte kalın anacağım :)

10. Detay uygulamalarında (polisaj,wax vs..) en çok neye dikkat edersiniz?

- Ürünlerin kokusunun olup olmadığına, nasıl uygulanması gerektiğine, neler içerdiğine, ne vaad ettiğine dikkat ederim.

11. Detay ürünleri için belirli bir bütçe ayırıyor musunuz?

- Açıkçası fiyatı uygun değilse ürün almıyorum. Elimdeki ürünleri azaltıp yer açtıkça ürün almaya gayret ediyorum. Bütçeyi sarsmamaya özen gösteriyorum.

12. Denemek isteyip deneyemediğiniz ürünler var mı? Hangi ürünler?

- Olmaz mı, var tabiki ve bu ürünler de ağırlıklı olarak Japon menşeeli ürünlerdir.

13. Her detaycının hayatında bir kere de olsa kullanmalı dediğiniz ürünler var mı? Varsa hangi ürünler?

- Yaptığımız aslında bir hobi ve hobimiz için para harcıyoruz. Bu ürünü mutlaka al dediğim ürün kimisi için pahallı gelebilir o nedenle de onun yerine başka ürün almayı tercih edebilir. Mutlaka şunu alın demek istemiyorum ama beni bugüne kadar en çok Japon menşeeli ürünler memnun etti, artık bu cümleden de ne demek istediğim sanırım anlaşılmıştır :)

14. Sizce detaycının aracı hangi renk olmalı?

- Ben genelde açık renk tonlarını özellikle gri tonlarını tercih ediyorum. Ama tüm işi koyu renkler gösterir; yani amaç show yapmak ise koyu renkler tercih edilmeli. Benim gibi krileri, tozları ve varsa çizikleri daha az görmek isteyenler açık renk tonlarını tercih ederlerse huzur bulurlar :D

15. Detay dışında yapmaktan hoşlandığınız şeyler nelerdir?

- Maket yapmak, fotoğraf çekmek, puzzle yapmak ve kitap okumak. (tamam işe alındım mı :D:D)

16. Gelecekte yapılacaklar listenizin ilk üç sırasında neler var?

- Plan yapmamayı öğrendim, plan yapınca istediklerimi gerçekleştiremiyorum, bir şekilde nazar mı değiyor artık ne oluyorsa bulutlar tepeme toplanıyor. O nedenle bu sorunun cevabı bana saklı kalsın :)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Güzel röportaj olmuş :).
Hakan abiye genel bir teşekkür etmek istiyorum. Detail işine bulaştığım andan itibaren kendisinin yaptığı incelerden çok faydalandım. Eminim benim gibi bu işe yeni giren herkes Hakan abinin incelemeleri sayesinde birçok ürün hakkında fikir sahibi oluyor.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Puzzle ve kitaba verdim artıyı. Forumca toplanıp sizin Japonya işini çözmek lazım.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Okurken cok keyif aldim, bir yandan her soruyu kendim cevapliyormus gibi dusundum ben ne derdim diye

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Çok güzel bir sohbet olmuş emeğinize sağlık @Pro ,@SubaruOutback samimiyetin içinde teşekkrüler Hakan abi :)
Saol kardeşim biz kazana düştük diye eline sağlık diyen yok ,bi tek sen demişsin. Teşekkür ederim, sana bir Admin yardımcısı rütbesi vermem lazım. :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Saol kardeşim biz kazana düştük diye eline sağlık diyen yok ,bi tek sen demişsin. Teşekkür ederim, sana bir Admin yardımcısı rütbesi vermem lazım. :)

Estafurullah abi ne yardımımız oldu sanki , gözden kaçırmıştır arkadaşlar o yüzdendir :utandim: